Peta beogradska :))

I ja isao danas da se upisem,samo sto sam zaboravio je*ena svedocanstva iz prethodnih razreda ,pa sam u medjuvremenu kruzio oko skole i isao u delove skole de su me pustili.Simpaticno okruzenje,svidja mi se sto je vecina stvari mnogo blizu,a i sto nije u PM od moje kuce,treba mi oko 45 minuta da dodjem.Profesorka koja me upisivala bila neka biologicarka,mnogo fina zena i bas korektna,jel zna neko dal ona moze da bude razredna?I da,upisao sam prirodno matematicki,bilo mi je malo teze da odlucim jer jedno vise volim a malo slabije mi ide,a drugo ne volim uopste al mi ide malo bolje.I eto,izabrah ono sto volim :)

Bas me zanima kako ce da izgleda pocetak i sve to,mada nigde se ne zuri,raspust je :D
 
Danas sam isla do skole,upisala see. Nzm sto,ali vec sam preplasena i to mnogo.Odlican sam djak,nisam 5 00,ali veoma lepo mogu da ucim (naravno,ponekad ima situacija gde popustim sa ucenjem) . Smer mi je drustveno-jezicki,i sad se plasim da ne upadnem gde su bas,bas teski profesorii :(
Nema razloga da se plasis.Jedino moze da ti zapadne neko malo strozi iz fizike ili hemije na drustvenom smeru.Ali ako budes ucila,bice sve OK.
 
Jedno pitanje vezano za knjige,ortak je na upisu odma dobio uplatnicu da da pare za knjige ceo komplet (u pitanju je gimnazija Sveti Sava),a u Petoj nista,zaboravio sam i da pitam.Pa jel zna neko koje knjige treba da kupimo i kad,jer bukvalno nigde nista ne pise,nit je ko sta rekao?Znam da ima jos mesec i po,al sad sam doso ovde i ne znam kad cu sledeci put,pa ono,za svaki slucaj.Hvala :)
 
nema ta priča u petoj. Ja na tvom mestu ne bih kupovao ništa unapred, već bih sačekao septembar, neki profesori fizike i matematike koriste drugačije knjige, a neki profesori ovako kažu da su knjige loše i nekvalitetne i da ćete učiti iz beležaka, zavisi ko ti padne.
 
Da, uglavnom svaki profesor ima odredjeno kako radi. Npr. nama je biologicarka, Ruzica inace, rekla da nam knjiga uopste ne treba ste se nje tice, a celu godinu smo ucili i bili pitani iz belezaka..Tako da, nemoj ipak unapred da kupujes nish. Ali spiskove vecine knjiga ces vrv dobiti u toku prve nedelje skole.
 
Da, uglavnom svaki profesor ima odredjeno kako radi. Npr. nama je biologicarka, Ruzica inace, rekla da nam knjiga uopste ne treba ste se nje tice, a celu godinu smo ucili i bili pitani iz belezaka..Tako da, nemoj ipak unapred da kupujes nish. Ali spiskove vecine knjiga ces vrv dobiti u toku prve nedelje skole.


Skupljaj pare na gomilu i onda se rastrči te prve nedelje septembra
 
Još malo,još skoro mesec dana do škole,a ja sam izbezumljena :hahaha: .Što se tiče knjiga,nama su rekli da prvo sačekamo da počne škola,pa će nam tek onda nastavnici sve reći xD Nego,htela sam da pitam,ima li negde sajt škole,pošto bih volela da vidim nešto na njemu,tipa nastavnike,predmete i još po nešto.Svi kažu da su neki Eugen,nastavnica latinskog,biologicarka i hemicarka zeznuti profesori,je'l to srvarno tako? Isto me pomalo plaši i društvo,ali nadam se da nisu svi ono,nafurani,fenseri i sličnoo xD
Pozzz :bye:
 
Još malo,još skoro mesec dana do škole,a ja sam izbezumljena :hahaha: .Što se tiče knjiga,nama su rekli da prvo sačekamo da počne škola,pa će nam tek onda nastavnici sve reći xD Nego,htela sam da pitam,ima li negde sajt škole,pošto bih volela da vidim nešto na njemu,tipa nastavnike,predmete i još po nešto.Svi kažu da su neki Eugen,nastavnica latinskog,biologicarka i hemicarka zeznuti profesori,je'l to srvarno tako? Isto me pomalo plaši i društvo,ali nadam se da nisu svi ono,nafurani,fenseri i sličnoo xD
Pozzz :bye:

Imas sajt skole.Eugen je otisao u penziju i nece predavati sledece godine.Jako su opasne profesorke fizike Jovanovic Divna,Jesic Jasmina,profesorka hemije Anica Salom i veoma je opasna profesorka nemackog Ana Prising -Zivkovic.Profesorka latinskog nije stroga i ostali su svi OK.
 
Убедљиво је најгора и најопаснија професорка Ана Пришинг-Живковић(немачки језик).Изузетно је строга на часовима,сваки час пита,по полугодишту око десет оцена.Инсистира на конверзацији,све предаје на немачком,што је и негде добро.ОНА САМО ПРЕДАЈЕ НЕПАРНОЈ СМЕНИ.
 
Upisao sam Petu gimnaziju, drustveno-jezicki smer i citajuci komentare iskreno sam ostao bez teksta. Ne znam sta da ocekujem vise, totalno sam zbunjen i pomalo isfrustriran trenutno. Hteo bih da pitam nesto iskljucivo one koji su se upisali prosle godine, znaci 96. generaciju a mogu da se ubace i oni koji sigurno mogu da mi daju informaciju za ono sto me zanima. Pisem po crtama.

- Koliko sam upucen, hemija je 1. i 2. godina. Kakav ili kakva je profesor ili profesorka ? Znam da treba da se uci, recite mi nesto sto ne znam :hahaha:
- Nastavnik fizickog ?:confused: Je l' mora da se igra svaki sport ? Gimnastika mi takoreci nije problem, osim "stoj na rukama" xD I da, ne znam bas da igram fudbal i nikad me nije nesto ni privlacio, je l' obavezno to da se igra ? Ostale sportove mogu da igram u fulu :)
- Malo glupo pitanje ali valjda je to zbog panike, 16. avgust je: Kada udjete u skolu, gde pise koje ste odeljenje i koja ucionica i kako uopste nadjete ucionicu u onolikoj skoli ? :O
- Jos gluplje pitanje: Kada napokon nadjete ucionicu i sednete bilo gde, je l' vas razredni razmesti ili ostavi tako ?
- Jos samo jedno glupo pitanje i necu vise: Moze neko da opise prvi dan u srednjoj ? :D Bas me zanima, svi kazu da je uzasno pa bih voleo da cujem i od vas :)
 
Moze neko da opise prvi dan u srednjoj ? :D Bas me zanima, svi kazu da je uzasno pa bih voleo da cujem i od vas :)
Ne znam kako je kod vas u Petoj (jer sam išao u Četrnaestu), ali prvi čas iz nekog predmeta prvog dana škole se računa kao prvi od 72 časa, i iz nekih predmeta kreću odmah lekcije (po mom iskustvu biologija i geografija su svake godine počinjale udarnički prvog dana) tako da nemojte da nosite samo svesku svaštaru za raspored, nego i nekoliko svesaka da odmah krenete da pišete u njih. Ja sam sve pisao u svaštaru i nisam stigao uopšte da prepišem u normalnu svesku (ili da pogledam) pa me je geografičarka prozvala u sredu (trećeg dana) da odgovaram jer je po planu i programu drugog časa obnavljanje i ocenjivanje, tako da sam dobio trojku na ono čega sam se sećao dok je predavala (i posle nije bilo veselo za popravljanje).

Inače sve zapisujte što kažu da treba da donesete, kupite, platite i slično. Biće dosta toga pa se nakupi, tako da spremite unapred pare jer to sve treba da se rastrčite prve nedelje. Jedan kaže treba neka specijalna sveska, drugi kaže udžbenik za engleski samo te određene vrste, ovakve ili onakve majice za fizičko itd.

Moje iskustvo iz zamene u prvom razredu gimnazije je da đaci prvo sede sa ljudima koje poznaju iz osnovne škole, a kasnije kada se bolje upoznaju onda se razmeste po tome kome su slični po osobinama ličnosti :)
 
- Nastavnik fizickog ?
iconconfusedtv3.gif
Je l' mora da se igra svaki sport ? Gimnastika mi takoreci nije problem, osim "stoj na rukama" xD I da, ne znam bas da igram fudbal i nikad me nije nesto ni privlacio, je l' obavezno to da se igra ? Ostale sportove mogu da igram u fulu

stoj na rukama se radi iz gimnastike, radi se i kozlić, vratilo, razboj i brdo gluposti. Ja bih se na tvom mestu NADAO da ću igrati fudbal jer onda možeš da se zabodeš pored terena i da blejiš, učiš, slušaš muziku ili u kakvom god da si fazonu ako nisi raspoložen za jurcanje lopte. Mada ne nadaj se mnogo da će tako biti često, to je bilo samo meni stalno jer mi je razredna bila fizičko. A ja sam još i voleo fudbal :lol:

- Malo glupo pitanje ali valjda je to zbog panike, 16. avgust je: Kada udjete u skolu, gde pise koje ste odeljenje i koja ucionica i kako uopste nadjete ucionicu u onolikoj skoli ? :O

Na svakim vratima tokom cele godine piše kojim odeljenjima pripada ta učionica, kao i ime razrednog starešine. Prva godina je UVEK na trećem spratu.

- Jos gluplje pitanje: Kada napokon nadjete ucionicu i sednete bilo gde, je l' vas razredni razmesti ili ostavi tako ?

Razrednog iskreno zabole ko gde sedi.

- Jos samo jedno glupo pitanje i necu vise: Moze neko da opise prvi dan u srednjoj ?
icon_biggrin.gif
Bas me zanima, svi kazu da je uzasno pa bih voleo da cujem i od vas

Meni nije bilo užasno, bilo je čak i simpatično. Samo razmišljaj u fazonu: tih 29 klinaca koji sede s tobom u učionici su utripovani isto koliko i ti. Biće ti lakše.
 
Inače sve zapisujte što kažu da treba da donesete, kupite, platite i slično. Biće dosta toga pa se nakupi, tako da spremite unapred pare jer to sve treba da se rastrčite prve nedelje. Jedan kaže treba neka specijalna sveska, drugi kaže udžbenik za engleski samo te određene vrste, ovakve ili onakve majice za fizičko itd.

Apsolutno, knjige ne treba da se kupuju dok se ne vidi šta traže, bilo je slučajeva koji su kupili ranije i ispalili se. Iz engleskog svaki profa fura različitu, iz fizike neki profesori koriste krugove zbirke, iz matematike je uglavnom vene ali neki vole ognjanovića itd.
Što se tice fizičkog u petoj, bela majica, crni šorc, STARTAS patike, hiljadu dinara u borovu, najgora obuća koju sam ikad nosio, al je obavezna.
 

Back
Top