overthinking/overanalyzing!

a mnogi manipulisu nesvesno..a iskreno i potpuno veruju u ono sto pricaju..i iskreno veruju da su u pravu

zameniti nauku religijom ili religiju naukom..nista bitno ne menja..qurta sjahao zajahao murta..sistem koncept i metodologija ostaju isti..ljudi su i danas zatucani isto koliko su bili u srednjem veku..koristenje racunara mobilnog telefona i imanje profila na fejsbuku ne cini coveka inteligentnim
koliko korisnika racunara razume kako racunar radi npr? il mobilni telefon?
ajd da skratimo kauzalnost..koliko korisnika racunara umeju sami da sastave PC racunar i instaliraju operativni sistem i podese ga za optimalan rad..da ne zalazimo dublje

10-20%.... ovog drugog.

Kada sam rekao da se okrenemo religiji, mislio sam da se okrenemo Bogu, jer ne postoji nikakav nacin da se resi situacija, tj. mozda i postoji ali bar ja nisam svestan toga kako. Prostim pricanjem neces uveriti ljude u manipulaciju kojom su podvrgnuti, ili bar mozda ja nemam prave reci.
 
Poslednja izmena:
U kom smislu da se okrenem sebi? Ja sam sam za sebe srecan i zadovoljan ako su ljudi oko mene isti takvi. Sta ce mi licna sreca i zadovoljstvo samim sobom? Jer treba da budem samoljubiv da bih bio srecan? Ne izvini, ja takvim putevima ne hodam.
jel' to sve sto znas o sebi?
od kud je ta sreca dosla?
da li iz uma ili iz srca?
ili je mozda doshla kao proizvod nekog lepog dogadja pa ti se preko uma reprodukuje u vidu emocionalnog zadovoljstva.
da li je ta sreca trajna ili samo privremena?
vidis koliko pitanja mozemo sebi postaviti samo o sreci, a mi se zadovoljavamo da nam neko (religija, nauka, politika...) nametne svoje resenje kao odgovor na nasa licna pitanja.
 
10-20%.... ovog drugog.

Kada sam rekao da se okrenemo religiji, mislio sam da se okrenemo Bogu, jer ne postoji nikakav nacin da se resi situacija, tj. mozda i postoji ali bar ja nisam svestan toga kako. Prostim pricanjem neces uveriti ljude u manipulaciju kojom su podvrgnuti, ili bar mozda ja nemam prave reci.
a samo 1 % zna da probere komponente i uskladi masinu:think:
ili " e komso..pise 'insert CD3 in drive E" a ja sam uspeo da mu naguram samo dva taj treci ne moze da stane:hahaha:
 
jel' to sve sto znas o sebi?
od kud je ta sreca dosla?
da li iz uma ili iz srca?
ili je mozda doshla kao proizvod nekog lepog dogadja pa ti se preko uma reprodukuje u vidu emocionalnog zadovoljstva.
da li je ta sreca trajna ili samo privremena?
vidis koliko pitanja mozemo sebi postaviti samo o sreci, a mi se zadovoljavamo da nam neko (religija, nauka, politika...) nametne svoje resenje kao odgovor na nasa licna pitanja.

Mani me tih istocnjackih "putovanja u unutrasnji svemir". Dovoljno znam ko sam sta sam i sta zelim u zivotu. Pitanje sta mogu u zivotu me apsolutno ne zanima, jer ja imam mnogo vise od drugih. Da li se razumemo?

Zivot bez ljudi je za mene nistavilo. Mogu biti i Bog, ali ako sam sam i nemam ljubavi za druge nista sam.
 
a samo 1 % zna da probere komponente i uskladi masinu:think:
ili " e komso..pise 'insert CD3 in drive E" a ja sam uspeo da mu naguram samo dva taj treci ne moze da stane:hahaha:

Klasican konformizam i lenjost su nazalost uslovili to Svi zele samo da nadju svoj loj gde bih se udubno smestili i uzivali u beskrajnosti. Ja uzivanje mogu da razumem kao deo zivota ali strepiti za potpunim uzivanjem i samo uzivanjem u zivotu je cista budalastina.
 
Mani me tih istocnjackih "putovanja u unutrasnji svemir". Dovoljno znam ko sam sta sam i sta zelim u zivotu. Pitanje sta mogu u zivotu me apsolutno ne zanima, jer ja imam mnogo vise od drugih. Da li se razumemo?

Zivot bez ljudi je za mene nistavilo. Mogu biti i Bog, ali ako sam sam i nemam ljubavi za druge nista sam.

"zasto zaboravljamo svrhu kad smo nula bez nje"
istok iza - dobar dan
 
zadovoljstvo sobom je zapravo jedan vrlo pozitivna stvar ..sama po sebi..ali bitno je..odakle to zadovoljstvo dolazi..tj da li sam ja zadovoljan sobom jer sam prevario peru i oteo mu kes lovu ili od nekog drugog izvora:think:

Slazem se... A koji je bolji nacin zadovoljenja i "viseg cilja" nego biti svestan da si uradio nesto za drugog? Zar ima nesto sto prevazilazi to?

Dodao: Slazem se ja da se covek mora posvetiti sebi, ali ne toliko da samo gleda sebe.
 
Poslednja izmena:
Klasican konformizam i lenjost su nazalost uslovili to Svi zele samo da nadju svoj loj gde bih se udubno smestili i uzivali u beskrajnosti. Ja uzivanje mogu da razumem kao deo zivota ali strepiti za potpunim uzivanjem i samo uzivanjem u zivotu je cista budalastina.
slazem se sa tobom..zapravo ljudima najvece zadovoljstvo dolazi kroz..kreativnost..kroz stvaralastvo
da skratim samo na umetnost..koji to veliki slikar ili veliki kompozitor ili veliki vajar nije uzivao u preocesu..slikanja komponovanja vajanja..
 
slazem se sa tobom..zapravo ljudima najvece zadovoljstvo dolazi kroz..kreativnost..kroz stvaralastvo
da skratim samo na umetnost..koji to veliki slikar ili veliki kompozitor ili veliki vajar nije uzivao u preocesu..slikanja komponovanja vajanja..

Mislis da li zadovoljstvo nase licnosti bih najvise bilo izrazeno kroz samostvaralastvo? A zar to nije samoljubljivost? Svesnost sopstvenih mogucnosti i ljubav prema njima?
 
Ne znam na sta konkretno impliciras...
na sudbinu..na ono sto nam je namenjeno..ali na koji nacin..
sta mislis kad se osvrenes oko sebe koliko ljudi vidis koji su evidentno..promasili zivot..da rade stvari za koje nisu talentovani..da rade poslove koji ih zapravo ne zanimaju..ne moz covek da bidne srecan izvan svog mesta u sistemu a svaki covek ima svoje mesto..i svoju licnu individualnu svrhu:think:
 
na sudbinu..na ono sto nam je namenjeno..ali na koji nacin..
sta mislis kad se osvrenes oko sebe koliko ljudi vidis koji su evidentno..promasili zivot..da rade stvari za koje nisu talentovani..da rade poslove koji ih zapravo ne zanimaju..ne moz covek da bidne srecan izvan svog mesta u sistemu a svaki covek ima svoje mesto..i svoju licnu individualnu svrhu:think:

Diskutabilno.... Pitanje je da li je bitno da covek nadje sam sebe u svojim mogucnostima... Da li ce to vecito zadovoljiti coveka? Da li ako te nesto trenutno zanima da li ce te to zadovoljiti do vecnosti? Ipak postoji i napredak. Covek uci konstatno i uvek uvidja neku novu svrhu, menja se. Naravno moze ici i nadole i nagore. Postoji svrha ali svrha je ista za sve nas. Putevi su drugaciji ali destinacija ista. To sto smo mi svaki za sebe drugaciji mislim da ne igra ulogu u trenutnoj "fazi" zivota.
 
samopostovanje je osnov za samopouzdanje...kao i preduslov za razvoj morala..

ili kako bi razumeo " ne cini drugima ono sto ne zelis da drugi cine tebi"?

Mislim da je licnost malo dublja od toga. Samopostovanje, hmm, to je hrana ega, sujete. Svaki vid samocenjenja je na neki nacin produkt sebicluka. Samoljubav i samopostovanje nisu isto. Voleti sebe i postovati sebe, totalno dva razlicita osecanja. Samopostovanje je neki vid socijalnog indentiteta i mislim da je vise zanosavan na onome "sta ljudi cene kod nas" nego "sta mi zaista volimo kod sebe".

Nije da ja ne zelim da postujem sebe, recimo, vec negiram to osecanje samopostovanja jer mislim da je to otrov. Zasto?

Zato sto je samopostovanje slatko i zarazno i veoma se tesko kontrolise ako uzme maha. Samopostovanje je ponos, a ponos se tretira kao greh, a i treba da se tretira kao greh, jer kao sto rekoh, to je otrov koji samo truje dusu.-
 
tu se ne slazem..
mislim kad sve to tako izdeklamujes dolazim do zakljucka da se obicno ne zna sta je samopostovanje..

to dolazi od RAZUMEVANJA sebe i svojih sposobnosti/nesposobnosti..i ne prelazi u oholost aroganciju ili ili..

s druge strane ne znaci da samopostovani covek o sebi misli da je ista bolji od drugih..niti da ga se nesto tice sta drugi misle o njemu
 
tu se ne slazem..
mislim kad sve to tako izdeklamujes dolazim do zakljucka da se obicno ne zna sta je samopostovanje..

to dolazi od RAZUMEVANJA sebe i svojih sposobnosti/nesposobnosti..i ne prelazi u oholost aroganciju ili ili..

s druge strane ne znaci da samopostovani covek o sebi misli da je ista bolji od drugih..niti da ga se nesto tice sta drugi misle o njemu

Mislim da ti onda vise mislis na samoljubav. Postovanje ide uz ponos. Kada si ponosit i kada volis sebe je opet kazem, drugacije osecanje.
 
Poslednja izmena:
i dalje ne razumes ista od onog sto pisem..jer ne razmisljas..
nije samo sama nauka i naucnici u problemu..nego je drustveni sistem taj koji je u problemu i koga valja menjati..
ja sam gradjanin..kao i masa drugih..recimo da sam naucnicki laik..kao sto je to masa drugih ljudi..zapravo gro svetske populacije ..je takav..i u medije nam puste naucnika koji nam iznosi neko svoje naucno dostignuce..sa stanovista naucnickog laika..tesko ce se to izlaganja RAZUMETI i onda ostaje samo verovanje ili neverovanje kao reakcija..a opet stvorena je slika ta..da se naucnicima BEZREZREVNO veruje..
a jos bi bilo i podnosljivo da kad npr geneticar izadje u medije i pocne da mlati o genetickim dostignucima usput ispredaje narodu i o posledicima genetickog inzinjeringa..poput bolesti ludih krava itd..medjutim nijedan to NECE da uradi jer bi narod poceo da se pita..jel bre..sta vi to radite..pricate nam jednu pricu a radite nesto drugo..
za lude krave i za holandsku genetski modifikovanu piletinu od koje su ljudi poceli da oboljevaju od kancera na sistemu za varenje..NIKO NIJE ODGOVARAO NITI CE DA ODGOVARA

kao i za pandemiju svinjskog gripa..izazivanje panike i straha kod stanovnistva..( terorizam inace samo to niko i javno nije nazvao terorizmom) ni za to NIKO NIJE ODGOVARAO

I ti ništa ne razumeš šta ja pišem, jer uopšte ne razmišljaš ...
..vjerovanje ...opet ...
..kad dobiješ gnojnu anginu i uz pomoć penicilina 10 dana korištenog ju izlječiš ..to je činjenica, a ne vjerovanje ...

A religija ili nauka - ne nije isto ..za ženu nije isto ...ti si malo prebacio religiju na današnja naučna dostignuća u kojima uživaš ili koristiš svaki dan ...sad bi ti kao ubacio religiju, a istovremeno koristio računar, struju, antibiotike, automobile , TV ... šta dosta je bilo naučnih dostignuća za tebe ....
..ne bi ti da se vratiš u srednji vijek kad je religija vladala, zajedno sa inkvizicijom ..ti bi jare i pare ...he ...Ja ne bi hvala ... volim svoja prava koja danas žena ima ..a i svaka žena voli svoju veš mašinu, zamrzivač, električni šporet i sva kućna naučna pomagala jer iako nije lako ipak je mnogo lakše obavljati kućne poslove na taj način ... i da hoću da živim 80 godina, a ne 30 kao u srednjem vijeku - vijeku zlatnog doba religije ...
...kompjuterske igrice + religija - baš divna kombinacija i zadovoljenje cjelokupne tvoje ličnosti (pošto ne razumiješ funkcionalnu podjelu na Id, Ego i Superego)
 
slazem se sa tobom..zapravo ljudima najvece zadovoljstvo dolazi kroz..kreativnost..kroz stvaralastvo
da skratim samo na umetnost..koji to veliki slikar ili veliki kompozitor ili veliki vajar nije uzivao u preocesu..slikanja komponovanja vajanja..
To nije tacno....

To samo kreativnim ili hajde da upotrebim radnim ljudima dolazi zadovoljstvo kroz rad, pa bio on kreativan manje ili vise....
To cak nije najbrojnija kategorija ljudi...
Ali nek bude max pola...zavisi od sistema, u ovom je manje od pola...

Mnogi uzivaju u zavrsavanju svog dela....to je razlicito od prvog...

Zatim mnogi uzivaju u usavrsavanju svog dela.....fiksacija evolucije u malom...

Zatim mnogi uzivaju u postovanju svog dela.....makar i ukradeno.......hijararhijski je bitno

A nekima je rad samo nuzna delatnost da bi dosli do onoga sto im je smisao svega, a to je uzivanje, muvanje, cepanje, drcanje....carevanje...
 

Back
Top