Odabir osnovne skole na Banovom Brdu

mama4

Početnik
Poruka
1
Pozdrav svima, Uskoro se zbog posla doseljvamo u Beograd i odluka je pala da to bude Banovo Brdo. Molila bih za savet koju osnovnu skolu odabrati, jer cemo prema tome da trazimo i lokaciju za smestaj. Imam dvoje dece 2 i 6 razred. Dete 2 razred je veoma ambiciozno, dok je dete 6 razred izuzetno umetnicki nadareno. Hvala <3
 
Pozdrav svima, Uskoro se zbog posla doseljvamo u Beograd i odluka je pala da to bude Banovo Brdo. Molila bih za savet koju osnovnu skolu odabrati, jer cemo prema tome da trazimo i lokaciju za smestaj. Imam dvoje dece 2 i 6 razred. Dete 2 razred je veoma ambiciozno, dok je dete 6 razred izuzetno umetnicki nadareno. Hvala <3

Пробирач нађе отирач.

Извини,
не сналазим се баш најбоље у елитистичком начину размишљања,
али мислим да се не треба оптерећивати са одабиром основне школе.

Пре сам става да дете треба да расте у што "народскијој" средини,
а "погурати га" кад покаже интересовање за нешто, не штедећи паре.

Значи, ако видиш да му иде математика,
не штеди на допунским часовима,
ако му иде фудбал - плати му тренинг,
а ако се покаже плати и најбоље тренере ...

За музику и сличне делатнисти исто важи,
не штеди за допунске часове, литературу, инструмент.

Е ту буди елитиста,
а не елитиста општег типа
"моје дете иде у Француску школу"

И ?

И тамо учи како да се прави важно !
Фуј !

И још нешто јако важно
прати на интернету све трендове у развоју тих специјалних вештина
којима је склоно твоје дете.

Више ћете видети и ти и дете, него оно само.

Значи, није само "плати му професора",
већ је" буди његова леђа, његово друго ја"
које непрестано на све могуће начине прати
све што се дешава у свету рецимо тениса,
ако је то оно што је његов таленат.
 
Pozdrav svima, Uskoro se zbog posla doseljvamo u Beograd i odluka je pala da to bude Banovo Brdo. Molila bih za savet koju osnovnu skolu odabrati, jer cemo prema tome da trazimo i lokaciju za smestaj. Imam dvoje dece 2 i 6 razred. Dete 2 razred je veoma ambiciozno, dok je dete 6 razred izuzetno umetnicki nadareno. Hvala <3
Na banovom brdu mislim da postoji samo jedna skola, to je Banovic Strahinja, ali ima privatnih osnovnih skola..
 
Pozdrav svima, Uskoro se zbog posla doseljvamo u Beograd i odluka je pala da to bude Banovo Brdo. Molila bih za savet koju osnovnu skolu odabrati, jer cemo prema tome da trazimo i lokaciju za smestaj. Imam dvoje dece 2 i 6 razred. Dete 2 razred je veoma ambiciozno, dok je dete 6 razred izuzetno umetnicki nadareno. Hvala <3
Po rezultatima dece na završnim ispitima, što je dobar pokazatelj kvaliteta škole, na Banovom Brdu zapravo i nema neke škole koja se ističe. Gledaj opštinu Čukarica - najbolja je OŠ Sveti Sava na Umki, kao i Miloš Crnjanski u Žarkovu.

Ali dete ne moraš nužno upisati u najbližu školu.

d180d0b0d0bdd0b3-d0bbd0b8d181d182d0b0-d0bfd180d0b2d0b8d185-30-d0bed181d0bdd0bed0b2d0bdd0b8d185...jpg
 
Pancic je privatna, a Miloje Pavlovic za decu sa smetnjama u razvoju
OSNOVNA ŠKOLA „JOSIF PANČIĆ”


1936. godine počela je sa izgradnjom prva škola na Banovom brdu pod nazivom „Matija Ban”. Ova škola 1951. godine menja naziv u „Osmoljetka broj 13”, i tada od četvrtorazredne postaje osmogodišnja škola. Samo godinu dana kasnije, škola je ponovo preimenovana, i dobija naziv „Josif Pančić” koji je još uvek aktuelan.
Partnerstvo između ove škole i Savremene gimnazije nastalo je kao produkt zajedničkog zalaganja za moderno i što kvalitetnije obrazovanje, koje će učenicima obezbediti bolju budućnost.
 
Pozdrav svima, Uskoro se zbog posla doseljvamo u Beograd i odluka je pala da to bude Banovo Brdo. Molila bih za savet koju osnovnu skolu odabrati, jer cemo prema tome da trazimo i lokaciju za smestaj. Imam dvoje dece 2 i 6 razred. Dete 2 razred je veoma ambiciozno, dok je dete 6 razred izuzetno umetnicki nadareno. Hvala <3

Cula sam sa puno strana da je Josif Pancic jedna od najboljih skola u Beogradu sa beskrajnom listom molbi za prijem prvaka van prebivalista.

Udzbenik iz matematike koji koristi moj sin u skoli je pisala nastavnica iz Pancica i po toj knjizi vidim da je zena hvale vredna.

Ujedno postoji u blizini drzavna muzicka skola u kojoj klavir predaje moja prijateljica pa je mogu pitati za dodatni savet povodom deteta nadarenog za umetnost.
Mislim, ali samo mislim i da Arhimedes drzi svoje casove na Banovom Brdu. Verovatno u nekoj skoli, kao sto u centru drzi u Drinki. Mogu i to da proverim.

Nadam se da sam pomogla. Lepo je Banovo Brdo, posebno kada se krene ka Kosutnjaku. Da biram, taj kraj bih za sebe birala.
 

Back
Top