Pelion - skriveni dragulj Grčke

Putnice, jos jednom si prevazisla sebe. Svaka ti cast. Tebe bi stvarno neka agencija trebalo da zaposli.
a020.gif
a035.gif
 
Koje slike ? Ima ih vise ;)

Putnica je inace forumasica koja je mnogim nepoznatim predelima prva prokrcila puteve i velikodusno nam dala svoje impresije koje u mnogome olaksavaju snalazenje na terenu .
Njoj veliki :zag:

Uglavnom , danas sam se naoruzala novijim kartama i cim se vreme stabilizuje jer ne bi da me na 1400m doceka sneg :D ... pokret :metla:
Zadnja slika je sa zapadne strane koja je mirna
 
Ima li neko jos utisaka sa ovog poluostrva? :)
Imam ja :).
Pre dve godine (leto 2012) smo bili u Afisosu u predsezoni (juni), prijatelji (na našu preporuku) u špicu sezone prvi deo avgusta) i svi imamo samo reči hvale - uključujući i sve ljude koje smo tamo sreli ili se sa njima družili. Na žalost, nas vreme nije baš poslužilo (bilo je dosa kiše) pa nismo obišli sve što smo želeli, ali je destinacija prelepa, sadržajna i imam utisak da šta god da čovek traži od odmora - tamo može da pronađe.
Ja imam u planu da odem ponovo... ali autom.
Od onoga što sam videla, pošto pričamo o letovanju i neizostavno moru, Milopotamos je jedna od najlepših plaža (poređenja radi, bila sam i na Lefkadi koja mi je neprevaziđena i na Skijatosu i na Kefaloniji...).
Fotografija ima dosta, čim stignem - ubaciću (moguće je i da ih imam negde u albumu, ovde... ne sećam se).
Ako te zanima nešto konkretno, slobodno pitaj.
 
Ah....Lefkada, prelepa <3 :) Razmisljali smo da idemo, moj dragi i ja.....jer smo avanturisti i volimo da obilazimo. Uvek idemo kolima, samo sto ove godine imamo bebu. Pa po slikama i onome sto sam citala....i iz licnog iskustva obilazeci ostrva i Grcku kolima, Pilion nije za tako malo bebu, jel da? Sa bebom je sve drugacije..... Sad smo u fazi Krfa (zato sam i osvezila temu), pa se mislimo gde cemo i sta :)))
 
Ah....Lefkada, prelepa <3 :) Razmisljali smo da idemo, moj dragi i ja.....jer smo avanturisti i volimo da obilazimo. Uvek idemo kolima, samo sto ove godine imamo bebu. Pa po slikama i onome sto sam citala....i iz licnog iskustva obilazeci ostrva i Grcku kolima, Pilion nije za tako malo bebu, jel da? Sa bebom je sve drugacije..... Sad smo u fazi Krfa (zato sam i osvezila temu), pa se mislimo gde cemo i sta :)))

Mislim da je prednost Piliona upravo u tome što svako može da nađe ono što traži...
Ima divnih mesta, prelepih, lako dostupnih plaža pogodnih i za bebe... odnosno ljude sa bebom. Ono što je velika prednost Piliona je to zelenilo i mešavina klime tako da nikad nije pakleno toplo (prijatelji su bili u sred avgusta - kažu da im nigde nije bilo prijatnije).
A za neke veće obilaske i avanture - sačekajte da bebe poraste.
Pogledajte Afisos... "Robinson" ima ponudu i odličan smeštaj.
 
Možete li mi reći za te plaže-jesu li to plaže sa normalnom dubinom ili su one plaže plićaci da ih tako nazovem.?
Ima li talasa,dubine posle par metara od obale ili ne-meni je to vrlo bitno jer ako plaža nema ni talaščića i pri tome deset metara ideš a voda ti je do struka max onda jednostavno to nije to.
 
Možete li mi reći za te plaže-jesu li to plaže sa normalnom dubinom ili su one plaže plićaci da ih tako nazovem.?
Ima li talasa,dubine posle par metara od obale ili ne-meni je to vrlo bitno jer ako plaža nema ni talaščića i pri tome deset metara ideš a voda ti je do struka max onda jednostavno to nije to.
U Afisosu smo posecivali tri plaze i sve su "normalne": sitan sljunak/pesak na obali, neki prirodan nagib pri ulasku i kristalno cista voda.
Posto smo bili u junu kad je more jos malo hladnije, imali smo priliku i da sa obale vidimo delfine :)
More je bilo i "ispeglano" u smislu da je potpuno mirno, ali bilo je i talasa i neceg izmedju.
 

Back
Top