NOVOKOMPONOVANA SRPSKA NACIJA JE NASTALA PO DVA PROGRAMA ...

father:
ЖИВЕЛА МАЈКА СРБИЈА!!!


Srbija-Drzavna_zastava_wp_1024.jpg
http://forum.krstarica.com/images/icons/icon14.gifСАМО НАПРЕД ,ПОЗДРАВ ОД ВЕЛИКОГ СРПСКОГ НАЦИОНАЛИСТЕ!!!
 
js75:
http://forum.krstarica.com/images/icons/icon14.gifСАМО НАПРЕД ,ПОЗДРАВ ОД ВЕЛИКОГ СРПСКОГ НАЦИОНАЛИСТЕ!!!


Границе

Границе између православља и јереси су исписане крвљу. (Старац Јероним Светогорац)

Непријатељи

Живи у миру не само са својим пријатељима, већ и са својим непријатељима; али само са својим личним непријатељима, не и са непријатељима Божијим. (Св. Теодосије Кијевских пећина)
 
jelena_24:
Еее, не знаш ти те Италијане! Они који висе као ви (а и ја с вама) по форумима, полазе од Троје кад причају о својим прапочецима.

Da polaze od Troje, ali im ne pada na pamet da kazu da su Sicilijanac i Lombardijac istog etnickog porijekla.

jelena_24:
Да, само се не разумеју тако добро као ми.

Ћопави сељак је можда осиромашио српски језик, али мени је он и даље генијалан. Јесте, тачно је да је покупио "Х" кад се шетао по вашим крајевима. Можда зато што је пошао од тезе да је све то један те исти српски народ. Свекедно, човек је био пројугословенски настројен и имао је неку своју визију.

Da razumijemo se sada odlicno.
Pravoslavci su prije 150 godina prihvatili reformu copavog Vuka.
Sto se ne vratite jeziku iz Zone Zamfirove ?
Ciji je to jezik ?
Da nije CRnogoraca ?

Sto se ne vratite jeziku Dositeja Obradovica ??
Ciji je to jezik ?
Da nije Crnogoraca ??

Vama treba dodatni rjecnik da biste razumjeli najslavnijeg "srpskog" pisca Njegosa ??
Srbima treba dodatni rjecnik da bi razumjeli svog najslavnijeg pisca - Njegosa ?!?!?!



jelena_24:
Srpska lazljiva istoriografija - najlazljivija na planeti je izmislila kako su kobajagi svi Srbi odvajkada bili Srbi !

Ali su se ti "Srbi" zvali do 19. vijeka:

Vlasi
Bugari
Makedonci
Cincari
Šopovi
Torlaci
Turci
Hercegovci
Bošnjaci


Ne postoje nikakva dokumenta prije 19. vijeka, a ima ih hiljade

Ruskih
Austrijskih
Turskih
Mletackih

a da u tim dokumentima stoji da u Crnoj Gori zive Srbi !
Niko za Srbe u Crnoj Gori nije znao prije 19. vijeka !
Srbe je u Crnoj Gori u 19. vijeku izmislila teokratska dinastija Petrovica.



jelena_24:
Је л' ти мислиш да у ношњу спада само оно што данас гледаш на школским приредбама и смотрама фолклора?

Uuuuuuuuu, kakav argument !

Srbi su religijska grupa, sastavljena iz vise potpuno razlicitih etnickih skupina, koja je sama sebe proglasila za prastaru naciju.
Ta prastara nacija - Srbi ima nacinalnu nosnju staru ni sto godina ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!

Koga lazete vi, i vasa lazljiva istoriografska skole ?
 
Душанов Законик
ЗАКОН БЛАГОВЕРНОГА ЦАРА СТЕФАНА, У ГОДИНИ 6857. ИНДИКТА 2, НА ПРАЗНИК ВАЗНЕСЕЊА ГОСПОДЊА, МЕСЕЦА МАЈА, 21 ДАН.
4. О духовној дужности:

И за духовну дужност нека се сваки човек покорава своме архијереју и нека га слуша. Аколи се ко нађе сагрешивши цркви или преступивши што било од овога Законика, хотимице или нехотице, нека се покори и исправи цркви, а аколи се оглуши и уздржи од цркве и не усхтедне испунити црквена наређења, тада да се одлучи од цркве.
5. О проклињању хришћанина:

И епископи да не проклињу хришћане за духовни грех; нека пошаље двапут и трипут ономе да га изобличи, а ако не послуша и не усхтедне се поправити духовном заповешћу, потом да се одлучи.
6. О јереси латинској:

И за јерес латинску, што су обратили хришћане у азимство, да се врате опет у хришћанство, ако се нађе ко пречувши и не повративши се у хришћанство, да се казни како пише у закону светих отаца.
7. О јереси латинској:

И да постави Велика црква протопопе по свима градовима и трговима, да поврате хришћане од јереси латинске, који су се обратили у веру латинску, и да им даде заповест духовну и да се врати сваки у хришћанство.
8. О латинском попу:

И поп латински, ако се нађе, обративши хришћанина у веру латинску, да се казни по закону светих отаца.
9. О полувершима:

И ако се нађе полуверац, који је узео хришћанку, ако усхте, да се крсти у хришћанство, а ако се не крсти, да му се узме жена и деца и да им се даде део куће, а он да се изагна.
10. О јеретику:

И ко се нађе као јеретик, живећи међу хришћанима, да се ожеже по образу и да се изагна, а ко би га тајио, и тај да се ожеже.
 
Полако. Зашто тако хистеришеш?
Идемо сад реченицу по реченицу, па ће бити јасније.

Diocles:
Da razumijemo se sada odlicno.
Pravoslavci su prije 150 godina prihvatili reformu copavog Vuka.
Sto se ne vratite jeziku iz Zone Zamfirove ?
Ciji je to jezik ?
Da nije CRnogoraca ?

Језик је променљив и жив и само језик изумрлих народа остаје исти. Ето, сад видех да су Срби само Врањанци. Разноликост језика говори о његовом богатству. У Италији, а верујем да то знаш, имаш дијалекте који се не могу назвати италијанским језиком. Прошле недеље сам имала прилику да преводим за неке Болоњезе. Њихов језик звучи: умпјеш грнка крнкјеш шанкр. Кажу да се Венецијанац и Болоњез не разумеју ако причају својим дијалектом. Као и Кинези. Али, нико није од њих због тих разлика у језику оформио полицију и војску и створио нову религију. Не покушавам да будем злобна и да се подсмевам Црној Гори. Вероватно сам једна од ретких којима се не свиђају политички потези СПЦ.

Diocles:
Sto se ne vratite jeziku Dositeja Obradovica ??
Ciji je to jezik ?
Da nije Crnogoraca ??

Наш, наравно. Што бисмо се враћали језику од пре 200 година кад ни тадашњи народ није говорио "доситејевски"? То је био језик интелектуалаца. Као што је био латински у науци и на мисама, као што је био италијански у музици (операма), старословенски у црквама.

Diocles:
Vama treba dodatni rjecnik da biste razumjeli najslavnijeg "srpskog" pisca Njegosa ??
Srbima treba dodatni rjecnik da bi razumjeli svog najslavnijeg pisca - Njegosa ?!?!?!
Мени не треба, а за друге не знам. Не треба ми ни за Зону Замфирову.


Diocles:
Ne postoje nikakva dokumenta prije 19. vijeka, a ima ih hiljade

Е Боже! Ви тих докумената имате као да вам служи уместо ве-це папира!

Diocles:
Srbe je u Crnoj Gori u 19. vijeku izmislila teokratska dinastija Petrovica.

Ко вас измисли у Војводини, да ми је знати?
 
Сви људи падоше ничице и обожаваше га а он стављаше знак на њихове усне и руке да би могли примити мало хлеба и да неби поумирали од глади и жеђи. Тада пред Антихриста његове слуге доведоше неколико људи са завезаним рукама који му се не хтедоше поклонити. Они гласно рекоше: ''МИ СМО ХРИШЋАНИ! МИ ВЕРУЈЕМО У НАШЕГ ГОСПОДА ИСУСА ХРИСТА!'' а Антихрист им у трену пооткида главе и хришћанска крв се проли. Тада у олтар пред Антихрсита доведоше дете да му се поклони, али се дете не хтеде поклонити већ јасно исповеди: ''ЈА САМ ХРИШЋАНИН И ВЕРУЈЕМ У НАШЕГ ГОСПОДА ИСУСА ХРИСТА, А ТИ СИ СЛУГА САТАНИН!'' Антихрист тада узвикну: ''Смрт том детету!'' док остали који прихватише знак Антихриста падоше пред њим ничице и обожаваше га.
 
Patrijarh aleksandrijski osudio delovanje takozvane Crnogorske pravoslavne crkve

PODGORICA - NJegovo blaženstvo patrijarh aleksandrijski i sve Afrike Petar Sedmi je u Podgorici oštro osudio delovanje nekanonske grupe u Crnoj Gori, na cijem je celu Miraš Dedajic. "Dolazim Vama u periodu kada narod u Crnoj Gori vaskrsava i ponovo obnavlja svoje duhovno bice, a jedan od uslova za obnovu duhovnog bica je da se narod u Crnoj Gori okuplja oko jedne kanonske, svoje crkve", rekao je vjernicima patrijarh Petar Sedmi tokom jednonevne posjete mitropoliji Crnogorsko-primorskoj u hramu Hristovog Vaskrsenja. On je istakao da "u crkvi nema mjesta za antikanonske grupacije, narocito nije moguce biti pravoslavni hrišcanin, a da se bude u bilo kakvom opštenju sa nekanonskim grupama, koje na svome celu imaju lica, koja su zbog svojih prestupa lišena svog sveštenog cina od drevnih apostolskih crkava".
 
Podgoricki dnevni list "Dan" piše da je crnogorski predsednik Milo Đukanovic "pokušavao da preko dva kanala izdejstvuje da Vatikan prizna Crnogorsku pravoslavnu crkvu". List navodi da Đukanović to pokušava preko Antona Zbutege, "rođenog brata kotorskog katoličkog poglavara don Branka Zbutege, koji radi kao civilno lice u sedištu katolicke crkve" i preko šefa crnogorske misije u Zagrebu Jusufa Fetahovica i "Đukanovicevog lobiste i reditelja Veljka Bulajica". "Sveta stolica, koja strogo drži do kanonskih zakona i ne miješa se u prava drugih crkava, pa makar one bile hrišćanske, odbila je pokušaj crnogorskog predsednika da uređuje crkvene odnose u Crnoj Gori, pa i na Balkanu", piše list.
 
Усташе се узвртиле, виде да им долази време пада. СРБИ СЕ ВРАЋАЈУ.

Време лудила

Време долази када ће људи полудети, и када виде некога ко није полудео напашће га говорећи: ''Ти си луд, ти ниси као ми''. (Ава Антоније Египатски)
 
Alo ljudi pa ne moze jedan raspop da stvara pravoslavnu crkvu. To je sekta.
A i ovaj igracina se navrzo na Srbe i Srbiju kao da u crnoj gori tece med i mleko. Sta si se zakacio za nas mentolu vidis da ne mozes ni na internet da ides a da se nekacis na nas forum. Ti si opsednut svojim srpskim poreklom. Budi covek i priznaj vec jednom da si Srbin. Imam Samo jedno pitanje za doticnog DA LI SI KRSTEN I AKO JESI U KOJOJ CRKVI I GDE?
 
Језик је променљив и жив и само језик изумрлих народа остаје исти. Ето, сад видех да су Срби само Врањанци. Разноликост језика говори о његовом богатству. У Италији, а верујем да то знаш, имаш дијалекте који се не могу назвати италијанским језиком. Прошле недеље сам имала прилику да преводим за неке Болоњезе. Њихов језик звучи: умпјеш грнка крнкјеш шанкр. Кажу да се Венецијанац и Болоњез не разумеју ако причају својим дијалектом. Као и Кинези. Али, нико није од њих због тих разлика у језику оформио полицију и војску и створио нову религију. Не покушавам да будем злобна и да се подсмевам Црној Гори. Вероватно сам једна од ретких којима се не свиђају политички потези СПЦ.

Talijanska nacija je nastala u 19. vijeku na dobrovoljoj osnovi iz vise naroda.

Ponavljam.
Talijanska istoriografija ne izmislja kao srpska, da su svi Italijani jednog etnickog porijekla.

Razlike izmedju Srba i Crnogoraca su toliko velike da nikada nijeste niti cete vise ikada uspjeti da posrbite Crnogorce jer Crnogorci svjesni svojih ogromnih razlika sa Srbima to ne zele.
 
Наш, наравно. Што бисмо се враћали језику од пре 200 година кад ни тадашњи народ није говорио "доситејевски"? То је био језик интелектуалаца. Као што је био латински у науци и на мисама, као што је био италијански у музици (операма), старословенски у црквама.

I jezik iz Zone i Dositejev je vas !
Pa ciji je ova danasnji zajednicki ?
Je li i taj vas ?
Je li svaki jezik za koji Srbi kazu da je njihov zaista njihovo vlasnistvo ??
 
Diocles:
Talijanska nacija je nastala u 19. vijeku na dobrovoljoj osnovi iz vise naroda.

Ponavljam.
Talijanska istoriografija ne izmislja kao srpska, da su svi Italijani jednog etnickog porijekla.

Razlike izmedju Srba i Crnogoraca su toliko velike da nikada nijeste niti cete vise ikada uspjeti da posrbite Crnogorce jer Crnogorci svjesni svojih ogromnih razlika sa Srbima to ne zele.

a koliko se tek Bosnjaci razlikuju od Srba,a oni se natakarili dokazivati da je Bosna srpska zemlja a zanemarise Kosovo kao srpsku kolevku.bolesni su im ovi politicari.
 
Diocles, ево ти одговора на оба поста, па ти бирај по жељи. Ја се трудим и фино форматирам, а ти и даље тралалатралала. Сад си ме наљутио! Озбиљно.
"Талијанска историографија"... молим те! Ти си толико сличан Бл-у, pantheru и још неколицини "мојих" од чијих постова ми се диже коса на глави, тако да нема потребе да те историографија посрбљује.
Знаш ону: Када дијалект добије војску и полицију, постаје језик.. Свидело се теби то или не, српски језик нико не оспорава у свету, осим оних који су га јуче звали матерњим, а данас нам псују матер на неком другом језику. Знам, знам... информатичка револуција, па европеjизација Црр...Montenegra, па страни туристи,... ма, живјела латиница као вјековно црногорско писмо.
Хе, никада нисам могла да одолим паролама! Извини. Брате из једне јако лепе земље (вероватно и најлепше у Европи), на твојој сам страни више него на страни "мојих". Мало ми сметате овде у комшилуку, али не сви. Има овде Црногораца који се поносе Црном Гором, али су ми драги. Има оних који се поносе истом том Црном Гором и набијају ми на нос неког свог деду због ког он има право да плати рачун преко реда. А има и оних који се изјашњавају као Срби- неке волим неке не. Баш сте компликована нација!
 
Једног дана разговарао сам са Старцем о сектама и он ми је испричао: „Дође једном к мени нека добра, образована девојка, из
добре куће, Хришћанка. Рекла ми је да су јој предлагали за будућег супруга једног врло финог, озбиљног, богатог и образованог господина – једино што је био масон. Упита ме шта да ради. Рекох јој да га не прихвата пошто је масон. Она поче да ми прича како је он доброг карактера и да ће она због тога моћи да га приволи Христу. Рекох јој да неће ништа успети. Но, она ме не послуша и уда се за њега. Отада није годинама долазила к мени. Тек, једног дана, ево ње са мужем и дететом. Уђе сама у моју келију. Упитах је како је. `Добро`, одговори она. `Колико често се исповедаш и причешћујеш? `
`Отприлике сваке године`, каже. `Колико често одлазиш у цркву?` `Понекад; ретко.` Упитах је још понешто и добих сличне одговоре. Ја јој кажем: `Позови свог мужа`. Уђе њен муж са дететом. Рекох му:`Знаш, пре него што се удала за тебе, твоја жена ме је уверавала како ће од тебе направити хришћанина, али ја видим да си ти од ње направио масона`.

„Старче“, упитах ја, „како је та жена могла поверовати да ће од масона направити хришћанина, кад се масонство отворено бори против хришћанства?“ Он ми одговори: „Не, ту борбу други воде. Масони воде скривену борбу; због тога су опасни. Они ти не кажу да се не крстиш, да не идеш у цркву, или да се не исповедаш. Кажу ти: иди, али дођи и код нас. Постепено утичу на тебе, тако да и не приметиш да си једног тренутка заправо престао да будеш хришћанин и да си постао масон“.

(Из разговора Константина Јанициотиса са својим духовним оцем и великим, чудесним Старцем Порфиријем.)
 

Back
Top