Operacija srca

Vidim da Ti je danas termin za prijem, pa ćeš ovo pročitati kad se vratiš kući :D Dakle, ovako - moj lični slučaj ... Operacija 24.05.2006, 15.06. 2006 išao sam na kafu i cigaru u moj omiljeni kafić ( oko 1 km od kuće), 01.08.2006 Niška banja do 21.08. - nepreporučujem, to je čisto bez veze i neprimereno bespotrebno (pisao o tome). U septembru radio kod kuće 4 do 5 sati za kompjuterom a prvog oktobra na posao - puno radno vreme. I tako do danas ... Sa sve stresom i ostalim .... I eto, u četvrtak 6 godina sa veštačkim zaliskom i aortnom protezom... Srećno!

Hajde lepo izostavo ovu cigaru...
Da budes u jos boljoj kondiciji..:D
 
Pozdrav svima,
Otac mi je operisan na Klinickom Centru, 15.5. cetvorostruki baj pas nakon drugog infrakta. Nakon operacije, izvrsena je i revizija. Operacija je bila kiticna, on okarakterisan kao tezak bolesnik. Ugradjena mu je intraaortna balon pumpa, i skinuta nakon 4 dana. Jos uvek je u sok sobi. Nakon skidanja sa aparata za disanje, bio je vrlo agresvan prema bolnickom osoblju, ali ubrzo se stanje malo smirilo mojim i sestrinim dolaskom u posetu. Dva dana je disao sam, ali je jutros ponovo vracen na aparat za disanje, i ponovo umiren sedativima. lma temperaturu 40 C. Ima 57 god, nikada do sada nije bolovao ,izuzev od virusa i prehlada. Lekari kazu da je jos uvek nestabilan, ali da rade sve sto mogu i da se nadaju boljem. Problem je sto je operacija protekla tesko, i to sto mu je srcani misic znatno oslabljen. Ne znam sta da radim, da li je neko imao slicno iskustvo? Hvala na razmevanju, ocajna sam ali nadam se najboljem.
 
Tara, nadam se da ce se izvuci. Prednost je sto nije hronican plucni ili seceras, da je u principu jak. Svasta nesto je krenulo lose, ali na pocetku foruma imas price o baki koja se oporavila,pa to zelim i tvom tati.
To sto je bio agresivan, to se cesto desava.Neki pacijenti na ovu vrstu anestezije tako reaguju i moze da potraje i desetak dana.
Mom rodjaku je nakon trostrukog bajpasa doslo do infekcije, ostao je u bolnici mesec dana.I evo ga sad kao decko, zivi kao sav normalan svet.
Kao sto si rekla - nadaj se najboljem, i mi cemo zajedno sa tobom :heart::bye::bye:
 
Bogami, burno reaguju pacijenti ne samo na anesteziju već i na odnos prema njima na KC.
Ako su na Kliničkom još uvek tako blesavi kao kad su mene operisali, ni ne čudim se što je čovek agresivan.
Ja sam se četvrtog dana tražila kući da ne bih nekoga tamo ubila...
 
vratih se kuci sedam dana posle operacije,sve je proslo ok,ali mi je gvozdje opalo pa ga sad treba dovesti u normalu,gr.Micovic je stvarno ljudina,rez je 7cm,rupe asd zakrpljene,bilo ih je tri,jedino mi je tesko pao boravak u bolnici jer nemogu da verujem koliko ima sebicnih pacijenata koji maltretiraju one jadne sestre,sta je tu je idemo dalje,pozdrav svima
 
vratih se kuci sedam dana posle operacije,sve je proslo ok,ali mi je gvozdje opalo pa ga sad treba dovesti u normalu,gr.Micovic je stvarno ljudina,rez je 7cm,rupe asd zakrpljene,bilo ih je tri,jedino mi je tesko pao boravak u bolnici jer nemogu da verujem koliko ima sebicnih pacijenata koji maltretiraju one jadne sestre,sta je tu je idemo dalje,pozdrav svima


A da mi temu preimenujemo u klub " dr Micovic "! Cak bi i Kaja potpisala pristupnicu ;)
I lepo je procitati da neko konacno hvali dr i sestre, muka mi od ruznih prica o belim mantilima a postoji toliko divnih,strucnih,sposobnih...(ima i onih drugih, to stoji ali BAS ima i pacijenata...ufff, u pravu si).
E pa divno je sto si opet sa nama i sto je sve proslo odlicno. I sto je strah postao proslost, sto si opet sa svojom porodicom.
I sad ChinZu moze da ti zavidi na oziljku od 7cm ;)
Srecan ti i brz oporavak zelim :bye:
 
Da se javim,poceo sam trenirati sve je fino bio sam na kontroli . Mogu spavati na stomaku proslo je malo jace od 3 meseca... imam malih bolova ali kaze doktor da je to do misica jer su se ulenjili,kost je sasvim zarasla,ali opet treba da pazim da ne dobijem udarac... I posto ide sunce i lepo vreme da se ne suncam,jer je koza jako osetljiva da ne bi dobio karcinom. Pozdrav za sva srculenca ;)
 
mimajo, eto prodje i to. Super, sto imas lepe utiske iz bolnice, i sto je, naravno, sve dobro proslo. I mene nervira, kada se neko zali na lekare i medicinsko osoblje. Dr.Micovic je zaista ljudina i pridruzujem se sanjkinoj ideji, da osnujemo "Klub dr.Micovic". Brzo ce proci i oporavak, sto ti iz sveg srca zelim:heart:
 
gvozdje ces najbolje regulisati ishranom. I ja sam imala taj problem, posle operacije bubrega. Sreca, pa je prolece i ima dosta povrca: blitva, spanac, uskoro ce mlada cvekla, jedi redovno jaja. U vezi povrca, konsultuj se sa lekarom za terapiju u vezi INR, sta podize gvozdje, smanjuje INR.Srecno :heart:
 
gvozdje ces najbolje regulisati ishranom. I ja sam imala taj problem, posle operacije bubrega. Sreca, pa je prolece i ima dosta povrca: blitva, spanac, uskoro ce mlada cvekla, jedi redovno jaja. U vezi povrca, konsultuj se sa lekarom za terapiju u vezi INR, sta podize gvozdje, smanjuje INR.Srecno :heart:

Povrce NE SADRZI GVOZDJE, spanac pogotovo.
 
"ako vam je lekar savetovao dodatan unos gvožđa u organizam, veću korist ćete imati ako jedete pileću džigericu. Ali, ako ste ljubitelj spanaća, jedite uz njega kriške narandže ili limuna, jer citrusno voće sadrži vitamine i kiseline koji su protivteža delovanju fitata, pa podstiču apsorpciju gvožđa u krvotok."
Kajo, svaka cast. Procitala sam clanak o "pogresnoj decimali" ali uz limun i pomorandze, spanac ima dosta gvozdja. Naravno, najvise ga ima u bifteku. Ja sam preporucila povrce, kojeg sada ima u izobilju.:heart:
 
danas je dve nedelje od operacije,u subotu sam imala temperaturu 37.6,u nedelju isto traje sat sat i po i prodje bez terapije,veceras sam imala 38,sutra idem na gvozdje i da skinem konac pa cu reci za problem,nadam se da nije strasno,ima li ko iskustva sa tim?hvala
 
Temperatura nije za :whistling:. Pa i na onom propratnom sto dobijes u bolnici pise da se javis ako traje duze od tri dana!
Sta su ti rekli danas kad si otisla? Imas li jos neke smetnje?
Sto se gvozdja tice, moje kucno, porodicno iskustvo je caj od koprive. Pili smo kojekave lekove, ja dobijala i injekcije i kroz infuzije, sve privremeno napravi pomak i za mesec dana po prestanku terapije, dzaba smo krecili.
Onda se prebacim na caj od koprive i svi hematoloski, ono - tibs, uibs, hemoglobin - sve u granicama. Ponovila i sa decom, rezultat uspesan. Dodaj i telecu i pilecu dzigu ( :zjede:), kako pise Tajamasha i :ok:
 
Temperatura nije za :whistling:. Pa i na onom propratnom sto dobijes u bolnici pise da se javis ako traje duze od tri dana!
Sta su ti rekli danas kad si otisla? Imas li jos neke smetnje?
Sto se gvozdja tice, moje kucno, porodicno iskustvo je caj od koprive. Pili smo kojekave lekove, ja dobijala i injekcije i kroz infuzije, sve privremeno napravi pomak i za mesec dana po prestanku terapije, dzaba smo krecili.
Onda se prebacim na caj od koprive i svi hematoloski, ono - tibs, uibs, hemoglobin - sve u granicama. Ponovila i sa decom, rezultat uspesan. Dodaj i telecu i pilecu dzigu ( :zjede:), kako pise Tajamasha i :ok:
trenutni rezultati kazu da sam kao uspomenu iz bolnice ponela urinarnu infekciju,ujutro cu uraditi urinokulturu,brine me povisen ldh koji je 486,crp je 34.5 a granica je 5.dr. kaze da je sve to od urinarne.sacekacu rezultat pa onda antibiotik,valjda ce biti dobro....
 
Ldh i crp mislim da mogu da ukazu na svasta nesto, bar koliko sam citala nekad o tome. Obicno tu analizu traze (crp) kad sumnjaju na infarkt ili neku razgradnju mislica, a posto si ti prosla to sto vec jesi...sa sve seckanjem i krpljenjem srcanog misica ...:mrgreen:
Jesi li dobila rezultate, imas li jos temperaturu, kako se inace osecas?
Navijam za tebe :mazi:
 
Da dodam još da su za gvožđe sjani konjetina i domaće kupinovo vino (ali samo 1dl dnevno, ne :pivce:!).
Urinarna infekcija posle katetera je gotovo standardna stvar.
Problem je što je pacijent posle operacije srca, a osobito neposredno posle, pravi magnet za bakterije i viruse.
 
Ldh i crp mislim da mogu da ukazu na svasta nesto, bar koliko sam citala nekad o tome. Obicno tu analizu traze (crp) kad sumnjaju na infarkt ili neku razgradnju mislica, a posto si ti prosla to sto vec jesi...sa sve seckanjem i krpljenjem srcanog misica ...:mrgreen:
Jesi li dobila rezultate, imas li jos temperaturu, kako se inace osecas?
Navijam za tebe :mazi:

totalna zbrka,rezultat urinokulture pokazuje da nema infekcije tj. pronadjena zanemarljiva kolicina bakterije e.coli koja je verovatno od spolja,tako su mi objasnili,leukociti u urinu 1-2,juce sam imala 37.3 i proslo je bez terapije za dva sata,pijem ciprocinal jer su mi tako rekli u bolnici kada su posumnjali na urinarnu.nisam vise pametna,koliko su merodavni moji rezultati krvi ipak je operacija bila skoro,verovatno treba malo i vremena da se dovedu u neki red svi ti parametri,malo su se i hormoni uzburkali,pa raspolozenje varira.sutra je dezuran dr.micovic trebala bi da svratim,vise mi je muka od bolnice i nagadjanja....kako srce treba da radi posle operacije?da li ste se i vi zamarali,malo glupih pitanja ali kad pitas lekare oni kazu da je sve to normalno:confused:
 
Da se javim,poceo sam trenirati sve je fino bio sam na kontroli . Mogu spavati na stomaku proslo je malo jace od 3 meseca... imam malih bolova ali kaze doktor da je to do misica jer su se ulenjili,kost je sasvim zarasla,ali opet treba da pazim da ne dobijem udarac... I posto ide sunce i lepo vreme da se ne suncam,jer je koza jako osetljiva da ne bi dobio karcinom. Pozdrav za sva srculenca ;)

mozes li molim te da mi objasnis kako se tvoje srce ponasalo posle operacije?da li si se zamarao i da li je kako bih rekla malo jace lupalo?
 
unapred izvinjenje ako budem preopsirna.
Ne vredi ti da poredis kako je kome bilo. Svaki organizam- prica za sebe. Ja bih po pravilu trebala da skacem, budem u treningu kao i Chin a gostujem na vaskularnoj svaki dan. Tako da - i ti si ti, pa prvenstveno veruj svom organizmu i nikom drugom. Ne kazem da budes hipohondar nego jednostavno slusaj sta ti kaze tvoje telo.
Primer: kad sam zvala Dedinje odmah zbog prvog gubitka vida, dezurni lekar mi rekao da mi je pao pritisak i da napravim supu iz kesice! Ej, to je bio sesti dan od op. i ja ga poslusala!!!Uzas! Tek posle tri meseca smo shvatili da imam bas problem, sve zbog tog - normalno je posle operacije :mrgreen:
Primer br 2: Da poludim kako mi srce radi,glava mi na jastuku odskakuje u ritmu pulsa, kao u crtacima. Na kontroli tri puta pokusavaju da urade ekg, posle pola sata on nesto kao uspe sa tim da prikazuje puls od 115 nakon pola sata izlezavanja. Opet kao normalno, samo sam se ja" malo uznemirila" Tek posle godinu ipo se docepam holtera koji pokaze ventrikularne aritmije uz puls izmedju 90 (u snu) i 150 kad perem sudove :sad2: Hvala ne znam vise kome, konacno promenimo beta blaokatore, aritmije imam ali bar nisam u fazonu da ne mogu da izgovorim recenicu a da se ne zadisem.
Ima tu jos gomila zdravstvenog s..:rumenko:a, necu da te plasim, samo hocu opet da ti ponovim da verujes svom telu.Ja nisam, i to je greska. I bila sam jako ljuta sama na sebe, jer ne mogo sto i drugi!
Ne bi Chin3zu isao na treninge da ne moze, budi sigurna.
I vrlo bitna stvar, gledaj da se odmaras, ali stvarno. Ako se dobro secam tebe " s pocetka" klinci su ti jos mali sto automatski znaci da pokusavas da skocis u ispomoc ti svima umesto svi tebi. Batali to sve, daj sebi bar tri meseca da se pazis i mazis i uspostavis.
Normalno je da ti srce ne radi kako si navikla, dr Micovic je malo gostovao unutra. Pa i prst kad poseces cuvas da ne udaris njim u nesto. I stavis flaster. I sve tako nesto.
A i malokrvnost bas smeta srcu, i to treba da znas. Radi i brze i jace da pokusa da dostavi to krvi koje imas u periferiju.
Kad si prezivela samu op. preziveces i ovo, sigurno, ne brini. Ali treba vremena, a to nam niko ne kaze. :bye::heart:
 
unapred izvinjenje ako budem preopsirna.
Ne vredi ti da poredis kako je kome bilo. Svaki organizam- prica za sebe. Ja bih po pravilu trebala da skacem, budem u treningu kao i Chin a gostujem na vaskularnoj svaki dan. Tako da - i ti si ti, pa prvenstveno veruj svom organizmu i nikom drugom. Ne kazem da budes hipohondar nego jednostavno slusaj sta ti kaze tvoje telo.
Primer: kad sam zvala Dedinje odmah zbog prvog gubitka vida, dezurni lekar mi rekao da mi je pao pritisak i da napravim supu iz kesice! Ej, to je bio sesti dan od op. i ja ga poslusala!!!Uzas! Tek posle tri meseca smo shvatili da imam bas problem, sve zbog tog - normalno je posle operacije :mrgreen:
Primer br 2: Da poludim kako mi srce radi,glava mi na jastuku odskakuje u ritmu pulsa, kao u crtacima. Na kontroli tri puta pokusavaju da urade ekg, posle pola sata on nesto kao uspe sa tim da prikazuje puls od 115 nakon pola sata izlezavanja. Opet kao normalno, samo sam se ja" malo uznemirila" Tek posle godinu ipo se docepam holtera koji pokaze ventrikularne aritmije uz puls izmedju 90 (u snu) i 150 kad perem sudove :sad2: Hvala ne znam vise kome, konacno promenimo beta blaokatore, aritmije imam ali bar nisam u fazonu da ne mogu da izgovorim recenicu a da se ne zadisem.
Ima tu jos gomila zdravstvenog s..:rumenko:a, necu da te plasim, samo hocu opet da ti ponovim da verujes svom telu.Ja nisam, i to je greska. I bila sam jako ljuta sama na sebe, jer ne mogo sto i drugi!
Ne bi Chin3zu isao na treninge da ne moze, budi sigurna.
I vrlo bitna stvar, gledaj da se odmaras, ali stvarno. Ako se dobro secam tebe " s pocetka" klinci su ti jos mali sto automatski znaci da pokusavas da skocis u ispomoc ti svima umesto svi tebi. Batali to sve, daj sebi bar tri meseca da se pazis i mazis i uspostavis.
Normalno je da ti srce ne radi kako si navikla, dr Micovic je malo gostovao unutra. Pa i prst kad poseces cuvas da ne udaris njim u nesto. I stavis flaster. I sve tako nesto.
A i malokrvnost bas smeta srcu, i to treba da znas. Radi i brze i jace da pokusa da dostavi to krvi koje imas u periferiju.
Kad si prezivela samu op. preziveces i ovo, sigurno, ne brini. Ali treba vremena, a to nam niko ne kaze. :bye::heart:
hvala puno na iscrpnom odgovoru,pokusavam da slusam sebe i jedino sto sam u startu osetila je da ja sigurno nemam urinarnu infekciju,tako je bilo,osecam se relativno dobro,u smislu da se maksimalno stedim,cuvaju me moji momci,ali kada malo duze lezim pa ustanem zabubnji mi srce,sto je valjda i normalno,dok lezim nekada se desi da mi jace lupa srce,ali sve prepisujem tome da je jos uvek sve sveze i da sam ja kao i vecina ljudi samo nestrpljiva,sacekala bi bar do utorka srede kada ce biti tri nedelje od operacije pa da ponovim analize krvi,jer sada da odem ponovo na dedinje ja nemam konkretno na sta da se zalim.malokrvna sam sto definitivno odmaze brzem oporavku ali sta je tu je,hranom i nekim dodatnim preparatima i to ce se regulisati,u slucaju da nema pogorsanja mislim da cu ipak sacekati dok ponovo ne odem na dedinje,tamo mi je dovoljno samo da udjem u cekaonicu pa da mi se slosi.
 

Back
Top