Opsesivno kompulsivni.

hm
otkud znam
recimo ako su na ulici poprechno po betonu vidljive linije (recimo da je radjeno iz blokova), izbegavam da zgazim, tj. preskochim ili produzhim korak

A da, sad me podseti, ako je ulica poplochana, moram da hodam tako da su mi stopala uvek na plochama, nikad na prostoru izmedju 2 ploche.

Ovo
Posebno kada sam u knezu :lol:
Mada to vise kad sam bio klinac, sad ne obracam toliko paznju...
 
Ako je plocnik iz linija, ukoliko zgazim jednu levom nogom, moram sledeci put desnom nogom, istim delom stopala. Isto vazi i za izduzene senke na ulici, kao i za hrpe lisca.
Soba mi je u haosu ali olovke moraju da mi budu poredjane. Od najvece ka najmanjoj.
U rancu moram da imam makar dve knjige (jedna za citanje, jedna prazna ukoricana za pisanje usput).
Ako pojacavam muziku, nivo muzike mora da bude paralelni broj. svaki korak koji slucajno uradim predugacak ponovim drugom nogom radi simetrije. ukoliko iscupam list sa neke grane u prolazu, moram da ga raspolutim potpuno simetricno, ponovo ponovo i ponovo dok ne ostane gotovo nista XD Mnogo se ljutim ako promasim.
 
Da li imate neku naviku, radnju koju ponavljate non-stop?

Npr, meni cela soba može da bude u haosu, ali radni sto mora da bude raspremljen, i to sledeći redosled: Sa leve strane stoje zvučnici i kutila sa olovkama, a sa desne sveska koja je poravnjana sa ivicom stola. Laptop je na sredini, i to tačno na sredini! Kad pijem kafu, šolja je sa desne strane (uvek ista šolja i kaščica)

Onda, kad radim kontrolni ili učim nešto, uvek u desnoj ruci imam hemijsku kojom škljocam u jednom istom ritmu.

Ti nisi svoja,vidim ja.
 
-Uvek preskacem kvadratice na plocniku, idu 5-6 sivih a onda jedna zuta, uvek preskacem ove zute, gde su sve jednobojne preskacem one na cijem bi mestu trebale biti zute.
-Ne mogu da se uspavam ako ne pokrijem sve svetle tackice (racunara,televizora...).
 
Da li imate neku naviku, radnju koju ponavljate non-stop?

Npr, meni cela soba može da bude u haosu, ali radni sto mora da bude raspremljen, i to sledeći redosled: Sa leve strane stoje zvučnici i kutila sa olovkama, a sa desne sveska koja je poravnjana sa ivicom stola. Laptop je na sredini, i to tačno na sredini! Kad pijem kafu, šolja je sa desne strane (uvek ista šolja i kaščica)

Onda, kad radim kontrolni ili učim nešto, uvek u desnoj ruci imam hemijsku kojom škljocam u jednom istom ritmu.

e, to se zovu psihoze :mrgreen:
ja eto, moram uvek da pijem nes kafu, caj ili sta god, iz iste solje...:)
i patike moraju uvek ciste da mi budu :lol:

to je jedino sto mi trenutno pada na pamet :)
 
Pre nego sto nesto popijem ili pojedem moram da pomirisem, soba uvek mora da mi bude sredjena, stvari spakovane pod konac, sve sto se uzme kasnije mora da se vrati na svoje mesto inace sizim... Toliko stvari ima, ali to je sve stvar navike...
 
Da skrenem paznju, opsesivno kompulzivni poremecaj ne mora da se odnosi samo ne vec pomenute ritualne radnje, ima tu jos dosta toga.

Moze doci npr. do neuroticne prisilnosti. Ponavljanja misli i strah od ispoljavanja istih, tj od gubitka kontrole nad istim.

Neke su seksualne prirode, a mogu biti i agresivne.

Sto se agresivnih tice, mozete imati strah da ne povredite sebe ili druge. Prolazi zena pored vas i prolazi vam kroz glavu (van vase volje!) kako je gusite i u tom trenutku vas obuzima strah da se ne otme kontroli i stvarno je zadavite van svoje volje.

Na svu srecu, ove misli se NIKAD ne otimaju kontroli, tako da nema brige iako je jako neprijatno.

OPK se uspesno leci, svako ko ima problem neka se obrati psihijatru, to apsolutno nije nista strasno a pomoc je neizmerno velika.

Brat mi se poverio da ima simptome i od tada istrazujem OKP. Nabedio sam ga da ode kod psihijatra i ima vec 2 meseca kako se leci i vec ukazuje poboljsanje. Pratimo, da vidimo kako ce da ide, nadamo se najboljem. ;)

Dakle ko ima problem neka ga nije sramota, moze da mi se obrati i preko PP-a slobodno. ;)
 
Ja stalno moram nesto da brojim...

Uvek sam imala tako neke tripove...Ali vecina brzo prodje...pisala sam na drugoj temi...
A imam jedan koji traje vec godinama...kada se vozim kolima, na svaku banderu, izmedju dve bandere, one znakove, ''noge'' bilborda...itd...(uglavnom sipke...:lol: ) moram da ''kucnem'' zubima jedan put i brojim ih...i kad god preskocim unervozim se...
Ili kada idem peske, brojim one stubice na ogradama....i ne smem da stanem u ravan sa onim vecim....:mrgreen:
 
Uvek sam imala tako neke tripove...Ali vecina brzo prodje...pisala sam na drugoj temi...
A imam jedan koji traje vec godinama...kada se vozim kolima, na svaku banderu, izmedju dve bandere, one znakove, ''noge'' bilborda...itd...(uglavnom sipke...:lol: ) moram da ''kucnem'' zubima jedan put i brojim ih...i kad god preskocim unervozim se...
Ili kada idem peske, brojim one stubice na ogradama....i ne smem da stanem u ravan sa onim vecim....:mrgreen:

Ja brojim sta god stignem,drvece,bandere,zgrade,kuce. Ali nije to bas stalno,nekad zaboravim na to. A kad se setim,onda se unervozim ako preskocim nesto ili nekad i po vise puta brojim isto.
 
Ako je plocnik iz linija, ukoliko zgazim jednu levom nogom, moram sledeci put desnom nogom, istim delom stopala. Isto vazi i za izduzene senke na ulici, kao i za hrpe lisca.
Soba mi je u haosu ali olovke moraju da mi budu poredjane. Od najvece ka najmanjoj.
U rancu moram da imam makar dve knjige (jedna za citanje, jedna prazna ukoricana za pisanje usput).
Ako pojacavam muziku, nivo muzike mora da bude paralelni broj. svaki korak koji slucajno uradim predugacak ponovim drugom nogom radi simetrije. ukoliko iscupam list sa neke grane u prolazu, moram da ga raspolutim potpuno simetricno, ponovo ponovo i ponovo dok ne ostane gotovo nista XD Mnogo se ljutim ako promasim.

Shta je paralelni broj? Mozhda si mislila na parni, u tom sluchaju, i ja preferiram parne od neparne, osim ako su u pitanju brojevi koji se zavrshaju peticom (odaju neku iluziju zaokruzhenosti, ili shtatijaznam). A radim i ovo sa listicima. Ili cheshce, sa jednokratnim kartama iz busa.
 
kad legnem u krevet, prvo legnem na desnu stranu, pa na levu i na kraju se uspavam na stomaku :lol:
znaci uvek :)
cim otvorim oci odmah idem da perem zube xD
do skoro sam imala naviku da u basu ulazim iskljucivo na zadnja vrata,al sad sam malo promenila..:P

seticu see..
 
Da li imate neku naviku, radnju koju ponavljate non-stop?

Npr, meni cela soba može da bude u haosu, ali radni sto mora da bude raspremljen, i to sledeći redosled: Sa leve strane stoje zvučnici i kutila sa olovkama, a sa desne sveska koja je poravnjana sa ivicom stola. Laptop je na sredini, i to tačno na sredini! Kad pijem kafu, šolja je sa desne strane (uvek ista šolja i kaščica)

Onda, kad radim kontrolni ili učim nešto, uvek u desnoj ruci imam hemijsku kojom škljocam u jednom istom ritmu.
Imala sam takve faze ranije... Na primer, zatvorim vrata pa ih ponovo otvorim samo da bi ih ponovo zatvorila. Ili nesto slicno, na primer ustanem, sednem, pa ponovim tu radnju nekoliko puta cisto onako :dontunderstand: Sad, to uglavnom nije bilo primetno okolini... mada su te faze prosle nekako same po sebi, i sada valjda nemam tih problema...
Osim hemijske naravno.Skljocam li skljocamm :eek:
 
Ovo
Posebno kada sam u knezu :lol:
Mada to vise kad sam bio klinac, sad ne obracam toliko paznju...
Imam pločnike celim putem do kuće :lol:
Ista stvar. Uvek stajem na svaki treći, i to na sredinu.

Ti nisi svoja,vidim ja.
Mnogi se slažu u tome.
Da skrenem paznju, opsesivno kompulzivni poremecaj ne mora da se odnosi samo ne vec pomenute ritualne radnje, ima tu jos dosta toga.

Moze doci npr. do neuroticne prisilnosti. Ponavljanja misli i strah od ispoljavanja istih, tj od gubitka kontrole nad istim.

Neke su seksualne prirode, a mogu biti i agresivne.

Sto se agresivnih tice, mozete imati strah da ne povredite sebe ili druge. Prolazi zena pored vas i prolazi vam kroz glavu (van vase volje!) kako je gusite i u tom trenutku vas obuzima strah da se ne otme kontroli i stvarno je zadavite van svoje volje.

Na svu srecu, ove misli se NIKAD ne otimaju kontroli, tako da nema brige iako je jako neprijatno.

OPK se uspesno leci, svako ko ima problem neka se obrati psihijatru, to apsolutno nije nista strasno a pomoc je neizmerno velika.

Brat mi se poverio da ima simptome i od tada istrazujem OKP. Nabedio sam ga da ode kod psihijatra i ima vec 2 meseca kako se leci i vec ukazuje poboljsanje. Pratimo, da vidimo kako ce da ide, nadamo se najboljem. ;)

Dakle ko ima problem neka ga nije sramota, moze da mi se obrati i preko PP-a slobodno. ;)

Ništa goreopisano nije OKP, već obične navike.
Gleda li ko Monka? Smotan detektiv sa OKP-om?
Genije :lol:
 

Back
Top