Od bulevara do sajma knjiga

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Svakodnevica bulevara , šarenilo lica od kvarcovanih , kiparski, egipatski osunčanih , elitno ubelelih, izboranih i zemljom zamazanih, sa pijačnim mirisima, sa namrgodjenim i izgubljenim licima onih koji stalno broje u dinar ono u novčaniku, lukavih prevaranata i prevarantkinja sa ulizivačkim pozama i nikakvim manirima.

Kao da se taj bulevar pružio preko celog Beograda , zašao u svaku firmu , svaki kafić, samo što je radnu uniformu ostavio na ulazu u kafić.....Duše i oči ostale iste....

I onda dodje subota i iznerviran odoh na sajam knjiga.....
Očekivao sam kao i svaki sajam bolove u nogama , umor u očima, materjal u kesama.
Ipak iznenadjenje.

Toliko lepih devojaka, toliko dobrih riba, toliko dobrih sisa.....guzova, usana, očiju.
Ali nekako su kulturnije obučene , čak iako je sve po novoj modi.
Možda nema prenaglašeno kvarcovanih, ali opet je nešto drugo upadalo u oči.
Bilo je tu i onih koji vene režu za šeldonom i petoparačkim romanima, ali samo kao ribe u moru. A more je bilo ......uzburnkano...

Stadoh kod štanda gde imaju samo filozofsku , psihološku i razne metode tematiku. Gužva oko mene , mnogo finih devojaka . Gledam ono što me interesuje , ali gledam i šta interesuje ovu simpatičnu (estetski) skupinu individua. Nikako padobranci, po komentarima i zahtevima vidim već iskusne čitateljke i sa već izgradjenim ukusom.Kod štanda sa teškom literaturom već nije bilo toliko gužve , ali nije ni za mene teška literatura subotom popodne....

Mnogo poznanika , lepo mesto za ponovne susrete sa kolegama i koleginicama, sa emigriralim poznanicima.

Lepa atmosfera , a i neki izdavači su upotpunili sve sa popustima ali ne bulevarskim (digni 70% pa popust od 50%) metodama.
Pisci tu da potpisuju knjige....Basalo gnjavi neki bradonja o tome kako ume da aranžira audio snimak....Inače je van pažnje...

Gledam oči , mnogo je onih sa dubinom , nekako bistrih , ali ne bih da tako generalizujem stvari iako mi je ostao utisak drugačijeg izgleda očiju , drugačijeg pogleda.
Mnogo više mira i mere ovde caruje....
Raj za oči , raj za priču i komunikaciju , raj i za flert....Od 40 do 20 godina je more, ostalo su zalutale ribice......

I veče dodje i ruke opet vode ka bulevaru....

Dočekao me je sa starim licem , nafrakanim "ribicama" , sklopljenim kombinacijama koje ni cigani kontejneraši ne bi obukli.Green pun , oči zveraju negde , iz tramvaja vidim da se priča glupo melje tek da ubije vreme. Nastavljam peške. Kao trećerazredne ku...rve sačekuju me na svakom ćošku priplodne junice koje nekako mutno gledaju kad vas gledaju u oči , a pogledom sa strane sve vide ....

I shvatam da je moj libido ostao na sajmu , da ga zauvek imaju te odmerene oči , stil , govor , misli.....iako je glasnije HVALA koje čujem ili vidim u očima posle obljube od bulevarki bez obzira da li žive u starom ili novom beogradu...

I NEMA NAS MALO, nek vas ne lažu.........
 
Imam ja mušterije koje su tako pričljive , ali ne umeju najbolje da čitaju , a sad će srednja škola i žive u gradu Beogradu.....ali su IN....I njihovi drugari su još i gori....Kao to im je bubanje, a ono kao u vestern filmovima , razlog je što im je izuzetno teško čitati....Imajte razumevanja za Petra Pan(j)a....
 
Tuzni_patak:
Imam ja mušterije koje su tako pričljive , ali ne umeju najbolje da čitaju , a sad će srednja škola i žive u gradu Beogradu.....ali su IN....I njihovi drugari su još i gori....Kao to im je bubanje, a ono kao u vestern filmovima , razlog je što im je izuzetno teško čitati....Imajte razumevanja za Petra Pan(j)a....
Pa ovo ti je 4um a ne narodna biblioteka... ovde ljudi dolaze da se razonode a ne da se smaraju sa tolikim postovima... Ionako da si pametan ko sto se cesljas umeo bi to mnogo krace da opises...
 
Tuzni_patak:
Svakodnevica bulevara , šarenilo lica od kvarcovanih , kiparski, egipatski osunčanih , elitno ubelelih, izboranih i zemljom zamazanih, sa pijačnim mirisima, sa namrgodjenim i izgubljenim licima onih koji stalno broje u dinar ono u novčaniku, lukavih prevaranata i prevarantkinja sa ulizivačkim pozama i nikakvim manirima.

Kao da se taj bulevar pružio preko celog Beograda , zašao u svaku firmu , svaki kafić, samo što je radnu uniformu ostavio na ulazu u kafić.....Duše i oči ostale iste....
Evo procitao sam ovoliko....
Lepo opisano... :lol:
 
Tuzni_patak:
I veče dodje i ruke opet vode ka bulevaru....

Dočekao me je sa starim licem , nafrakanim "ribicama" , sklopljenim kombinacijama koje ni cigani kontejneraši ne bi obukli.Green pun , oči zveraju negde , iz tramvaja vidim da se priča glupo melje tek da ubije vreme. Nastavljam peške. Kao trećerazredne ku...rve sačekuju me na svakom ćošku priplodne junice koje nekako mutno gledaju kad vas gledaju u oči , a pogledom sa strane sve vide ....

I shvatam da je moj libido ostao na sajmu , da ga zauvek imaju te odmerene oči , stil , govor , misli.....iako je glasnije HVALA koje čujem ili vidim u očima posle obljube od bulevarki bez obzira da li žive u starom ili novom beogradu...

I NEMA NAS MALO, nek vas ne lažu.........
Oket procitao sam...
Da taj osecaj da su ljudi negde prijatni i kulturni... prosto da se zaljubis u njih... a negde se ponasaju kao citiram "Kao trećerazredne ku...rve"...

Bravo Patak odicno primeceno... Sad mi prosto dodje zao sto sam ono ranije napisao...
 

Back
Top