Ode Bangladeš!

Chika Dlugomire, neverovatno je da se ne secas razloga i nacina kako su ih preselili/oterali sa lokacije? Univerzijada 2007 i gradnja novog naselja, prvobitno za stanovanje ucesnika a kasnije za prodaju. poznatog kao Belvi? Naravno, tu je dosao i trzni centar, pa sve one nove poslovne zgrade, sada i autobuska stanica... u svakom slucaju iospravan potez tadasnjih gradskih i republickih vlasti.

Uzgred, aluzija da je neka poznata firma podmetnula pozar u Bangladesu za potrebe gradnje nema veze sa ikakvom logikom, Banglades se nalazi van zone novosadskog prostornog plana i tamo nije predvidjena nikakva gradnja, cak ni porodicna a ne kao sto sugerises, kompleksi zajednickog stanovanja.
Verovatno si to iscitao na 021.rs u komemtarima "obavestenih" besposlicara.

LINK-LINK
Bangladeš je postojao mnogo pre 2007. Ja sam za njega čuo još osamdesetih tako da ti cela priča o navodnom preseljenju zbog univerzijade ne drži vodu.
Sorry.
 
Bangladeš je postojao mnogo pre 2007. Ja sam za njega čuo još osamdesetih tako da ti cela priča o navodnom preseljenju zbog univerzijade ne drži vodu.
Sorry.

and
Ista stvar kao u Beogradu ispod gazele,gde su cigani proterani,radi ciscenja tog prostora,jer je bilo ruglo preko puta Sava Centra.
Da li je i tu bio požar?
Pa dodjoski genije, ne treba imati tvoju donetu "genijalnost" i zakljuciti da sam se nastavio na tvoje pitanje Jolenisi na prostor Novog Beograda od Sava centra do bloka 70. No, tebio je ocito tesko da to zakljucis iako pisem o Univezijadi 2007 i naselju Belvi.

Tesko da si ti 80-tih bio u Ujvideku, mozda sa exkurzijom iz zavicaja ti, tako da sumnjam da si cuo za Bangladesh tih godina.
Banglades je nastao 1972 ali je ime dobio tek sredinom 80-tih, i tad je malo ko znao za to romsko naselje (mnogo poznatiji su bili/jesu Sangaj i pogotovo Mali Beograd) - za ovo sam morao da pitam suprugu, ona je za razliku od tebe nadjos u Novom Sadu. Nadjos, dodjosu.
 
Gde sam ja bio i šta sam radio nema veze sa ovom temom, a samo si potvrdio ono što sam i ja napisao - naselje Bangladeš tu postoji već nekoliko decenija. Ja sam za to znao i pre i nikog nisam morao da pitam, a ni da tražim po Vikipediji.
 
Ne mislim na državu koja se tako zove. Nije reč ni o našim navodnim isporukama oružja istoj, a ustvari ... nekom drugom.

Bangladeš je najgora sirotinjska mahala u Novom Sadu i okolini naseljena pretežno Romima. Bio sam jednom tamo i postavio sam vam i slike na onoj temi s novosadskim slikama. Uglavnom, neverovatno je da je tamo uopšte neko živeo. Kako će biti ubuduće nakon današnjeg događaja - videćemo.


Veliki požar guta naselje Bangladeš, evakuisano oko stotinu građana​


Veliki požar koji je izbio rano jutros u naselju Bangladeš u Novom Sadu je lokalizovan, a evakuisano je oko stotinu građana.


Pogledajte prilog 1529823

Oni su prevezeni autobusima u prihvatne centre u Futogu i Novom Sadu. Prema rečima portparola Hitne pomoći dr Zorana Krulja, na licu mesta dežuraju njihove tri ekipe od 4.48h na poziv vatrogasaca.

Jedna osoba je pregledana i zbrinuta. U gašenju učestvuje veliki broj vatrogasaca. Na poziv Vatrogasne brigade Novi Sad, na lice mesta došla su i dobrovoljna vatrogasna društva.
Prema rečima reportera 021.rs sa lica mesta, trenutno dežura i Centar za socijalni rad i u toku je evakuacija građana.
Nije poznato šta je izazvalo požar.
https://www.021.rs/story/Novi-Sad/H...zMMeapQ8cbrUjLETZd_4r9cNyRCEx-RAUgBdO36cz-ToP

E sad su tu odmah krenule i priče kako je cela stvar namerno izazvana, kako je ta parcela predviđena za gradnju i da je u sve to umešana firma koja najviše i gradi po Novom Sadu. Šta je od toga istina? :think:
Novi sad na vodi pa su popalili sirotinju?
 
Da li je i tu bio požar?
Пожари су изум садашњих власти. Ђилас је користио стару добру силу и то по дану. Али, напредак носи своје. Ово је ефикасније.
Не могу да се сетим да је било ко у свету овако примењивао урбанистичка решења? Мислим да је то ово ипак домаћи теоретски допринос, али исправите ме уколико грешим.
 
Проблем са оваквим местима, неусловним за живот,
која су нехигијенска, немогућа за становање по свим параметрима
је у томе што држава не може да им направи рецимо неки урбани контејнерски камп
са струјом, водоводом и канализацијом.

Зашто ?

Е то не знам.
Као, законски би требало да им се направи право насеље
са становима од 50 + хиљада евра ...

Па да положе паркет, поједу тапете, поваде инсталације
и продају на отпад ?

Тешко је наћи начин да помогнеш људима који то не желе
већ хоће да живе као животиње,
уче децу да копају по ђубрету и сл.
То се дешава зато што када држава обезбеди смештај, "заборави" да ту људи морају и да једу и да се греју.
 
Ne mislim na državu koja se tako zove. Nije reč ni o našim navodnim isporukama oružja istoj, a ustvari ... nekom drugom.

Bangladeš je najgora sirotinjska mahala u Novom Sadu i okolini naseljena pretežno Romima. Bio sam jednom tamo i postavio sam vam i slike na onoj temi s novosadskim slikama. Uglavnom, neverovatno je da je tamo uopšte neko živeo. Kako će biti ubuduće nakon današnjeg događaja - videćemo.


Veliki požar guta naselje Bangladeš, evakuisano oko stotinu građana​


Veliki požar koji je izbio rano jutros u naselju Bangladeš u Novom Sadu je lokalizovan, a evakuisano je oko stotinu građana.


Pogledajte prilog 1529823

Oni su prevezeni autobusima u prihvatne centre u Futogu i Novom Sadu. Prema rečima portparola Hitne pomoći dr Zorana Krulja, na licu mesta dežuraju njihove tri ekipe od 4.48h na poziv vatrogasaca.

Jedna osoba je pregledana i zbrinuta. U gašenju učestvuje veliki broj vatrogasaca. Na poziv Vatrogasne brigade Novi Sad, na lice mesta došla su i dobrovoljna vatrogasna društva.
Prema rečima reportera 021.rs sa lica mesta, trenutno dežura i Centar za socijalni rad i u toku je evakuacija građana.
Nije poznato šta je izazvalo požar.
https://www.021.rs/story/Novi-Sad/H...zMMeapQ8cbrUjLETZd_4r9cNyRCEx-RAUgBdO36cz-ToP

E sad su tu odmah krenule i priče kako je cela stvar namerno izazvana, kako je ta parcela predviđena za gradnju i da je u sve to umešana firma koja najviše i gradi po Novom Sadu. Šta je od toga istina? :think:
Jedino realno pitanje u ovom slučaju je niče li dogodine tržni centar ili poslovno-stambeni kompleks :think: ?
 
Chika Dlugomire, neverovatno je da se ne secas razloga i nacina kako su ih preselili/oterali sa lokacije? Univerzijada 2007 i gradnja novog naselja, prvobitno za stanovanje ucesnika a kasnije za prodaju. poznatog kao Belvi? Naravno, tu je dosao i trzni centar, pa sve one nove poslovne zgrade, sada i autobuska stanica... u svakom slucaju iospravan potez tadasnjih gradskih i republickih vlasti.

Uzgred, aluzija da je neka poznata firma podmetnula pozar u Bangladesu za potrebe gradnje nema veze sa ikakvom logikom, Banglades se nalazi van zone novosadskog prostornog plana i tamo nije predvidjena nikakva gradnja, cak ni porodicna a ne kao sto sugerises, kompleksi zajednickog stanovanja.
Verovatno si to iscitao na 021.rs u komemtarima "obavestenih" besposlicara.

LINK-LINK
To su cigani kod Belvila i oni su raseljeni zbog stanice. Karton siti ispod gazele je ranije raseljen.
U oba slučaja bilo je prilično humano i organizovano.
 
Dosta je to daleko od centra grada. Ima bližih lokacija, ali opet, ko zna. Ako je suditi po komentarima na tekst sve upućuje na to da si u pravu.
Alo, didjosu, znas li sta je prostorni plan? Pazi kad postoji i za Ujvidek, pa pogledaj gde se nalazi Bangladesh u odnosu na njega... nalazi se VAN teritorije grada Ujvideka i prostornim planim nije predvidjeno bilo sta tamo da se gradi tj ostaje i dalhe poljoprivredno zemljiste. A da si posle 30 godina od dolaska u taj grad upoznao i njegove delove znao bi da je Bangladesh u p.i.c.h.k.i materini od svega normalnoga pa tako teorije zavera vas ravnozemljasa jesu jos jedna preispoljna glupost.
 
Alo, didjosu, znas li sta je prostorni plan? Pazi kad postoji i za Ujvidek, pa pogledaj gde se nalazi Bangladesh u odnosu na njega... nalazi se VAN teritorije grada Ujvideka i prostornim planim nije predvidjeno bilo sta tamo da se gradi tj ostaje i dalhe poljoprivredno zemljiste. A da si posle 30 godina od dolaska u taj grad upoznao i njegove delove znao bi da je Bangladesh u p.i.c.h.k.i materini od svega normalnoga pa tako teorije zavera vas ravnozemljasa jesu jos jedna preispoljna glupost.
Nisam ravnozemljaš, a ti pošto odavno nisi ovde jednostavno nisi u toku. U Novom Sadu se prostorni planovi menjaju češće nego što neki menjaju košulje.
 
Nisam ravnozemljaš, a ti pošto odavno nisi ovde jednostavno nisi u toku. U Novom Sadu se prostorni planovi menjaju češće nego što neki menjaju košulje.
Zemljiste na kome se nalazi naselje Bangladesh se i dan danas nalazi van uze teritorije Grada Novog Sada i NIJE obuhvaceno prostornim planom kao zemljiste sa namenom stanovanja.
.
Da bi covek nesto znao NE MORA da bude na licu mesta, pogotovo u XXI veku. Pa imas -->OVDE vazeci prostorni plan Grada N.Sada sa zadnjim izmenama iz 2021, a --> OVDE graficki prikaz zona. Pa vidis da se parcele na kojima je Bangladesh imaju namenu kao poljoprivredno zemljiste (zone salasa i ostalog poljoprivrednog zemljista).

OK, mozda nisi ravnozemljas ali si antivakser i za prljavu industriju/prljave SUS motore a ogorceni protivnik elektrifikacije vozila (pretpostavljam da bi u vreme 1945 bio protivnik i elektrifikacije sela pocivse FNRJ). Koliko se bre trudim da te osavremenim, otvorim ti oci... usprkos tvom batrganju.
 
Nisam ni antivakser ni ostalo, ali sve to nema veze sa temom. Ti očigledno nemaš pojma koliko je poljoprivrednog zemljišta ovde promenilo namenu. Prostorni plan nije sveto pismo.
 
Zemljiste na kome se nalazi naselje Bangladesh se i dan danas nalazi van uze teritorije Grada Novog Sada i NIJE obuhvaceno prostornim planom kao zemljiste sa namenom stanovanja.
.
Da bi covek nesto znao NE MORA da bude na licu mesta, pogotovo u XXI veku. Pa imas -->OVDE vazeci prostorni plan Grada N.Sada sa zadnjim izmenama iz 2021, a --> OVDE graficki prikaz zona. Pa vidis da se parcele na kojima je Bangladesh imaju namenu kao poljoprivredno zemljiste (zone salasa i ostalog poljoprivrednog zemljista).

OK, mozda nisi ravnozemljas ali si antivakser i za prljavu industriju/prljave SUS motore a ogorceni protivnik elektrifikacije vozila (pretpostavljam da bi u vreme 1945 bio protivnik i elektrifikacije sela pocivse FNRJ). Koliko se bre trudim da te osavremenim, otvorim ti oci... usprkos tvom batrganju.
Evo ti jedan primer:

"Galens" inicira, Grad sprovodi: Menja se plan za prostor koji je bio predviđen za sportski park​


Pred odbornicima Skupštine Novog Sada u petak, 19. aprila, naći će se odluka o izmeni Plana generalne regulacije za lokalitet na Novom naselju koji je ranijim planovima bio predviđen za park.

Plan se odnosi na prostor za mešovitu namenu između Futoške, Hajduk Veljkove, Rumenačke i Subotičkog bulevara (Bulevara Evrope) u Novom Sadu, odnosno na lokalitet između ulica Momčila Tapavice i Bulevara Jovana Dučića.

Odlukom o izmenama i dopunama Plana obuhvata se 4,8 hekatara.

Kako se navodi u Odluci, uslovi za uređenje ovog prostora definisani su Generalnim urbanističkim planom, kojim je obuhvaćeni prostor namenjen za sportski centar.

Ranijim planovima ovaj deo Naselja bio je predviđen za sportski park, da bi se u Generalnom urbanističkom planu usvojenom prošle godine, namena promenila u "sportski centar". Razlika može biti značajnija od jedne reči, jer dok sportski park mora da podrazumeva zelenilo i otvorenost svim građanima, sportski centar može podrazumevati i gradnju objekta za sportske namene.

Takođe, u nedavnoj istoriji Grada više puta se dešavalo da su parkovi koji su u GUP-u označavani kao "sportski" bivali poništavani planovima nižeg reda u korist izgradnje stambenih i poslovnih objekata.
https://www.021.rs/story/Novi-Sad/V...-koji-je-bio-predvidjen-za-sportski-park.html

Znači očas se promeni plan. Većina je tu, samo se dignu ruke i kraj priče.
 
Evo ti jedan primer:


https://www.021.rs/story/Novi-Sad/V...-koji-je-bio-predvidjen-za-sportski-park.html

Znači očas se promeni plan. Većina je tu, samo se dignu ruke i kraj priče.
Dodjosu, ti ne kapiras da je to sto si linkovao sasvim drugacije od price vezane za Bangladesh. To sto si linkovao odnosi se na promene UNUTAR Prostornog plana Grada Ujvideka a "problem" Bangladesa je IZVAN granica teritorije opisane Prostornim planom Grada Ujvideka. Unutar/Izvan, dve razlicite zone.
U gradskoj skupstini odbornici mogu izglasati promene postojeceg Prostornog plana a za prosirenje teritorije na koju se odnosi Prostorni plan je potrebno uraditi nekoliko dodatnih koraka pre izglasavanja NOVOG Prostornog plana koji ce obuhvatiti i tu novu teritoriju.

Doduse, uz rumenacki put nikla je industrijska zona sa obe strane druma, prema Bangladeshu se izgradile neke betonske baze i kamiondzijski parkinzi ali sve to je ilegalno jer su to podigli na zemljistu koje nije predvidjeno za gradnju nego je zemljiste sa poljoprivrednom namenom te niti su mogli dobiti dozvolu za gradnju niti su mogli dobiti infrastrukturne prikljucke. No, to je normalno za Ujvidek od kad su dodjosi kao ti zaposeli taj grad, sve cveta u bezakonju. Sta vi dodjosi uradiste od toga grada, sta uradiste od moga Srema i sta uradiste od Vojvodine.
 
Dodjosu, ti ne kapiras da je to sto si linkovao sasvim drugacije od price vezane za Bangladesh. To sto si linkovao odnosi se na promene UNUTAR Prostornog plana Grada Ujvideka a "problem" Bangladesa je IZVAN granica teritorije opisane Prostornim planom Grada Ujvideka. Unutar/Izvan, dve razlicite zone.
U gradskoj skupstini odbornici mogu izglasati promene postojeceg Prostornog plana a za prosirenje teritorije na koju se odnosi Prostorni plan je potrebno uraditi nekoliko dodatnih koraka pre izglasavanja NOVOG Prostornog plana koji ce obuhvatiti i tu novu teritoriju.

Doduse, uz rumenacki put nikla je industrijska zona sa obe strane druma, prema Bangladeshu se izgradile neke betonske baze i kamiondzijski parkinzi ali sve to je ilegalno jer su to podigli na zemljistu koje nije predvidjeno za gradnju nego je zemljiste sa poljoprivrednom namenom te niti su mogli dobiti dozvolu za gradnju niti su mogli dobiti infrastrukturne prikljucke. No, to je normalno za Ujvidek od kad su dodjosi kao ti zaposeli taj grad, sve cveta u bezakonju. Sta vi dodjosi uradiste od toga grada, sta uradiste od moga Srema i sta uradiste od Vojvodine.
Ja nisam uradio ništa po ptanju gradnje, divlji objekti se kod nas očas legalizuju, a to što sam ti ilustrovao promenu plana u Novom Sadu radi se svuda.
Za kamionski parking te izgleda nisu dobro obavestili, tu je sad i carina što znači da je država izgradila, a ne neki privatnik.
Pri tom ja nigde nisam tvrdio da će obavezno Galens ili neka druga firma tamo da gradi nego sam samo preneo glas naroda šta se misli o tome. Mislim novosadskog naroda, ne kanadskog ili nekog drugog.
 
Ja nisam uradio ništa po ptanju gradnje, divlji objekti se kod nas očas legalizuju, a to što sam ti ilustrovao promenu plana u Novom Sadu radi se svuda.
Za kamionski parking te izgleda nisu dobro obavestili, tu je sad i carina što znači da je država izgradila, a ne neki privatnik.
Pri tom ja nigde nisam tvrdio da će obavezno Galens ili neka druga firma tamo da gradi nego sam samo preneo glas naroda šta se misli o tome. Mislim novosadskog naroda, ne kanadskog ili nekog drugog.
Carinska ispostava ne znaci da jer to drzava izgradila nego da na placu speditera drzava ima kancelariju sa carinskom ispostavom, u ovom slucaju taj spediter se zove Vukmirovic Trans (tvoj zemo) i on je vlasnik toga placa i objekata na njemu. Takvih carinskih ispostava imas i kod svih ostalih velikih speditera i fabrika odakle se izvozi/uvozi roba, Milsped, Tarkett u Palanci, AutoMakis, MileticComerc, Crnomarkovic Transport, Fabrika konzervi u Zemunu, na svim lokacijama AirSpeeda po Srbiji itd (to je ono sto mini pada na pamet). Neverovatno da zivis u Srbiji a da tako nesto ne znas, koji si ti shoshon, te zasto ja gubim vreme na otkrivanje sveta takvim ravnozemljasima.

"Glas naroda" u Srbiji je "glas" koji stize od anonimusa po drustvenim mrezama i portalima poput tog nesrecnog 021.rs. pa tako kolaju "sigurica" vesti kao ova, dosli zlobnici iz Galensa i potpalili usred naselja (a da ih niko od mnogobrojnih stanovnika toga naselja nije video) veliki pozar. Znaci, kome sta padne na pamet to izvali a krembili mu poveruju i sire "proverenu vest". Tako danas funkcionise carsija u Srbiji, pogotovo u u Ujvideku koji je postao nevidjena, nevidjena seljana.

Uzgred, zar ne pratis City-Real? Pises dok se izvode penali...

Edit.
Ne mozes da legalizujes objekat ako je izgradjen na poljoprivrednom zemljistu, ni na koji nacin, ali ako si dovoljno mocan mozes da izvrsis promene Prostornog plana za tu zonu te da poljoprivredno zemljiste prevedes u industrijsko ili gradsko gradjevinsko. No, u slucaju Bangladesha to nema apsolutno nikakve logike, to parce zemlje je u nedodjiji.
 
Poslednja izmena:
Nedođija je bila i onaj prostor na Rumenačkom putu pre kružne raskrsnice pa se evo gradi.
Što se legalizacije tiče ja nisam ni pisao da će neko da gradi pre izmene prostornog plana nego se dešava da se prostorni plan prilagodi privatnim graditeljskim planovima, pa tek onda graditelji kreću na posao.
Da li će se to desiti i u slučaju Bangladeša videćemo. Ne bih unapred odbacio nijednu mogućnost.
 

Back
Top