Opsesivno kompulsivni.

Da li imate neku naviku, radnju koju ponavljate non-stop?

Npr, meni cela soba može da bude u haosu, ali radni sto mora da bude raspremljen, i to sledeći redosled: Sa leve strane stoje zvučnici i kutila sa olovkama, a sa desne sveska koja je poravnjana sa ivicom stola. Laptop je na sredini, i to tačno na sredini! Kad pijem kafu, šolja je sa desne strane (uvek ista šolja i kaščica)

Onda, kad radim kontrolni ili učim nešto, uvek u desnoj ruci imam hemijsku kojom škljocam u jednom istom ritmu.

Ti si takva faca da sam ja ostala bez reci.
 
Na putu od moje zgrade do centra postoji jedan zidic preko kojeg prelazim svaki put. Nikad u zivotu nisam preshla trotoarom, nego iskljuchivo preko tog zidica. Snijeg, kisha, led... Shtikle, japanke, patike, chizme... Samo i iskljuchivo preko zidica. :D

U busu sjedim samo do prozora.
 
Sledeće:
Uf, gomilu. Kad se umivam, obavezno 2 puta pljusnem vodu, kad perem zube, 4 puta moram da ih isperem i obavezno popijem vodu posle toga, stripove redjam obavezno po broju i edicijama (jednom sam se strashno iznervirao shto sam dobio na poklon strip koji vec imam samo u drugoj ediciji :lol:) i dobijem napad panike kad iskrzam neku ivicu, kad idem da spavam moram da legnem tako da imam okrugao broj sati sna, mobilni mora da mi stoji u desnom dzhepu, a cigare u levom, farmerke uvek moraju da mi padaju preko patika, a ne da idu ispod jezika, po 58 puta proveravam da li sam zakljuchao vrata i da li navlaka za kljuchaonicu stoji ravno, knjige uvek redjam paraleno sa ivicom stola, a hemijske paralelno s knjigama, itd.
I ne volim kad mi neko nameshta ili premeshta stvari ma koliko bile u haosu.
Ja grickam nokte.
I stvarno se ne secam kad sam zadnji put videla svoj nokat kako biva duzi od vrha prsta.
 
mislio sam da imam veliki problem ali vidim da nas ima slicnih.
Cesto putujem, daleko, i stalno brojim bandere, stubove od ograda, prozore......
dok pijem pivo, i kad ostavljam casu, uvek moram nekako da je stavim da dodiruje neku zamisljenu liniju ili ako postoji neke sare po stolu, stavljam precizno na bas to mesto.
Kad odem negde u goste, ugledam veliki regal, po nekoliko puta u minuti prebrojim elemente od kojih je sastavljen...
Kako se zove to? moze li neko da objasni. Inace mi je IQ jako visok al neke stvari ne mogu, ustvari necu da ukapiram, kuvanje na primer.
 
Ja uvek uz bilo koje stepenice da idem ili niz bilo koje da se silazim trcim.Otac mi se ljuti, ali ja ne mogu polako ici uvek trcim i preskacem po 2-3 stepenika.
Takodje stalno grickam nokte.Ranije sam preskakao ogradu ne znam sto retko kad sam prolazio kroz kapiju sad sam prestao to da radim.
 
Ja sam se isto tako gledao stalno, i uvek iznova prepadao, jer mi je lice bilo puno bubuljica, i stvaralo mi je priličan kompleks.

Sada mi je faca kao bebina guza. :lol:


@tema


Mozda je ucestalo, ali, meni se često dešava da krenem negde, po automatizmu zaključam ulazna vrata stana, i stignem recimo do stanice, i samo naprasno krene nešto da me progoni, taj neki crv sumnje, da su vrata mozda, ipak ostala otključana
 
Ja sam se isto tako gledao stalno, i uvek iznova prepadao, jer mi je lice bilo puno bubuljica, i stvaralo mi je priličan kompleks.

Sada mi je faca kao bebina guza. :lol:


@tema


Mozda je ucestalo, ali, meni se često dešava da krenem negde, po automatizmu zaključam ulazna vrata stana, i stignem recimo do stanice, i samo naprasno krene nešto da me progoni, taj neki crv sumnje, da su vrata mozda, ipak ostala otključana

I da, obavezno, kada idem u goste, kafu pijem iz šolje tako što usta priljubim onom delu iznad drške, gde je najmanja verovatnoća da je neko pio. Trudim se da to radim diskretno, mada sam par puta bio uhvaćen. :hahaha:

Zanimljiv slucaj :cistinaocare: :lol: ...mada znas i meni se zna desiti za vrata pogotovo ako idem negde na par dana il slicno,onda je prava opasnost da je otkljucano ;) .S soljama neam problema :lol:

Valjda se osecam bitno kad se gledam u ogledalo,sta znam kaki su to problemi s glavom... :mrgreen:
 
Ja sam se isto tako gledao stalno, i uvek iznova prepadao, jer mi je lice bilo puno bubuljica, i stvaralo mi je priličan kompleks.

Sada mi je faca kao bebina guza. :lol:


@tema


Mozda je ucestalo, ali, meni se često dešava da krenem negde, po automatizmu zaključam ulazna vrata stana, i stignem recimo do stanice, i samo naprasno krene nešto da me progoni, taj neki crv sumnje, da su vrata mozda, ipak ostala otključana

Ja sam jos gori,ja zavrnem slavinu i onda mi i to malo,vec moram da postavim ruku ispod slavine da se uverim da ne kaplje. Izadjem iz wca i opet se vratim da proverim. Tako proveravam sve po jedno 10 puta. Pogotovu el sporet i sl,prezirem da ostanem zadnji u kuci i da moram da prolazim kroz tu moru.
 
Ja sam jos gori,ja zavrnem slavinu i onda mi i to malo,vec moram da postavim ruku ispod slavine da se uverim da ne kaplje. Izadjem iz wca i opet se vratim da proverim. Tako proveravam sve po jedno 10 puta. Pogotovu el sporet i sl,prezirem da ostanem zadnji u kuci i da moram da prolazim kroz tu moru.
Hahahahahaha ti najbolje slikaj sporet pa svaki put kad se mislis da li si ga ugasio pogledaj sliku. :cool:
 

Back
Top