Partner za snooker

hvala Vuchko...da bih uspeo da polazem za 4 nivo moram da imam bar 100 ucenika koje treba zvanicno da istesiram i od njih napravim igrace...
ocekujem da bih to uspeo da napravim u Srbiji za 4-5 godina... kod nas nema toliko mnogo ljudi koji bi isli u skolu bilijara, nazalost
 
veliki je problem u tome sto mi svi igramo bilijar iz zezanja i hobija...kad ne znamo sta drugo da radimo..
na zalost, vrlo je lako misliti kako znas... jos jedan problem je to sto velika vecina ljudi nema pojma da postoji savez i liga bilijara u Srbiji...i onda im je lako da slazu jer nemaju pojma da ce se pojaviti neko ko zna podatke o tome i da moze da demantuje...
to su problemi sto se toga tice a inace je problem i to sto gomila ljudi ima veoma nizak kriterijum pa im se cini da je to malo znanja sto imaju ogromno...a obicno takvi ljudi nemaju bas mnogo moralnih normi pa im je onda sve isto
 
E,izvinite sto upadam k'o padobranac na temu :), zanima me nesto u vezi pravila za snooker ?

Kako sudija odredjuje kada je free ball, mislim,koji faul nije samo faul,nego i free ball ? Meni tu nista nije jasno ? :)

I jos jedno pitanje- kada igrac gadja sarenu,da li ona mora da udje u onu rupu u koju je gadja,pa je faul ako ona udje u neku drugu rupu,ili nije faul ? Znam da u rupu mora da udje ona sarena koju prvu pogodi bela,ne moze neka druga (kao kod crvenih),samo me zanima da li moze ta sarena da udje u neku drugu rupu ?

Ta dve stvari su jedina stvar koja ne znam kod pravila za snooker,ostalo znam.Valjda :) :) Iako nikada nisam igrao snooker :(

I jos jednom,izvinite sto upadam kao padobranac...
 
E,izvinite sto upadam k'o padobranac na temu :), zanima me nesto u vezi pravila za snooker ?

Kako sudija odredjuje kada je free ball, mislim,koji faul nije samo faul,nego i free ball ? Meni tu nista nije jasno ? :)

I jos jedno pitanje- kada igrac gadja sarenu,da li ona mora da udje u onu rupu u koju je gadja,pa je faul ako ona udje u neku drugu rupu,ili nije faul ? Znam da u rupu mora da udje ona sarena koju prvu pogodi bela,ne moze neka druga (kao kod crvenih),samo me zanima da li moze ta sarena da udje u neku drugu rupu ?

Ta dve stvari su jedina stvar koja ne znam kod pravila za snooker,ostalo znam.Valjda :) :) Iako nikada nisam igrao snooker :(

I jos jednom,izvinite sto upadam kao padobranac...

Zdravo Kami,
sto se tice free ball-a. To je verovatno najkomplikovanije pravilo i pokusacu da ti ga lepo objasnim.Zamisli da je na stolu ostala samo jedna crvena. Kada Igrac napravi foul i ostavi belu tako da sledeci igrac ne moze da pogodi tu crvenu sa obe strane onda je free ball.Prakticno free ball je kada igrac napravi faul a ostavi snooker protivniku. Jel ti jasno?

Na tom linku mozes videti kako neki lik igra a pocinje break iz free ball-a. Primeti da mu bela stoji tako da ne moze da pogodi nijednu crvenu..

A kada gadjaju sarene nije bitno u koju ce rupu uci samo da udje:)

Jel znas sta se desava kada je free ball? Jel te mozda zanima jos neko pravilo?
 
E TNX Vucko,to za free ball mi nikada nije bilo jasno, znam da sudija stalno gleda neke uglove,nikad mi nije bilo sasvim jasno,ali mislim da razumem sada :)

A posle free ball-a igrac bira sarenu koju ubacuje kao crvenu(mora da kaze koju bira), i nastavlja brejk,je li tako ? Za druga pravila,mislim da ih znam,mada verovatno ne znam sva, samo sadane mogu da zamislim sve situacije :)

Evo sad mi pada na pamet jedna,kada udju dve crvene,to je faul ?
 
E vidis nisam ni to znao,mislio sam da mozes da sakrivas belu iza bilo koje posle free ball-a.Ma ima te finese koje ne znam,znao sam da ne znam sve :) Ja sam klasican Laik :)

A sto se tice predaje u frejmovima ,da li uvek sudija pita ovog koji gubi da li zeli da nastavi dalje,tj. ko odlucuje kad je frejm gotov? Znam da je ovo dzentlmeska igra,ali teorijski uvek moze da se nadje neki pametnjakovic kome treba 10 snookera,a on i dalje hoce da igra...

I da-kada igrac slucajno pomeri belu,to je faul od 4 poena,a ako dodirne neku sarenu to je faul isto od 4,ili od onoliko koliko vredi sarena ?

Kako spamujem temu,necu vise,izvinite :)
 
Samo igrac odlucuje kada je frame gotov. Moze da gubi i 100 poena a da nastavlja da igra... Kada igrac pomeri belu dok gadje crvenu faul je 4. A ako igrac napravi bilo koji faul dok gadja plavu,roze ili crnu,faul vredi 5,6 ili 7 poena u zavisnosti koju kuglu gadja. Pa ne spamujes temu ima veze sa snookerom:) Pitajte sta god pozelite i ja cu vam odgovoriti
 
pozdrav svima,
imam pitanje za bilijarsavezsrbije,
da li znate mozda nekoga u novom sadu ko drzi casove bilijara a da nije btt ?
inace, aktivno igram bilijar od januara ove godine sa par drugova,bilo nas je prvo vise ali se vremenom izdvojilo nas 3-4 koji stvarno volimo da igramo i redovno igramo (5/7 dana u nedelji prosecno).
u prvih par meseci bilo je to "lupanje" kugli po stolu,opalis belu u ciljnu i negde ce uci u neku rupu..
vremenom smo sve vise citali o bilijaru i polako ucili, poslednjih 3-4 meseca dosta smo digli nivo igre.
svaki potez pokusavamo da namestimo belu da povoljno ostane za sledecu kuglu, znamo sve udarce vertikalno po kugli (prateci,bela da ide nazad i stop).problema imamo,tj ne znamo uopste fels udarce,i mnogooo je slucajeva bilo kad bi nam dobro dosli al..
vidim dosta spominjete psihu , da je vazna. svaki put kad igramo, igramo mini "turnir" , bude nas 4, izvlacimo parove i 2 para izvucemo to je polufinale , i onda pobednici tog polufinala u finale , igramo na 2 dobijene. tako da je bilo dosta i pritisaka i tenzije , pogotovo kad je 1:1 u finalu i ostanu neke relativno lake kugle koje odjednom postanu "teske" usled pritiska.naravno nije to taj pritisak ko u vaznim mecevima i pravim turnirima al ipak nije isto ko kad se igra tako bezveze.
da ne duzim, hteo sam za casove pitati, posto bi meni trebalo samo par casova ili koliko je dovoljno da naucim fels udarce i jos poneku sitnicu. jer stvarno je puno 3.000 mesecno + troskovi stola za 2 termina nedeljno.
znam i da su sredili ceo klub bio sam i ranije i sad ga je sredjen , i da su stolovi ekstra,ali ipak bar za mene to je puno.

pozdrav,
milorad
 
Milorade

znam kakva je situacija u BTT ali ja ne bih da se mesam i da komentarisem jer su Verkic i Svilar moji dugogodisnji prijatelji. Skola bilijara je svuda skupa, i na zalost bilijar je veoma skup sport za nase pojmove.
U NS ima jos par momaka koji rade skolu ali rade pojedinacne casove i to onda dodje prilicno skupo. ako zelite, sedi sa drugarima u kola i dodjite u Beograd kod mene u klub...
ja cu vam odrzati dva casa besplatno... da vam bar pokazem primenu felsa i neke vezbice...
jeftinije ce vam biti nego da placate skolu
 
BSS pricacu sa drustvom veceras , pa cu vam javiti ovde.
mozete li mi ostaviti kontakt tih ljudi iz novog sada sto drze u ns.
i jos nesto, za koliko se moze naci polovan sto , osmica , bez zetonjere. dosta sam oglasa na netu pregledao skoro sve, ali uglavnom su istekli ili je prodato.

pozdrav,
milorad
 
pitacu te momke iz ns pa ti javljam broj ako se sloze

osmice ti nece koristiti jer ces brzo da ih prerastes i one ce ti sprciti napredak
ali ako ipak insistiras na osmici...u zavisnosti od kvaliteta i stanja u kome se nalaze, mogu da kostaju izmedju 400 i 1200 eura. Govorim o polovnim stolovima
 
a na koju igru da predjem ? da nije bas za pocetnike ali ni neki jaci nivo,jer kao sto sam reko, ne znam fels udarce , samo po vertikali znam belu da namestam.
da li znate nekog ko trenutno prodaje sto mozda ili ako je neko ostavio oglas u klubu ?
 
kada sam mislio da sa osmicama neces napredovati, nisam mislio na igru vec na velicinu stola... na malim stolovima se tesko napreduje

ako saznam nesto za neki sto javicu ti
mislim da u okolini Novog Sada ima par komada koje se sad prodaju ali imaju zetonjere (to se lako ispravi i stave korpice na rupe)
 

Back
Top