Padobranci sveta ujedinite se !

Prvo da pozdravim sve padobrance a posebno Svetlanu i Ljubu iz Paracina sa kojima sam imao priliku da skacem odnosno kod njih da zavrsim osnovnu padobransku obuku 2000 god. To je za mene bilo nezaborvno iskustvo i jedno lijepo druzenje sa ljudima iz aero kluba. Nase skokove je predvodio osim LJuba i Cice i aktivni padobranac Mladen Markovic iz Podgorice. Veliki pozdrav od Zlatka ili Zlaje iz Pg ! Nadam se da ce me se sjetiti i Cica i LJubo jer ti obucni skokovi su izvodjeni po strasnom jakom vjetru ali i pored toga nas niko nije mogao zaustaviti da to ne odradimo jer smo jedva cekali slijedeci skok...POZ.
 
Prvo da pozdravim sve padobrance a posebno Svetlanu i Ljubu iz Paracina sa kojima sam imao priliku da skacem odnosno kod njih da zavrsim osnovnu padobransku obuku 2000 god. To je za mene bilo nezaborvno iskustvo i jedno lijepo druzenje sa ljudima iz aero kluba. Nase skokove je predvodio osim LJuba i Cice i aktivni padobranac Mladen Markovic iz Podgorice. Veliki pozdrav od Zlatka ili Zlaje iz Pg ! Nadam se da ce me se sjetiti i Cica i LJubo jer ti obucni skokovi su izvodjeni po strasnom jakom vjetru ali i pored toga nas niko nije mogao zaustaviti da to ne odradimo jer smo jedva cekali slijedeci skok...POZ.

Hvala Zlaja, drago mi je da si se setio lepih dana.
Pozdrav padobrancima u Crnoj Gori
Cica i Ljuba
 
pozz.13. Međunarodni Petrovdanski padobranski kup u Prijedoru je uspjesno zavrsen. bilo je super ,cestitam ekipi feniksa za postignut uspjeh ( za svaku nulu pivo od madjara) .poseban pozdrav kamermanu ekipe feniks.rezultati ce biti postavljeni na stranici ak Prijedor.plavo nebo.
 
Александар Ћуш побједник 13. Петровданског падобранског купа

ПРИЈЕДОР, 13. ЈУЛ - Члан словеначког Аеро-клуба "Птуј" Александар Ћуш побједник је 13. Петровданског падобранског купа који је данас завршен на приједорском аеродрому "Урије".

Ћуш је, након серија од осам скокова и финалних скокова, био бољи од свог клупског колеге, другопласираног Бориса Јеженковића и трећепласираног Радослава Кораћа из Аеро- клуба "Феникс Парацентар" из Београда.

Екипни побједник купа је мађарски Аеро-клуба "Сегед" из Сегедина, док су друго и треће мјесто заузеле екипе Аеро-клуба "Приједор" и "Феникс Парацентар".

У категорији ветерана прво мјесто освојио је Георги Месаровиш из Аеро-клуба "Сегед", друго Милкан Улетиловић из "Феникса", а треће Синиша Вујаковић из Аеро-клуба "Приједор".

У женској конкуренцији учествовале су само двије такмичарке и то Словенка Ања Ћуш и чланица екипе домаћина Јелена Вученовић, која је освојила посебно признање, јер је била извођач 7 000. скока изведеног на протеклим куповима.

Претходна два дана на спортском аеродрому "Урије" 42 падобранца из седам земаља извело је око 350 скокова циљ на електронску нулу.

Након завршених такмичарских скокова, изведен је и ревијални скок са 3 000 метара, а учесници су уплатили по 20 евра у Фонд за лијечење бившег падобранца и члана Аеро-клуба "Приједор" Веселка Инђића, који је оболио од рака.

Поред овог хуманог геста падобранаца, први пут је на аеродрому "Урије" изведен и скок са тандем падобраном, гдје су под једним падобраном скакали Жељко Жрвнар из Ријеке и Дадо Средић из Приједора.

Покровитељи 13. Петровданског падобранског купа су Министарство одбране и Оружане снаге БиХ, Министарство за породицу, омладину и спорт и Министарство за саобраћај и везе РС, а организатори ваздухопловни савези РС и БиХ и домаћин Купа Аеро-клуб "Приједор".
 
Da, SkySmile je skromna...
Sa 150-tak skokova napravila je prvi let ws-om, odmah zatim prvi flock- 3way i takmicila se u kategoriji distance, zatim baloon jump, tandem skok i vise ne mogu da se setim sta jos. Jeste da joj je zbog toga sada plava duza ali obicaj je obicaj ;) :) :)
Moram da kazem da sve je to lepo ali je druzenje i atmosfera koja je valdala sve vreme takmicenja neprocenljiva :!: Spavalo se svega par sati posto je stalno bilo nekih desavanja. Slag na tortu je da je SkySmile dobila gift certificate od Bird Man-a koji je bio namenjen pobedniku takmicenja. Dvoumilo se izmedju naseg druga Gize koji je zbog otkaza izgubio novi icarus extreme (nasao ga u nedelju) i SkySmile ali nasom nepristrasnom odlukom (naime zakljucili smo da SkySmile ima lepsu duzu) odluceno je da njoj pripadne nagrada na Chaber-ovo zadovoljstvo (to je onaj sto je bije na snimku :) ). Posebno zelim da se zahvalim jednom od najboljih svetskih WS pilota Tristan Whitemarsh-u koji je napravio jedan tako velikodusan gest i odrekao se nagrade za prvo mesto u korist SkySmile.
Pozdrav- B.
 
Pozdrav svima!
Ja sam skakao 4 puta na Jarku '95. jos i od tada nista. Nije tada bilo toliko klubova i cesih skakanja. Secam se da je obuka trajala 3 meseca skoro i krenulo nas je oko 120. Na kraju nas je skakalo oko 30tak ja mislim. I to na skakanje dodje 150 ljudi a ima kerozina za onaj prokleti AN-2 (koji jos smrdi na otrov za komarce jer je dan pre toga zaprasivao beograd) dovoljno da izbaci 100tinak nas. Pa onda frka panika ko ce da izvisi.... Ko ima spremnu svu opremu skace, padobran, rezervu, kacigu. Ali najveca frka je bila naci gurtnu. A padobrani stariji od nas... Jao meni kada se samo setim...... Kada se vec prisecam i davim vas, da ne zaboravim ekipu Darko, Mladja, Zo i Lonce koji su nam bili heroji veci od Tom Kruza u TopGan-u (sem darka, njega nismo voleli). I naravno, najveca zvezda od svih: upravnik jarka u to doba, zaboravih mu ime, stalno se setao naoruzan i tamanio je kerove po Jarku i mrzeo ceo svet. Ipak, nezaboravno iskustvo sve zajedno sa druzenjem tokom obuke i prepotentnim paradiranjem malecnog Darka po onom nesrecnom aerodromu...

Udavih vas ja...
 

Back
Top