omiljeni film

Oba filma su fantasticna.I u svakom smislu pretstavljaju savrsenstvo domace kinematografije i glume u zadnjih 20 godina(sto ne govori mnogo,ali opet...).Filmovi koji se gledaju po vise desetina puta,puni upecatljivih,realno docaranih beogradjana(stereotipa) i citata koji se pamte dugo i po potrebi upotrebljavaju u svakodnevnom zivotu.
A,vi sto tako mudro serete i onda se srecni faljate po sopstevnom izmetu mozete slobodno da nastavite zato sto mene licno uveseljava da gledam priglupe ljude koji umisljeni sire mudrost i znanje o oblastima zivota i kulture u koji nisu upuceni.Niko od vas debila ne verujem da bih uspeo da se izbori ni sa fabulom,kamo li nekom visom porukom/sustinom Stalkera ili Andrej Rubljova ili nekim drugim cudom klasicne kinemtografije Bergmana,Wendersa,Tarkovskog .......
Vi ste daleko od shvatanja Dzarmusa ne daj boze neceg ozbiljnijeg
 
mene ne privlace domaci filmovi kao ni domaca muzika
necu na silu da gledam, pa makar po cenu opste kulture
u tinejdž dobu sam se zadovoljila srpskom književnošću
i to me zaista ne čini debilom
 
Oba filma su fantasticna.I u svakom smislu pretstavljaju savrsenstvo domace kinematografije i glume u zadnjih 20 godina(sto ne govori mnogo,ali opet...).Filmovi koji se gledaju po vise desetina puta,puni upecatljivih,realno docaranih beogradjana(stereotipa) i citata koji se pamte dugo i po potrebi upotrebljavaju u svakodnevnom zivotu.
A,vi sto tako mudro serete i onda se srecni faljate po sopstevnom izmetu mozete slobodno da nastavite zato sto mene licno uveseljava da gledam priglupe ljude koji umisljeni sire mudrost i znanje o oblastima zivota i kulture u koji nisu upuceni.Niko od vas debila ne verujem da bih uspeo da se izbori ni sa fabulom,kamo li nekom visom porukom/sustinom Stalkera ili Andrej Rubljova ili nekim drugim cudom klasicne kinemtografije Bergmana,Wendersa,Tarkovskog .......
Vi ste daleko od shvatanja Dzarmusa ne daj boze neceg ozbiljnijeg

Je bote, sto si ti pametan. Sad mi je jasno sto neces da se prikazes na forumu: Treba dobro sakriti takvo blago.

Imaju sad klinci taj trip, odgledaju jedan film (polu)evropske kinematografije, a mozda i dva, od toga jedan britanske produkcije(obicno americko/britanske u cemu americka ima udela 70odsto), a drugi ili Almodovarov, del Torov,Besonov ili neki od Tarkovskog i to da, Andrej Rubljov ili Solaris. Uh, jos ako su rusa nekog odgledali, rastu ko petospratnica.

Pri tom film shvatili nisu ili im se nije narocito svideo, ali su negde nekad procitali da je to klasik. Odma sebi u glavu uvrte da su knjizevni kriticari, vrsni poznavaoci te oblasti.
I onda tako kako krenu utabanom stazom vredjanja tudjeg izbora filmova da kaobajagi izraze gnusanje usled manjka informisanosti i ZNANJA ovog drugog,a u stvari samo bi da privuku paznju.

Gledaj, Everu, ti si najgora moguca vrsta: Hodas drumom natopljen uverenjem da si jedino ti u pravu i dobacujes uvrede prve klase svakom bogovetnom coveku koji se sa tobom ne slaze, a u stvari mnogo ne znas. A sto je jos crnje i gore, ti znas da mnogo ne znas.
 
Oba filma su fantasticna.I u svakom smislu pretstavljaju savrsenstvo domace kinematografije i glume u zadnjih 20 godina(sto ne govori mnogo,ali opet...).Filmovi koji se gledaju po vise desetina puta,puni upecatljivih,realno docaranih beogradjana(stereotipa) i citata koji se pamte dugo i po potrebi upotrebljavaju u svakodnevnom zivotu.
A,vi sto tako mudro serete i onda se srecni faljate po sopstevnom izmetu mozete slobodno da nastavite zato sto mene licno uveseljava da gledam priglupe ljude koji umisljeni sire mudrost i znanje o oblastima zivota i kulture u koji nisu upuceni.Niko od vas debila ne verujem da bih uspeo da se izbori ni sa fabulom,kamo li nekom visom porukom/sustinom Stalkera ili Andrej Rubljova ili nekim drugim cudom klasicne kinemtografije Bergmana,Wendersa,Tarkovskog .......
Vi ste daleko od shvatanja Dzarmusa ne daj boze neceg ozbiljnijeg

E a vidi se da su ti te Munje izvor inspiracije i u svakodnevnom zivotu , zracis tako nekako . :hahaha:
Nego jel ti tata, ujak , snaja , decko ... bio producent pomenutih ostvarenja kad si toliko frustriran i pogodjen ? :think:
 
Je bote, sto si ti pametan. Sad mi je jasno sto neces da se prikazes na forumu: Treba dobro sakriti takvo blago.

Imaju sad klinci taj trip, odgledaju jedan film (polu)evropske kinematografije, a mozda i dva, od toga jedan britanske produkcije(obicno americko/britanske u cemu americka ima udela 70odsto), a drugi ili Almodovarov, del Torov,Besonov ili neki od Tarkovskog i to da, Andrej Rubljov ili Solaris. Uh, jos ako su rusa nekog odgledali, rastu ko petospratnica.

Pri tom film shvatili nisu ili im se nije narocito svideo, ali su negde nekad procitali da je to klasik. Odma sebi u glavu uvrte da su knjizevni kriticari, vrsni poznavaoci te oblasti.
I onda tako kako krenu utabanom stazom vredjanja tudjeg izbora filmova da kaobajagi izraze gnusanje usled manjka informisanosti i ZNANJA ovog drugog,a u stvari samo bi da privuku paznju.

Gledaj, Everu, ti si najgora moguca vrsta: Hodas drumom natopljen uverenjem da si jedino ti u pravu i dobacujes uvrede prve klase svakom bogovetnom coveku koji se sa tobom ne slaze, a u stvari mnogo ne znas. A sto je jos crnje i gore, ti znas da mnogo ne znas.
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
bitno da ti znas sve
ti si i boga zajebala za sve pare
sreco ,ja sam za tebe malo dete
ti si uspesno dovela svoju sujetu u nezapamcene visine
Nikada nisam razumeo kako neko moze samog sebe da uzdize toliko tako sto svaki dan stoji ispred ogledala i govori sebi "Ti si najbolja,ti si najpametnija,ti si najlepsa ..."
ali opet ti si ziv primer da nekim ljudima to odgovara
a, to koliko ja mnogo znam o filmu ,ti nemas pojma ,i tu mozes samo da se trudis da mi pariras ,posto nikad neces dobiti priliku da me potuces na diskusijama ove teme.
Zato nastavi da radis svoje mentalne i kakrakterne gimnastike i rastezanja ispred ogledala i nastavi sebe da ubedjujes da ja ne znam nista ,posto ti u ovoj odredjenoj situaciji samo to moze pomoci
p.s Sto se slike tice ,dobio ju je prosecno veliki broj ljudi za koje smatram da treba da imaju prikaz kako im izgleda sagovornik
 
E a vidi se da su ti te Munje izvor inspiracije i u svakodnevnom zivotu , zracis tako nekako . :hahaha:
Nego jel ti tata, ujak , snaja , decko ... bio producent pomenutih ostvarenja kad si toliko frustriran i pogodjen ? :think:

ne i nisam povredjen ,nego nema potrebe da domace ostvarenje koje je snimano sa budzetom od 1000 maraka i nema apsolutno nikakvu konkurenciju u modernoj domacoj kinemtografiji bude pljuvano od strane luzera koji su na forumu 15 sati dnevno i velicaju filmove kao sto je Gospodja Dautfajer.(pre nego sto krenes da penis,da razjasnimo da ne pricam o tebi i da ne smatram da su munje cudo sedme umetnosti ,ali ipak nesto sto treba postovati,zato sto moze sa lakocom da parira sa 90 posto sranja koja sam prinudjen da gledam danas i koja koja se konstantno vrte po filmskim forumima krstarice)
 
ne i nisam povredjen ,nego nema potrebe da domace ostvarenje koje je snimano sa budzetom od 1000 maraka i nema apsolutno nikakvu konkurenciju u modernoj domacoj kinemtografiji bude pljuvano od strane luzera koji su na forumu 15 sati dnevno i velicaju filmove kao sto je Gospodja Dautfajer.(pre nego sto krenes da penis,da razjasnimo da ne pricam o tebi i da ne smatram da su munje cudo sedme umetnosti ,ali ipak nesto sto treba postovati,zato sto moze sa lakocom da parira sa 90 posto sranja koja sam prinudjen da gledam danas i koja koja se konstantno vrte po filmskim forumima krstarice)
Pa ne znam bas dal nisi frustriran , mislim nadam se da nisi al iz tvojih uvredljivih postova i kvalifikacija deluje tako , ako nije jos bolje... sto se tice budzeta vecina domacih filmova je snimana sa istim , ako ne racunamo one poslednje Dragojeviceve i Kustine izdrkotine ...
Tebi Munje i Kengur "nemaju apsolutno nikakvu konkurenciju u modernoj domacoj kinemtografiji" ok , nekome su sasvim prosecni , otprilike na nivou te Gospodje Dautfajer ... to nije razlog da penis i vredjas ...
Slazem se da je poslednjih 20 godina domace kinematorafije u najboljem slucaju skromno , al mi se pomenuta 2 ostvarenje nista narocito ne izdvajaju , cak ima i gomila boljih , po mom misljenju naravno .
 
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
bitno da ti znas sve
ti si i boga zajebala za sve pare
sreco ,ja sam za tebe malo dete
ti si uspesno dovela svoju sujetu u nezapamcene visine
Nikada nisam razumeo kako neko moze samog sebe da uzdize toliko tako sto svaki dan stoji ispred ogledala i govori sebi "Ti si najbolja,ti si najpametnija,ti si najlepsa ..."
ali opet ti si ziv primer da nekim ljudima to odgovara
a, to koliko ja mnogo znam o filmu ,ti nemas pojma ,i tu mozes samo da se trudis da mi pariras ,posto nikad neces dobiti priliku da me potuces na diskusijama ove teme.
Zato nastavi da radis svoje mentalne i kakrakterne gimnastike i rastezanja ispred ogledala i nastavi sebe da ubedjujes da ja ne znam nista ,posto ti u ovoj odredjenoj situaciji samo to moze pomoci
p.s Sto se slike tice ,dobio ju je prosecno veliki broj ljudi za koje smatram da treba da imaju prikaz kako im izgleda sagovornik

Pogodila sam u cilj izgleda mi, kao i obicno. Ponekad pozelim da me intuicija prevari, al jok.


Nisam ja tebe uvredila, bezveze nastupas. Rekla sam da se pravis pametniji nego sto jesi, ali dobro, ih, ko da si jedini. Naprotiv. I sama nekad to radim mozda, mladi smo, ne mozemo svi da znamo sve itd, itd,

I ne nadmecem se ja s tobom u oblasti filma, ako si maher, alal vera, ja sam (za sad) puki gledalac i ljubitelj. Pa mi opet para usi to sto pises u vezi nekih filmova, ali, ako si vec nenadmasivi Dejan Ognjanovic licno, mora ti se verovati na rec.

Inace, nikad te nisam videla na Film i video podforumu da si vodio ijednu ozbiljniju diskusiju sa Heretikom ili darghostom, al sam te nebrojeno puta videla da pridikujes bagziju, recimo.
A takvim nastupom mozes samo da navuces razne vrste besa i antipatije na sebe, i mada smo na forumu, ne znam koliko ti je to dobra taktika.
 
ej ej pa ovo je prepucavačina po osnovu pojedinčeve znanosti u oblasti filma
nisam ja u toj bagri
ja uključim film sa pretpostavkom da će mi se svideti
ako ne, verovatno neću odgledati do kraja
film je hobi, pobogu
 
...

jos jedan od omiljenih filmova
ali ne u smislu omiljene rezije,fotografije,muzike,uloga
vec, primarno, zato sto je u pitanju falco i njegova sveobuhvatna biografija
nisam sigurna da bi svako mogao da gleda
doduse, naletela sam bas ovde, na forumu, na nekoga ko je nenamerno odgledao i tako se zainteresovao za falco rad i delo
mada bi mogla i da upozorim na trajanje od puna tri sata, al nije smor, to obecavam

 

Zato sto i ja, kao i svi drugi ljudi, imam pravo na licni izbor i forsiranje onog sto mi se vise svidja.

Inače, meni je od starijih najbolji "Taxista" sa Robertom De Nirom, "Kum 1 i 2" i "Scarface". Mada ne znam šta ti podrazumevaš pod 'staro'.

To je vise zrelo, nego bas staro, a od svih navedenih naj volim skarfejs
Film Taksista je previse padavicarski za moj ukus, ali je ok.
 
Zato sto i ja, kao i svi drugi ljudi, imam pravo na licni izbor i forsiranje onog sto mi se vise svidja.



To je vise zrelo, nego bas staro, a od svih navedenih naj volim skarfejs
Film Taksista je previse padavicarski za moj ukus, ali je ok.
Skarfejs je mama i tata u isto vreme . :mrgreen:
1247519186scarfacephotoo.jpg
:super:
Pogledaj Goodfellas obavezno;)
To je po meni ubedljivo najbolji gangsterski fim , mislim svaka cast i Kumu i gorepomenutom i jos mnogim drugim , al je Goodfellas objasnio , mozda i zbog istinine price i stvarno filmskog RL Henrija Hila , a onda i glumacka podela , rezija ... ma sve . :ok:
 
Skarfejs je mama i tata u isto vreme . :mrgreen:
1247519186scarfacephotoo.jpg
:super:

To je po meni ubedljivo najbolji gangsterski fim , mislim svaka cast i Kumu i gorepomenutom i jos mnogim drugim , al je Goodfellas objasnio , mozda i zbog istinine price i stvarno filmskog RL Henrija Hila , a onda i glumacka podela , rezija ... ma sve . :ok:

Nemam strpljenja vise da se prepucavam.Heretik je ime korisnika za koje prvi put cujem ,a nisam video da Dark i sa kim diskutuje i ocemu,njegovi retki postovi na povremeno konfuzan nacin samo iskazuju subjektivno misljnje koje se uzasno retko poklapa sa mojim.
Sto se tice Goodfellas, jednostavno ne treba osporavati ili diskutovati o kvalitetu klasika, ali problem se javlja kod lose rasporedjenih likova ,gde je po meni Liota bio pogresan izbor za coveka koji treba da nosi celu jednu epsku pricu.Kum 1 i Goodfellas se mogu nastavljati kao dve povezane hronike koje do najsitnijih detalja pretstavljaju sliku mafije i organizovanog kriminala.Pri cemu je Scar ,prava suprotnost po nacinu pricanja price i sveukupnoj fabuli.
Jedna od mojih omiljenih scena
 
Skarfejs je mama i tata u isto vreme . :mrgreen:
1247519186scarfacephotoo.jpg
:super:

Ou jea....Say hello to my little friend,jedna od najlegendarnijih replika u istoriji filma:super:

To je po meni ubedljivo najbolji gangsterski fim , mislim svaka cast i Kumu i gorepomenutom i jos mnogim drugim , al je Goodfellas objasnio , mozda i zbog istinine price i stvarno filmskog RL Henrija Hila , a onda i glumacka podela , rezija ... ma sve . :ok:

Ja obožavam gangsterske filmove,meni su Godfather i Goodfellas u istoj ravni,pa tri prazna mjesta:)
Džo Peši je majstorski odglumeo:super:

Moja omiljena scena:D
 
Nemam strpljenja vise da se prepucavam.Heretik je ime korisnika za koje prvi put cujem ,a nisam video da Dark i sa kim diskutuje i ocemu,njegovi retki postovi na povremeno konfuzan nacin samo iskazuju subjektivno misljnje koje se uzasno retko poklapa sa mojim.
Sto se tice Goodfellas, jednostavno ne treba osporavati ili diskutovati o kvalitetu klasika, ali problem se javlja kod lose rasporedjenih likova ,gde je po meni Liota bio pogresan izbor za coveka koji treba da nosi celu jednu epsku pricu.Kum 1 i Goodfellas se mogu nastavljati kao dve povezane hronike koje do najsitnijih detalja pretstavljaju sliku mafije i organizovanog kriminala.Pri cemu je Scar ,prava suprotnost po nacinu pricanja price i sveukupnoj fabuli.
Jedna od mojih omiljenih scena
Po meni je Liota upravo zbog te mozda naizgled neuverljivosti odlicno resenje , posto Henri Hil za razliku od recimo Tonija Montane i Vita i Majkla Korleonea ili u RL Tota Riine , nije neka epska i snazna licnost u tom smislu (uokoliko se uopste mogu porediti stvarni i izmisljeni likovi ) , Henri Hil je kockar , nesiguran u sebe , prevarant , podvodac , drukara , narkoman,nestabilna licnost , prodaje drogu maloletnicima,notorni alkos ,nikad nije bio neprikosnoveni "Capo di tutti capi " ... zato u filmu mnogo jace deluju licnosti i karakteri De Nira , Peshija i onog matorog sto je shef familije...
Tako da je verovatno na taj lik uticala i cinjenica da je sam Henri Hil saradjivao sa Skorcezeom i Ljotom na filmu , pogotovo u to vreme kada su ga vec svi pomenuti poroci izgazili , pa je verovatno i to uticalo na kreiranje njegovog filmskog lika .
 
Poslednja izmena:

Back
Top