Osnovano Udruzenje Ateisti Srbije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Srećom da sam ja taj ko je agresivan i grozan... Za ovakvu boleštinu ti očekuješ da ja shvatim kao humor? Sa onim Hitlerom si već bio preterao... a sad si mi barem objasnio o kakvom "humoru" se ovde radi...

Vidiš, do sad sam imao želju da iskreno saznam zašto nas pogrešno shvatate i zašto se ni ne trudite da razmislite o uzrocima, sad mi je jasno da samo nismo dovoljno bolesni da bi smo se tebi svideli...

Nisam pratio celu diskusiju, ali ti mogu reci zasto te niko ne shvata ozbiljno, moze?
Zato sto ateisti na ovom forumu nastupaju sa pricom, kako su vernici zatucani, zive u srednjem veku itd. pritom sve vreme govore kako su oni obrazovani, inteligentni, da niko pametan ne moze da poveruje u ono sto pise u Bibliji i sto je najbitnije da su oni pravi pokretac progresa koji ce doneti uredjenu sekularnu drzavu, koja ce omoguciti svima da se izraze, ako pritom nikoga ne ugrozavaju.

Onda se formira udruzenje ateista koje se ponasa na potpuno isti nacin kao ziloti. Ako zelis da se bijes sa zilotima i siris mrznju, samo napred, ali ne ocekuj da te bilo ko shvati ozbiljno.

Sto se tice Sport Bilija, kad odrastes, tretiracemo te kao odraslog, dok histerise, samo si crtani junak. ;)
 
Nisam pratio celu diskusiju, ali ti mogu reci zasto te niko ne shvata ozbiljno, moze?
Zato sto ateisti na ovom forumu nastupaju sa pricom, kako su vernici zatucani, zive u srednjem veku itd. pritom sve vreme govore kako su oni obrazovani, inteligentni, da niko pametan ne moze da poveruje u ono sto pise u Bibliji i sto je najbitnije da su oni pravi pokretac progresa koji ce doneti uredjenu sekularnu drzavu, koja ce omoguciti svima da se izraze, ako pritom nikoga ne ugrozavaju.

Onda se formira udruzenje ateista koje se ponasa na potpuno isti nacin kao ziloti. Ako zelis da se bijes sa zilotima i siris mrznju, samo napred, ali ne ocekuj da te bilo ko shvati ozbiljno.

Sto se tice Sport Bilija, kad odrastes, tretiracemo te kao odraslog, dok histerise, samo si crtani junak. ;)

Vidiš, lepo si počeo ali si morao da završiš neozbiljno, ali dobro. Ignorisaću to.

Ali evo gde si pogrešio i to ozbiljno. Prvo, udruženje postoji nekoliko dana, prema tome svaki komentar o tome kako se mi "ponašamo" je zaista smešan. Drugo, ni jedan predstavnik udruženja ne smatra da vernici žive u srednem veku i da su nepismeni i slično. Postoje ekstremno zatucani vernici ali postoje i veoma normalni ljudi koji jednostavno veruju ali sa kojima može normalno da se razgovara. Drugim rečima, ti koji SVE vernike obeležavaju kao nepismene i iz srednjeg veka su ekstremni na drugu stanu i nisu u pravu.

E sad, ako hoćeš da govorimo o bibliji onda da, niko obrazovan u 21. veku ne može da veruje u to što piše u toj knjizi. Za to zaista nemam nameru da se izvinjavam jer je to ipak činjenica. Ukoliko grešim, voleo bih iskreno da čujem gde i kako?

E sad, ako je to širenje mržnje onda možda treba razmisliti o tome. Jer kategorično obeležavanje svake kritike biblije ili druge verske knjige kao govor mržnje je bukvalno apsolutizam i nametanja nezasluženog apsolutnog poštovanja religije.
 
Opet taj "ton" a niti me vidiš niti čuješ... nije li to malo prepotentno, da me ocenjuješ samo na osnovu toga kako ti pročitaš nešto?

Nisam hriscanka, pa gordost za mene nije smrtni greh. :mrgreen:

Ne procenjujem tvoju licnost, vec to sto ces ti i tebi slicni napraviti od ateizma. Nisam ja ona protiv koga navodno zelis da se boris, ima ovde i vernika, prosetaj po drugim temama.
 
Добро, после успешног претварања једне вести у омањи сукоб локалних размера, тема се затвара.
Дискусију у границама доброг укуса можете наставити на постојећим темама као што је Атеизам и сличне (или било која друга, да не намећем решење).
Хвала на разумевању.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top