omiljeni film

Makavejev - W. R. Misterije organizma (1971)


[YOUTUBE]FNha0znnnA[/YOUTUBE]

Kubrick - A Clockwork Orange (1971)


Allen - Manhattan (1979)

- D'you have kids?

- Yeah.

- He's being raised by two women

- I think it works. They made some studies,
I read in a psychoanalytic quarterly.

- You don't need a male.
Two mothers are fine.

- Really? Because I feel
very few people survive one mother.

Kusturica - Otac na službenom putu (1985)

Malik sa majkom na sahrani, primetivši da mrtvaca nema u jednom trenutku kada se poklopac sanduka odškrinuo:

'Znao sam da, kada neko umre, da njega više nema.
Ali nisam znao da ga nigde nema.'

Radivojević - Ni na nebu ni na zemlji (1994)

 
nemam neki smislen ukus, al recimo - titanic, frida, american beauty, requiem for a dream, clockwork orange, pulp fiction, jackie brown, hitchcock, almodovar, neki domaći klasici
 
@Nadrealista
Volim prva dva, posebno Lolitu, a Makavejevog nisam gledala ili se ne secam.

@topik
Hannibal iz dve hiljade prve sa Antoni Hopkinsom i Dzulijan Mur, Grace of my heart sa ilijanom Daglas i Met Dilonom iz '96e ( jedan od najboljih soundtrackova ), La dolce vita- Felinijev film '60a,Zene na ivici nervnog sloma od Almodovara, i najomiljeniji Some like it hot. Volim i francuske i britanske filmove, recimo sve filmove Luka Besona koje sam gledala, a ne volim/najmanje volim ruske.
 
phhh ne mogu bas da se odlucim koji mi je omiljeni fiom,ali aj probacu :D od domacih volim da gledam "kad porastem bicu kengur" pogledala sam ga vise puta i film stvarno ne moze da dosaolimdi,a od stranih hmmmm....mozda bad boys 2,avatar,transformers i (joooj nmg da se setim kako se zove film) u njemu glumi glavnog lika onaj sto je u transformersima glumio decka koji je spasavao svet sa megan fox,u tom fiomu sto nmg da se setim kako se zove gore pomenuti lik je udario nastavnika i ovaj ga je tuzio,i sad taj decko je u kucnom pritvoru i nesme da izadje iz kuce,kod njega u komsiluk se useljava devojka u koju se on odma zaljubio i tusu se oni sprijateljili bla,bla,bla medjutim saznali su da im u komsiluku zivi ubica koji je ubijao u teksasu pa se preselio tu kod njih pa je nastavio da ubija itd....do kraja je njegov drug upao u kucu kod tog ubice i snimio leseve koje je on drzao u garazi...itd sad me vec vise mrzi da pisem,zna neko mozda kako se film zove?? :D
 
Poslednja izmena:
U poslednje vreme ne pratim filmove nesto.

Ali, poslednje sto sam gledao ukljucuje Twilight, Tim, Lake House, Little Mean Sunshine, Meet Dave.

Twilight je dosadan.
Tim je stariji film o mladom mentalno zaostalom bastovanu koji se zaljubljuje u stariju, bogatu gospodju. Glumi Gibson. Dobar film.
Lake House je prica o kuci na jezeru i samoci. Kijanu Rivs, Sandra Bulok, vremenska razlika, sanduce, uglavnom nije los film.
Little Mean Sunshine je ok film. Likovi su veoma specificni, to me je odrzalo.
Meet Dave je Edi Marfi, nije los film, u pocetku bese zanimljiviji, posle ne toliko, ali ok.
 
theshining.jpg


shining...
 

Back
Top