Patuljasti zec (kunic)

aha evo slikeeee
zec
 

Prilozi

  • zec01.jpg
    zec01.jpg
    3,2 KB · Pregleda: 223
  • zec02.jpg
    zec02.jpg
    1,6 KB · Pregleda: 220
largerabbit.jpg

Belgijski orijash. Zastrashujuca pojava, secam se prvi put kad sam ga videla. Zec, a velichine krmeta.



nethdwarfWCR_P108.jpg

A ovaj vas prvo zbuni, pomislite da je pacov. Holanski patuljaner.

Inache, kunicarstvo je unosan hobi, posao, kako hocete...
Postoje i izlozbe kunica.
 
mogu da zamislim

moji su imali kuniće kao za meso ali na kraju je sve spalo na mene...dobro, ne sve ja nisam mogla da ubijam...na kraju sam ih sve podelila ...

najlepše mi je kada se ženka sprema za koćenje i od slame i svoje dlake napravi gnezdo pa kad izimile mali lepi stvorovi... inače dok ne izađu iz gnezda budu goli i slepi
e da, pacovi, šta ti rade malim kunićima...inače kunići se ne boje pacova ali malene pacovi bukvalno masakriraju...
 
A jeli,ko mi ima iskustva sa zekama,chula sam da cepaju tapete,kidaju zavese,sve redom,da urnishu gajbu,da su praktichno nemoguci za drzanje u kuci,...ja ne smem da ih drzim ovde,ali imam drugaricu koja ima zeke koji joj kidaju sve ,...ona maltene nema tapete vishe,zeka iz jednog "cima"otkine deo i milina njemu,...
Zashto to rade,i kako ih to sprechiti da rade,?
 
Mislim da je kunic ipak domaca zivotinja, a ne kucni ljubimac. Naravno, drze ih ljudi po stanovima, setaju ih na povocima kao pse i sl, ali nesto ne verujem u njihovu podobnost za kucne ljubimce...
A nisu bas ni miomirisni.
 
Pa ovde u centru ima jedna devojka koja vodi na povocu 2 zeca,e sad nisam videla koji su,jer pas oce da ih pokida,pa im ne prilazim,ali ona ih lagano sheta po parku punog pasa,...nije mi bilo jasno prvo,svi smo vezivali pse zbog nje,posle smo joj rekli,da ih izvodi u neko drugo doba,mi dolazimo da bi se nashi kreteni istrchali,a ne mogu zbog zecheva,nemam ja nishta protiv njih,imala sam ih,ali sam chula da unishtavaju gajbu,nameshtaj,...ma sve,...eto,sad su i na povocu,...blah
 
zato što su tako mekani i dobri i ćute...štaviše ćute i kad su gladni kad ih nešto boli ili kad su uznemireni (onda samo zadnjim nogama udaraju o pod)... tako nemate problema sa dosadnim nadrndanim komšijama kojima sve smeta...
ja bih rado imala zekonju.
 
ladno postoji podforum kucni ljubimci
ima i kulinarstvo
to sam prvi put danas video
a ima dosta poruka
to znaci da nisu novi
imo ortak zeca kad je bio mali i padne mu sa terase
znam da smo svi bili tuzni
a njegovi roditelji hteli da naprave zecji paprikas
svi ljudi vole zeceve
i konje
i veverice
ja ne volim macke
i zmije se plasim
 
i skolovanje u inostranstvu, poslovna primena, aparati i oprema za domacinstvo
nisam jos tamo zalazio
nebitno
nego hocu da kupim zeca
jel kake oni mnogo
ozbiljno me zanima
il da kupim ribice
ili kornjacu
ima video sam za male pare
dva komada
i akvarijum
i kamencici
i ukrasne palmice
nekih 1500 din
kolko je zec
 

Back
Top