Da li biste dali otkaz da odjednom dobijete milion dolara?

Otvorila bih svoju knjizaru.
Jos kao klinka sam zamislila do detalja knjizaru sa tapetama, okruglim stolovima od teskog drveta i lusterima, lampama, u kojoj bi se sluzili samo starinski kolaci, caj i dobra kafa u lepim soljicama.

Imala bih deo za decu u boji drveta i od drveta, sa zelenkastim i puderastim detaljima, kartonskim prikazima bajki, mekanim jastucima i niskim policama. Tu bi neka lepa studentkinja citala bajke jedanput nedeljno u polumraku, imala bi vilinsku haljinu i spicastu kapu sa dugackim velom pozadi.

Za odrasle bih takodje jednom nedeljno pustila studente muzike da sviraju, one sto kamce dzeparac na ulici, konobarice bi sve bile studentkinje na po cetiri, pet sati dnevno, ali bi morale da nose crne haljine do kolena i pundjice. Da budu lepe, ne po rodjenju vec po utisku.

Volela bih da mi dolaze bake koje jedu vanilice i citaju magazine, da mi dolaze deca, da mi ne ulaze politicari i politika, da lici na Hedviga, Belog ocnjaka i Letopise Narnije.

Mislim da me ne bi pokrpio milion...jer tu neke zarade nema. Ja bih u tom poslu samo uzivala i gubila novce.
Deset miliona je vec suma koja bi omogucila moj san.
Ја бих ти стално долазила, тако си то лепо описала, а 100 посто и госпођица :heart:
И зашто овакви сањари немају пара :(
 
Milion dolara pa i evra nisu neke pare sada da bi se lagali kako smo obezbedjeni i ne moramo nista da radimo. Taj novac uloziti u nesto pa pored posla imati jos neki income je ok. Coveka ceshkaju pare u dzepu, moze to kod nekih brzo da nestane.
У мојим годинама то су фине паре до краја живота.
 
Zaboravila sam juče... Za onaj deo novca koje bih dala porodici.mogli bismo da otvorimo polastičarnicu ili pekaru, tu bi moja mama pokazala kako se prave kiflice sa sirom, kolači i torte..zaposlili bismo 2-3 poslastičara, i svi moji bi radili ponešto. Ja bih radila administraciju i sklapala ugovore sa dobavljačima.
 
Milion dolara pa i evra nisu neke pare sada da bi se lagali kako smo obezbedjeni i ne moramo nista da radimo. Taj novac uloziti u nesto pa pored posla imati jos neki income je ok. Coveka ceshkaju pare u dzepu, moze to kod nekih brzo da nestane.
Sve zavisi od stila zivota.
Ja sam izracunao da 33 godine i 3 meseca tj 400 meseci daje po 2080 dolara ili evra ili svajcaraca.
Sa poslom koji radim vise nego dovoljno.
A i kad odem u penziju isto.
takav mi je stil zivota.
Taj novac je realno mala suma mesecno onom ko cesto putuje
ili izlazi po fensi restoranima
Meni bi bilo sasvim dovoljno.
 
Daleko je penzija, ja tek planiram da zivim, skolujem decu, putujem…
Mislim da sada ni Demi Mur ne bi spavala sa nekim za te pare :D Bese nekad.
@mina68 i ja nismo daleko od penzije. Pogled na milion je skroz drugačiji. Moja djeca samostalna,odrasla,završili škole,rade. Sve je u ovim godinama drugačije.
 
Sve zavisi od stila zivota.
Ja sam izracunao da 33 godine i 3 meseca tj 400 meseci daje po 2080 dolara ili evra ili svajcaraca.
Sa poslom koji radim vise nego dovoljno.
A i kad odem u penziju isto.
takav mi je stil zivota.
Taj novac je realno mala suma mesecno onom ko cesto putuje
ili izlazi po fensi restoranima
Meni bi bilo sasvim dovoljno.
Ja bih i ustekala za crne dane :mrgreen:
 
Ja se uvek setim istinite price o baki koja je zivela samu nekom sumarku u kolibi.
Nefgde kod Zajeccara cini mi se ma nebitno na kraju dana.
trazili je pet godina i jedva nasli advokati.
Pokojni muzz sa kojim se rastala a nije razvela ziveo i umro u Australiji.
Bio uspesan biznismen ostavio testamenat njoj pripali neki mlioni dolara.
Ona imala 94 godine tada...poklonila sve osim neke crkavice
reda 100 evra mesecno da dobija.
Rekla sluzbeniku suda...
dete sta ce mi ovo sad kad sam stara baba sad mi ne treba.
 
Ви млађи радите, а ја себе тачно замишљам како испред оне кућице пијем кафу по два сата, гуштеришем се на сунцу, кад ми се нешто спрема да једемо, спремим, кад не можемо ми и на гиросу или некој риби да живимо, средим мало цвеће, прошетам по селу, научим грчки...живот :heart:
 
Sve zavisi od stila zivota.
Ja sam izracunao da 33 godine i 3 meseca tj 400 meseci daje po 2080 dolara ili evra ili svajcaraca.
Sa poslom koji radim vise nego dovoljno.
A i kad odem u penziju isto.
takav mi je stil zivota.
Taj novac je realno mala suma mesecno onom ko cesto putuje
ili izlazi po fensi restoranima
Meni bi bilo sasvim dovoljno.
Za tebe samog i mozda ne tako zahtevnog to jeste dovoljno. Zavisi mnogo i od stila zivota, da.
E sad zavisi i ko sta sve ima sa strane i kolika bi penzija bila. Milion dolara bez ikakvog prihoda za jednu viseclanu porodicu na duge staze i sa svim neizvesnostima koje zivot moze da priredi po meni - nije dovoljno.
 

Back
Top