on 12, ona 9

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poenta price je navodjenje sta je teze a ne hvaljenje. Jasam samo cisto navodio cinjenice. ko razume shvatice. Ko ne razume - ja mu ne mogu pomoci.
Da rezimiram - pitanje teme je bil osta je teze: vojska ili trudnoca. Moje misljenje je da je to trudnoca.
A deluje mi kao da se javljaju likovi koji nisu "stasali" za vojsku.

Inace snajperisti gadjaju u glavu samo u losim americkim filmovima. Mnogo je to mala meta. Gadja se u predeo oko pupka tako da trzaj puske i daljina na kojoj se gadja ne ucine da metak ode u prazno.
Pancir i ne pruza neku veliku zastitu posto se uglavnom koristila pancirna municija
 
Sta mislite sta je teze, guliti vojsku 12 meseci ili biti trudan 9 meseci?


Ovo je samo pitanje pa me zanimaju odgovori ako je trudnoca teza, zasto je teza, ako je vojska teza zasto je teza i tako.

pa, da bi dobio pravi odgovor na ovo pitanje, morao bi da odgovori neko ko je prosao i jedno i drugo
i, plus, statisticki uzorak ispitanika bi morao da bude dovoljno veliki
ja ne znam nikoga ko je iskusio oba stanja
 
a, tako...

vojska-x.jpg
 
pa, da bi dobio pravi odgovor na ovo pitanje, morao bi da odgovori neko ko je prosao i jedno i drugo
i, plus, statisticki uzorak ispitanika bi morao da bude dovoljno veliki
ja ne znam nikoga ko je iskusio oba stanja

Bravo za ovo. ja samo mogu da kazem da sam proziveo fantomsku trudnocu ali - za razliku od moje lepse polovine - meni je stomak pomalo i ostao :D:D:D:D
 
Sta mislite sta je teze, guliti vojsku 12 meseci ili biti trudan 9 meseci?


Ovo je samo pitanje pa me zanimaju odgovori ako je trudnoca teza, zasto je teza, ako je vojska teza zasto je teza i tako.

ako je trudnoca lepa i bez problema, verovatno je laksa jer se ocekuje dolazak bebe kao najveca moguca sreca, a vojska je smor koji se otaljava jer mora.
sa druge strane kako je neko napisao tokom trudnoce i kad je sve u redu provejava i strah kako ce sve da se zavrsi.
znaci vojska je nekad smor, nekad zajebancija , trudnoca je vrlo ozbiljna.
 
Cenis da je tako ... :per::per::per:
Ne znam, ja imam veliku manu - kazem ono sto mislim, pa sad ako se nekom dopadne OK, ako se ne dopadne - opet OK. Sad ako je to slihtanje... neka bude tako

Pa tako izgleda. Jer vidim da svi koji im idu niz dlaku najvise ih prevrnu.:per::per:

Tako je uvek bilo na ovom forumu. Ja ne meni je sladje ici im uz dlaku :lol: Mada meni nije ni hitno jer imam curu sa foruma koja je ionako najlepsa, pa bi u protivnom samo pao na nizu poziciju.:)
 
Lepa slika ...
Inace sam sticajem okolnosti upoznao bracni par - Izraelce koji su imali dete. E sad, ne znam da li ona isla u vojsku, cini mi se da je to kod njih zakon ili svi imaju takav odnos prema drzavi da svi idu ali nisam siguran, tako da ne mogu da tvrdim
 
pa, da bi dobio pravi odgovor na ovo pitanje, morao bi da odgovori neko ko je prosao i jedno i drugo
i, plus, statisticki uzorak ispitanika bi morao da bude dovoljno veliki
ja ne znam nikoga ko je iskusio oba stanja

Ne verujem da bi ovde velicina uzorka odigrala neku presudnu ulogu

A za ovo si u pravu
ovde nam fale zene koje su i radjale i isle u vojsku

to jest isle da sluze vojsku

zapravo da sluze vojni rok
da ne bude zabune

Eto
da je Pevacica i radjala
sad bi nam bila od koristi
 
Lepa slika ...
Inace sam sticajem okolnosti upoznao bracni par - Izraelce koji su imali dete. E sad, ne znam da li ona isla u vojsku, cini mi se da je to kod njih zakon ili svi imaju takav odnos prema drzavi da svi idu ali nisam siguran, tako da ne mogu da tvrdim


Svi moraju da idu u vojsku, i zene, ali one mogu biti oslobodjene. Ne moraju Arapi i, mislim, Druzi, mada su Arapi gadovi, pa se oni prijavljuju da bi dobijali besplatno (vrhunsko) socijalno osiguranje. Ako te nesto vise interesuje mozes da pitas na pm.
Na toj slici nisam ja, ali sam htela da objasnim otkud moje vojno iskustvo, posto su mnogi poceli da lupetaju gluposti.
 

Svi moraju da idu u vojsku, i zene, ali one mogu biti oslobodjene. Ne moraju Arapi i, mislim, Druzi, mada su Arapi gadovi, pa se oni prijavljuju da bi dobijali besplatno (vrhunsko) socijalno osiguranje. Ako te nesto vise interesuje mozes da pitas na pm.
Na toj slici nisam ja, ali sam htela da objasnim otkud moje vojno iskustvo, posto su mnogi poceli da lupetaju gluposti.

:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:( Sad me razocara - ovo za sliku

Salim se naravno... Eto, onda je ta zena vervatno bila i vojnik i trudnica :p:p
Mada uskoro ponovo dolaze za Bgd pa cu bas da pitam da li je ili nije
 
tacno, ali ja sam samo jednu zenu iz Izraela upoznala, a nije imala decu u to vreme, te tako stoji i dalje da
ja ne znam nikoga ko je iskusio oba stanja
jel' ti mozda znas?
kladim se da ne, nego si odgovorio cisto da pokazes da znas nesto o Izraelu:mrgreen:

Eh nisam ja kao ti da se hvalim znanjem koje ne znam.

Ti si rekla da ne znas nikog ko je iskusio oba stanja, e sad to sto ti ne znas nikog, nista ne znaci za ovu temu, a ja sam napisao zato sto ipak postoji neko ko je iskusio kao zene u Izraelu. Ili ti smatras da se jedino priznaje kao merodavno i prihvatljivo samo ono sto ti znas (sto si videla u svom okruzenju).

Mislis za sebe da si veca faca nego sto jesi i previse si pridajes znacaja. Sorry, ali temu nisam otvorio samo za tebe.:)

Dovoljno ti je sto si dobila ulaznicu da mozes pisati po njoj, jer mogao sam je otvoriti sa rezervacijom za odredjeni broj korisnika, a ti nisi u mom profilu pod prijateljima.
 
Eh nisam ja kao ti da se hvalim znanjem koje ne znam.

Ti si rekla da ne znas nikog ko je iskusio oba stanja, e sad to sto ti ne znas nikog, nista ne znaci za ovu temu, a ja sam napisao zato sto ipak postoji neko ko je iskusio kao zene u Izraelu. Ili ti smatras da se jedino priznaje kao merodavno i prihvatljivo samo ono sto ti znas (sto si videla u svom okruzenju).

Mislis za sebe da si veca faca nego sto jesi i previse si pridajes znacaja. Sorry, ali temu nisam otvorio samo za tebe.:)

Dovoljno ti je sto si dobila ulaznicu da mozes pisati po njoj, jer mogao sam je otvoriti sa rezervacijom za odredjeni broj korisnika, a ti nisi u mom profilu pod prijateljima.

ja se duboko izvinjavam sto sam pomislila da mogu neograniceno da ti setkam po temi :mrgreen:
dakle, ovako:
ja ne znam nikoga ko je iskusio oba stanja, i ne mislim da je vazno sto ja ne znam nikoga, vec to sto mi niko nije ispricao sta je teze iz sopstevnog iskustva. bas zato sto ne volim da se hvalim znanjem koje nemam, nisam ni odgovoruila na temu, tj. nisam se izjasnila sta je teze, jer ne mogu da uporedim
ako ti znas takvu osobu, i ako ti je ta osoba uporedila svoja iskustva, molim te poreli to sa nama, jer i mene jako zanima sta je teze od dva navedena stanja
i, na kraju, pre nego pocnes da vredjas nekoga, procitaj dobro ono sto je napisano i porazmisli o znacenju napisanih reci
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top