NOVI ŽIVOT

teardrop:
Da li podstanari mogu ili ne mogu da uzmu bankarski kredit, tek, ja otplaćujem belu tehniku. A podstanar sam. Tako sam izabrala. I, ne šalim se kad kažem da se nadam boljim uslovima stambenih kredita za godinu ili dve. Znači, nije u pitanju da sam videla ono što želim.

Sa izrazima "moje" i "tvoje" treba u sopstvenoj glavi raščistiti. Zdravije je za vezu ili zajednički život.



Uh...
Tu su i pegla i bojler i možda polovan auto koji može da se "kotrlja"...
Ne bih da Vam kvarim osećaj da se nešto može i uspeti, ali to je ipak osnovno...
Stan je ipak prevelik zalogaj.
Treba imati platu od 1000€ da bi nešto čovek (aj' zbog Vas da stavim "i žena") uspeo (opet zbog Vas "uspela") da uradi nešto...
P.S. Izbacite neozbiljne delove mojih postova i skoncentrišite se na suštinu, ja to namerno radim...
 
Ma, razumem te, nego moram da postavljam još pitanja ;)
----------------

Ti mi persiraš? Zašto?

Trenutno ti treba upravo tolika plata da bi uzeo kredit za stan. Uostalom, video si šta je Calimero pre par dana napisala. Bila je u banci gde su joj objasnili da kad uzme kredit za jedan stan, na kraju, kad sve otplati (sa kamatom) izlazi da je mogla kupiti dva stana. Mis'im, nisam sigurna da li sam baš bila jasna.
Kad počinješ "od nule", kad ti sve treba, a ne samo stan... Uhhhh:? Kad saberem sve što nisam imala, a kupila sam za ovih godinu dana... Užas! Imala sam samo garderobu, dasku za peglanje i peglu. Znači, počela sam kupovine od escajga, šoljica za kafu i sličnih sitnica. Nemoj da me pitaš ni koliko sam noći probdela crtajući, a ujutru odlazila na posao uspavana. Znači, radim dva posla. Računica koliko mesečno zaradjujem, a koliko trošim? Ni najblažu predstavu nemam. Znam samo da imam petlju da se potrudim i ostvarim ono što želim. Sama. Ne čekajući nikoga, ne izigravajući princezu.
 
Dlakava_Strvina:

Sad ja tebe ne razumem kao što mene teardrop ne razume
A koji ti je to "čačača" deo Beograda?
Kako ti doživljavaš Beograd?
Kako se kotira Beograd u svetskim gradovima?
Ko živi po Beogradu nego seljoberi?
Koliko je stanovnika Beograd imao pre 100 godina?
Pa nije valjda da su se ti Beogradjani razmnožili do ove cifre?
Šta fali našoj zemlji?
Zašto je sramota živeti ovde ili onde?

A ovo drugo si sad rekla i nikad više!
(Grčka forma uzimanja kredita)
Praviću se da nisi rekao ovo što sam obojila u crveno.
A ostala pitanja su ti agresivna i nekako ne vidim da se
odnose na ono o čemu sam govorila.
ČAČAČA je naziv za Borča, Ovča, Krnjača.
 
CaLiMeRo:
Praviću se da nisi rekao ovo što sam obojila u crveno.
A ostala pitanja su ti agresivna i nekako ne vidim da se
odnose na ono o čemu sam govorila.
ČAČAČA je naziv za Borča, Ovča, Krnjača.


A ti bi da ti je i opština i bolnica i trafika i samoposluga pred kućom?
A ko to živi po Ovčama i Borčama?
Lepše uostalom nego onaj Novi Beograd!
Da se naježiš kad se smrači a komunjare pogase svetla po stanovima...
K'o da je pala atomska bomba...

Uostalom, pogledaj na karti Sveta gde se uopšte nalazimo...
 

YES!
>4000 pregleda!
Gde je ona Šaramantna Jones da je pitam sad?
Gde je tema?
O'šla na "ćoravu stranu"?
(to je strana odmah iza ove nego se ne vidi pa je zato ćorava)

4000!!!
Aleee aleee aleee
Dobiću nagradu!
Dobiću nagradu!

:lol: 8-)
 
Prvo, ne izdrkavaj se na mene. :evil:
Drugo, ja NISAM KRITIKOVALA selo.
I treće, da - mislim da su ta naselja loša, jer osim što pola vremena smrde na govna, drugu polovinu vremena u njima ne funkcioniše sve ono što bi trebalo.
A ja smatram da treba da u RAZUMNOM intervalu /dakle 1h max/ stignem od posla do kuće i obratno.
I smatram da ako se nešto zove GRAD onda to treba i da bude.

P.S. Na kugli sveta svi se nalaze na približno sličnom rastojanju od centra... To ti je sfera - savršen oblik.
 
CaLiMeRo:
Prvo, ne izdrkavaj se na mene. :evil:
Drugo, ja NISAM KRITIKOVALA selo.
I treće, da - mislim da su ta naselja loša, jer osim što pola vremena smrde na govna, drugu polovinu vremena u njima ne funkcioniše sve ono što bi trebalo.
A ja smatram da treba da u RAZUMNOM intervalu /dakle 1h max/ stignem od posla do kuće i obratno.
I smatram da ako se nešto zove GRAD onda to treba i da bude.

P.S. Na kugli sveta svi se nalaze na približno sličnom rastojanju od centra... To ti je sfera - savršen oblik.


Prvo ja se ne izdrkavam ni na kome.
Drugo zbog tvojih loših procenjivanja bilo problema
Treće boli me dupe gde ti želiš da živiš! Beograd nije centar sveta. Možda jeste odskočna daska za unutrašnjost.
Četvrto jel ti bitan stan ili lokacija?
Evo kod mene ima sve nabrojano od poželjnih objekata i jedna klupa gde može da se živi...
Ja bih ipak stan.
Može i montažna kuća.
Udaj se dobro...
Uostalom nigde nisam pominjao Krnjaču!
 

Da da da
Evo u onim čačača postoji recimo i jedna Vinča.
Jeste daleko ali ima nuklearni centar.
A ti si čula za Vinču ko što si čula za Madagaskar.
E tamo je kupus ovoliki.
I ide seljobus 307.
I mnogo nervozni ljudi u toj 307-ici.
To je zbok radijacije ili nervoze oko radijacije.
Kad je sve u redu jave da je u granicama normale, kad nije ne javljaju ništa.
Isto bre nekulturni i u 16-ici i 23-ojci kad se ide ka Novom Beogradu.
Stoka bre! Em komunjare em besno. A ribe naduvane ko balon. Samo što ne puknu.
Kad ideš ka Karaburmi, to ti je druga pesma.
Fin svet. Kulturan. Sviraju klavir.
Isto nevaspitani i ovi oko Vračara i Krsta a naglasio bih i Medaković I, II, III, MDMCXLVI koliko li ga već ima.
Šta radi ta mafija beogradska?
Cepaju sedišta na troli i potpisuju se lošim flomasterima pa ti sve ostane po odeći...

E toliko o "urbanim" delovima.

Dalje, kažeš da bi sve da svršiš za sat vremena?
Malo morgen!
Evo rekoh, kod mene je sve tu na par koraka.
Odeš u bolnicu - najmanje sat vremena čekaš sa onim tombola brojem.
Odeš u opštinu - otpiši dan.
Odeš u infostan - zaboraviš zašto si došao a uvek ima neki neizmiren račun u kompjuteru a meni svi papiri plaćeni u rukama.
Odeš na lokalni stadion najboljeg fudbalskog kluba u opštini - otpiši pola dana.
Na groblje ne idem.
E, tako da ti daljina i nije bitna.

Ne zaboravi da svuda u svetu (a ti bar skitaraš) elita živi u Krnjačama, Vinčama i Borčama.
Niko u centru.
To je za sirotinju.
Sad to što naše Vinče, Ovče, Borče, Zaklopače, Krnjače smrde na fekalije to piši čika Bogiju.
Trenutno je hit prekopavanje Beograda malo za kablovsku, malo za gasovod, malo da se ukrade makadam a stavi loš asfalt i to još po kiši.
Sve zbog "ljubavi za Beogradjanima".
A kad se radi kanalizacija, onda tu nema mnogo da se ućari od ljubavi.
Sve Badže Poštenjačine... Moj do mojega, narodni heroji...

E zato sele moja nema stanova koje bi otplaćivali decenijama, umerenim ratama.
Hitno pranje para i menjanje računa i imena firmi.
Malo preko ženine, malo preko ćerkine...
Čitao ja u novinama...
Posle kad ih pitaju "zašto crni sine?" a oni primete da im srce nešto slabo...

E mladosti moja...
 
Ovako: montažne kuće su ne samo mogućnost, nego i od pre nekoliko godina i realnost. Sada, nisam ih se baš nagledao, ali ima firmi koje se nave iz(g)radnjom istih. Mada, po pričama ljudi koji su se u to upuštali, isplativije je sam se pomučiti, koristeći gotove profile koji se mogu uvesti (za izbegavanje carine ide nešto preko RS).

Lično sam mišljenja da su centri gradova mesta za kulturna dešavanja, okupljanja, upravne i poslovne ustanove (čitaj za dokone studente, klinačke bande, prostituciju i narkomane). Što se može uporediti sa velikim metropolama, da živite k'o sav normalan svet. U predgrađima. Koja bi morala imati bolju infrastrukturu, i bolju povezanost sa poslovnim, industrijskim i ostalim zonama. A ne da se svi guraju u centru, i kuće, i zgrade, i fabrike, i trgovine. Ne ide to tako. Mada, ko je imao priliku da se uveri u čari urbanističke sramote poput nekih CG primorskih mesta, shvatiće da BG nije još ni blizu loš koliko će tek biti.

Niko i ne pomenu kombinacije sa doživotnim izdržavanjem. A tu opet nije baš najčistija zakonska regulativa, uz svu problematiku koju briga (nega) starijih osoba iziskuje. Mada, koliko čujem, ima pojava u unutrašnjoj Srbiji da se tako ostavljaju i cela imanja, nimalo zanemarljiva. Šta ćete svi u BG.
 

Pametno rečeno!
Pored placa za montažnu kuću treba se samo malo pomučiti oko vodovoda, kanalizacije i struje!
A to pravi savremeni muškarac zna!
Neka centar prostitutkama i neradnicima!
Ja sam pola sata od centra pa zato nisam ništa od nabrojanog!
 
...pa druze dlakavi , kako se usudjujes kao klasno nesvestan omladinac da nasrces na lik i delo a bogami i odelo nasih zasluznih drugova a bogami i mudrih sedih glava i akrepa , koji su ucinili samopregorno i samoodricanjem da radni ljudi, gradjani , postena intelegencija a bogami i majmuni i svi mi danas nista nemamo...s tim da su danas njihovi genetski materijali rasuti po raznim seminarima , sin pozijumima a bogami i zasedanjima sa plenumima i danasnjim konvencijama dosli do svega i to po vise puta ...imaju kravate palmal zileri odela rejban auta i siti prde iz limuzina , skupstina demokratsko socijal ***** vadikalnih gradjanskih opcija po svoj dzep....he samo zamisli molim te da ti je neko narucio takav scenario da napises.....pozdrau.....

...nataknem ih sve na chiviluk......zardjali...
 

Back
Top