Ono što se obrisalo, ono što se ne može više pronaći

Maeeeestro

Aktivan član
Poruka
1.179
Jeste li razmišljali kad o tome?

Nekad je to bila izgubljena bilježnica, a u moderna vremena je to kad nam obriši komentare, ili ako nas neki negdje blokiraju, pa ne uspijevqmo baš doći do arhive.

Koliko razmišljate o tim brisanim prostorima?

Koliko su vam važna sjećanja i rastužuje li vas nekad to što je neke podatke jako teško ili nemoguće naći?


Maštate li o tome da ih nađete?

Koliko ste općenito nostalgični?


Što općenito mislite o brisanjima?
 
Jeste li razmišljali kad o tome?

Nekad je to bila izgubljena bilježnica, a u moderna vremena je to kad nam obriši komentare, ili ako nas neki negdje blokiraju, pa ne uspijevqmo baš doći do arhive.

Koliko razmišljate o tim brisanim prostorima?

Koliko su vam važna sjećanja i rastužuje li vas nekad to što je neke podatke jako teško ili nemoguće naći?


Maštate li o tome da ih nađete?

Koliko ste općenito nostalgični?


Što općenito mislite o brisanjima?
Bitno mi je sve šta napišem,jer za mene to ima vrednost.Naročito neke misli,pesme,dnevnik...
Jako sam nostalgična prema uspomenama ,a to jesu uspomene.
 
Brisanja su kao smrtne kazne, zapravo i gore od toga. Nije samo tu pogubljenje nego kompletno brisanje uspomene na pogubljenoga. Mene baš jedna moja izbrisana tena pogadja, ima od toga više od 10 godina. Tema je ruku na srce bila trolerska ali palo je tu više stotina upisa od kojih su mnogi bili urnebesni i antologijski. Jednostavno jednog dana pobrisana.... Pa zaključaj je, nemoj tako brisati moj život( i ne samo moj), pusti da barem živi uspomena na nešto je što bilo i itekako živo....
 
Bitno mi je sve šta napišem,jer za mene to ima vrednost.Naročito neke misli,pesme,dnevnik...
Jako sam nostalgična prema uspomenama ,a to jesu uspomene.
Da, ja se slažem s time.


Puno nas toga može inspirirati, a kako se kaže, život bez motivacije, bez želja za ostvarivanjima lijepih snova je kao neobo bez zvijezada
 
Brisanja su kao smrtne kazne, zapravo i gore od toga. Nije samo tu pogubljenje nego kompletno brisanje uspomene na pogubljenoga. Mene baš jedna moja izbrisana tena pogadja, ima od toga više od 10 godina. Tema je ruku na srce bila trolerska ali palo je tu više stotina upisa od kojih su mnogi bili urnebesni i antologijski. Jednostavno jednog dana pobrisana.... Pa zaključaj je, nemoj tako brisati moj život( i ne samo moj), pusti da barem živi uspomena na nešto je što bilo i itekako živo....
Plovimo, plutamo, a ponekad i tonemo sami.....neke stvari jednostavno izgleda trebamo sami sa sobom rješavati, to je neki moj dojam...a slike kao slike, asocijacije, dolaze i prolaze
 
Bitno mi je sve šta napišem,jer za mene to ima vrednost.Naročito neke misli,pesme,dnevnik...
Jako sam nostalgična prema uspomenama ,a to jesu uspomene.
Lepo je videti svoja razmišljanja i/ili stavove od pre nekoliko godina ili deceniju dve...

Neki put mi simpatično a neki put se divim napisanom jer mi je nemoguće da ponovim u sadašnjem vremenu a neki put kao da je to neko drugi pisao...
 
Plovimo, plutamo, a ponekad i tonemo sami.....neke stvari jednostavno izgleda trebamo sami sa sobom rješavati, to je neki moj dojam...a slike kao slike, asocijacije, dolaze i prolaze
Čak i nisam mislio na slavnu trilogiju iako je to zasigurno antologija i zaista bi to volio voditi. Najviše sam mislio na još starije teme kad sam imao neki drugi Nick, " Tema o ničemu" i ' Muda idu divlje svinje( a i domaće)?"
 
Tehnološki napredak mora biti zaustavljen ili barem drugačije usmjeren, tj na način u kojem će tehnologija služiti i pomagati ljudima.
Ja čak mislim da ne treba biti.

Tehnologija- ako se pritom smanje mržnje i agresije- će biti spas


Ja sam pročitao jedan jako dobar komentar..citiram

Rat ce zavrsiti i jedanput godisnje vojnik ce dobiti poziv za proslavu mozda i po koju medalju. Život ce ići svojim tijekom zdravi će graditi karijere baviti se sportom ići na ljetovanja igrati nogomet sa djecom i unucima a invalidi rata u siromasnim drzavama nekima ce postati teret.



Ovo bi se moglo primjeniti i na puno drugih polja.....npr. ljubavna veza.....ovo život će ići svojim putem, a invalidi ljubavi će drugima biti teret


Ja bih za sebe nekako rekao da sam povremeno invalid ljubavi, baš zbog puno nevolja u ljubavi, ja gubim vjeru u nju

Lakše bi mi možda bilo da sam kao čovjek hladniji.... možda
 
Evo prigoda, s obzirom da je danas bila takva situacija -nestanak popularne društvene mreže Facebook na preko sat vremena - jeste li razmišljali o tome koliko bi utjecaja bilo na vaš život da je povratak Facebooka bio puno sporiji, ili da do toga uopće nije došlo?

Danas su hakovani i Fejsbuk i Instagram. Imam profile i na jednoj i na drugoj mreži. Uopšte mi to ne smeta. Dešava se da ponekad ne uđem po 4-5 dana na Fejs a na Instagram idem još ređe.

Da prestanu da postoje jedino bi mi pomalo nedostajao Fejs i to zbog dve, tri knjiške grupe u kojima pišem...
Nedostajale bi mi te grupi zbog ljudi koji su u tim grupama..ali razmenila sam brojeve telefona sa nekoliko članova tih grupa..i svakako bi se pronašli bez obzira na Fejs.
 
Da, realno mi je fb negde u visokom procentu životne zabave. Sad razmišljam da verovatno nije dobro što sam toliko orijentisan na to, ali šta ću. Što se tiče tih brisanja, neke stvari su se možda mogle izbeći, ali velikim delom živim pod geslom - šta je, tu je.
Tako i kod mene, FB mi je nekako pregledni dnevnik, i kad ja ne znam o čemu bih čitao, FB na neki način,,bira" umjesto mene
 
Danas su hakovani i Fejsbuk i Instagram. Imam profile i na jednoj i na drugoj mreži. Uopšte mi to ne smeta. Dešava se da ponekad ne uđem po 4-5 dana na Fejs a na Instagram idem još ređe.

Da prestanu da postoje jedino bi mi pomalo nedostajao Fejs i to zbog dve, tri knjiške grupe u kojima pišem...
Nedostajale bi mi te grupi zbog ljudi koji su u tim grupama..ali razmenila sam brojeve telefona sa nekoliko članova tih grupa..i svakako bi se pronašli bez obzira na Fejs.
Da,, zna biti kako dobrih grupa
 

Back
Top