Osvojili ste 1600 dolara

Ona Marge

Veoma poznat
Poruka
10.603
One prevare kada zovu, predstave se imenom i prezimenom i daju uverljivu informaciju kako dobijate pare, samo traže pristup aplikaciji banke...
Zove me poznanica, penzionerka, pita šta da radi po tom pitanju.
Lepo je uputim na broj gde da prijavi ,kako da objasni i šta da traži, a dr.kadžije mrzi da rade svoj posao. Rekli joj da nije učinjena šteta i da nema postupka.
Zna se procedura, to im je šansa da ulove nekoga.
Znate li šta treba da radite u takvim situacijama kada posumnjate na tehnološki kriminal ?
 
One prevare kada zovu, predstave se imenom i prezimenom i daju uverljivu informaciju kako dobijate pare, samo traže pristup aplikaciji banke...
Zove me poznanica, penzionerka, pita šta da radi po tom pitanju.
Lepo je uputim na broj gde da prijavi ,kako da objasni i šta da traži, a dr.kadžije mrzi da rade svoj posao. Rekli joj da nije učinjena šteta i da nema postupka.
Zna se procedura, to im je šansa da ulove nekoga.
Znate li šta treba da radite u takvim situacijama kada posumnjate na tehnološki kriminal ?
Skupa je zajebancija da reaguju u banci i da love
Mora se ukljuci odeljenne za tehnoloski kriminal, a zabole ih za tamo neku bakicu
Oni se cimaju za vece zverke
Recimo kad ta ista banka, koju sad zabole, bude meta e tad ce da zovu i da se pokrece postupak

Sad sam bas dva dana radila konferenciju na tu temu.... Treba im prosecno 30 dana samo da pokrenu postupak, i to kad su velike zverke zrtve u pitanju (ne civili)...za to vreme haker oguli racune
 
One prevare kada zovu, predstave se imenom i prezimenom i daju uverljivu informaciju kako dobijate pare, samo traže pristup aplikaciji banke...
Zove me poznanica, penzionerka, pita šta da radi po tom pitanju.
Lepo je uputim na broj gde da prijavi ,kako da objasni i šta da traži, a dr.kadžije mrzi da rade svoj posao. Rekli joj da nije učinjena šteta i da nema postupka.
Zna se procedura, to im je šansa da ulove nekoga.
Znate li šta treba da radite u takvim situacijama kada posumnjate na tehnološki kriminal ?
nista..
ignorises.

takve stvari se ne procesuiraju jer nikakva steta nije napravljena.
ne mozes nekog kazniti za pokusaj prevare koja nije ni dokazana jer ti formalno pravno ne znas da li bi on prevario ili bi ispunio receno.
 
Svuda u svetu se to radi.

Mene onomad zove neko, prica engleski sa indijskim akcentom i predstavlja se kao "inspector from european union federal police" (jedva sam se suzdrzao da ne prasnem u smeh kad je krenuo da prica), i pustim ga da isprica svoje (kaze da sam napravio "aerodromski prekrsaj" 😂😂 i da moram da platim neku kaznu).

I pustim ga tako da isprica svoje, i na kraju mu samo kazem "okey, I'm police officer from german federal police, do you want to speak with my boss?" 😂😂😂
 
Bio je telefonski poziv. Direktna komunikacija što i jeste osnov za postupak, jer je to uglavnom retko.
I zakazan razgovor u određeno vreme sledeći put.
to nije osnov za postupak jer ti ne znas da je u pitanju prevara.
mozda bi joj i dao pare. ti to ne znas.

mislim oboje znamo da ne bi ali formalno pravno na sudu bi rekao da bi dao i ne mozes da mu kazes da laze.
 
policija moze da reaguje tek kad se prevara uradi, drugim recima kad mu das pare.

do tad je sve na recima, na kraju on moze da kaze da si sve izmislila ..jel si snimala razgovor da imas dokaz? naravno da nisi.

i ne kapiram ko uopste prica sa takvim likovima..mene ni ne zovu ali kad bi to i uradili odhebao bih ga u roku od odmah.

tako su me zvali da mi nude neke stvari, nisam se uopste upustao u pricu, samo sam ih pitao odakle im moj broj, rekose da je dao kao neki poznanik,
rekao sam im ako me jos jednom pozovu da cu ih prijaviti i prestali su da zovu... to jer bilo pre par godina.

brate ne upustajte se u pricu sa njima
 
Знају они тачно кога да зову, старе и немоћне.
Шта су све нудили мом свекру, поезија...он их саслуша и каже Децо, па ви ћете од мене момка да направите. Тууу, тууу, тууу...а ако буду баш упорни онда их пошаље баш тамо где треба.
Али зато моја колегиница има озбиљан проблем са свекрвом. Да је не позове неко или да јој не дође на врата, све купује...ови некад успеју да врате новац, некад их и не нађу.
 
Знају они тачно кога да зову, старе и немоћне.
Шта су све нудили мом свекру, поезија...он их саслуша и каже Децо, па ви ћете од мене момка да направите. Тууу, тууу, тууу...а ако буду баш упорни онда их пошаље баш тамо где треба.
Али зато моја колегиница има озбиљан проблем са свекрвом. Да је не позове неко или да јој не дође на врата, све купује...ови некад успеју да врате новац, некад их и не нађу.
Ovo sada sta se desava nije obicno nudjenje nagradnog rucka na kom ce da prodaju masazer. Izuzetno uvjerljivo djeluju predstavljajuci se policijskim inspektorima, bankarskim menadzerima dok sve podatke imaju o covjeku, od imena, adrese, jmbg...i hvataju na brzinu. Dok se ljudi osvijeste skontaju da su se izlanuli i da su im rpocitali kod koji je stigao smsom.
 
hhaha da se pomolimo bogu :D

te prevare su počele kao pomalo glupave ali vremenom će biti sve mudrije, možda ;) valjda ima neki mail kod mup-a za tehnološki kriminal... ima i onas neki broj, on se ne vodi samo za decu, ono što ima na reklamama... on se ne vodi mislim da je samo dečiji čini mi se
 

Back
Top