Patuljasti zec (kunic)

ja sm te razumela po nekim pricama kako razlikovati patuljastog zeca od da kazem **normalnog** tj klasicnog velikog je kako kazu u tome da patuljasti zec ima spljostenu njusku i jako kratke usi e sad dal je ta teorija tacna ne znam stvarno kupi pa proveri pa dokazi
pozzz :)
 
Знам да није место за "качење"слика, али не бих то била ја када то не бих урадила! Опет нисам могла да одолим да не ставим овог меденог зеку!
 
Milly73:
Да ли је на месту да поставим питање како направити разлику између оног "малог, патуљастог зеке" и оног '"великог"?


Ovako izgledaju oni koji, posle nekoliko meseci, budu prilicno " veliki" :):)
 

Prilozi

  • Filip3.JPG
    Filip3.JPG
    14,7 KB · Pregleda: 77
Pa draga gospodo ljubitelji kunica i zeceva, evo kako stvari stoje. VELIKA je razlika izmedju kunica i zeca to su naime sasvim dve razlicite vrste zivotinja samo jako lice po izgledu ( mozda ). Evo nekih razlika: kunici zive u grupama t.j. u porodicama i borave pod zemljom zanci gnezde se u rupama i tunelima ispod zemlje dok zec uglavnom zivi sam osim u sezoni parenja i iskljucivo boravi na zemlji i pravi gnezdo na zemlji, sto znaci da je najbitnija razlika izmedju divljeg kunica i divljeg zeca u tome sto zenka divljeg zeca koti mlade 4x godisnje sa dlakom i koji nisu slepi ima crveno meso i nikada ali nikada ne silazi pod zemlju dok je kod divljeg kunica obrnuto! Domaci kunic potice od divljeg i vremenom pocinju njegove selekcije po rasama i to na: orijaske, srednje, male odnosno kratkodlake i dugodlake! Sto bi rekli sve ovo sto vidjate po pijacama, zoo sopovima ili pak ulicama su KUNICI jer kod nas postoji samo divlji zec mozda ponegde i izvorni divlji kunic ali ja to neznam!? Za sve opsirnije mozete se obratiti Farmi za odgoj tovnih kunica "HISPANIA" na: e-mail rastko3812@neobee.net ili na Balkanska 57 25223 Stari Sivac Srbija! 8)
 
Pa ovde smo pricali o patuljastim kunicima koje drzimo u stanu,
a ne o tovnim.
Volimo da ih mazimo ,a ne jedemo.
I nisu totalno razlicite vec srodne vrste,a mislim
da ko god je citao ovo zna da to nije jedno te isto.
Ipak kucne kunice svi zovu zeke,jer im tepaju.
 
bolje stavi zeku negde gde moze da "uhvati"malo dnevne svetlosti.
uginuce ti ako ga drzis stalno u mraku. Kako bi tebi bilo da si non stop u mraku?
stavi zeku negde blize prozoru ali pazi da ne duva,posto moze promaja da mu mnogo smeta zdravstveno.
oni su osetljive zivotinje,moras da pazis sta radis sa njima,uglavnom,stavi zeca negde na svetlo,molim te
 
Nadam se da ga pustas s vremena na vreme odatle u cemu ga drzis. Oni su isto kao i psi ili macke aktivne zivotinje, i treba im puno prostora. Ja sam imala zeku u stanu bio je pravi kralj i jako pametan, imao je pesak za mace gde je vrsio nuzdu, odazivao se na svoje ime i isao za ukucanima kao pas.
Ceo kraj je znao za njega i kad prodju ispod nase terase pozovu ga i on dodje i onda mu natrpaju razne travke.Insistirao je da spava na krevetu. Ozren je stvarno bio cudo. Ako ne budes svog zeku pustala iz kutije nikad nece moci da nauci da zivi u stanu i onda cete se muciti i ti i on. Ako ne mozes to da mu priustis, bolje ga pokloni nekome,ali pazi kome jer postoje velike sanse da zavrsi neslavno
 
Nisam mogla da izdrzim, znam da to nije tema, morala sam da posaljem OZRENOVU sliku. On je bio rase sarac, a ja ga kupila ispod zelenjaka kao holandskog patuljastog. Bio je mnogo mali, tek je progledao, a napolju bilo -10 C, delovalo je ko da ce da ugine, pa sam odlucila da ga kupim. Porastao je ogroman, veci od pekinezera, cak prevelik i za svoju rasu . Prvih par meseci je ziveo na terasi, napravili smo mu kucicu za zeca sa sve termoizolacijom od stiropora i jos nekog materijala, ja bi spavala u njoj a kamoli zec. Slucajno smo izvalili da piski i kaki samo u nekoj saksiji, potpuno sam se naucio, i mi ga onda pustili i u kuci da spava. Posto nam zgrada ima veliko travnato dvoriste iza, ja odem da prostirem ves, a on opusteno krene samnom pored noge. U pocetku su macke jurile njega pa im je on pretio sapama ko da hoce da se boksuje, a kad je postao duplo veci od njih, onda je on njih jurio.
Bio je kod nas dobre dve godine, a onda je dosla kevina prijateljica koja zivi na selu i ima zenku. Odusevila se kad ga videla, i pitala da li moze da ga uzme, realno imao bi bolji zivot sa svojom vrstom i to na selu. i tako, ozren sad vec ima 4 godine, vec je usao u starost, a namnozio je toliko zeceva, da sad celo selo ima njegove potomke.
 
ok hvala na odgovorima...

ali izgleda da se bas i nismo najbolje razumjeli ok za prostor ja mislim da ga ima dovoljno nesto kao mala sobica ali prozori su mali i na visokom pa se bas i ne primjeti kad je dan a kad noc mislim za njega ja bar mogu skontati pa zato pitam da li osjete kad je noc tacnije mislim na vrijeme za spavanje ili oni spavaju kad pozele...i naravno ponekad ga iznesem napolje zima je pa bas ne i cesto....

i musko sam :D he samo ljubimac se zove barda,zenka je...
 
Aaaa....pa ok onda... ajde je slikaj pa posalji ako mozes sliku, bas me interesuje kakva je...
Samo da znas, zecevi su mnogo dobri kucni ljubimci ako im posvetis puno paznje. I bolje sto si uzeo zenku, posto je Ozren posle nekog vremena poceo da zaskace jastuke.
 

Back
Top