Novim zakonom penzije manje 40%

A Tadic jnarodu obecavao povecanje penzija od 20% i 500.000 novih radnih mesta :super:

A u praksi dobili su stotine hiljada otkaza plus smanjenje penzija za 40%! :super:

a gledaj kakve izjave daju DS i G17+ experti

Ministar ekonomije Mlađan Dinkić očekuje da će u 2010. godini privredni rast biti veći od planiranih 1,5 odsto, što će omogućiti odmrzavanje plata i penzija.


rokaj snimaj
 
inace u uvodnom tekstu je napravljena greska penzije ce biti manje ZA SKORO DUPLO jer sad penzije iznose 70% prosecne plate dok ce uskoro iznositi 40% vase POSLEDNJE PLATE

Znaci ako vam je plata 30.000 dinara penzija ce vam biti 12.000 dinara!

Ako radite za 16.000 dinara penzija ce vam biti 3200 dinara!

80% stanovnistva imace penzije od 5 do 8.000 dinara



TO je to!
 
inace u uvodnom tekstu je napravljena greska penzije ce biti manje ZA SKORO DUPLO jer sad penzije iznose 70% prosecne plate dok ce uskoro iznositi 40% vase POSLEDNJE PLATE

Znaci ako vam je plata 30.000 dinara penzija ce vam biti 12.000 dinara!

Ako radite za 16.000 dinara penzija ce vam biti 3200 dinara!

80% stanovnistva imace penzije od 5 do 8.000 dinara



TO je to!

A sto si se ti zabrinuo za 2020-tu?:think:

Kad pitanje je kako cemo sutra da prezivimo...
 
A sto si se ti zabrinuo za 2020-tu?:think:

Kad pitanje je kako cemo sutra da prezivimo...

pa po tome sto nas drzava reketira na poreze i doprinose a kad dodjemo u godine za penziju za sve to dobicemo - kitu ... cveca... da se zakitimo....


minimalni doprinosi su mesecno 100 evra to je 1200 godisnje na 40 godina 48.000 evra. znaci svaki zaposleni za svoj radni vek da drzavi nanjmanje toliko.

i za 48.000 evra koje si im dao dobices penzijicu od 30 evrica .

ludilo a?

posteno bi bilo da vrate narodu pare koje su uplacivali ako vec nema penzije .

ovako ovo je jedna od najvecih mogucih pljacki i prevara.
 
inace ovaj novi zakonnece izgleda da se primenjuje od 2020 vec od 2011 ?

Usaglašena verzija novog zakona iduće nedelje ide pred stručnjake Svetske banke, a zatim će morati da je odobri i Međunarodni monetarni fond. Nakon toga treba da je usvoji Vlada, pa Skupština. Novi zakon primenjivaće se od početka 2011. godine.

i prvo zakon mora da odobri MMF pa tek onda skupstina z:D

i neki jos misle da je srbija nezavisna drzava
 
pa po tome sto nas drzava reketira na poreze i doprinose a kad dodjemo u godine za penziju za sve to dobicemo - kitu ... cveca... da se zakitimo....


minimalni doprinosi su mesecno 100 evra to je 1200 godisnje na 40 godina 48.000 evra. znaci svaki zaposleni za svoj radni vek da drzavi nanjmanje toliko.

i za 48.000 evra koje si im dao dobices penzijicu od 30 evrica .

ludilo a?

posteno bi bilo da vrate narodu pare koje su uplacivali ako vec nema penzije .

ovako ovo je jedna od najvecih mogucih pljacki i prevara.


Pa jel' ti npr. uplacujes doprinose za sebe? Ja ne.
 
Klinac, ako mislis da radis PRIJAVLJENO, tih 10-ak 000 se MORAJU placati, inace mozes samo na crno da radis a onda ce dobiti kitu od zdravstvenog, socijalnog i kad dodje vreme za to penziono osiguranje (makar ona bila stvarno 40% plate), kad odrastes shvatices to i smejaces se tada sebi a ne ovako radnim ljudima!!
Pozdrav :cool:
 
Klinac, ako mislis da radis PRIJAVLJENO, tih 10-ak 000 se MORAJU placati, inace mozes samo na crno da radis a onda ce dobiti kitu od zdravstvenog, socijalnog i kad dodje vreme za to penziono osiguranje (makar ona bila stvarno 40% plate), kad odrastes shvatices to i smejaces se tada sebi a ne ovako radnim ljudima!!
Pozdrav :cool:


Tog "klinca" si slucajno pitao za prijateljstvo. Da sam na tvom mestu, bar bih se potrudila da u toj nebulozi od prijateljstava bar saznam ko je musko a ko zensko.

Da si se pristojnije izrazio, priznala bih gresku, ovako si je nedostojan. Ignore.
 
Tog "klinca" si slucajno pitao za prijateljstvo. Da sam na tvom mestu, bar bih se potrudila da u toj nebulozi od prijateljstava bar saznam ko je musko a ko zensko.

Da si se pristojnije izrazio, priznala bih gresku, ovako si je nedostojan. Ignore.

Mozda i jesam, nekad davno, ne znam zasto... a da si PRISTOJNO ODGOVORILA coveku onda bi i od mene, i ostalih, dobila pristojan, odgovor, ustvari sem ono da si klinac nije bilo nista nepristojno, ali podsmevati se nekom sto POSTUJE ZAKON je ipak klinacki (u najmanju ruku) pa ma koliko ti godina imala i ma koliko se osecala uvredjenom!
Pozdrav :cool:
 
Некада су радници размишљали о томе како ће доћи дан када ће постати пензионери, и како ће заслужено уживати у плодовима свог дугогдишњег рада.

Данас радници (срећници који раде), о пензији не размишљају, не пада им ни на памет. Размишљају само о томе хоће ли и сутра бити у радном односу. Они пак, који су стекли један од основа за одлазак у пензију, морају да посегну за очајничким потезима, да би им био уплаћен радни стаж, што је обавеза послодавца.

Када биолошки нестану садашњи пензионери, чини се да нових неће ни бити. Велика је то уштеда за ову власт. Министарка Драгутиновић може читав елаборат о томе да издекламује !
 
Mozda i jesam, nekad davno, ne znam zasto... a da si PRISTOJNO ODGOVORILA coveku onda bi i od mene, i ostalih, dobila pristojan, odgovor, ustvari sem ono da si klinac nije bilo nista nepristojno, ali podsmevati se nekom sto POSTUJE ZAKON je ipak klinacki (u najmanju ruku) pa ma koliko ti godina imala i ma koliko se osecala uvredjenom!
Pozdrav :cool:

off:

Znas, znas...ne pravi se...To samo dokazuje da si "partijski poslusnik" i nista drugo. Zabole me za tvoje prijateljstvo i za tvoje misljenje i misljenje tvojih "ostalih', jer ne znam ni ko si i nisam se tebi obratila.
 

Back
Top