Paraleno resavanje pitanja Kosova i RSK

marlon:
joj... pa ti vec priznao da ste pukli na izborima:) eraser jel' vis ti ovo....:?

predlazem jominiju da sve teme sa izborima zatvori jer nas kolega zna rezultate ne ovih vec i onih tamo, zna ko je ubio dvostrukog agenta u londonu, zna da je cela prica sa ruskim gasovodom patka, kao i da ce hrvati uci u eu i niko posle toga. ljuda da ga biramo... za predsednika..oma :)

Vidi, brando (Pozz za kuma :D ).......to sto si ti ogranicen partijskim nalozima, i usmeren kruzoocima DSSa u lokalnoj mesnoj zajednici, ne znaci da drugi na stvari ne gledaju malo sire , i nadasve realnije..........reko ti jednom....pocepaj knjizicu, videces , lakse se dise, i bolje razmislja :D :D :D
 
RSK nije zavrsena prica jer ako Kosovo dobije nezavisnost isto moze, po istom principu da dobije i Republika Srpska Krajina.

Naravno demokrate su kao i uvek na strani agresora , ustasa, balija, siptara i uvek protiv Srba.

Po kojoj logici Kosovo moze da bude nezavisno a Republika Srpska i Republika Srpska Krajina ne mogu? Jedino po pravu sile . E ako je tako onda mi Srbi treba da radimo na tome da vojno ojacamo, osvojimo kao Severna Koreja nuklearnu tehnologiju i da im se onda !@!*#(!*@(#! mile mame agresorske, ustasko-genocidne.
 
inagadadavida

Sta mislite vi iz LDP-a i DS-a da ste kojim slucajem vladali za vreme turske okupacije da li bi se ti danas zvao Srbin ili "musliman" iz Bosne?

I tada su bili aktuelni domaci izdajnici ali na svu srecu oni dugo ne opstaju posto im ideologija nije velikog dometa.

Krajina ce biti srpska kad tad.

Kad sada sagledam desavanja u zadnjih 10 godina sva je sreca sto su Srbi iz RSK dosli u Srbiju pre dolaska "demokrata" na vlast, vi bi se ladno slozili da svi Srbi iz RSK budu kolateralna steta kao i slicni vama koji su se radovali kada su turci i svabe ubijali Srbe.
 
Interesantna logika ... Srpsko za srpsko? Svi ste vi jos uvek Titini pioniri i treba jos uvek mleka da pijete da porastete veliki, pa mozda jednog dana i da budete Srbi ...

Cinjenica da vecina jos uvek ne moze da vidi dalje od Titinih granica i "avnojevske Srbije" govori u prilog tome da smo mi propali narod ... To je fakticko stanje, a ostalo su sve finese ....
I ko su Srbi iz hrvatske??? Valjda Srbi iz Krajine ??? Nazivajuci te vekovne srpske prostore hrvatskom (koja to nikada nije bila osim u vreme NDH i Broza) znaci li to da priznajete genocid pocinjen nad VASIM (nad vama) narodom? Odicemo se Krajine, odricemo se Kosova, tako cemo da se odreknemo bilo cega samo da je nasa gola ****** sigurna ... Nas se to ne tice, sta se desava sa nekim tamo drugim Srbima ...
Pitam se, da li mi uopste zasluzujemo da postojimo kao narod - jer najveci zlocinci i neprijatelji smo mi sami sebi ....
 
Ma to Deratizator i nisu Srbi sem bioloski. To prvo mora da shvatis. Po cemu su demokrate Srbi i sta to u sebi imaju srpskog sem imena hajde mi ti reci? Priznaju genocid nad sopstvenim narodom, odricu se silom otete teritorije sopstvene drzave, nisu spremni da brane sopstvenu drzavu ako je neko napadne, ne veruju u Boga, ne idu u crkvu - nista im nije sveto i sve im je na prodaju.

Eto ja znam mnogo demokrata a ne znam niti jednog koji je dobar Srbin, koji voli ovu zemlju, koji voli ovaj narod, koji je spreman da ga brani, koji ide u crkvu i koji je dobar vernik.

Jednostavno to su stvari koje iskljucuju jedne drugu. Biti demokrata to znaci da te boli patka za sve oko sebe, to znaci da gledas samo sopstveno dupe, to znaci da si spreman da zrtvujes sve druge samo da tebi bude lepo. Jednostavno najgore ljudske osobine. Egoizam, pohlepa, kukavicluk, izdaja, sebicnost, sujeta, tastina - sve su to karakterne osobine nasih demokrata.

Jednostavno mrzeo bih samog sebe da sam takav covek kao oni.
 
Mislim da je pogresno tu grupu nazivati demokratama (mada sama ta rec u sustini nista i ne znaci), vec onako kako i jeste - jugosloveni i komunisti ... To je sve naviklo na otimacinu, nemoral, sebicnost, samo gledanje svog dupeta .... Jos uvek zale za TitOm, zale za "jugom", za nekim "boljim" vremenima, kada se zivelo na otimacini tudjega, a kad toga vise nije bilo onda opet na tudji racun, na americkom dolaru ...

Da nije bilo americke pomoci , zivelo bi se u toj nesretnoj "jugi" gore nego u Albaniji ...
 
inagadadavida:
RSK ne postoji , i vaskrsnuce , kada bude prdnuo mrtav konj....

Srbi iz tog dela Hrvatske su davno povadili svi do jednog hrvatske putovnice, sa sve sahovnicama na koricama, i gle cuda...................uopste im se ne gadi....naprotiv.
Vremenom ce dobar deo tih Srba da se vrati u Hrvatsku, i da bude lojalan istoj, narocito , kada Hrvatska udje u EU, i kada razlike u platama i standardu budu jos izrazenije nego danas.

Pisace nam , nasi zemljaci , pisma duga, sa hrvatskoga juga, kao gradjani EU, ali nikada nece "vaskrsnuti " neka RSK , niti Srbi u Hrvatskoj imaju volju i zelju za takve avanture.......jednom probali, pa se us*rali, a za reprizu nemaju ni razloga ni elana.........

Razlika izmedju Kosova i RSK,je sto su Hrvati uspeli da oteraju odande Srbe, a mi nismo uspeli da proteramo siptare, iako smo se jako trudili........u oba slucaja, dobili smo po doopetu, pa mi nije jasno na osnovu cega , ovi simpaticni , a tako beznadezno infatilni momci zasnivaju svoj optimizam.

Mozda na licnoj hrabrosti???

Daj ne jedi ono sto nije da se jede (pa i ako nisi Srbin, onda imaj bar malo ljudskosti) ... Za samo tri dana Vojska Krajine je imala skoro hiljadu poginulih ... Imali su oni daleko opasnijeg protivnika u svojoj pozadini, nego na prednjem kraju ... aktivne oficire "vojske" jugoslavije koji su obavljali zadatke i sirili haos u ionako losoj situaciji ... koji su izvukli teskui artiljeriju, rakete i avijaciju jos pre pocetka napada .... koji su sprecavali i sabotirali svako organizovanje, obuku i planiranje ofanzivnih operacija
 
Deratizator:
Daj ne jedi ono sto nije da se jede (pa i ako nisi Srbin, onda imaj bar malo ljudskosti) ... Za samo tri dana Vojska Krajine je imala skoro hiljadu poginulih ... Imali su oni daleko opasnijeg protivnika u svojoj pozadini, nego na prednjem kraju ... aktivne oficire "vojske" jugoslavije koji su obavljali zadatke i sirili haos u ionako losoj situaciji ... koji su izvukli teskui artiljeriju, rakete i avijaciju jos pre pocetka napada .... koji su sprecavali i sabotirali svako organizovanje, obuku i planiranje ofanzivnih operacija

Vojska RSK nikako nije imala hiljadu poginulih , jer da bi bilo toliko zrtava, moralo je biti i borbi.
Posto su junaci , u roku od nekoliko sati , pobegli sa fronta, obarajuci pri tom svetski rekord u brzini povlacenja, nisu ni imali zrtava.......zrtve su bile ubogi starci , koji su ostavljeni na milost i nemilost ustasa, od "ljutih krajisnika" koji su za nekoliko sati , sa polozaja, vec bili na domak Beograda.......sve usput se presvlaceci , i bacajuci naoruzanje........

A sada se peru pricama o aktivnim oficirima VJ, koji su ih , satro sabotirali :roll:
Sreca , pa se ona glupa parola o "Srbiji koja se brani u Kninu " primila samo kod radikala i socijalista, inace, sa takvim junacinama, Beograd bi davno prosao kao Knin.......kako su cuvali "vekovna ognjista", tako bi cuvali i Srbiju
 
inagadadavida:
Vojska RSK nikako nije imala hiljadu poginulih , jer da bi bilo toliko zrtava, moralo je biti i borbi.
Posto su junaci , u roku od nekoliko sati , pobegli sa fronta, obarajuci pri tom svetski rekord u brzini povlacenja, nisu ni imali zrtava.......zrtve su bile ubogi starci , koji su ostavljeni na milost i nemilost ustasa, od "ljutih krajisnika" koji su za nekoliko sati , sa polozaja, vec bili na domak Beograda.......sve usput se presvlaceci , i bacajuci naoruzanje........

A sada se peru pricama o aktivnim oficirima VJ, koji su ih , satro sabotirali :roll:
Sreca , pa se ona glupa parola o "Srbiji koja se brani u Kninu " primila samo kod radikala i socijalista, inace, sa takvim junacinama, Beograd bi davno prosao kao Knin.......kako su cuvali "vekovna ognjista", tako bi cuvali i Srbiju

RSK jeste prodana, to znaju i ptice na grani. Kako se to cijeli rat drzala a onda "odjenom" pala u par dana.
 
VRS:
RSK jeste prodana, to znaju i ptice na grani. Kako se to cijeli rat drzala a onda "odjenom" pala u par dana.

"Celi rat", prakticno nije ni bilo nekih vecih ratnih operacija........
Prvi put, kada su napadnuti , jacom silom , razbezali su se ko zecevi , ostavljajuci "vekovna ognjista"......napisi mi , neke ozbiljne ratne operacije, i vece sukobe VRS i ustasa, do Oluje?
 
inagadadavida:
"Celi rat", prakticno nije ni bilo nekih vecih ratnih operacija........
Prvi put, kada su napadnuti , jacom silom , razbezali su se ko zecevi , ostavljajuci "vekovna ognjista"......napisi mi , neke ozbiljne ratne operacije, i vece sukobe VRS i ustasa, do Oluje?

Miljevacki plato, Ravni Kotari, Divoselo, Zapadna Slavonija , Grahovo i Dinara (koliko se ja secam) ... Jel to dovoljno? Za tri god rata SVK je imala 5 000 poginulih ...

Inace, raspitaj se malo za ovo gore ... Borbi je bilo puno, al borile su se neke jedinice, dok su druge dobile naredjenje da se povuku ... Zato je i bilo toliko poginulih. Prvi dan napada sa 100 000 vojnika na 25 000 vojnika SVK, svaki napad je odbijen .... Ako meni ne verujes, onda idi na neki hrvatski sajt pa pogldaj tamo ...
 
inagadadavida:
Vojska RSK nikako nije imala hiljadu poginulih , jer da bi bilo toliko zrtava, moralo je biti i borbi.
Posto su junaci , u roku od nekoliko sati , pobegli sa fronta, obarajuci pri tom svetski rekord u brzini povlacenja, nisu ni imali zrtava.......zrtve su bile ubogi starci , koji su ostavljeni na milost i nemilost ustasa, od "ljutih krajisnika" koji su za nekoliko sati , sa polozaja, vec bili na domak Beograda.......sve usput se presvlaceci , i bacajuci naoruzanje........

A sada se peru pricama o aktivnim oficirima VJ, koji su ih , satro sabotirali :roll:
Sreca , pa se ona glupa parola o "Srbiji koja se brani u Kninu " primila samo kod radikala i socijalista, inace, sa takvim junacinama, Beograd bi davno prosao kao Knin.......kako su cuvali "vekovna ognjista", tako bi cuvali i Srbiju

A ti o Oluji ocigledno znas koliko i i Vidovita Zorka o buducnosti...Kao prvo Oluja je odbijena na svim pravcima osim Dinare (to je bila zona odgovornosti VRS) a kod Gline su jedinice SVK napredovale oko 5 km. Na Dinari nije bilo dovoljno jedinica posto su bile angazovane na Bihacu koji je trebao pasti jos 1994 medjutim nije zbog politickih igri Milosevica i Karadzica. Povlacenje se desilo zato sto je Martic procjenio da bi posljedice potpunog opkoljavanja preko Dinare bile katastrofalne (losa procjena po mom misljenju) i naredjeno je da se jedinice povuku. Naravno kasnije se saznalo da je Milosevic odbio da posalje pomoc...Da je Martic ostavio SVK na polozajima Prvi Krajiski Korpus bi brzo mogao probiti okruzenje a nakon slamanja 5. Korpusa 16,000 vojnika SVK bi bilo oslobodjeno za borbe protiv HV...Sve u svemu da je Martic odlucio da nastavi borbu ili bi se zakljucio mir sa Krajinom pod kontrolom Srba ili bi NATO izvrsio kopneni napad. Bilo kako bilo vojnici SVK su pokazali hrabrost i uspjeli odbiti daleko brojnijeg neprijatelja. Nije njihova krivica sto su bili vojska lavova vodjena magarcima. Zrtava je bilo zato sto se povlacenje obicno vrsi tako sto imas odstupnicu a posto je sve to bilo s' brda s' dole vojnici su u glavnom ginuli zato sto bi zalutali i ostali iza neprijateljskih linija.

Posto ocigledno nisi ucestvovao u ovim dogadjajima i ne znas mnogo o njima nema potrebe ni da lupas gluposti.
 
inagadadavida:
"Celi rat", prakticno nije ni bilo nekih vecih ratnih operacija........
Prvi put, kada su napadnuti , jacom silom , razbezali su se ko zecevi , ostavljajuci "vekovna ognjista"......napisi mi , neke ozbiljne ratne operacije, i vece sukobe VRS i ustasa, do Oluje?

Nije ih bilo zato sto je primirje bilo na snazi. Medacki Dzep je bila operacija koju su Ustase izvele dok je oruzje SVK bilo pod kljucem (po dogovoru). Bila je planirana Malsinova Grancica medjutim Martic i njegovi poltroni su sve to stopirali po naredjenju Velikog Brata.
 

Back
Top