Patrijarh Irinej: Ekumenizam je realna ideja, na kojoj treba radit!

Kad si ga tako dobro poznavao,da li mi mozes reci kakav je stav imao prema ekumenizmu?

О екуменизму У ДАНАШЊЕМ СМИСЛУ РЕЧИ никада није рекао ни једну реч... таман посла... Што се тиче РКЦ говорио је да су поред Православне и они АПОСТОЛСКА, тј. да је у питању ЦРКВА али ништа даље од тога... иначе његов стил понашања никада није био да се жести или некога пљује - него онако лагано човека извргне руглу и покаже му да је смешан или глуп...али када је говорио о сектама и њиховом настанку јасно је говорио да су секте настале захваљујући неким "рђавим папама", затим због индулгенција и других одлука и понашања Ватикана.
 
О екуменизму У ДАНАШЊЕМ СМИСЛУ РЕЧИ никада није рекао ни једну реч... таман посла... Што се тиче РКЦ говорио је да су поред Православне и они АПОСТОЛСКА, тј. да је у питању ЦРКВА али ништа даље од тога... иначе његов стил понашања никада није био да се жести или некога пљује - него онако лагано човека извргне руглу и покаже му да је смешан или глуп...али када је говорио о сектама и њиховом настанку јасно је говорио да су секте настале захваљујући неким "рђавим папама", затим због индулгенција и других одлука и понашања Ватикана.
Nikada nije govorio o clanstvu SPC u SSC-u?
 
A cije su ovo reci?


"Ekumenizam kao ideja jeste jedan pravac crkvene politike zasnovan na evandjelskoj ljubavi,koja nam je u Svetom pismu ne jedanput zapovedjena.Bolje je razgovarati sa svakim covekom,a pogotovo hriscanskim jezikom ljubavi i smirenosti,nego jezikom nadmenosti,gordosti i cak anateme.Bolje je uzajamno se pomagati,nego jedan drugoga gurati od sebe.Tako ja shvatam ekumenizam,a mislim da ga tako shvata i Pravoslavna Crkva pa je zato i pristupila tom pokretu(=SSC-u).Nije ona pristupila zato da bi se odrekla pravoslavlja i prihvatila bilo kakav oblik protestantizma,nego da bi nepravoslavnima svojim prisustvom posvedocila istinu pravoslavlja. i svoje autenticne crkvenosti,da im kaze:lepo je propovedati i ostvarivati ljubav,ali je isto tako neophodno cuvati istinu Hristove Crkve".


dr Lazar Milin-"Verujem u Svetu Trojicu-Bog je jedan u tri Lica",str.95.​
 
О екуменизму У ДАНАШЊЕМ СМИСЛУ РЕЧИ никада није рекао ни једну реч... таман посла... Што се тиче РКЦ говорио је да су поред Православне и они АПОСТОЛСКА, тј. да је у питању ЦРКВА али ништа даље од тога... иначе његов стил понашања никада није био да се жести или некога пљује - него онако лагано човека извргне руглу и покаже му да је смешан или глуп...али када је говорио о сектама и њиховом настанку јасно је говорио да су секте настале захваљујући неким "рђавим папама", затим због индулгенција и других одлука и понашања Ватикана.

Po pravoslavnom Simvolu Vjere on je, junace, bezboznik jeretik! I ako je to istina i za tebe, po istom Simvolu i ti si bezboznik skupa sa njim. :ok:
 
Poslednja izmena:
evo malo ekumenskih novosti,Papa primio u audijenciju pravoslavno izaslanstvo

Papa je danas primio u audijenciju izaslanstvo ekumenskog carigradskog patrijarhata za sudjelovanje na svetoj misi apostolskih prvaka koju će Sveti Otac sutra predvoditi u bazilici svetoga Petra.
Nakon Papine dobrodošlice i pozdrava članovima izaslanstva, Sveti je Otac zahvalio ekumenskom patrijarhu Bartolomeju I. i svetom Sinodu ekumenskog patrijarhata na poslanom izaslanstvu. Rekao je da je razmjena izaslanstva znak prijateljstva i istinskog bratstva između dvije apostolske Crkve.
.
.
.

http://www.radiovaticana.org/CRO/articolo.asp?c=500031
 
Tek kad se iz istinske Pravoslavne Crkve (IPH,ziloti) pojavi neko kome ce narod pokloniti poverenje, onda ce i Bog dati blagoslov za pocetak sveopsteg duhovno-nacionalnog preporoda!...To ce se desiti uskoro, kad se zavrsi stradanije Srpstva po dopustenju Bozijem zbog narodnih grehova.
preporod ima da se desi preko noci. da nam procvetaju ruze?
eee. svi bi smo mi hteli leba bez motike. i kako smo sijali tako cemo i da zanjemo. a sijemo jako lose. i cuda se nigde ne desavaju.


U Rusiji ce doci ruski car Mihailo, to nije zilotska izmisljotina vec ozbiljno svetootacko prorocanstvo.
jel to neki bivs car, koji ce da vaskrsne, ili su prorokovali da ce da bude nesto kao mesija?
i imace opet cara? :(
ja bas volim ruse, a oni ce sa konja na magarca. hoce li opet imati i robove?
 
А сад бих хтео да вам поменем још само једну ствар. Постоји једна опасност много већа и много страшнија од свих секти скупа, чак и од самих сатаниста. То је модерна јерес нашега времена - јерес ЕКУМЕНИЗМА. Чули сте сви за такозвани екуменизам. То не да је јерес него свејерес, како је говорио преподобни отац Јустин ћелијски. Јер у томе друштву, у томе Светском савету цркава, како себе називају, налази се преко 300 разних секти удружених. Зашто? Кажу циљ им је да поново успоставе оно јединство хришћана и хришћанске цркве за које се Христос молио у данашњем Јеванђељу “да сви буду једно“.

Рекло би се да је циљ добар. Заиста, Христос се молио да сви буду једно, као што је једно Он са Оцем и Духом Светим. Али начин на који се жели то постићи јесте оно што није добро, и што тај скуп, Светски савет цркава, чини свејересју и најопаснијом јереси која се икада појавила у историји Цркве Христове. Јер они желе да ми сви будемо једно, али да нико ништа не мења. Останите и ви православни какви јесте, а и ми да останемо са нашим заблудама какви јесмо. Па да будемо заједно, да будемо једно. А може ли то, браћо и сестре. Свети Оци, њих 318, говоре да је то немогуће. И не само они, него и свети Оци свих седам Васељенских Сабора, који су утемељили Цркву православну и веру нашу православну, сви они листом проповедају да нема ништа заједничко светлост са тамом. Живот и смрт се не могу ујединити. Светлост и тама не могу да постоје заједно. Где се појави светлост, тама бежи. А где нема светлости, ту тама присуствује. Не могу Истина и лаж да буду заједно, да буду једно. Све то показује да није могуће уједињење хришћана овако како се замишља у том покрету екуменизма.
 
Саопштење поводом честитке „Патријарха“ србског Иринеја папи Фрањи
http://www.vaseljenska.com/vesti-da...og-irineja-papi-franji/#.UVItmnsB-Xo.facebook
irinej.jpg
 
Саопштење поводом честитке „Патријарха“ србског Иринеја папи Фрањи
http://www.vaseljenska.com/vesti-da...og-irineja-papi-franji/#.UVItmnsB-Xo.facebook
Pogledajte prilog 278177

umjesto da nešto nauče od patrijarha oni pišu besmislice koje mogu pisati samo slabo rasvjetljeni ljudi. I patrijarh Irenej i patrijarh Kiril a i svi ostali znaju šta je pravo pa tako i govore, za razliku od tih četnika koji očito pojma nemaju.

- - - - - - - - - -

Patrijarh Kiril istaknuo dobre odnose između Katoličke i Pravoslavne crkve
U poruci Benediktu XVI., koju su objavile ruske agencije, Kiril, patrijarh Moskve i cijele Rusije, izrazio je poštovanje i osjećaje bratske ljubavi u Kristu. Osvrćući se na odreknuće Pape, Patrijarh govori o „poniznosti i jednostavnosti“, a istaknuo je koliko su po vjeri „bliske“ Katolička i Pravoslavna crkva.
U doba kada ideologije popustljivosti i moralnoga relativizma potiču osobe na gubljenje „moralnih vrijednosti“, vi ste odvažno digli glas u obranu evanđeoskih ideala i visokoga ljudskog dostojanstva. Patrijarh u poruci podsjeća na toplinu susreta s ondašnjim kardinalom Ratzingerom, prije njegova izbora za papu, te ističe, kako prenosi agencija Sir, da su odnosi između Katoličke i Pravoslavne crkve, koje su odgovorne da modernome svijetu svjedoče Krista, zadobili novi zamah tijekom pontifikata Benedikta XVI. Patrijarh želi da se i pod vodstvom budućega pape nastave razvijati „dobri i bliski„ odnosi između katolika i pravoslavnih.
Ruska je pravoslavna crkva očitovala solidarnost s prosvjednicima u Francuskoj i Engleskoj protiv usvojenih ili u tijeku usvajanja zakonskih nacrta za ozakonjenje brakova gay i za posvajanje djece od strane istospolnih parova. U službenom priopćenju, koje je Moskovski patrijarhat objavio na francuskom i engleskom jeziku, Ruska pravoslavna crkva napominje da su zakonski nacrti odobreni, „ne samo protiv mišljenja jednoga dijela zastupnika, nego i ne vodeći računa o očitovanjima masovnih građanskih prosvjeda“.
Te su zakonodavne inicijative potvrda preokreta – stoji u priopćenju koje prenosi agencija Sir – koji se uvodi u poimanje braka u europskim državama. Ruski je patrijarhat najviše zabrinut zbog zakonske mogućnosti da istospolni parovi posvajaju djecu. Slijedom toga postupno će nestajati razlika između spolova kao i shvaćanje da muškarac i žena imaju vlastite pozive i da se uzajamno dopunjuju u obiteljskom životu. Svjesni smo opasnosti toga procesa i stoga smatramo važnim da se razvije dijalog sa svim političkim, vjerskim i laičkim snagama koje brane tradicionalne obiteljske vrijednosti – stoji u zaključku priopćenja.

http://hr.radiovaticana.va/news/201...nose_između_katoličke_i_pravoslavn/cro-671307
 
Poslednja izmena:
A vama "prosvetljenima" odgovara kad Patrijarsi priznaju katolicku jeres, to je verovatno normalno za katolike. Ja sam za jedinstvo sve hriscanske brace - da se pokaju svi koji su skrenuli sa puta, oprostice im se i da svi budemo Pravoslavna braca po Hristu kao nekada. Pa valjda se oni koji su skrenuli sa puta izvinjavaju i prilaze onima od kojih su otpali, a ne obrnuto.
 
A vama "prosvetljenima" odgovara kad Patrijarsi priznaju katolicku jeres, to je verovatno normalno za katolike. Ja sam za jedinstvo sve hriscanske brace - da se pokaju svi koji su skrenuli sa puta, oprostice im se i da svi budemo Pravoslavna braca po Hristu kao nekada. Pa valjda se oni koji su skrenuli sa puta izvinjavaju i prilaze onima od kojih su otpali, a ne obrnuto.

na čelu Pravoslavne Crkve su patrijarsi i oni nadahnuti Duhom Svetim donose važne odluke, pa tako i ovu o ujedinjenju s Katoličkom Crkvom. Zato ne stavljaj se iznad tih patrijarha tvrdeći da oni priznaju katoličku jeres jer nisi ni pametniji ni prosvjetljeniji od njih a isto tako ni Bogu nije drago kad se običan narod stavlja iznad onih koje je Bog odabrao da vode Pravoslavnu Crkvu. Jer je ne vode ljudi nego Bog preko svoga Duha Svetoga nadahnjujući patrijarhe

Ako si ti za jednistvo sve kršćanske braće onda treba da slušaš patrijarhe a ne one četnike koji bune narod protiv patrijarha
 
video sam kako ti "nadahnuti Duhom Svetim" proganjaju one koji ne zele ekumenizam - jel to nadahnuce o kome govoris? Ponasaju se prema svojima kao Fariseji prema Gospodu, a ti sto bi voleo mozda da otpadnik prima oprostaj od Pravog, to je tvoja stvar, nego mnogo im lakomislenih kome ce tvoje zablude zvucati primamljivo, sve med i mleko, ujedinjenje, milina. No necastivi je stariji od ljudi mnogo i mudriji, zna on kako ce sa takvima kao ti. Zao mi je sto neki ljudi tako lako potpadaju po taj uticaj laznim obecanjim ko zna cega.
Свети Марко Ефески је за јеретике рекао: "Јеретик је, и законима против јеретика подвргавају се чак и они који у малом одступају од праве вере. Бежите, дакле, браћо, од њих и од општења са њима. Такви су лажни апостоли, препредени делатељи, прерушени у Апостоле Христове. То није ни чудо, јер се сам сатана преображава у анђела светлости. "Ако вам и ми, или анђео са неба благовести другачије, анатема да буде"(Гал.1:8). Мудро се пазите да не би ко, "чак и анђео са неба", обмануо вас папским првенством. Али свршетак (крај) ће им бити по делима њиховим''.

Da ne pominjem koji su zlocini cinjeni pod patronatom samog " takozvanog Prvog na zemlji" pape pri progonu Srba i ne-rimokatolika kroz vekove. Tu vasu "milosrdnu veru" nosite na jedno mracno mesto, ekumenizam je bolest. Pokajte se i vratite se starim pravilima Svetih Otaca, i odluka 7 Vaseljenskih Sabora pa mozemo biti bracu. U suprotnom - ish sotono
 
video sam kako ti "nadahnuti Duhom Svetim" proganjaju one koji ne zele ekumenizam - jel to nadahnuce o kome govoris? Ponasaju se prema svojima kao Fariseji prema Gospodu, a ti sto bi voleo mozda da otpadnik prima oprostaj od Pravog, to je tvoja stvar, nego mnogo im lakomislenih kome ce tvoje zablude zvucati primamljivo, sve med i mleko, ujedinjenje, milina. No necastivi je stariji od ljudi mnogo i mudriji, zna on kako ce sa takvima kao ti. Zao mi je sto neki ljudi tako lako potpadaju po taj uticaj laznim obecanjim ko zna cega.


Da ne pominjem koji su zlocini cinjeni pod patronatom samog " takozvanog Prvog na zemlji" pape pri progonu Srba i ne-rimokatolika kroz vekove. Tu vasu "milosrdnu veru" nosite na jedno mracno mesto, ekumenizam je bolest. Pokajte se i vratite se starim pravilima Svetih Otaca, i odluka 7 Vaseljenskih Sabora pa mozemo biti bracu. U suprotnom - ish sotono

ne znam stvarno kako to patrijarh Irinej proganja one koji ne žele ekumenizam jer ne pratim tu problematiku ali svejedno on je vaš patrijarh i htjeli vi to ili ne htjeli on vas vodi prema ujedinjenju s Katoličkom Crkvom, bez zahtjeva za bilo kakvim pokajanjem, samo se izgleda nekolicina vas tome opire. I izgleda da se niko za ništa neće kajati niti prihvaćati odluke 7 Vaseljanskih Sabora, i bez toga će doći do ujedinjenja. Zanimljivo kako ni patrijarh Irinej ni patrijarh Kiril ne smatraju Papu zločincem niti Katoličku Crkvu heretičkom nego samo ti i još nekoliko tvojih istomišljenika, pa ko je onda u pravu, ti ili patrijarsi?
 
ne znam stvarno kako to patrijarh Irinej proganja one koji ne žele ekumenizam jer ne pratim tu problematiku ali svejedno on je vaš patrijarh i htjeli vi to ili ne htjeli on vas vodi prema ujedinjenju s Katoličkom Crkvom, bez zahtjeva za bilo kakvim pokajanjem, samo se izgleda nekolicina vas tome opire. I izgleda da se niko za ništa neće kajati niti prihvaćati odluke 7 Vaseljanskih Sabora, i bez toga će doći do ujedinjenja. Zanimljivo kako ni patrijarh Irinej ni patrijarh Kiril ne smatraju Papu zločincem niti Katoličku Crkvu heretičkom nego samo ti i još nekoliko tvojih istomišljenika, pa ko je onda u pravu, ti ili patrijarsi?

Nisu "patrijarsi", nego patrijarh, koliko znam on je jedini i prvi u SPC koji zeli dil sa jereticima. Ako bas tako hoces - ja sam u pravu ;) i lepo si rekao - ne paratis i ne razumes se, idi malo gledaj meksicke serije, mozda postanes pobozniji
 
Nisu "patrijarsi", nego patrijarh, koliko znam on je jedini i prvi u SPC koji zeli dil sa jereticima. Ako bas tako hoces - ja sam u pravu ;) i lepo si rekao - ne paratis i ne razumes se, idi malo gledaj meksicke serije, mozda postanes pobozniji

napisao sam patrijarsi jer nije Irinej jedini koji je za ujedinjenje u pravoslavlju, tu su i patrijarsi svih ostalih Pravoslavnih crkvi (Kiril, Bartolomej,...), znači sav pravoslavni svijet ide prema ujedinjenju, SPC nije u tome sama. A nije ni Irinej jedini u SPC koji je za ujedinjenje jer su tu svi koji su ga izabrali i koji ga podržavaju. A očito da ih je više nego ovih koji su protiv ekumenizma, inače bi nekoga drugoga izabrali.

Nakon tisuću godina carigradski patrijarh dolazi na inauguraciju pape Franje

Carigradski i ekumenski patrijarh Bartolomej prisustvovat će sutra, u utorak 19. ožujka, inauguracijskoj misi novog pape Franje u bazilici sv. Petra u Vatikanu.

Posebna zanimljivost ove vijesti jest ta da će ovo biti prvi put od podjele Crkve 1054. godine da će jedan ekumenski patrijarh prisustvovati toj ceremoniji.

U pratnji patrijarha Bartolomeja bit će metropolit pergamski Jovan Ziziulas, jedan od najvećih pravoslavnih teologa koji je ujedno predsjedatelj pravoslavne strane u teološkom dijalogu dviju Crkava.

U ime Moskovskog patrijarhata, u Rim će otići “drugi čovjek” metropolit Hilarion Alfejev, zadužen za vanjske poslove.

U Vatikanu je priopćeno da će ustoličenju prisustvovati predstavnici 180 država.

D.M. | Bitno.net

http://www.bitno.net/vijesti/vatika...patrijarh-dolazi-na-inauguraciju-pape-franje/

Eto izgleda da su predstavnici skoro svih pravoslavnih crkvi u svijetu bili u Rimu na ustoličenju novog Pape Franje. Ja se pitam što će biti s vama koji se protivite ekumenizmu, hoćete li,kad dođe do ujedinjenja prihvatiti Papu Franju za vašeg novog poglavara ili ćete izaći iz SPC?
 
nece doci do ujedinjenja, ne moze patrijarh da se ujedini sam sa par vladika, mora i narod da prihvati, a da ti kazem odmah nece. Te VIJESTI sto ostavljas su hrvatska propaganda, nikakav izvor realnih informacija, nista mi ne znaci.
Ti sa logikom malo imas dodirnih tacaka, ne mogu ti ja jos nacrtati neke stvari. Tvoj argumnt je da je istina ona cinjenica koju podrzava vise ljudi?!?! (nekoliko patrijarha i vladika i jos neki narod u zabludi)??
Tom logikom ako ides, u pravu su kinezi i njihova istina jer ih ima najvise na svetu.
Nemoj molim te da lupas vise gluposti, dosao si ovde da flejmujes i pravis mrznju
 
nece doci do ujedinjenja, ne moze patrijarh da se ujedini sam sa par vladika, mora i narod da prihvati, a da ti kazem odmah nece. Te VIJESTI sto ostavljas su hrvatska propaganda, nikakav izvor realnih informacija, nista mi ne znaci.
Ti sa logikom malo imas dodirnih tacaka, ne mogu ti ja jos nacrtati neke stvari. Tvoj argumnt je da je istina ona cinjenica koju podrzava vise ljudi?!?! (nekoliko patrijarha i vladika i jos neki narod u zabludi)??
Tom logikom ako ides, u pravu su kinezi i njihova istina jer ih ima najvise na svetu.
Nemoj molim te da lupas vise gluposti, dosao si ovde da flejmujes i pravis mrznju

Tako je, narod nece. A Crkvu Hristovu ne cini samo svestenstvo, vec i svi vernici i svi andjeli Boziji, a prvosvestenik je sam Gospod Isus Hristos. Pravoslavnoj Crkvi nije potrebno nikakvo ujedinjenje sa bilo kakvim drugim "crkvama", jeresima, okultistima itd., jer Pravoslavna Crkva poseduje istinu.
 
Nemoj tako sad ce odma da ti skoce za vrat ekumenisti-novotarci... Ne vole oni Rec Njegovu, da je postuju kako je iz Njegovih usta proistekla, nego kako je tumace antihriscani odenuti u svestenicke odore, obrazovani i zatrovani New Age naukom..
Kao sto su nekada krivili reci Hristove "Ne ulazi greh na usta nego izlazi" misleci na fariseje koji samo poste a ne postuju Gospoda, tako danas krive veru Pravu, hoce da je pretvore u nekakvu zajebanciju u ruzicastom gde se svi vole, i Pape i gejevi, i fasisti i robovi, gde je greh politicki i drustveno prihvatljiv ako izdeklamujes 50 Ave Maria.
A ne daj Boze da podignes glas protiv ekumenizma, oce novotarci da ti sruce epitimiju, da te ekskomuniviraju...Odmah si covek "koji jos zivi u srednjem veku".
Nek nam je Bog u pomoci.
 
Izgleda da je Artemije ipak u pravu. U pocetku sam ga smatrao za obicnog sektasa ali sada se pokazuje da izgleda nije tako.

jovan-620x330.jpg

Митрополит Јован (Фото: Новости)

Загреб: Надбискуп Бозанић и митрополит Јован заједно на служби


24. јануар 2014.

Загреб – Загребачки надбискуп кардинал Јосип Бозанић у четвртак увече посетио је саворни храм Преображења Господњег у центру Загреба и присуствовао служби коју је водио митрополит Јован Павловић.

„Много је више онога што нас повезује, него онога што нас дели“, рекао је Бозанић на молитви за јединство хришћана, нагласивши да католичке и православне вернике повезује Христ.
„Заједништво хришћана није увек једноставно живети, али то је императив. Да сви будемо једно.“
У пратњи загребачког надбискупа биоп је и апостолски нунциј у Загребу Алесандро Д’Ерико.
Митрополит загребачко – љубљански Јован нагласио је да је реч о изузетној прилици да се свету посведочи ”да смо хришћани, да имамо једну Библију и да нам је вера хришћанска”.
„Без обзира на наше националне опредељености и наше обичаје“, рекао је митрополит Јован.
Ј. Керблер / Новости

*************************************************

:zstidljivko::zstidljivko::zstidljivko:
 

Back
Top