Patrijarh Pavle kao svetac

Наравно, тебе не занима шта каже Дух Свети кроз Свете Оце али зато ти мислиш да си већи од Духа Светога. Немам речи. То је класично идолопоклонство.:sad2:

Ма мож да буде како год ти кажеш

Свети Павле Српски већ седи са праведним и светим
 
E ти си нашао да кажеш ти, коме је владика у Грчкој, па иди у Грчку па их упитај за Србе народу коме и сад пале светиње зато што су правоверни.
Па нико није страдао ко СПЦ и њен народ у XX веку, три пута су нас варварски напали и цркве и манастире уништавали и опет смо опстали.
Круна православља је страдалништво, а наша вера је страдалничка и то је Патријарх Српски Павле знао да каже.
Није тачно. Круна православља није страдалништво већ Васкрсење ( нације, државе, итд.).
Страдалништво је пут који Господ допушта оном народу који се не каје због својих грехова. А ту је највише крива јеретичка СПЦ.

Духовни закон је овакав: ако нема покајања-стиже страдање!
 
Pa nauci, lako je , eto tebi stostruke vajde, em ih je vise od nas, a mi volimo svog blazenopocivseg Patrijarha, tako da sada odstupi.;)
Волим га и ја, и зато сам му истину говорио у лице.
А ви, да га волите, не би му ласкали већ би покушали да га уразумите да се врати на пут Светог Саве...
 
Није тачно. Круна православља није страдалништво већ Васкрсење ( нације, државе, итд.).
Страдалништво је пут који Господ допушта оном народу који се не каје због својих грехова. А ту је највише крива јеретичка СПЦ.

Духовни закон је овакав: ако нема покајања-стиже страдање!

Па човек може да пострада за своју веру , а засада једино је Исус Христос васкрсо, док сви остали чекамо страшан суд, а јел су те твоје грчке владике дигле глас када су хорде ноћних птица преко Грчке долазиле и сејале смрт по Србији ?
 
Прочитај и ти мој.Него не одговори ми да ли сте избеглице из манастира Св.Јована Стјеничког зато што познајем неке од залуталих сестара.
Прочитаћу и одговорити мало касније, а можда и после тога ако стигнем.
Из Стјеника су побегле флоринске монахиње, то нема везе са матејевцима.

Објаснићу ти касније на пп, ако хоћеш?
 
Волим га и ја, и зато сам му истину говорио у лице.
А ви, да га волите, не би му ласкали већ би покушали да га уразумите да се врати на пут Светог Саве...

Prvo, ja nisam imala pristup do Patrijarha.

Drugo, sta ja (blazenopocivseg, Bog da mu dusu prosti) Patrijarha imam da ucim kad je on tako veliki asketa da mu ni "prici" ne mogu, sve i da sam fizicki mogla?

Da li mislis da mozda si ti savrseniji od njega?


Ја не блудничим, немам блудну везу, трудим се максимално да живим благочестиво.
Жене волим као сестре у Христу (из Цркве) а остале жене као створења Божија.:)

Sta to znaci: nemam bludnu vezu, konkretno?
 
Па човек може да пострада за своју веру , а засада једино је Исус Христос васкрсо, док сви остали чекамо страшан суд, а јел су те твоје грчке владике дигле глас када су хорде ноћних птица преко Грчке долазиле и сејале смрт по Србији ?
Може човек да пострада за своју веру, када је заиста православан, а може и да страда због греха а мисли да страда због одбране вере. Црква учи да се "расколницима и јеретицима не признаје мучеништво за Христа".

Што се тиче Грка (наших владика): сви они су противници НАТО идеологије и пројекта ЕУ.
Али, тамо држава њихов глас не слуша већ слуша новокалендарце који су у општењу са СПЦ:
 
Ја не блудничим, немам блудну везу, трудим се максимално да живим благочестиво.
Жене волим као сестре у Христу (из Цркве) а остале жене као створења Божија.:)

Ма то сам хтео да чујем....значи ....:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Poslednja izmena:
Prvo, ja nisam imala pristup do Patrijarha.
Могла си бар неко писамце...
Drugo, sta ja (blazenopocivseg, Bog da mu dusu prosti) Patrijarha imam da ucim kad je on tako veliki asketa da mu ni "prici" ne mogu, sve i da sam fizicki mogla?
Значи: слепа послушност без расуђивања?...То није црквено схватање хришћанке-лаика као ћелије у организму Цркве.
Da li mislis da mozda si ti savrseniji od njega?
Ја сам православан а он је преминуо као екумениста-јеретик.
Sta to znaci: nemam bludnu vezu, konkretno?
Блудна веза је све "оно" пре црквеног брака. Немам девојку, па немам ни благочестиву нити блудну везу.
 
Може човек да пострада за своју веру, када је заиста православан, а може и да страда због греха а мисли да страда због одбране вере. Црква учи да се "расколницима и јеретицима не признаје мучеништво за Христа".

Што се тиче Грка (наших владика): сви они су противници НАТО идеологије и пројекта ЕУ.
Али, тамо држава њихов глас не слуша већ слуша новокалендарце који су у општењу са СПЦ:

Ma shvati da Crkva, bilo koja, ne moze da bude jaca od Hrista!

То кажу тумачи , а ја никад тумаче воло нисам


Ni ja nikad tumace volela nisam.:ok:
 
Може човек да пострада за своју веру, када је заиста православан, а може и да страда због греха а мисли да страда због одбране вере. Црква учи да се "расколницима и јеретицима не признаје мучеништво за Христа".

Што се тиче Грка (наших владика): сви они су противници НАТО идеологије и пројекта ЕУ.
Али, тамо држава њихов глас не слуша већ слуша новокалендарце који су у општењу са СПЦ:
Значи добио сам политички одговор, па што нисте бре изашли на неку писти и блокирали је ипак функционишете у тој Грчкој и обитавате на њеном простору ?
СПЦ упражњава Јулијански календар, а владике су људи из нашег народа а не Грчког и Латинског у праву је био Стефан Немања (Свети Симеон) када је говорио да се српској деци дају српска, а не грчка имена мада неки сад то оспоравају да је икада рекао али има ту истине, сети се Аве Јустина када каже Где су Срби, мало је правих Срба али авај, како можеш да дозволиш да ти Грк буде владика јел те он крстио и какво су ти име дали ?
Шта каже Немања џаба нам православље ако изгубимо то да смо Срби, знали су свети владари Немањићи и прошлост и садашњост и будућност Србије, зато су и зидали од тврдог камена храмове који хиљду година сведоче о вери, култури, традицији Србије, ето и најлепша фреска на свету је из манастира СПЦ Сопоћани Успење Пресвете Богородице, видиш како је лепо православље ко би био луд да га се одрекне и да му странци држе проповед ?
Лаку ноћ и врати се својој Цркви. :bye:
 
Poslednja izmena:
Ma shvati da Crkva, bilo koja, ne moze da bude jaca od Hrista!:
Црква јеретичка није јача од Христа, то си у праву.
Али, Црква Христова је Невеста Христова, Коју Он љуби и воли и шта је воља Цркве (у Духу Светоме) -то је воља Христова, и обратно!
 
Прочитаћу и одговорити мало касније, а можда и после тога ако стигнем.
Из Стјеника су побегле флоринске монахиње, то нема везе са матејевцима.

Објаснићу ти касније на пп, ако хоћеш?

Не знам какав ми одговор спремаш, али наслућујем.

Рећи ћу ти своје и мишљење многих о Матејевцима зилотима, очигледним секташима или страдалницима залуталим у прелести.

Ако би тако било као што наводите, а то је да је истина само ваша, сва учења православних, сва страдања и беседе светих отаца, биле би узалудне и вера не би имала смисла.
По тој вашој логици и погрешној вери, сви ми и остали народи православни требало би да нестанемо јер смо, у заблуди и не следимо пут Христов.
А заправо је обратно.Ваше учење је отуђено од учења светих отаца, предања и саборности свете апостолске Цркве.Отуђење и погрешно учење са страшном последицом одврачања других душа од исправног пута.
Ја , нити ико, може прочитати за неки пример наших светих или прослављених Патријараха, светитеља и учитеља Цркве Христове, који су се одметали у некакве секташке јурисдикције или друге организоване Цркве.Сви су они с благодаћу Духа Светог носили свој крст, трпели искушења и тиме верујућем народу давали примере.Остајали су верни својој Цркви и Спаситељу.
То што помињеш о некаквој 1920 и некој гидини и неком датуму који је наводно утврђен као екуменистички, јеретички, је толико неоснован да не кажем богохулан.Ко сте ви да одређујете када је тај моменат наступио и одакле вам право да узимате у руке Божији суд.
У симболу вере који исповедамо, каже се, : Верујем у једну Свету Саборну , апостолску Цркву...
, а то у шта ви верујете не познајем.
Желим ти свако добро од Господа.
 
Poslednja izmena:

Back
Top