ОФТАЛМОЛОГИЈА

Ja sam probao sočiva na početku leta da nosim .... sve to izgeda super ali ja sam više nekako za naočare :D

Uzeo sam ona što imaju rok trajanja mesec dana. Uveče ih skinem , ujutru stavim. To me nije toliko smaralo , kao to što svaki put kad idem na plažu sam morao da nosim sa sobom kutijicu za njih , pa tečnost , pa da trazim po plaži vodu da operem ruke .... itd itd ...
Sad sam opet prešao na naočare i super mi je :D
 
Uzeo sam ona što imaju rok trajanja mesec dana. Uveče ih skinem , ujutru stavim. To me nije toliko smaralo , kao to što svaki put kad idem na plažu sam morao da nosim sa sobom kutijicu za njih , pa tečnost , pa da trazim po plaži vodu da operem ruke .... itd itd ...

A zašto si morao na plažu da nosiš kutijicu i tečnost za njih? Jednostavno ih staviš kući pre nego što kreneš i ne misliš na njih sve vreme boravka na plaži, tako ja (ja sam išao na bazen ali svejedno).

Pa kako je sa socvima?Da li je strasno?Da li zulja?Kako je?

Pa isprva te možda malo žulja (kad sam počinjao da ih nosim par puta sam dobio slobodno da odem sa časa jer su me žuljala ili grebala :lol:) ali brzo sam naučio i sada ih ama uopšte ne osećam.
 
Hvala,posto sam cula da moze da bude opasno ako ne znas da ih stavis,a i primetila sam da kod osoba koje nose sociva crvene oci.Da li je to samo kod nekih ili je to normalno i da li je normalno da ti "iskoce" oci (budu malo "buljavije")?Izvinite sto ja ovako pisem jer ne znam kako da objasnim.
 
socivo zamara i susi oko
postoje vestacke suze koje ga vlaze
mnogi ljudi ne skidaju sociva kada spavaju i to su ti ti kojima su oci crvene
ukoliko koristis vestacke suze, i ne spavas sa socivima, ne bi trebalo da imas problema
oci ne iskacu i nisu "buljavije"
 
Cim su se pojavila prva sociva, bila sam medju prvima koji su hteli da isprobaju.
I videla sam super, sto bih ja rekla ''videla sam i ono sto ne bih trebala da vidim''.
Ali, nije islo. Ispadala su mi, gubila sam ih na ulici, uleti mi vetar u oko i oduva mi sociva samo tako... Uzas jedan. I stalno sam ckiljila. Ne nisu mi prijala sociva nikako.
Pokusavala sam i tvrda i meka, ali nista.
Jednostavno sam dosla do zakljucka da moje oci nisu za sociva, mada bih volela da mogu da ih podnosim. Ovako, nosim naocare, imam malu dioptriju i uvek se trudim da odaberem neki dobar okvir. Nesto sto ce mi dobro stojati.
 
postoji puno proizvodjaca sociva, koja pokrivaju razlicite ciljne grupe. ja nosim na jednom oku fokus a na drugom biomedics, postoje parametri prema kojima se odredjuje socivo koje nosis. pre nego sto mi je oftamolog prepisao ova dva, provela sam vise od pola dana u njegovoj ordinaciji i menjala sociva na 15 minuta dok nismo nasli ona koja su mi najbolje lezala. nemoguce je da oci nisu za sociva, nego ta odredjena sociva mozda nisu za tvoje oci.
mini, probaj i budi opustena - stvarno je dobar osecaj kada se naviknes. osecaj da vidis bez okvira, cisto i jasno, bez zamucenja, prljanja... a crvene oci su moguce ako spavas sa njima, ne odmaras oci jednom nedeljno, ako zakacis neku infekciju jer nisi promenila na vreme socivo, tecnost za odrzavanje ili nisi oprala ruke pre skidanja i stavljanja. kad meni oci nisu crvene i buljave nakon 20 godina nosenja, nece biti ni tebi kad ih probas :)
 
nije tesko, ja ih sada stavljam mehanicki, ne treba mi ni ogledalo - ali nosim ih jako dugo. ne mozes da se ubodes, meka sociva prijanjaju. polako priblizis jagodicu prsta na kojem je socivo oku i pustis da se ono zakaci za povrsinu, ne treba da guras bas prst u oko, samo ga priblizavaj polako i osetices kada da stanes. kada pocnes da ih nosis moras da obratis paznju da ti ruke budu potpuno ciste, da na njima nema onih sitnih dlacica koje ponekad izlaze iz peskira jer to pecka - i naravno da ne stezes oci kad ih stavis.
 
Nase iskustvo.
Sa oko 18 meseci desno oko nasoj cerkici pocelo je da bezi povremeno ka nosu (znaci nije stojalo stalno). Otisli smo u institut majke i dete kod doktora Marijanovica (po preporuci). Ustanovljena dijagnoza, dioptrija +1.5 naocare. Okluzice je pocela da nosi mesec dana pre operacija (nakon godinu dana lecenja). Operaciju je radio Dr Marjanovic s instituta majke i dete, (naravno jos jedan od korumpiranih lekara). Operacija nije donela nikakvo poboljsanje cak je doticni doktor napravio detetu 2 ciste na oku.

Revoltirani otisli smo u privatnu ordinaciju Prof. Stankova.
Posle pregleda utvrdio je dioptriju od 1.5 do +3.75.(cilindre), "uocite razliku". Nakon 2 godine lecenja, okluzice, naocare, vezbe fuzije itd..i doslo je iznenada vreme i za drugu operaciju. Dooobroo.
Nakon druge operacije "dobri" doktor Stankov uklonio joj je ciste koje je predhodni doktor napravio ali desno oko vise nije povremeno bezalo ka nosu nego je sada skoro stalno islo na suprotnu spoljnu stranu (znaci skoro stalno razroka) i jos zbog novonastale situacije vidi duplo. To sto vidi duplo moze da potraje do godinu dana po njegovom i to je "verovatno" sto je pre operacija videla mono tj bukvalno jednim okom (sto nije istina, proverili kod drugog doktora a i cela prica mu je nebulozna, snimili smo razgovor sto preporucujem i drugima da bi posle na tanane preslusali jer ne mozete sve da ispratite sta pricaju). Po njemu mozda ce biti i treca operacija a mozda i nece, to je za sada teoriski. A to sto je sada razroka (posle operacije) to nije toliko bitno, taj estetski deo moze da se otkloni, bitno je da ona sinhronizuje slike i ne iskljuci drugo oko (sto se upravo desava nakon operacije) a ceo proces je takoreci decenijski. Slusaju ci ga malo mi je falilo da eksplodiram ali......
Iz naseg iskusta i za sada kako ide lecenje sigurno ce biti treca s obzirom da ako za 2 god. nije uspeo vezbama da ispegla stanje nece ni sada.
Znaci napominjem da su nas oni zvali na operaciju i da je dobri doktor radio operacuju zbog estetskog dela uklanjanja ciste i sinhronizacije slika, a sta je uradjeno bog ce znati ?

Lecenje moramo da nastavimo kod Prof. Stankova jer nema smisla da lekara opet menjamo. Pre svake operacije trazili smo misljena i od drugih lekara koja su bila razlicita. Totalno smo razocarani novonastalim stanjem i doticnu dvojicu ne preporucujem nikome.

Da postoji nacin tuzio bi ih.
 
Preporucujem ocnu kliniku klinickog centra, ne znam zasto dete nije tamo odvedeno ili poslato jos prilikom prve intervenicije. A sto se tice tuzbe, osecajte se slobodni d atuzite ukoliko smatrate da imate razloga z ato: to je Vase pravo i naravno da treba da ga koristite.
 
Moje dete je operisano u februaru>oči su išle unutra.Posle operacije oči idu napolje.Sada ide na vežbe fuzije.Da li vežbe mogu da pomognu ili će morati još jedna operacija.

Moje dete je operisano u maju 2008 ( drugi put ) i ovog puta je posle operacije oko otislo napolje sada ide na vezbe fuzije,recite mi da li su vama pomogle vezbe i kod kog lekara se lecite?
 
Nase iskustvo.
Sa oko 18 meseci desno oko nasoj cerkici pocelo je da bezi povremeno ka nosu (znaci nije stojalo stalno). Otisli smo u institut majke i dete kod doktora Marijanovica (po preporuci). Ustanovljena dijagnoza, dioptrija +1.5 naocare. Okluzice je pocela da nosi mesec dana pre operacija (nakon godinu dana lecenja). Operaciju je radio Dr Marjanovic s instituta majke i dete, (naravno jos jedan od korumpiranih lekara). Operacija nije donela nikakvo poboljsanje cak je doticni doktor napravio detetu 2 ciste na oku.

Revoltirani otisli smo u privatnu ordinaciju Prof. Stankova.
Posle pregleda utvrdio je dioptriju od 1.5 do +3.75.(cilindre), "uocite razliku". Nakon 2 godine lecenja, okluzice, naocare, vezbe fuzije itd..i doslo je iznenada vreme i za drugu operaciju. Dooobroo.
Nakon druge operacije "dobri" doktor Stankov uklonio joj je ciste koje je predhodni doktor napravio ali desno oko vise nije povremeno bezalo ka nosu nego je sada skoro stalno islo na suprotnu spoljnu stranu (znaci skoro stalno razroka) i jos zbog novonastale situacije vidi duplo. To sto vidi duplo moze da potraje do godinu dana po njegovom i to je "verovatno" sto je pre operacija videla mono tj bukvalno jednim okom (sto nije istina, proverili kod drugog doktora a i cela prica mu je nebulozna, snimili smo razgovor sto preporucujem i drugima da bi posle na tanane preslusali jer ne mozete sve da ispratite sta pricaju). Po njemu mozda ce biti i treca operacija a mozda i nece, to je za sada teoriski. A to sto je sada razroka (posle operacije) to nije toliko bitno, taj estetski deo moze da se otkloni, bitno je da ona sinhronizuje slike i ne iskljuci drugo oko (sto se upravo desava nakon operacije) a ceo proces je takoreci decenijski. Slusaju ci ga malo mi je falilo da eksplodiram ali......
Iz naseg iskusta i za sada kako ide lecenje sigurno ce biti treca s obzirom da ako za 2 god. nije uspeo vezbama da ispegla stanje nece ni sada.
Znaci napominjem da su nas oni zvali na operaciju i da je dobri doktor radio operacuju zbog estetskog dela uklanjanja ciste i sinhronizacije slika, a sta je uradjeno bog ce znati ?

Lecenje moramo da nastavimo kod Prof. Stankova jer nema smisla da lekara opet menjamo. Pre svake operacije trazili smo misljena i od drugih lekara koja su bila razlicita. Totalno smo razocarani novonastalim stanjem i doticnu dvojicu ne preporucujem nikome.

Da postoji nacin tuzio bi ih.

Pa, ja sam imao istih problema sa cerkicom,
imala je jak strabizam oba oka, i ovde u Cacku posetio sam par ocnih lekara, jedni su tvrdili da ne treba operisati do trece godine, drugi da ne treba operisati pre pete, i hvala bogu, doktorka pedijatar, nas posalje na institut za majku i dete kod doktora Marjanovica,
i on uradi prvu operaciju sa godinu i po, a drugu operaciju posle godinu dana, to jest u martu ove godine!
Sto se tice strabizma, sve je u redu, okice ne setaju, i mislim da je doktor odlicno odradio svoj posao, s tim sto ostaje da je korumpiran kao i vecina
Jedina stvar posle svega toga, posle druge operacije cerkica se zali na bol glave u predelu zatioka, i ne da da se pere kosa, vristi kada joj se pere, a glava je boli samo ujutru kada ustane! Bili smo kod Dr Marjanovica i on tvrdi da nije od operacije, pa smo otisli kod neurologa takodje na institutu i uradjen je Eeg i sada cekamo rezultate, zabrinjava me prilicno , niko ne moze da predpostavi sta je u pitanju
 
"Cuveni" Dr Stankov, jednom sam otisao kod njega kao klinac i nikad vise!!! [pod uslovom da mislimo na istog]

Inace do skora me je lecila dr. Mancic koja je u svakom smislu savrsena, na zalost ona je prestala da radi tako da cu morati da jurim nekog drugog normalnog ocnog lekara

ja isto imam strabizam, samo mi se on dok nosim naocare u opste ne primecuje, a u operacije i nase strucnjake nemam bas puno poverenja tako da cu sve ostaviti kako jeste bar za sada..
 

Back
Top