Orgazam - Ubojica ljubavi, ili kako sam otkrio Karezzu.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tema@ smatram ovo jednom od silnih teorija o sexu, a zaista ih ima mnogo...Msm da su ovde iznete neke istine, opšteprihvaćene plus neka teorija pisca-njegova lična, tako da to sve pomešano- može se učiniti nekome da ima smisla.
Kao i svi imam lično viđenje. Veze u kojima pršti od strasti-kada se ta strast ,,izliže" vremenom, a ne postoje neke jače spone među dvoje ljudi-veza se obično u daljem toku zasniva na eksplozivnim sučeljavanjima ( jer to dvoje ljudi jeste strastveno), a energija postaje nekanalisana. Nema više one želje-da usmeri sexulanu energiju, pa napravi neki balans.
Ipak, to ne znači da sam za neku naivnu promociju veza bez orgazma- opet će ta neka energija da ,,prsne" na neočekivanom mestu, dočekaće ljude u banalnim situacijama. I ne vidim zašto bi se nek suzdržavao od orgazma-tada sex svodimo samo na funkciju produžetka vrste tj parenja, koji mu je drugi smisao uz to-ako ne i orgazam?
Ne bi mi ni bilo čudno da postoje 2 ljudi koji nemaju sexualne nagone, a funkcionišu, ali za to ipak treba da su oboje takvi-što je malo SF...
Ono što je bit i spona koja može povezati trajno ili na duge staze dvoje ljudi-dokazano nije fenomenalan sex, nego posvećenost, neki isti ciljevi.
Tako da ne dopada mi se onaj pogled na sex u temi, prosto između redova nameće stavove kako je sex prljava rabota i nezdrava.
A, opet nisam ni od onih koji su mi mnogo tupavi-kada pričaju kako full tuccanje jeste lek za sve u životu.
 
Walter je ok, po meni, sto se tice gladovanja i ciscenja organizma.

Ovo, navedeno za seks nisam imala priliku da procitam, pa ne mogu ni komentarisati. Iz uvodnog posta sam, donekle, shvatila na sta se cilja. Odlaganje orgazma ima svoje prednosti, ali ne vidim razlog za njegovo izbegavanje. Desi se da seks bude lep i ako se ne dodje do vrhunca, ali nije pozeljan cesto takav kraj. Zapravo, mislim da je najintenzivniji onaj osecaj kada dozivis orgazam bez dodira. Meni se nije desilo, ali je drugarica ima toliko jaku zelju za jednim tipom da je na sam njegov dah iza uha bila gotova...
 
Koliko sam te shvvatio radi s o sexu u kome se sto duze susdrazavas od orgazma ili orgazma uopste i nema?
da ali nema veze sa brakom ili necim drugom iskljucivo odnos u sexu sa partnerom ili partnerima..
doziv na drugi nacin..:)

kada neko proba moze da da sud ..iskren i relevantan....

nikada nisam rekao da je to jedini i ispravan nacin
to je samo jedan od tisucu raznih ali ima svoje dejstvo ..stvarno...
 
Poslednja izmena:
Tema@ smatram ovo jednom od silnih teorija o sexu, a zaista ih ima mnogo...Msm da su ovde iznete neke istine, opšteprihvaćene plus neka teorija pisca-njegova lična, tako da to sve pomešano- može se učiniti nekome da ima smisla.
Kao i svi imam lično viđenje. Veze u kojima pršti od strasti-kada se ta strast ,,izliže" vremenom, a ne postoje neke jače spone među dvoje ljudi-veza se obično u daljem toku zasniva na eksplozivnim sučeljavanjima ( jer to dvoje ljudi jeste strastveno), a energija postaje nekanalisana. Nema više one želje-da usmeri sexulanu energiju, pa napravi neki balans.
Ipak, to ne znači da sam za neku naivnu promociju veza bez orgazma- opet će ta neka energija da ,,prsne" na neočekivanom mestu, dočekaće ljude u banalnim situacijama. I ne vidim zašto bi se nek suzdržavao od orgazma-tada sex svodimo samo na funkciju produžetka vrste tj parenja, koji mu je drugi smisao uz to-ako ne i orgazam?
Ne bi mi ni bilo čudno da postoje 2 ljudi koji nemaju sexualne nagone, a funkcionišu, ali za to ipak treba da su oboje takvi-što je malo SF...
Ono što je bit i spona koja može povezati trajno ili na duge staze dvoje ljudi-dokazano nije fenomenalan sex, nego posvećenost, neki isti ciljevi.
Tako da ne dopada mi se onaj pogled na sex u temi, prosto između redova nameće stavove kako je sex prljava rabota i nezdrava.
A, opet nisam ni od onih koji su mi mnogo tupavi-kada pričaju kako full tuccanje jeste lek za sve u životu.

Ja sam mislio da si ti nevina.
 
da ali nema veze sa brakom ili necim drugom iskljucivo odnos u sexu sa partnerom ili partnerima..
doziv na drugi nacin..:)

kada neko proba moze da da sud ..iskren i relevantan....

nikada nisam rekao da je to jedini i ispravan nacin
to je samo jedan od tisucu raznih ali ima svoje dejstvo ..stvarno...

Kako onda nazivas to sto dozivis na kraju ako nema orgazma?
 
Tema@ smatram ovo jednom od silnih teorija o sexu, a zaista ih ima mnogo...Msm da su ovde iznete neke istine, opšteprihvaćene plus neka teorija pisca-njegova lična, tako da to sve pomešano- može se učiniti nekome da ima smisla.
Kao i svi imam lično viđenje. Veze u kojima pršti od strasti-kada se ta strast ,,izliže" vremenom, a ne postoje neke jače spone među dvoje ljudi-veza se obično u daljem toku zasniva na eksplozivnim sučeljavanjima ( jer to dvoje ljudi jeste strastveno), a energija postaje nekanalisana. Nema više one želje-da usmeri sexulanu energiju, pa napravi neki balans.
Ipak, to ne znači da sam za neku naivnu promociju veza bez orgazma- opet će ta neka energija da ,,prsne" na neočekivanom mestu, dočekaće ljude u banalnim situacijama. I ne vidim zašto bi se nek suzdržavao od orgazma-tada sex svodimo samo na funkciju produžetka vrste tj parenja, koji mu je drugi smisao uz to-ako ne i orgazam?
Ne bi mi ni bilo čudno da postoje 2 ljudi koji nemaju sexualne nagone, a funkcionišu, ali za to ipak treba da su oboje takvi-što je malo SF...
Ono što je bit i spona koja može povezati trajno ili na duge staze dvoje ljudi-dokazano nije fenomenalan sex, nego posvećenost, neki isti ciljevi.
Tako da ne dopada mi se onaj pogled na sex u temi, prosto između redova nameće stavove kako je sex prljava rabota i nezdrava.
A, opet nisam ni od onih koji su mi mnogo tupavi-kada pričaju kako full tuccanje jeste lek za sve u životu.

teorija je u uvodnom postu ..ostalo su realni osjecaji ..u praksi..
uvodni post je bio samo da se donekle objasni o cemu se radi...
 
da ali nema veze sa brakom ili necim drugom iskljucivo odnos u sexu sa partnerom ili partnerima..
doziv na drugi nacin..:)

kada neko proba moze da da sud ..iskren i relevantan....

iskreno ne vidim svrhu toga, pođimo od toga da svako od nas drugačije doživljava taj deo života, ako je svrha seksa samo orgazam zašto ga onda odlažeš? postoje mnogo bolji načini da radiš na samokontroli mada to prečesto zna da preraste u mazohizam; bar po meni.

Ako praviš razliku između mentalnog i telesnog (nazovimo ih tako) seksa, onda je dovoljno korisititi neke druge stvari...ovi što se hebu sa kim stignu i što ne mogu 2 dana bez istog smatram običnim narkomanima jer su robovi k****/p**** i nemoj ih shvatati ozbiljno, zato ćeš i dobijati osude, jer ipak to je previše slova da bi zadržalo njihovu pažnju :)
 
Kako onda nazivas to sto dozivis na kraju ako nema orgazma?

oragazam je daleko snazniji daleko
par puta sam se stvarno uplasio..bolje receno partnerica
da pojednostavim ..svrsavas iz svake pore na tjelu..
doslovno takav imas osjecaj..
jedina je stvar sto nema onog jasnog osjecaja da si dosao do kraja
na ovaj nacin mozes i dalje ..pitanje je samo sto ima dalje ..ja sam dosao do trenutka kada nisam htio dalje ..
 
Nego slabo nekako pricas iz svog iskustva vec uopsteno pa zato sam pomislio.
nisam li napisao malo prije realan dozivljaj i iskustveni osjet ..

moram biti iskren da o tome ne odlucujem uvjek ja svijesno...hehehe
naprosto um mi uskrati fizicko svrsavanje vec prelazi u taj novi nivo..tu vise nemam utjecaja ..jedino da prekinem sa sexualnim cinom, ako ne uciniim tada dalje vise nisam u stanju stati..dalje zavisi od partnerice do kuda ce nas dovest


.
 
oragazam je daleko snazniji daleko
par puta sam se stvarno uplasio..bolje receno partnerica
da pojednostavim ..svrsavas iz svake pore na tjelu..
doslovno takav imas osjecaj..
jedina je stvar sto nema onog jasnog osjecaja da si dosao do kraja
na ovaj nacin mozes i dalje ..pitanje je samo sto ima dalje ..ja sam dosao do trenutka kada nisam htio dalje ..

Da li si osecao prema njoj samo strast ili si je stvarno i voleo?
 
Mene ova priča podseća na priču jednog lika koji se bavi posebnim tehnikama meditacije, priča o kosmičkoj prašini i tako nekim stvarima. Za posebne tehnike-valjda ide i poseban način života i sve što spada u to. Prosto-sve drugo je izveštačeno.

Tako nekako...
Setila sam se tipa koji se KAO hranio suncevom energijom, a posle ga videla u gradu da jede pomfrit :lol:

Za neke nivoe moras biti potpuno posvecen i usedsredjen.
 
iskreno tezak odgovor
no u svakom slucaju nije bila nikada samo strast
mozemo reci zaljubljenos ..ljubav .????

Izvini, umem da postavim suvise licna pitanja, ali ovo mi je bas zanimljivo, ne moras odgovoriti, naravno.
Da li je ona imala nesto posebno (oblik dela tela, glas, miris,...) sto te je specijalno uzbudilo, a ni jedna druga pre nije? Mislim, nesto bas karakteristicno, a nekom tvom culu neverovatno privlacno.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top