osecaj da se gusim

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Machak69:
VANJA 011:
ja se ne slažem sa Patkom. Kad odeš u bolnicu kod svih lekara je gužva. Otkud ideja da bolji primaju manje , lošiji više i sl. Kakve to veze ima.A to baš da neće lekar da ti otvori karton! Hm, da vidim i to čudo! :twisted:


JOOOOOOJJJJJ! Sto nemam onog smajlica sto se rukom opaljije u celo sopstveno, u uzasu! Necemo valjda pocinjati ovu temu sad ponovo, sve iz pocetka!? :?

Sto gos`n Machak da se udarate po glavi. To je strateski deo tela za vasu profesiju... :wink:
 
gane011:
dr:
E pa ni vi niste shvatili poentu moje price...sve je pocelo izjavom izvesne forumasice da oni dobri lekari imaju puno pacijenata(govorimo o opstoj praksi)a ti "dobri lekari" vrlo cesto pisu recepte za strine,babe, kumove,ujne svojih pacijenata ,siti se ispricaju a od pregleda nista.
Jedna od mojih mentora na stazu je dugo godina radila u Sloveniji, nacelnik je kontrolisao svoje radnike, i ukoliko si imao vise od 20 pacijenata dnevno ti si bio los doktor i to se sankcionisalo odbijanjem od plate, lepo covek zaredja po kartonima pa vidi koliko si dnevno pregledao ljudi.
Znaci, ako si im stvarno pruzio svu svoju paznju ,pregledao ih, za to ti treba minimum 20 minuta, za kontrolni pregled 10 min.

I onda se vracamo na pricu sa ove teme, svi ste u stanju da cekate u dz po 4 sata, a necete da promenite lekara i da idete kod onih koji stvarno drze do sebe, do svog posla...koji ce vam posvetiti paznju.
Da li ste se nekad zapitali zasto neki lekari nemaju 70 pacijenata dnevno ,nego 30 i odrade taj svoj posao kako treba.
Zato sto ne dozvoljavaju da im se namece nesto za sta ne zele da preuzmu odgovornost, da na nekome nacine gresku zbog zurbe ...
Pa razmislite malo.Ja sam ucila od ljudi koji su za mesec dana u ordinaciji pisali 1 ,eventualno 2 uputa za specijalistu.
Svakodnevni zdravstveni problemi mogu biti reseni kod lekara opste prakse , skolovani smo za to a ne za administrativne radnike koji pisu upute i samo prosledjuju svoje pacijente drugima, pa onda nije ni cudo sto kod ozbiljnih bolesti se ceka po 3 meseca na pregled, pa kako brze kad je tamo na spisku pola ljudi koje je sasvim lepo mogao da izleci i lekar opste prakse.
E tu je caka, a za to su krivi i lekari i pacijenti...da ne davimo ponovo o tome.
Odatle cela ta moja prica o vremenu koje neko vam posveti u ordinaciji.


Slovenija je toliko daleko...
Uz svo duzno postovanje moj ugao gledanja je sasvim drugaciji pa se samim tim i nasa misljenja razlikuju.
Razmislite samo da niste u prilici da otvorite vrata svake zdravstvene ustanove u ovoj zemlji sa onim cuvenim "ja sam koleginica iz ..." (u prevodu trebas mi - trebacu ti), u sveopstoj situaciji kakva vlada u zdravstvu kod nas, da li biste se raspitali kod kog lekara idete ili vodite vase dete na pregled.
Mozda se bas tako stvara guzva kod onih lekara sa kojima su ljudi imali pozitivna iskustva.
I tu je zacarani krug. Kada se procujete kao "dobar" lekar odjednom vas snadje da pred vratima umesto 30 ceka 70 ljudi.
Kako cete ih odbiti?
Ne Slovenija danas nego pre 15 i vise godina, tada smo bili ista drzava.
Nebitno.
Ja vam ovo kazem iz iskustva , znam sa kim i kako radim...da sam pacijent nikada ne bih isla kod onih sto im je 300 ljudi ispred ordinacije...govorim o dz.
Pozdrav!
 
gane011:
Machak69:
VANJA 011:
ja se ne slažem sa Patkom. Kad odeš u bolnicu kod svih lekara je gužva. Otkud ideja da bolji primaju manje , lošiji više i sl. Kakve to veze ima.A to baš da neće lekar da ti otvori karton! Hm, da vidim i to čudo! :twisted:


JOOOOOOJJJJJ! Sto nemam onog smajlica sto se rukom opaljije u celo sopstveno, u uzasu! Necemo valjda pocinjati ovu temu sad ponovo, sve iz pocetka!? :?

Sto gos`n Machak da se udarate po glavi. To je strateski deo tela za vasu profesiju... :wink:

Ma jok bre, Gane! Gde strateski deo tela psihijatru da bude glava, s'a ti je?! Pa zar vec nisi procitao po ovom forumu da ja ni mozga nemam, ako i imam glavu - u njoj niceg nema; prazno, brale, kad bi dun'o kroz jedno uvo na drugo bi vazduh izasao! :lol:

Jezik, druze! Eeee! Jezik je moj strateski deo tela! :wink: Nista nisi shvatio do sad, sve cu morati izpocetka da ti predajem! Ako se ne uozbiljis, keca ces imati ko vrata do kraja Novembra, kunem ti se! :x
 
limunada:
Al doktor macak zavodi red... :lol:


Red, dabome! (ovde dodje strogi smajlic!)
Ovde ni traga redu, radu, i disciplini - mnoooogo ste mi se vi opustili! Svi ce da mi stojite u vrsti u stavu mirno ("Partizani maleni, mi smo vojska prava!" da mi pevate grleno da se sve bre ORI! :roll: :lol:)

A sad, ojret na levo - i svi na spavanje, vucite se u krpe! 11 i 10 je i sva dobra deca spavaju! :lol:
 
Machak69:
limunada:
Al doktor macak zavodi red... :lol:


Red, dabome! (ovde dodje strogi smajlic!)
Ovde ni traga redu, radu, i disciplini - mnoooogo ste mi se vi opustili! Svi ce da mi stojite u vrsti u stavu mirno ("Partizani maleni, mi smo vojska prava!" da mi pevate grleno da se sve bre ORI! :roll: :lol:)

A sad, ojret na levo - i svi na spavanje, vucite se u krpe! 11 i 10 je i sva dobra deca spavaju! :lol:

Ma doktore,os ti batina? :lol:
 
'el pretis, a? A, a, aaa, a?! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA?!?! :shock:

(Jadni Machak, dragi MAchak, siroti MAchak, samo ga vredjaju, pljuju, prete, ona ga stavila na usijani krov, ova mu preti batinama...... :cry: :? :cry: )

mjjjjaaauu....
 
Machak69:
gane011:
Machak69:
VANJA 011:
ja se ne slažem sa Patkom. Kad odeš u bolnicu kod svih lekara je gužva. Otkud ideja da bolji primaju manje , lošiji više i sl. Kakve to veze ima.A to baš da neće lekar da ti otvori karton! Hm, da vidim i to čudo! :twisted:


JOOOOOOJJJJJ! Sto nemam onog smajlica sto se rukom opaljije u celo sopstveno, u uzasu! Necemo valjda pocinjati ovu temu sad ponovo, sve iz pocetka!? :?

Sto gos`n Machak da se udarate po glavi. To je strateski deo tela za vasu profesiju... :wink:

Ma jok bre, Gane! Gde strateski deo tela psihijatru da bude glava, s'a ti je?! Pa zar vec nisi procitao po ovom forumu da ja ni mozga nemam, ako i imam glavu - u njoj niceg nema; prazno, brale, kad bi dun'o kroz jedno uvo na drugo bi vazduh izasao! :lol:

Jezik, druze! Eeee! Jezik je moj strateski deo tela! :wink: Nista nisi shvatio do sad, sve cu morati izpocetka da ti predajem! Ako se ne uozbiljis, keca ces imati ko vrata do kraja Novembra, kunem ti se! :x

Pazi sad...
Jos ce se na kraju ispostaviti da je gos`n Machak u stvari profesor, i da je sve svoje psihijatrijko iskustvo pokupio u zbornici. :lol:
 
dr:
Ne Slovenija danas nego pre 15 i vise godina, tada smo bili ista drzava.
Nebitno.
Ja vam ovo kazem iz iskustva , znam sa kim i kako radim...da sam pacijent nikada ne bih isla kod onih sto im je 300 ljudi ispred ordinacije...govorim o dz.
Pozdrav!


Posmatrate stvari iskljucivo iz licnog ugla ali nema ni veze.
Ova rasprava se svodi na "ja u klin ti u plocu" (ima jos jedna narodna izreka sa krstavanjem ali nije prigodna za forum :D )

Veliki pozdrav.
 
gane011:
Machak69:
gane011:
Machak69:
VANJA 011:
ja se ne slažem sa Patkom. Kad odeš u bolnicu kod svih lekara je gužva. Otkud ideja da bolji primaju manje , lošiji više i sl. Kakve to veze ima.A to baš da neće lekar da ti otvori karton! Hm, da vidim i to čudo! :twisted:


JOOOOOOJJJJJ! Sto nemam onog smajlica sto se rukom opaljije u celo sopstveno, u uzasu! Necemo valjda pocinjati ovu temu sad ponovo, sve iz pocetka!? :?

Sto gos`n Machak da se udarate po glavi. To je strateski deo tela za vasu profesiju... :wink:

Ma jok bre, Gane! Gde strateski deo tela psihijatru da bude glava, s'a ti je?! Pa zar vec nisi procitao po ovom forumu da ja ni mozga nemam, ako i imam glavu - u njoj niceg nema; prazno, brale, kad bi dun'o kroz jedno uvo na drugo bi vazduh izasao! :lol:

Jezik, druze! Eeee! Jezik je moj strateski deo tela! :wink: Nista nisi shvatio do sad, sve cu morati izpocetka da ti predajem! Ako se ne uozbiljis, keca ces imati ko vrata do kraja Novembra, kunem ti se! :x

Pazi sad...
Jos ce se na kraju ispostaviti da je gos`n Machak u stvari profesor, i da je sve svoje psihijatrijko iskustvo pokupio u zbornici. :lol:

Nije Machak profesor, mada cesto ulazi u skole; ali - ako ti gori pod nogama, moze Machak i profesor da ti bude!! :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top