Papagaji

Da li ste dresirali papagaja?

  • Ne, papagaja nisam dresirao

  • Da, ali sam papagaja malo naucio (da uzima hranu iz prsta...)

  • Da, papagaja sam naucio da me se neplasi (da mi sedi na ramenu...)

  • Da, papagaja sam mnogo stvari (da gura kolica,pravi se mrtav...)

  • Da, papagaja sam naucio da prica!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
preko celog dana,dakle dok sam ne udje u kavez kad pocne da pada mrak,djurica boravi kod dede koji ima sobu veliku oko 25m2...kad udje uvece sam u kavez,ja ga nosim kod mene u sobu,penjem mu kavez na orman,cisto da ga macan marko ne bi uznemiravao...e sad
u zadnjih nedelju dana (a zivuljke imamo godinu d),djurica vrlo malo boravi kod deke u sobu,jednostavno udje u hodnik,i zavrne kod mene u malu sobu
pitam se sta to znaci?:confused:

:sad2:
 
preko celog dana,dakle dok sam ne udje u kavez kad pocne da pada mrak,djurica boravi kod dede koji ima sobu veliku oko 25m2...kad udje uvece sam u kavez,ja ga nosim kod mene u sobu,penjem mu kavez na orman,cisto da ga macan marko ne bi uznemiravao...e sad
u zadnjih nedelju dana (a zivuljke imamo godinu d),djurica vrlo malo boravi kod deke u sobu,jednostavno udje u hodnik,i zavrne kod mene u malu sobu
pitam se sta to znaci?:confused:

:sad2:

Ja nisam bas najbolje razumeo cemu se radi ? :think:
 
191735.jpg
Od pre neki dan :)
 
ljudi imam iskustva sa sa sugom,ali postoje dve vrste,pa sad ne znam o kojoj se radi!nedavno sam posumnjala da je to kod mojih ludica u pitanju,pa cu da prenesem sve sto znam!Prve grinje,one zbog kojih mi kupujemo one skupe ususivace,se nalaze u perju,i nocu sisaju krv nasim pticicama,i one nocu ne mogu da spavaju i stalno se ceskaju!ako ste to primetili,najbolje pokrite kavez nocu sa belim carsafom ili krpom,i ujutru bi trebalo da nadjete na carsafu crvene ili crne takcice!posto ja nisam nasla kod mojih to,onda je ta solucija odpala!te grinje odn sugavac ili suga su paraziti koji se razmnozavaju u vidu nakupnina kao sundjeri na kljunu i sa strane,imaju crvenkastu boju i bas izgledaju ruzno!mogu da se jave i kao pokotine na kljunu ili rupice!veterinar koji je specijalista za ptice,mi je rekao da se te grinje javljaju i na nogicama,i odn na svim delovima tela koji nisu pokriveni sa perjem,i da se isto ptica ceska....najbolje je uzeti obolela mesta,znaci nogice i kljun,i namazati 2 do 3 puta dnevno,sa pavlovicevom mascu..,ali pazite,u tankom sloju mazati jer je to masna krema,da se malisani ne bi puno umastili jer je to tesko posle oprati!mazati tako 2,3 nedelje da bi se i larve koje se raznozavaju kasnije,uklonile....Nemojte mazati vostanicu,jer papigice moradu da disu...A poenta je da se te pore u kojima se nagomilavaju parazite zatvore:))!on je tako lecio svoje papagaje!kod nas ne postoji adekvatan antibiotik,pa smo primorani na ovakvo lecenje!!!vec za 5 dana se vidi poboljsanje!!!

Mislim da i moja tigrica ima sugu, kupila sam je prije par mjeseci ali tek sad citajuci shvatam da to bijelo sundjerasto s lijeve i desne strane kljuna nije normalno, a takav je inace i kupljen. To nije puno izrazeno,pokusacu sliku da stavim. Ne znam kako cu mu mazati pavlovicevu , mislim da mi nece dati jer nije jos toliko pripitomljen.:(
 
Hvala vam puno, uradila sam kako ste mi rekli i sad je sve kako treba, skoro sve oko kljuna je nestalo. E sad imam jos jedno pitanje, da li je normalno da se u vrijeme mitarenja nekako nadusi , kostrijesi ne znam kako da objasnim :) kao da mu je perje naelektrisano?
 
I mene je to 'nakostresivanje' u pocetku brinulo jer sam citao razne stvari-tipa da je to predznak neke bolesti.
To je uobicajena pojava ne brini ;)
Sto se tice mitarenja, nema tu perioda, ima da se mitari preko cele godine :D
 
Hvala vam puno, uradila sam kako ste mi rekli i sad je sve kako treba, skoro sve oko kljuna je nestalo. E sad imam jos jedno pitanje, da li je normalno da se u vrijeme mitarenja nekako nadusi , kostrijesi ne znam kako da objasnim :) kao da mu je perje naelektrisano?
hehe,moj se djurica sav nakostresi kad sebe vidi u ogledalu,i ubi se od cavrljanja i povremenog kljucanja u ogledalo
jadnicak :mazi:
 
Ljdi,pomozite.. Cira je jos uvek u takvom stanju citao sam,da treba da mu dam vitaminsko-mineralne preparate ? Sta vi mislite ? :/
joj,ja ne znam nista,nadam se da ce se javiti neko ko zna.ali mozgam,pa nista ne mozes pogresiti ako mu das te preparate.
ja sam u pocetku imala problema,djurica je imao neku vodenu kaku,ali sam po preporuci coveka koji ih gaji i razume se kupila najkvalitetniju hranu koja postoji kod nas za papagaje.kaze,u njoj ima sve sto mu treba.i sve je ok.

ima ovde na jednoj temi broj telefona tog coveka koji je ljubazno dao i rekao zovite ako imate neki problem....ako nadjem,dacu ti ga
 
Stavi ga na dnevnu svetlost,pustaj ga iz kaveza.Daj mu sveze povrce i voce.Uzmi u pet shopu neke kapi za ptice koje se dodaju u vodu,i one vitamine u kesicama (imas za mitarenje,za crevnu floru itd itd).Pazi ga promaje.
 

Back
Top