PAMETNI OVI HRVATI

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Iron Lord:
Zagrebačka, Makedonska, Sarajevska, Ljubljanska, Crnogorska (ima i u Zemunu)...

ima i varaždinska u Beogradu al je u predgrađu Beograda veoma daleko pa mi se nije dalo ići slikati s tablom

a pitanje dal bi uopće i tablu našao :lol:

a ako bi i kojim slučajem našao postavlja se sljedeće pitanje dal bi preživio kad bih nekog zamolio da me uslika s tablom :lol: ;)
 
tokyo:
ima i varaždinska u Beogradu al je u predgrađu Beograda veoma daleko pa mi se nije dalo ići slikati s tablom

a pitanje dal bi uopće i tablu našao :lol:

a ako bi i kojim slučajem našao postavlja se sljedeće pitanje dal bi preživio kad bih nekog zamolio da me uslika s tablom :lol: ;)

Ne, Beogradjani, koji inace svi nose brade i krznene subare (nezavisno od pola), su poskidali sve table sa imenima ulica po hrvatskim gradovima.

Takodje, nije preporucljivo slikati se ispred prezivelih tabli zato sto gorepomenuti Beogradjani svi nose tandzare (deo nacionalnog folklora), spremni da ubiju Hrvate na najmanju provokaciju.
 
Yopa:
Ne, Beogradjani, koji inace svi nose brade i krznene subare (nezavisno od pola), su poskidali sve table sa imenima ulica po hrvatskim gradovima.

Takodje, nije preporucljivo slikati se ispred prezivelih tabli zato sto gorepomenuti Beogradjani svi nose tandzare (deo nacionalnog folklora), spremni da ubiju Hrvate na najmanju provokaciju.
:lol: :lol: :lol:
 
ne znam sta se bunite protiv numerisanja ulica.
ne moraju da se numerisu, nek se zovu po biljkama, drvecu, cvecu...

cuj molim te - "bezlicno"...a lepse je kada jedna ulica menja ime svakih mesec dana?
 
VanZorich:
U Srbiji, kao i u Hrvatskoj, a pogotovo u Bosni, a od nedavno čak i u Sloveniji, barem jedna ulica u svakom gradu zaslužuje naziv:

turbofolkwd0be5hr4.jpg
Odlican naziv.
 
Karlito Brigante:
Ja neću doći u Varaždin,mada godinama poznajem neke Šinceke,ali ti ćeš ponovo u BG...čeka te ''jelen'',a Salvantis će da pazi da li piješ na eks ili varaš. :lol:

ja pijem Lav, nekako mi to pivo leglo kad sam bio u Bg

tako da jedino za Lav mogu obećati da ću pit na eks...Jelena nisam probao :-D

e a Karlito jel ste ti i Salvantis u nekom rodu? :lol: 8-)
 
Obersturmfuehrer:
ne znam sta se bunite protiv numerisanja ulica.
ne moraju da se numerisu, nek se zovu po biljkama, drvecu, cvecu...

cuj molim te - "bezlicno"...a lepse je kada jedna ulica menja ime svakih mesec dana?
Наравно да је безлично. До бола.

И не мења се "сваких месец дана", нити ће се мењати.

Рекосмо, то је - лажна дилема.

Рекла сам - све се то може, а и треба, на друге начине решавати.
 
Norma Kampl:
Наравно да је безлично. До бола.

И не мења се "сваких месец дана", нити ће се мењати.

Рекосмо, то је - лажна дилема.

Рекла сам - све се то може, а и треба, на друге начине решавати.

pa sta ako je bezlicno?
i otkud se ne menjaju svaki cas?
 
Obersturmfuehrer:
pa sta ako je bezlicno?
i otkud se ne menjaju svaki cas?
Теби је "па шта".

Многима није.

Безличност је, за мене, генерално, у свему, нешто - равно греху.

И, неће се мењати "сваки час".

Можемо се и ми једном, најзад, у неким стварима променити.

И треба.
 
Norma Kampl:
Теби је "па шта".
Многима није.

bas zbog zbog toga redovno nastaju sukobi kome treba dati ulicu, i zbog toga se ulice menjaju svaki cas....


Norma Kampl:
И, неће се мењати "сваки час".
Можемо се и ми једном, најзад, у неким стварима променити.

bice, bice....
za jedno 150 godina....
 
Улице су, између осталог, својеврсне - "учитељице историје".

Специфичност једног града, (опет, између осталих многих других) огледа се и у - називима улица.

Дакле, бројеви, још једном, и увек - грозно!

Свако залагање за то, због наводног "мењања сваки час" је - још једном ћу рећи - лажна дилема.


СМРТ БЕЗЛИЧНОСТИ, СТЕРЕОТИПИЈИ, КЛИШЕИМА!

ЖИВЕЛЕ СПЕЦИФИЧНОСТИ, РАЗЛИЧИТОСТИ, НЕОБИЧНОСТИ, БОЈЕ, УКУСИ, МИРИСИ...!
 
tokyo:
uf baš gledam tvoj profil i teme koje si objavio

sori, al ja pijem samo sa zvijezdama foruma :lol:

Ah... to su sve sitni kalibri... Nisam dobio nikakav poziv za banket slavnih...
Medju mojom poštom samo računi za telefon, stan, struju i bazen... Šta? Opet rata za Alfa Romeo GTV? Rekao sam im svima na e-mail da me ne uznemiravaju...

Kad može Vučić da ne plaća što bih ja plaćao?
Kud Ture tu i mali Mujo...
Pa nisam ja najgori...
 
Yopa:
Ne, Beogradjani, koji inace svi nose brade i krznene subare (nezavisno od pola), su poskidali sve table sa imenima ulica po hrvatskim gradovima.

Takodje, nije preporucljivo slikati se ispred prezivelih tabli zato sto gorepomenuti Beogradjani svi nose tandzare (deo nacionalnog folklora), spremni da ubiju Hrvate na najmanju provokaciju.
*BILJA*:

priorities.jpg

Neznani junak sa foruma...
 
Iron Lord:
Ah... to su sve sitni kalibri... Nisam dobio nikakav poziv za banket slavnih...
Medju mojom poštom samo računi za telefon, stan, struju i bazen... Šta? Opet rata za Alfa Romeo GTV? Rekao sam im svima na e-mail da me ne uznemiravaju...

Kad može Vučić da ne plaća što bih ja plaćao?
Kud Ture tu i mali Mujo...
Pa nisam ja najgori...

Evo jedna Einladung. Pripazi na datum ;)
4p38ylg.jpg
 
Iron Lord:
Ah... to su sve sitni kalibri... Nisam dobio nikakav poziv za banket slavnih...
Medju mojom poštom samo računi za telefon, stan, struju i bazen... Šta? Opet rata za Alfa Romeo GTV? Rekao sam im svima na e-mail da me ne uznemiravaju...

Kad može Vučić da ne plaća što bih ja plaćao?
Kud Ture tu i mali Mujo...
Pa nisam ja najgori...

pa to ne sumnjivo stoji da si ti jedna od zvijezda foruma, al nemoj me pogrešno shvatiti u posljednje vrijeme tvoje postovanje na ovom forumu je postalo toliko apstrakno

a ja samo apstrakciju volim vidjeti na platnu nikako u osobi s kojom ću negdje na nekom beogradskom keju da popijem par Lavova 8-)

šta bih uradio da se recimo s tobom nađem i ti popiješ par Lavića pa mi počneš filozofirat a čuj nebih baš volio da se ljudi ono osvrću oko nas ;)

ja sam ti lik koji ne voli biti u centru pažnje 8-)
 
pa ja sam na karti Beograda vidio da postoji Varaždinska ulica

al mi se nije dalo putovat do Resnika pa da onda dođem tamo i ustanovim da se više tako ne zove


al bilo bi lijepo imati u kolekciji slika i Varaždin na čirilici :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top