ОФТАЛМОЛОГИЈА

thanx, mojra
mene zbunjuje chinjenica da nikad ranije nisam ni chula za tu pojavu, i iako su mi dijagnostikovali dioptriju sa 8 godina, tek su mi pre mesec - dva dijagnostikovali pojavu 'lazy eye' ( a imam mnogo vise od 8 godina :lol: )
zato mi nije jasno, kako je ranije nisu pominjali nista ??/
 
oftalmolog mora da je objasnio tvojim roditeljima sta je to. bilo bi cudno da nije, samo on se verovatno koncentrisao na tvoju miopiju, dioptriju, ocni pritisak, vidno polje i prakticni deo price, pa su tvoji mozda izraz "lenje oko" shvatili kao opis, ne kao stanje. ima mnogo manje ljudi sa lenjim okom od kratkovidih ili dalekovidih, pa ni u razgovoru nisi mogla da cujes izraz da bi se zainteresovala...meni su ga dijagnostikovali pre 20 godina, bas kao lenje oko, samo akcenat je bio na dioptriji
 
Da li neko zna gde u BG-u ima da se kupi tecnost za sociva Oftyll Mono Green? Bocica je plasticna bela a na etiketi je nacrtana kao neka trava.
Kupila sam zadnji put u Beolensu ali nemaju vise a meni je ta tecnost najbolja koju sam ikad koristila!!
Proizvodjac je italijanska firma Omisan!
Ako neko slucajno zna, bila bih mu zahvalna na informaciji!
 
Za meka sociva. Zvala sam juce tu firmu u Italiji da ih pitam da li imaju distributera u Srbiji, ali su mi rekli da im ne radi sistem pa cu ih pozvati danas da proverim da li ima nekog. To mi je najlaksa varijanta. Nemate pojma koliko je ta tecnost super, tromesecna sociva mi traju vec vise od 6 meseci i ne zbog sociva nego zbog tecnosti. ta ista sociva su sa Renu tecnoscu trajala manje od 3 meseca.
 
Nek mi neko kaze iskustva sa klinikom Fjordov za operaciju ociju. Naime, sa soinom sam bio prosle godine ovde u Jugotursu. Dolazili su Ruski lekari-strucnjaci i konstatovali da sinu moze uspesno da se izvrsi operacija ociju tj da mu se skinu naocari ali mora da ceka jos 3 godine jer on ima 14 i menja mu se vid do 18-te. Ta operacija kosta kod njih ukupno oko 3.500 eura zajedno sa smestajem i prevozom. Sad cujem da te operacije mogu da izvrsim i ovde u Beogradu kod nekih ocnih kuca i to za mnogo manje para i bez putovanja. Sta Vi mislite o tome i kakva su Vasa iskustva ? Pozdrav svima !!!
 
svog oca sam vodila u sveti vid.
tamo su mu opeisali kataraktu na desnom oku.
nekih dvadesetak godina pre toga tati su na vma operisali kataraktu na levom oku.sama operacija teska, pod totalnom anestezijom, postoperativni tok dug, pa komplikacije..uglavnom tad je posle jos 5 operacija pod totalnom izgubio vid na levom oku.zbog svega toga nije hteo uopste da razmislja o operaciji na drugom oku. jedva sam ga naterala. posto je bio jako vitalan, bilo mi je zao da nemoze da cita i radi druge koje voli jer ga vid ogranicava.

u svetom vidu operacija je trajala desetak minuta. operisan je u lokalnoj anesteziji.nije mogao da veruje da je sve tako lako i bez bola.isto popodne smo se vratili kuci. sutradan je skinuo gazu sa oka.i citao bez naocara.
samo mi je rekao - da sam znao da je tako lako, ne bih cekao ovolike godine.

ekipa dr i osoblja na klinici je profesionalna i izuzetno ljubazna.posle toga je i moja prijateljica svoju majku kod njih odvela na operaciju. bile su jako zadovoljne.

to je bilo pre nekoliko godina.cena operacije katarakte na jednom oku sa ugradnjom sociva (oni su nabavljali) je bila 1500Eu. zaista ne znam kakve su cene danas, ali su oni zista profesionalci.
 
Vodila sam sina u Kalugu (Rusija) u septembru prosle godine. Uradjena mu je skleroplastika oba oka jer ima veliku dioptriju u tendeciji rasta iste. Isto su mi rekli da u osamnestoj godini moze da uradi korekciju laserom (bez ikakvih rezova i duboke anestezije). Operacija mog sina za njih je bila lagani zahvat takoreci rutina. Ali videla sam svakakve slucajeve za tih 15 dana. Videla sam ekstremne glaukome (oko koje je bilo predvidjeno kod nas za vadjenje, jer je pcelo da deformise kosti na detetovoj lobanji, je smanjeno i vracena mu je funkcija) trasplatacija oka kod 12-o mesecne bebe, vracanje odrubljene mreznjace kod jednog starijeg gospodina, Bila su tu dva momka na korekciji koja su se samo jedan dan zalili na peckanje i odmah skinuli naocare, nazalost bio je i jedan dedica iz Kirgistana kome su morali da odstrane oko zbog kancera.Sve u svemu, ja odatle nosim samo pozitivne kritike.Rusi su se potrudili da se dobro osecamo, imali smo smestaj tipa kao hotel B kategorije Ali sa svim lekarima, sestrama i vizitama, Moje dete je bilo malo pa su nam obroke donosili u sobu, ostali su silazili i trpezariju. Ako imas neku terapiju uvek je neko tu pored tebe da te odvede i dovede. Mozes da im se i na glavu popnes sa pitanjima uvek su spremni da ti strpljivo odgovore. Nismo imali nikakav kontakt sa lokalnim pacijentima osim u cekaonici kad se pregledi rade u ordinacijama u prizemlju zbog uredjaja. Cak nam je organizovano puno besplatnih izleta, tipa Jasna poljana, muzej kosmonautike, obilazak Moskve i Kremlja i raznorazni lokalni manastiri. Sto se tice tih operacija kod nas, zaista ne znam, znam samo da je tamo bilo dosta nasih ljudi koji nisu bili zadovoljni radom sto drzavnih institucija sto privatnih.
PS: Dete sam vodila preko klinike "Eliksir" u Novom Sadu.
 
SuzanaKalvin hvala ti do neba na ovako lepom pisanju i ohrabrilo me je ovo sto si mi napisala mada sam vec cuo isto, sad verujem 100%. Mislim da cu sina odvesti za 2 godine [sad mu je 15] na operaciju. Jel neko ima iskustva sa ovim nasim klinikama ? Licno nemam poverenja ali da cujem, mozda je neko i ovde operisao pa je zadovoljan. Pozz
 
Jedan moj poznanik je pre 1 mesec bio na operaciji na toj klinici,mada mislim da si pogresio u imenu,trebalo bi da je FJODOROV.On je posle duzeg lecenja kod nas ipak morao da ide u Moskvu,i tu je uspeo da spase samo jedno oko,i to sto je dosao maltene u poslednji cas.Zadovoljan je i radom i organizacijom,sacekali su ga na aerodromu,smestaj u bolnici ok,a sto je najbitnije vrhunski strucnjaci!
Mozda ta cena izgleda u prvi mah mnogo,ali mislim da u svakom slucaju nije greska i nije skupo za tako nesto.Njega je kostalo mnogo vise,ali on je i stariji-30god.
A za nase lekare...ne znam .On se dugo lecio kod nas,i na kraju je izgubio vid na jednom oku,a to verovatno i nema cenu.A i ovaj poslednji slucaj sto se dogodio na klinici "Perfekta" mozda sve govori!
Poz
 
goldfish:
shta je eximer laser ?
ja sam radila zyoptix laser surgery , doduse ne u bg nego ovde u kanadi

"Egzajmer laser svakako uživa najveæu popularnost i najmanje je invazivna metoda. On predstavlja kompjuterski kontrolisanu, dirigovanu primenu laserskog snopa – zapravo "leteæih" laserskih snopova koji se velikom frekvencom smenjuju po željenoj zoni na rožnjaèi koju želimo da reoblikujemo i time promenimo njenu prelomnu moæ u željenu. Dioptrijski opseg koji se "skida" laserom definisan je odreðenim parametrima koji se pregledom utvrðuju. Jedan od bitnih je debljina rožnjaèe i njena stabilnost i stabilnost dioptrije pre primene lasera. Primenjuje se u korekciji kratkovidosti malog i umerenog stepena do –10 Dioptrija (sa astigmatizmom) ukoliko je rožnjaèa normalne debljine. Kod dalekovidosti su to niže vrednosti, do oko plus2 dioptrije, uz eventualni manji astigmatizam." sa njihovog sajta.
 
Ja imam astagmatizam,a htela bih da nosim sociva.Bila sam u jednoj ordinaciji ,ali su sociva za nas koji nosimo cilindricna stakla jako skupa,prave se samo u varijanti da traju 3 meseca i ceka se dva meseca da stignu.
Sa druge strane sam cula da ne postoje sociva sa uglom,da je to glupost-cilindricna sociva.
Jel ima neko iskustvo da nosi ovakva sociva?
 
Evo mog odgovora.
Ja sam uzela i naocare i sociva. I jedne i druge imaju svoje dobre i lose osobine zavisno od situacije, tako da mislim da je kombinacija najbolje resenje.
Ja npr. dok idem napolje, setnja, trening, izlasci volim da stavim sociva jer bi mi naocare smetale. A opet kad dodjem kuci, opustim se i stavim naocare. Pre spavanja samo ih odlozis u kutiju i to je to.
Kombinacija je najbolja :)

Da slazem se.
Moja dioptrija je minus 8 tako da imam prilicno ozbiljan problem.
Prema dugogodisnjem iskustvu, iz mnogobrjnih oftamolooksih ordinacija,
sociva bolje zaustavljaju rast dioptrije, ako sam dobro zapamtila, nacito GP-gas propustljiva.

Licno mislim da su najbolja ova meka, na 7 ili mesec dana sto se menjaju.
Ali, po preporicu svog oftamologa, ipak nosim GP.
 
Da li je tačno da osobe koje su u detinjstvu imale kratkovidost da posle radovnog nošenja ocnog pomagala ili bez njih, prirodnim putem, negde u 20-im više ne budu kratkovide, tj.da ponovo vide normalno, da se tako izrazim??? Inače, dioptrija mi je -1.25,-1.75, imam 15 godina, imam naočare ali takoo ne volim da ih nosim, prvo, da se ne lažemo, razlog je estetski, a tu dolazi i da mi smetaju na razne načine...Da više ne okolišavam....Da li mi pre preporučujete da kupim 2-3 para baš lepih okvira, i da se na njih ipak naviknem, ili da probam sočiva, mada za to imam malo šanse, jer me malo plaše uslovi na koje se koriste ali i pričala sam sa ljudima koji su imali iskustva sa sočivima,neki ih hvale neki govore sve najgore o njima....???
 
Pa znas kako, mislim da je moguce sto se tice lecenja kratkovidosti...ali uglavnom zavisi od slucaja do slucaja....
Sto se tice sociva, ja sam nosila naocare od svoje 8god...(sad ih imam cak 18 :D)...od skora sam pocela sa socivima i bas mi odgovaraju. Mnogo je bolje sa njima iz nekoliko razloga. Ne osecas ih, kad da ih ne nosis, vidno polje ti je sire i tako to..(prositaj predhodnu disqsiju pisalu su ljudi na tu temu...)
Neke negativne str, pa meni je najveci prob sto ih stalno gubim...a nosim gas propusna koja su "malko" sqplja....
Ti najbolje razgovaraj sa oftamologom...imas razne vrste sociva...videces vec...
 

Back
Top