Pefkohori

Ja sam otisla tamo sa nesto malo vise od 300 evrica i mogu ti reci da je to sasvim solidno ... Mjesto kao mjesto je ok, imas lijepih plazica ... uvece imas bas bas dosta lokala u koje mozes izaci ... Od srca preporucujem Sushi i Bambo barove ...

Cijene pica po lokalima od 2,5 do 20 eura zavisi sta pijes ...
U Hanioti sam isla pjeske .... i vracala se pjeske ... mada ima naravno i Taxi sluzba i mislim da uzima 6 eura za tu rutu .... ali to je samo 4-5km tako da mi nije bilo tesko da hodam :D

Nisam jela po tavernama ... nego uglavnom suvu/brzu hranu .... sendvici po pekarama su od 2,20 do 2,50 eura .... gyros takodje ... u sutini sve se vrti oko 3 eura ... Grcka kafa 3-3,5, nes kafa 3,5 - 4,5 zavisi kako gdje ... u plaznim barovima imas suncobrane i lezaljke ali ako narucis pice (samo da nije voda) mozes da se izlezavas citav dan :-)))) .... od srca preporucujem beach bar Faros to je skoro na kraju Pefkohorija (naravno prije nudistickih plaza)... osoblje i vlasnik su vise nego ljubazni ...

Sad mi vise nista ne pada na pamet ... Dragana2 ako imas jos koje pitanje (konretno) ...pucaj ;-)
 
Da li je neko bio u vili NANA? Sledece nedelje idem na odmor i bicu smesten u toj vili, preko agencije ELNOS. Ako je neko bio u toj vili neka iznese svoje utiske. Posto idem sa detetom (8g.) koju plazu mi preporucujete.
 
caos narode, da je mozda neko bio u vili aris u pefkohoriju, vec sam jednom postavila to pitanje ali mi niko ne odgovara :(:( ! idem u julu preko argusa, ako neko zna nesto o toj vili ili ako ima neku slicicu neka posalje.. :hvala:
 
Da li neko moze da mi kaze nesto o vili Magdalena....idem tamo za 2-3 dana pa me cisto zanima sta ce me cekati...

kad saznas javi moj kolega je bio narekreaciji i kaze skupo kad sam pitala sta kaze 9e lezaljka suncobran i pice u jednom delu plaze ali je posle nasao negde za 3e.:hahaha: u prodavnicama kao i kod nas.skupo jeste mleko i jogurt ali neznam sto to potenciraju ja vec 12 godina idem u grcku i znam da je to skuplje nego ovde ako je toliko skupo nemoraju ni piti.mada mislim da mogu svida izdvoje 2e za 1l mleka.ako mogu za pice na plazi 3e i to nikom nije skupo
 
Pozdrav.Ja sam prosle godine letovala u Pefkohoriju i imam samo reci pohvale za taj gradic!
Smestaj nam je bio ocajan sve staro i dotrajalo,po koja bubasvaba kapitalka,ali utisci o samom mestu samo pozitivni.
Gradska plaza je ok.Narucis vodu i nes, cca. 4e i dobijas lezaljke i suncobran ceo dan ;)
Bila sam pocetkom septembra i bilo je prohladno nocu, a danju je bilo bas taman.More je bilo malo hladnije.
Toplo preporucujem ovo mesto.
 
Pozdravcic,

evo ovdje cu ti ukratko odgovoriti na pitanja koja si mi postavila na forumu:

1) Svaki studio u Stavrosu ima terasu ... ukupno studija u cijeloj kuci ima 16 i podijeljeni su na prizemlje i sprat ...

2) Kuca je u sasvim solidnom stanju, relativno je nova gradnja ...

3) Nisam u mogucnosti da postavim slicice jer na svim slikama smo i drugarica i ja pa ako zelis posalji mi mail da ti privatno posaljem ...

Evo jedan kratki opis studija ... kad udjes odmah lijevo ili desno imas kupatilo koje je relativno malo i radi se samo o tush kabini, wc solji i lavabou ... preko puta imas malu ugradjenu kuhinjicu sa reshoom, friziderom, sudoperom i potrebnim posudjem .... u nastavku je soba sa jednim obicnim i jednim manjim francuskim krevetom (sasvim solidno) ... takodje imas veliko ogledalo, ormar i 2 ladice ispod ogledala ... svaka soba ima mali tv sa satelitskim prikljuckom. Na terasi ima 1 sto i 3 stolice kao i susilica za vesh.

Kad dodjes dobijes cisto navucenu posteljinu i jednu rolnu toalet papira ... za sve ostalo se moras sama pobrinuti ... od peskira, sapuna, naravno toalet papira za ostatak boravka, hmmm, tecnost za sudje itd ... Tamo nema cistacica nego si sam u obavezi da cistis svoju sobu. Na hodniku uvijek stoje metle kao i mopovi za brisanje podova koji su za zajednicku upotrebu.

I ja sam takodje isla preko Argusa ovaj put ;-)

Eto, to je za sada sto mi pada na pamet... ako imas jos neka pitanja, ja sam tu :D
Zelim ti u svakom slucaju da se lijepo provedes ....




jedno pitanjce vezano za ovo..
koliko je udaljena od mora?
klima uredjaj jel funkcionalan ? :bye:
 
cao
Nova sam na forumu. Ove godine idem za grčku po prvi put...nazalost...mislila sam tu negjde oko Pefkohorija ili Haniotija, ali ne mogu da nadjem nikakav smjestaj jer bi isla autom i na 5 dana,a svi su aranzmani 10 -15...ako netko od vas zna provjereno da preporuci hotel ili neki smjestaj bila bi mu zahvalna:))
 
jedno pitanjce vezano za ovo..
koliko je udaljena od mora?
klima uredjaj jel funkcionalan ? :bye:

Hmmm ... pa da ti budem iskrena nisam mjerila, ali recimo da je cca 400m udaljena od plaze ... u svakom slucaju nije daleko ... ;-) ... a sto se tice klima uredjaja svi su bili funkcionalni u periodu kad smo mi bili ... cak je i serviser dolazio da obidje sve uredjaje :-)
 
cao
Nova sam na forumu. Ove godine idem za grčku po prvi put...nazalost...mislila sam tu negjde oko Pefkohorija ili Haniotija, ali ne mogu da nadjem nikakav smjestaj jer bi isla autom i na 5 dana,a svi su aranzmani 10 -15...ako netko od vas zna provjereno da preporuci hotel ili neki smjestaj bila bi mu zahvalna:))

Ne znam da li bi ti ista znacilo da ti ostavim br. tel mog prijatelja koji je inace grk i bas iz Pefkohorija a koji ima svoju turisticku agenciju preko koje skoro sve nase agencije uzimaju aranzmane. On bi ti sigurno mogao pomoci ... Zove se Stefanos a ako si zainteresovana za br. tel. javi mi se na privatno.

Pozz
 
prijatelji su mi bili u vili magdalena.kazu da je srednje ni ekstra ni odvratno.cisto je i klasika kreveti sporet frizider klima.nije daleko ni od plaze.sto se para tice poneli su 500e. Njih dvoje i dvoje dece.kaze nisu nesto ekstra kupovali a nije i da nisu.3kofera u nekom marketu na ulazu su 35ili30e slagacu te za tih 5e:-).ona je sebi kupila koznu kratku jaknu koja je bila 100e ali joj je prodavac spustio na 60e.poklone familiji posto ona pati nod t6oga svakom po nesto anjih u uzem sastavu ima 15oro:-).deci par majcica neki duks.sve u svemu na hranu i sokove i vodu u radnjama i sladoledi voce slatkisi otislo im je 200e ovo ostalo je na sporedne stvari.lubenica0.35e,paradajz 0.90e hleb0.60-0.90,mleko1.4-1.8e breskve 1e,voda paket 6 flasa1.4-1.6e.mnogo im se svidja grad.kazu ima i kineske r5obe i kvalitetne.vise parkica za decu.aparati za izvlacenje plisanih igrackica 0.5-1e kako gde luna park 5min 2e i td
 
moze li neko da mi kaze kakve su vile KORALI 1 i KORALI 2 , koliko su udaljene od plaze i da li imaju parking. Zanima me i vila PILALIDIS, pa ako neko moze nesto vise da mi kaze, bio bih veoma zahvalan....
 
Why cry?
Come back to Pefkohori again and again..
Ah, ne moze to da se povovi.. brzo sam zavolela to mestasce, ali nije samo do toga!
Tu su i druzenje, setnja, plivanje, ispijanje na plazi.aa.. onih cudnih stvari, citanje knjiga *(nikada nisam procitala 5 knjiga na nekom letovanju, i uz to otkrila jednog pelepog pisca..).. ne, ne ne bi bilo isto : cry:
 
moze li neko da mi kaze kakve su vile KORALI 1 i KORALI 2 , koliko su udaljene od plaze i da li imaju parking. Zanima me i vila PILALIDIS, pa ako neko moze nesto vise da mi kaze, bio bih veoma zahvalan....

Korali 1 su dobri mada sam vec ostavila komentar da je puno para za malo muzike /misleci da nema TV i sto je bitno nema klimu/ e sad Korali 1 su okrenuti tako da do 14-15h bije sunce u studija i jako je toplo a Korali 2 su okrenuti kontra ali su u ocajnom stanju i nemaju TV ni klimu.Jedina prednost je sto su blizu plaze 30 metara a parking /veliki/ je odmah iza Korala 1.Ako te jos nesto zanima pitaj ja sam bila u kecu prosle godine inace studija su lepa. Pilalidis je super jedino imaj na umu da su studija mala znaci samo dva-tri kreveta i nista vise ali je zato ambijent prelep i lepe su im terase a od plaze su nekih 100m
 
Kakvo je tvoje iskustvo sa agencijom Argus?

Ovo leto sam se zeznula po 2x, ali sa Argusom sledece godine- NE.
Jeste da su oni najpovoljniji, ali uslovi placanja najgori, a smestaj im i nije bog zna sta.
Ali i sta treba luksuz od smestaja, kad u njemu samo prespavas.
Kad smo stigli, cekali smo 3 sata da nam srede smestaj, pa smo na kraju svako svoj sredjivali, jer su nas princeze ispalile.Sva sreca pa jedino sto nosim od kuce je posteljina, pa sam znala da je sve cisto, tako cu i ove godine.
U Pefkohoriju imacete ok vodica, e to je dobro sto se Argusa tice!
 

Back
Top