Obeležena 16. godišnjica stradanja Srba u Trnovu

ja i proustaski nastrojena...?
zao mi je ali na tu tvrdnju ne zelim da se branim...
a sada konkretno...
1. probajte opet...., da to sam rekla i iza toga stojim, samo sto je tu proustaskoga?
:???::???::???:
cinjenica je da je za nas Oluja oslobodilacka akcija i to ce ostati za veliku vecinu Hrvata (a i dijela hrv. srba), za vas je to etnicko ciscenje, sto za nas to nikako nije i nemoze biti...a i fakti govore drugacije od vaseg shvacanja i interpretiranja dogadanja...znaci svi Hrvati su ustase jer na Oluju ne gledaju kao vi?
ja nikada nisam negirala srpske civilne zrtve i uvijek sam ih najstroze osudivala, ali to sto dio vas cini, od vas praviti kolektivno nevinasce koji su eto bez razloga morali bjezati i kolektivno protjerani, to kod mene nece i nemoze proci..
pa makar ti i dalje mislio da sam zbog toga... proustaske provijencije...i kad mi ovi srpski patrijoti pocmu pricu" vratiti cemo se sa tenkovima do Zagreba" i slicne prijetnje( i kad citam biltene vlade RSK u rasejenju, ili kako li se vec zove) onda im samo mogu reci, pa pokusajte, proci cete opet isto...
znas li koliko je Srba iz RH vec osudeno za "etnicko ciscenje" Hrvata iz Hrvatske? i jos jedan podatak, ovaj put verificiran, samo iz Banjalucke biskupije, protjerano, doista protjerano, je 215 000 Hrvata...i onda neki od vas imaju obraza pricarti "o najvecem etnickom ciscenju u Evropi" (Srba iz Hrvatske):dontunderstand:
odlazenje jednog dijela Srba iz Hrvatske, jeste ljudska tragedija, ali je daleko od etnickog ciscenja...
pozz

"Odlazak", "kolektivno nevinashce".... Nisi, nisi proustashki nastrojena :whistling:

p.s. Aj na pp, koliko ja videh na netu,
According to the 1991 census of Bosnia and Herzegovina, the population of present-day territory of Republika Srpska numbered 1,619,165 inhabitants, including: [13]

Bosnian Serbs = 880,171 (54.4%)
Bosnian Muslims = 466,458 (28.8%)
Bosnian Croats = 150,414 (9.3%)
others = 122,122 (7.5%)

In 2007, the population of Republika Srpska numbered 1,512,108 inhabitants. including:

Serbs = 1,330,122 (87.96%)
Bosnian Muslims / Bosniaks = 148,108 (9.79%)
Croats = 33,872 (2.24%)
others = 6 (0.0%)

Nesto je chudno da u celoj RS pre rata bude 150 000 Hrvata, a 215 000 je proterano :whistling:



Ali nebitno, tema nije o tome, ni o tvom proustashtvu.... Koncentrishi se na temu, zlochin nad srbima za koji niko nije odgovarao nakon 16 godina.
 
Bosnian Serbs = 880,171 (54.4%)


In 2007, the population of Republika Srpska numbered 1,512,108 inhabitants. including:

Serbs = 1,330,122 (87.96%)
А ово је битно за оно друго.

Значи око 450.000 Срба има више него "91, + они који су побегли у Србију. То је приближан број избеглице из Хрватске.
 
Srbi su na prostoru bivse nam Yuge ucinili najvise i najstrasnije zlocine...i to ne zbog toga sto su losiji nego drugi, nego zbog toga sto su posjedovali ogromno naouruzanje bivse JNA ( za razliku od ostalih) i mogli se ku.iti kako su htjeli...sto su i cinili, junaci nad civilima.., dok im nije prisjelo i poslije kolektivna kuknjava.mi jadni junaci u vukovaru, Skrabanji, vocinu, Srebrenici, Sarajevu, dubrovniku.da ne nabrajam dalje...

Najvise je poginulo muslimanskih, pa srpskih, pa hrvatskih civila.... Najvise proterano, Srba.
Najvece etnichko chishcenje, sproveli Hrvati. Shta tebi tu nije jasno....
Ja isto mogu da kazem da su najmonstruoznije zlochine chinili Hrvati, pa.... Ima veze sa ovom temom? Nema. Vrati se na topic proustashki orijentisani domoljube :whistling:
 
"Odlazak", "kolektivno nevinashce".... Nisi, nisi proustashki nastrojena :whistling:

p.s. Aj na pp, koliko ja videh na netu,
According to the 1991 census of Bosnia and Herzegovina, the population of present-day territory of Republika Srpska numbered 1,619,165 inhabitants, including: [13]

Bosnian Serbs = 880,171 (54.4%)
Bosnian Muslims = 466,458 (28.8%)
Bosnian Croats = 150,414 (9.3%)
others = 122,122 (7.5%)

In 2007, the population of Republika Srpska numbered 1,512,108 inhabitants. including:

Serbs = 1,330,122 (87.96%)
Bosnian Muslims / Bosniaks = 148,108 (9.79%)
Croats = 33,872 (2.24%)
others = 6 (0.0%)

Nesto je chudno da u celoj RS pre rata bude 150 000 Hrvata, a 215 000 je proterano :whistling:



Ali nebitno, tema nije o tome, ni o tvom proustashtvu.... Koncentrishi se na temu, zlochin nad srbima za koji niko nije odgovarao nakon 16 godina.


to je ono sto je strasno....i na cemu se mora inzistirati...da svi zlocinci zavrse gdje im je mjesto...
p.s. poslati cu ti podatke o BL biskupiji na pp, nisam provjerila dali ta bivsa biskupija obuhvaca samo podrucja u RS ili i dijelove Federacije
 
i jos jedan podatak, ovaj put verificiran, samo iz Banjalucke biskupije, protjerano, doista protjerano, je 215 000 Hrvata...

Izvini,mozes li definisati sta je obuhvatala ta Banjalucka biskupija???U opstini Banja Luka prema popisu iz 1991. pise da je bilo oko 29.000 Hrvata,u cijeloj BiH oko 760.000.Da li je moguce da je skoro 1/3 bila u okviru Banjalucke biskupije???

A sto se tice tuzbe protiv tih 50 muslimana,to sto su one podnesene Sudu BiH od strane MUP-a RS,to nista ne znaci,jer je pitanje da li je sud podigao uopste optuznice protiv tih lica!Pored Haskog tribunala, j*bu nas i ovi domaci kako stignu!:otkacio:
 
Poslednja izmena:
Najvise je poginulo muslimanskih, pa srpskih, pa hrvatskih civila.... Najvise proterano, Srba. Najvece etnichko chishcenje, sproveli Hrvati. Shta tebi tu nije jasno....
Ja isto mogu da kazem da su najmonstruoznije zlochine chinili Hrvati, pa.... Ima veze sa ovom temom? Nema. Vrati se na topic proustashki orijentisani domoljube :whistling:

nije istina...u RH je poginulo oko 18 000 osoba, od toga velika vecina civili, nesrbi...
prema HHO, ciju vjerodostojnost nebi trebao dovoditi u pitanje, u oslobodilackoj akciji Oluja poginulo je(stradalo je) 623 srpska civila (za vecinu kojih se pretpotavlja da su civili)
za Bosnu i Kosovo neznam, prica se oko 100 tisuca pobijenih muslimana..

to nemozes da kazes, jer cinjenice i dokazi govore drugacije...(cime nekazem da Hrvati nisu cinili monstruzne zlocine, nazalost, jesu)
@tema
toliko dugo koliko dugo ima ljudi koji se sjecaju, toliko dugo pocinioci nemogu biti i nece biti mirni, jer ce ih ruka pravde stici..
 
Izvini,mozes li definisati sta je obuhvatala ta Banjalucka biskupija???U opstini Banja Luka prema popisu iz 1991. pise da je bilo oko 29.000 Hrvata,u cijeloj BiH oko 760.000.Da li je moguce da je skoro 1/3 bila u okviru Banjalucke biskupije???

A sto se tice tuzbe protiv tih 50 muslimana,to sto su one podnesene Sudu BiH od strane MUP-a RS,to nista ne znaci,jer je pitanje da li je sud podigao uopste optuznice protiv tih lica!Pored Haskog tribunala, j*bu nas i ovi domaci kako stignu!:otkacio:

poslati cu podatke, negdje sam na disketu stavila, moram pronaci..
sud BiH mora (morao bi) podici optuznicu....pa kad mogu suditi srbima i hrvatima, onda moraju i muslimanima...negdje sam ovih dana procitala da su 10-i srba sudili za Srebrenicu i dodijelili oko 240 zatvora (trojicu oslobodili) ako je to tocno, onda moraju suditi i muslimanima
 
poslati cu podatke, negdje sam na disketu stavila, moram pronaci..
sud BiH mora (morao bi) podici optuznicu....pa kad mogu suditi srbima i hrvatima, onda moraju i muslimanima...negdje sam ovih dana procitala da su 10-i srba sudili za Srebrenicu i dodijelili oko 240 zatvora (trojicu oslobodili) ako je to tocno, onda moraju suditi i muslimanima

Ma nemoj nam pricati da mora!!!
Sto se tice tih Srba optuzeno ih je 7 i to na ukupno 284 godine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Toliko o bilo kakvim sudovima vise :thumbdown:
P.S.Ja mislim da u RS godinama trube o zlocinima Atifa Dudakovica i da su dostavili svasta nesto sudu,ali nista od optuznice.Tako da se izgleda nista ne mora ako su u pitanju Srbi i srpske zrtve!
 
Poslednja izmena:
nije istina...u RH je poginulo oko 18 000 osoba, od toga velika vecina civili, nesrbi...
prema HHO, ciju vjerodostojnost nebi trebao dovoditi u pitanje, u oslobodilackoj akciji Oluja poginulo je(stradalo je) 623 srpska civila (za vecinu kojih se pretpotavlja da su civili)
za Bosnu i Kosovo neznam, prica se oko 100 tisuca pobijenih muslimana..

to nemozes da kazes, jer cinjenice i dokazi govore drugacije...(cime nekazem da Hrvati nisu cinili monstruzne zlocine, nazalost, jesu)
@tema
toliko dugo koliko dugo ima ljudi koji se sjecaju, toliko dugo pocinioci nemogu biti i nece biti mirni, jer ce ih ruka pravde stici..

Za Bosnu

Casualty figures according to the Demographic Unit at the ICTY Total 102,622
Bosniaks & Croats c. 72,000
Serbs c. 30,700

Total civilians 55,261
Bosniaks & Croats c. 38,000
Serbs c. 16,700

Total soldiers 47,360 Bosniaks c. 28,000
Serbs c. 14,000
Croats c. 6,000



U Oluji stradalo : (2) 742 soldiers killed,
at least 1,196 civilians (po engl. wikipedia)
 

Back
Top