Otici iz BGD-a

codemaker:
Mozda je malo off-topic, ali ipak ima veze...
Totalna je to ludnica, zadnjih 15 godina...
Rodjen sam u Zagrebu-YU, ziveo u Sloveniji-YU 23 godine, preselio u Beograd-YU, nakon toga se raspala YU, pa sam prakticki rodjen u inostranstvu, ziveo duze vremena u inostranstvu.. Da zlo bude vece, ni drzava u kojoj zivim vise nije ta u koju sam se uselio- SRJ, pa se posle opet promenila drzava-SCG, pa ce verovatno i opet.... yebiga, vise i ne znam koja mi je drzava i dokle ce trajati takva kakva je sada...
Ma sve i da imam neku nostalgiju, ne znam za cime! :(
Mozda sve sa vecom nostalgijom citam grafit na obliznjoj tarabi - "bravar je bio bolji"... a i to nisam siguran, tako da... teraj dok moze...

de si bre @codemaker kolega, slicni su nam bili putevi... pozdravljam te

a sad o temi , vise puta sam bio po par meseci van beograda i uvek sam jedva cekao da se vratim, a onda kad se vratim bude mi muka kad vidim gde sam se vratio, uvek neka nervoza i tenzija u vazduhu, ne volim to. Cini mi se da je po tom pitanju NS bolji...
 
Ma nije meni zbog mene, nego mi deca (a i svi mladi ljudi ovde), izgubise perspektivu. Ne vidim kakvu to buducnost imaju? Evo sad prekid pregovora za EU (u koju bi i inace usli za desetak godina - mnogo daleko), vizni rezim jos gori (cene), nemogucnost zaposlenja ovde a i vani (ne mogu dobiti zelene karte ili dozvole za rad), putovanja ogranicena.... Katastrofa!
A i ona analiza ko je najgljuplji, pa mi ispadosmo najgluplji narod... Bez obzira na realnost i obektivnost te ankete, kako da se razvija znanje, smisao za sirinu, kako da se saznaje novo i razvija smisao za pravilno razmisljanje, kad ne mogu deca da putuju, kad ne mogu da rzamenjuju iskustva, kad su knjige preskupe, internet na dial-up, kad je softver moguce imati samo ako nadju crack....

Nije cudo onda sto je vecini mladih ljudi u glavi samo jedno "pobeci odavde" (da se vratim izvornoj temi)... makar tamo prao sudje ali bi i od toga barem imao za jelo....
 
ja svaki put kada se vraćam u beograd, pa kada mi "pukne pogled" na kapiji kod pumpe posle bubanj potika....pustim suzu.
svaki put! i suviše sam dugo bila odsutna po nekada i po 8 meseci.
neretko mi se to desi kada sleti avion, pa krenem na pasošku kontrolu.
jeste ja sam plači.....
 

Back
Top