Okrivljen sam zbog svega

Ja sam se vec umorio citajuci sve ovo, nedo bog da moram sve to prolaziti. Totalna frustracija, ako si sam ne mozes pomoci onda ne moze niko drugi. O kakvom problemu je rec? Pa ne moras preplivavati Atlantik ili sta ja znam,resi se toga bre,nije jedina. Tvoj zivot...tvoja odluka. Sretno.
 
Svidjaju mi se ljudi koji mogu tako da "seku". Pitao sam se uvek, da li su oni ikada ozbiljno voleli? Sigurno jesu, ali ima razlicitih vrsta ljubavi kao i razlicitih ljudi. Ili sam ja, i meni slicni, kojih, vidim, ima (i to mi je drago, sada mi je lakse :)), lud? :)
Potpuno je tacno da nista nije ni crno ni belo. Svaka prica ima svoju boju, aktere, dogadjaje, uzroke i posledice. Takodje je tacno da niko nije savrsen, da niko nije bezgresan...
A, i iz mog iskustva, vidim da postoje ljudi koji nikada nece biti zadovoljni, bez obzira koliko im se i sta pruza. Bilo da su u pitanju emocije, paznja, materijalna dobra... Nije ona zadovoljna, niti ce ikada biti ni sa tobom, ni sa bivsim muzem, ni sa kolegom, ni sa onim ko salje poruke u 23-24 h... To je takva "sorta" i pomiri se sa time. Znam da ti je tesko, sa punim pravom mogu da ti kazem da znam, ali... poslusaj one koji "seku", i uradi to sto pre, jer moras.
ps. Da bi se uklopio potpuno u moju pricu, kazi mi da li je bilo izjava: ..."ja sam uvek bila korektna, a ti si ispao......."?? :))))))) Ako jeste, onda se uklapamo potpuno:)))) A onda: PALI I DIREKTNO U PETU!!!!!
 
extrance:
Kriv sam : nisam se promenio,zbog svadje,zbog mana,kriv sam zato sto trazim malo strpljenja,zbog nasih tri raskida u toku godinu i po dana,kriv sam sto je ona povratila dva puta bivseg muza,smuvala se sa kolegom,kriv sam jer sam ''detinjast'',zato sto sam odbio da cuvam njeno dete,sto sam zeleo nakon dva raskida i drugog pomirenja da iznova steknem poverenja u nju,kriv sam zato sto je prepis kuce moga oca,u kojoj smo trebali da se uselimo,nije mogao da se realizuje za mesec dana,okrivljen sam zbog pritiska koji vrsim na nju prouzrokovanog vrlo cestim slanjem i primanjem SMS poruka i tel.poziva od 5-10dnevno u vecernjim casovima 22h23h ponekad 01h posle ponoci,jutarnjim,od strane njenog bivseg muza,cestih vidjanja,nasamo,u njenom stanu,emotivnih razgovora koje su vodili,...ima jos,nisam siguran da zelite da cujete i ostalo.


I sad mi trebamo da ti potvrdimo ovu srceparajucu pricu koju si nam izneo? :roll: :lol:
 
Imala sam prilike da se druzim sa takvim tipom ljudi i kazem ti, to je bolesno. Kako li je u vezi...
To su ljudi kojima je jedino stalo da nahrane svoj ego. Hoce da vidi koliko si preman da se ponizis i na sta da pristanes, tj koliko je ona vazna. Ona te testira.


Ucenjivaci nikada ne prestaju sa novim zahtevima. Jedino sto postoje dva tipa ucenjivaca, pa ce te jedan tip ucenjivati svojom LJUTNJOM, a drugi pokusavajuci da glumi ZRTVU koja nije zasluzila tvoju okrutnost!!!!


Ona te ne voli, to je sasvim ocigledno. Iz svakog njenog postupka vidis da se ne ponasa kao osoba koja voli. Onaj koji voli pazi da te ne izgubi, a ne preti da ce te ostaviti. Onaj koji zeli buducnost toj vezi, nece potezati samo negativna secanja... Nema ni jednog zdravog, normalnog i logicnog elementa za normalnu vezu.

Tebi zaista nije lako. Stalo ti je do nje. Ona ti govori (iako pokazuje suprotno) da te voli. Ti zelis da verujes u to, ali OSECAS da je to laz. Tebi je stalo, ali da bi veza uspela to moraju da zele oboje, i to jako!!!

Cak i da pristanes na sve, ona ce te svakako otkaciti, tako da je bolje da otkacis ti nju i sacuvas svoje dostojanstvo da se ne bi uskoro samom sebi smucio. Ako nista drugo, zapamti ovo iskustvo da ti se ne ponovi.



Od srca, sve najbolje!
 
Kazes da ima bolest stitne. Samo da ti kazem da stitna zleda moze uticati na raspolozenje osobe da bukvalno postane ono sto nije. Imala sam blisko iskustvo i ne bi verovala koliko se osoba moze izmeniti da nisam sama iskusila. Ta osoba je operisala stitnu, lekovima dovela stanje u normalnu i opet postala ona stara. A pre toga je bila neuroticna. menjala cesto raspolozenja, nije bila u stanju da se kontrolise ni da racionalno razmislja, zivela je u nekom svom nerealnom svetu, nikad s njom nisi znao na cemu si... Bolest je bila razlog.

Pozdrav
 
gost2004, super, mislim, dodaj mu još malo krivice što razmišlja da ostavi osobu koja je, avaj, bolesna. Najčešće "loše" osobe nisu loše jer su eto takve, već zbog raznoraznih problema i muka koje su preživele. Ali to nije razlog da se njihova ponašanja tolerišu. Ajde da, možda mogu da se istolerišu, ali ne i da im se dopusti da te ugroze.
 
Harmony:
Sta god bio razlog, da li mislis da treba sve toleristi? Sto se tice bolesti, ucinio je sve da joj pomogne i nema potrebe da oseca krivicu sto i on ima pravo da zivi normalno kao i sav ostali svet.

Prvo i prvo nemam realnu sliku o svemu na osnovu samo njegove verzije pogotovo sto ni jednu svoju manu nije naveo a niti njenu vrlinu. A ona sigurno ima vrlina i to toliko da su vredne sticanja njenog poverenja nakon 2 raskida i svega sto je u medjuvremenu bilo.
Svi mi u brakovima nesto tolerisemo. A kad sam nesto ljuta pa me pitaj o tome ,knjigu cu ti napisati sta moram od muza tolerisati. A istu takvu (ili deblju) ces i od njega dobiti sta on meni tolerise. Tako da uzimam to sa rezervom.
Sve sto sam mu htela reci je da ta bolest koju ona ima moze da uzrokuje nagle promene razpolozenja, agresivnost, netolerantnost i sl. Meni bi to bilo bitno. Mozda njemu nije, nemora osecati krivicu zbog toga.
 
Pipi Langstrumpf:
Ono sto meni bode oci je to sto je on njoj samo dobro cinio a ona tako nezahvalna....Nikom nije nista cudno???? Fali ovde zdrava doza samokritike i realnog sagledavanja situacije. Nikad nista nije samo crno ili samo belo.
OK, cak i da prepostavimo da nije samokritican i realan, ocigledno je da se ne oseca ni jedno od njih dobro u toj vezi. Objektivni argumenti malo vrede u vezi - ako mi je lepo onda nisu vazne necije mane, ako mi nije lepo, neko moze da bude savrsen, ali ta veza nema smisla.
Brak bi bio nesto drugo, jer brak je i odgovornost i roditeljstvo i jos mnogo toga, ali da li treba forsirati vezu u kojoj ni jedno od njih nije sredcno?
 
Harmony, meni ovo ipak lici na kukanje ostavljenog coveka koji je izgubio nesto sto mu je bilo ( i jos uvek je,rekla bih) vazno u zivotu zato sto nije shvatio nju ozbiljno kada mu je rekla sta joj smeta. I to mu je vise puta dala sansu,zar ne? Tolerisala, zelela da poveruje u data obecanja (da ce se promeniti,jel'). Trebali su da se vencaju,jel tako? A on nece da cuva njeno dete niti shvata odgovornost braka i roditeljstva. Nema on pojma kako je njoj. A nije ga ni briga da cuje, poslace cvece i onda je sve ok!? Ipak on vidi samo sebe, i to samo svoju lepsu stranu. To je neozbiljno,naravno da je nezadovoljna. I kada je pokusala da razgovara s njim (a to znaci JOS jedna sansa!!!) on je zakljucio da je ona njega okrivila i opet vidi samo sebe. Uzas! Detinjasto do bola, a ona zena vec ima jedno dete. Inace se slazem potpuno sa tvojom konstatacijom, vrlo je tacna, nisu srecni (i zato je ta veza gotova).A on jos uvek odbija da nauci gde je pogresio i kako stvari funkcionisu u realnosti, umesto toga manipulise nama dajuci nam poluinformacije na osnovu kojih bi smo se mi slozili s njim i tako opravdao svoj samozivi ignorantski i autisticni stav.
 

Back
Top