Pankeri, metalci, rokeri...?

Dlake na sapunu-stvar od Nadimaca...Xexexe... ;) Svi se okrecemo pravcu koji nam se svidja(mislim logicno) :D .Izlazimo sa istomisljenicima jer imamo nesto bitno zajednicko-muzika,ona nas spaja...Posle dolazi i zajednicki,prepoznatljivi stil oblacenja...Neki stavovi...Ukusi...Mislim,uvek ces biti bolje prihvacen kod slicnih sebi,jer drugi uglavnom ne razumeju zasto volimo "drekavce",bolje ces se osecati...Mada ne kazem da su fenseri&co.losi,imam puno ortakinja i ortaka koji su takvi pa se druzimo,to nema nikakve veze...Sigurno necemo izlaziti na splav ako nam to ne prija.I u krajnjem slucaju,ljudi se danas na neki nacin "dele"prema muzici kojoj slusaju-uvek kazemo "Onaj metalac,rejver,saban"...A i bitno je da slusamo i furamo taj neki fazon zato sto nam se to istinski dopada,uzivamo u tome i pronalazimo sebe tu-a ne da bi bili cool ili iz nekih drugih pobuda...
 
Nemesis Divina:
Dlake na sapunu-stvar od Nadimaca...Xexexe... ;) Svi se okrecemo pravcu koji nam se svidja(mislim logicno) :D .Izlazimo sa istomisljenicima jer imamo nesto bitno zajednicko-muzika,ona nas spaja...Posle dolazi i zajednicki,prepoznatljivi stil oblacenja...Neki stavovi...Ukusi...Mislim,uvek ces biti bolje prihvacen kod slicnih sebi,jer drugi uglavnom ne razumeju zasto volimo "drekavce",bolje ces se osecati...Mada ne kazem da su fenseri&co.losi,imam puno ortakinja i ortaka koji su takvi pa se druzimo,to nema nikakve veze...Sigurno necemo izlaziti na splav ako nam to ne prija.I u krajnjem slucaju,ljudi se danas na neki nacin "dele"prema muzici kojoj slusaju-uvek kazemo "Onaj metalac,rejver,saban"...A i bitno je da slusamo i furamo taj neki fazon zato sto nam se to istinski dopada,uzivamo u tome i pronalazimo sebe tu-a ne da bi bili cool ili iz nekih drugih pobuda...
Blago se tebi ja znam gomilu ljudi koji slusaju istu muziku kao ja, oblace se kao ja...U neku ruku ponasaju kao ja ali su svejedno kreteni...
 
brate realno, bez ikakve filozofije
volimo da se iNdentifikujemo zato sto su nam zivoti ocajni, keve prostitutke, a matorci pijandure...salim se
pa ovaj, to je deo puberteta, svako trazi neki svoj pravac, zivot, i podrsku za to, zato upadamo u ovakve skupine. To vam je nesto kao navijacka grupa....
Sto se panka tice, on je zapravo upravo nastao od grupe buntovnih tinejdzera, pa je zatim prerastao u muzicki pravac. Punk i metal propagiraju to buntovnistvo, tinejdzerski revolt itd...dok je rock malo umeren.
Ja ti inace spadam u mirne rockere, koji dosta slusaju punk ali se to golim okom ne vidi...mozda mikroskopom :)
inace, nikad nisam toliko zalazio u krajnosti i delio ljude prema vrsti muzike koju slusaju. mozda jedino turbofolkere, njih bi sve bacio rahiticnim svinjama...
 
naravno i to je bitno, ljudi koji slusaju istu muziku kao i mi nas najbolje razumeju i sa njima je naravno najbolja bleja. Desi vam se da cak i u isto vreme zevate, da vas nesto zasvrbi, da pijete istu vrstu soka, da volite istu sortu kajmaka itd.
ne moze sad covek metalac bleji sa nekim granderom kad nemaju zajednickih tema
 
Kr$t@:
naravno i to je bitno, ljudi koji slusaju istu muziku kao i mi nas najbolje razumeju i sa njima je naravno najbolja bleja. Desi vam se da cak i u isto vreme zevate, da vas nesto zasvrbi, da pijete istu vrstu soka, da volite istu sortu kajmaka itd.
ne moze sad covek metalac bleji sa nekim granderom kad nemaju zajednickih tema
zaso ne bi imali zajednickih tema?moja najbolja drugarica slusa totalno drugu vrstu muzike od mene i uvek imamo o cemu da razgovaramo.
 
Nemesis Divina:
Ok,ne kazem da su svi metalci zlatni,ima nekih sljamova...Ali nisu bas svi kreteni...U to sam 100%sigurna...
Dakle ipak muzika nije presudna za to sa kime cemo se druziti...Poznajem par ljudi koji iskljucivo biraju drustvo po tome sta ko slusa...Na kraju se ispostavi da oni ustvari jure za likovima koji ne obracaju paznju na njih...A to je nekako pateticno...
 
Kr$t@:
naravno i to je bitno, ljudi koji slusaju istu muziku kao i mi nas najbolje razumeju i sa njima je naravno najbolja bleja. Desi vam se da cak i u isto vreme zevate, da vas nesto zasvrbi, da pijete istu vrstu soka, da volite istu sortu kajmaka itd.
ne moze sad covek metalac bleji sa nekim granderom kad nemaju zajednickih tema
Tacno tako...Gde bi se realno bolje provela-u Trezoru ili na nekoj svirci?Mislim da znas odgovor.Vecina tih ljudi sto juri za nekim metalcima to cini valjda da bi i bili vidjeni...Kul u tudjim ocima.To je shit,tako ne treba...Koja je svrha biti ortak sa nekim imbecilom koji
bi te prodao za litar piva?
 
Nemesis Divina:
Tacno tako...Gde bi se realno bolje provela-u Trezoru ili na nekoj svirci?Mislim da znas odgovor.Vecina tih ljudi sto juri za nekim metalcima to cini valjda da bi i bili vidjeni...Kul u tudjim ocima.To je shit,tako ne treba...Koja je svrha biti ortak sa nekim imbecilom koji
bi te prodao za litar piva?

ja bih te prodao za staklenac jelenka...pa ipak sam kul8-)
 
I ja imam mnogo drustva pod etiketom "fancy" i to mi ne smeta ni malo. Super se druzimo, u raznim sverama imamo slicna misljenja i ne stvaramo jaz iamedju muzickog ukusa, nacina oblacenja and co. Slazem se sa prethodno napisanim izjavama, da je najvaznije da volis muziku koju slusas, uzivas u njoj i ponasas se onako kako ti zelis. Niko drugi ne zivi tvoj zivot i zbog toga nema potrebe da ga ubedjujes da on ima trula razmisljanja o muzici, kulturi i pokusas da ga transformises u tvog klona, samo da bi on vodio isti-slican nacin zivota k'o ti.. Sta te briga kako drugi zive i misle. Naravno da je bolje kada se slazes sa najboljim ortacima i u tom pogledu, pa imate ista misljenja o mjuzi, mozete zajedno na koncerte, svirke.. A to ne mora da predstavlja glavnu predispoziciju za pravo prijateljstvo. Ako neko slusa Xtinu i ostale ribice ne mora da znaci da je jadan i trulo razmislja. Ako imate takva razmisljanja, onda vama nesto def. fali i da treba da poradite na rodjenim kompleksima. Prava muzika je zaista bogatstvo, a ako neki ljudi to ne shvataju, ili bolje ne zele da shvate, zao mi ih jer ne znaju sta gube! Ali to je njihov izbor i ako je njima lepo, meni je jos bolje!
 

Back
Top