Omaha plaza (ww2)

Ja sam bar napravio odbrambenu formaciju, o koju bi ameri maltene polomili zube, za razliku od onoh koji bi svoje snage predali neprijatelju.... nemoj da se uvredis dejina811, ali kazi mi kakva bi bila tvoja formacija?
 
Ja sam bar napravio odbrambenu formaciju, o koju bi ameri maltene polomili zube, za razliku od onoh koji bi svoje snage predali neprijatelju.... nemoj da se uvredis dejina811, ali kazi mi kakva bi bila tvoja formacija?

ne postoji oprimalna odbrana ako nemas cime da branis nebo, to je krajnje jednostavno... imas mnogo primera, jedan ti je normandija, drugi je recimo irak, treci kosovo, mozemo i vijetnam da dodamo jer su i oni trpeli velike gubike... jednostavno, ako nemas cime da branis nebo tvoje jedinice nisu u stanju da se krecu po terenu i time da na vreme intervenisu na odredjenim delovima fronta.
ja nisam vojnik pa da kritikujem ili branim romelovu taktiku, ja sam samo neko ko na osnovu ponudjenog komentarise!
ja sto mogu da kazem jeste da nemacka nije imala industriju za rat... jeste nemacko po kvalitetu bilo najbolje, ali nije za masovnu proizvodnju!
pomenu si sedmu oklopnu u normandiji... ona je sama imala bar 4-5 tipova tenkova, za razliku od ruskih divizija gde je uglavnom bilo dva tipa tenka, ili recimo saveznickih ciji je broj tipova tenkova isto bio mali!
da ne govorimo kada su poceli umesto tenkova da ubacuju samohotke, pa je broj razlicitog oruzja jos porastao. ja sam pristalica sto manjeg broja razlicitih oruzja, sto jednostavnija logistika to si blizi pobedi!
 

Back
Top