Novi zakon o bezbednosti saobracaja

prepisivati zakone iz EU i prilagodjavati zakonodavnu praksu EU,a istovremeno ne pratiti ostale standarde EU je unapred osudjeno na propast...cemu zakon prilagodjen EU o bezbednosti saobracaja kad je prilagodjen samo zakon---a ostalo---put...starost voznog parka...materijalne mogucnosti gradjana..itd..balkanske...a zakon evropski.....i svuda isto...ministar energetike oce evropsku cenu struje---kao dao je rudaru koji kopa ugalj evropsku platu,ili onom koji proizvodi i distribuira struju,a drzava obezbedila gradjanima [posao i plate da placaju skuplju struju....isto je i u zdrastvu ili bilo gde....vlast hoce evropske standarde od gradjana--ali ne nude resenja za evropski standard zivota...

Kvalitet puteva je katastrofalno los i sve ostalo sto kazes stoji nego ne moze to da se koristi kao razlog nepostovanja propisa i nedostatka svesti o odgovornosti u saoracaju. I na najboljem putu nije isto uci u krivinu 80km/h i 40km/h. Da ne pominjem na nasim putevima kakvi jesu, neobezbedjeni i puni rupa.. bas tako nesto, nazalost, trebalo bi da bude povod za oprezniju voznju. Samo mi nije jasno kako ljudi ne kapiraju da manijacenjem ugrozavaju i svoj zivot. Ja ovaj zakon podrzavam, malo vise odgovornosti nece nikome skoditi.
 
:lol:

Као и увек, Р.Жискар, духовит!

Што се тиче закона о саобраћају, мислим да су претерали.
Вожња 40 на сат на празном путу, или она глупост са везивањем на задњем седишту (то заиста не видох нигде на планети!)

Неће нас тај закон решити корумпиране саобраћајне полиције....

Ovo mi je jako cudno razmisljanje. Kakve ima veze sto je put prazan? Ima razlog zasto je u odredjenim naseljenim delovima propisano ogranicenje od 40km/h. I u drugim zemljama su neki ljudi reagovali tako, sto je tipicno za one sa nekako khm stagnantnim i nazadnim razmisljanjem... ali se navinku brzo i uvide koliko je to korisno, ne samo to vec i postane navika. Ja sam sigurna cak i kada bi se ukinulo ogranicenje da bi vozili sporije nego pre.
Naravno da se u mnogim zemljama kaznjava ne korscenje pojasa na zadnjem sedistu.
 
prepisivati zakone iz EU i prilagodjavati zakonodavnu praksu EU,a istovremeno ne pratiti ostale standarde EU je unapred osudjeno na propast...cemu zakon prilagodjen EU o bezbednosti saobracaja kad je prilagodjen samo zakon---a ostalo---put...starost voznog parka...materijalne mogucnosti gradjana..itd..balkanske...a zakon evropski.....i svuda isto...ministar energetike oce evropsku cenu struje---kao dao je rudaru koji kopa ugalj evropsku platu,ili onom koji proizvodi i distribuira struju,a drzava obezbedila gradjanima [posao i plate da placaju skuplju struju....isto je i u zdrastvu ili bilo gde....vlast hoce evropske standarde od gradjana--ali ne nude resenja za evropski standard zivota...

KAZNE EVROPSKE A PLATE AFRICKE
 
KAZNE EVROPSKE A PLATE AFRICKE

...a vozaci .??

ogroman broj "vozaca" je evoluirala iz opanaka preko traktora, i kradenog golfa iz nemacke, do audija ......to jos uvek misli da vozi IMTa , po gudurama i livadama zavicaja.

male su kazne, za koga su...jos dvostruko , pa da vidimo kako ce ljakse da nagazi gas na pesackom , da ne dozvoljava nikome da se ukljuci iz sporedne ulice ispred njega i da svira kao ovcama frulu cim neko ispred zastane da parkira ......
 
Kvalitet puteva je katastrofalno los i sve ostalo sto kazes stoji nego ne moze to da se koristi kao razlog nepostovanja propisa i nedostatka svesti o odgovornosti u saoracaju. I na najboljem putu nije isto uci u krivinu 80km/h i 40km/h. Da ne pominjem na nasim putevima kakvi jesu, neobezbedjeni i puni rupa.. bas tako nesto, nazalost, trebalo bi da bude povod za oprezniju voznju. Samo mi nije jasno kako ljudi ne kapiraju da manijacenjem ugrozavaju i svoj zivot. Ja ovaj zakon podrzavam, malo vise odgovornosti nece nikome skoditi.

...shta je falilo proshlom zakonu sem shto se nije primenjivao ,i ovaj ce se selektivno primenjivati plus shto ce drati kozu sa ledja narodu ..........
 
@duchex
Oces reci da mnogo toga dosad nije bilo regulisano u starom zakonu i da su kazne bila jako blage?

pa naravno da su bile blage......ne blage , nego smesne..

i nemci su odavno provalili da stoku ( raju ) mozes samo udarcima po dzepu doterati u red.
ako si vozio po nemackoj, mogao si da vidis auto koji krstari deset krugova po centru grada , trazeci mesto za parking..ne pada mu na pamet da stane na mesto za invalida ili na trotoar.......a u srbiji , gde vidis slobodno mesto , kola posadi.....stane ljakse na sred tramvajskih sina , izadje da zavrsi posao, i bole ga racku...kazna ...5 000 dinara, i to nikada ne plati..

ja sam vozac duze nego vecina vas sto je sprcala godina u boolju, ali podrzavam sve te kazne...pa ti sedi posle slave mrtav pijan za volan..ubi coveka i prodji sa godinu dana zatvora ,uslovno...
 
pa naravno da su bile blage......ne blage , nego smesne..

i nemci su odavno provalili da stoku ( raju ) mozes samo udarcima po dzepu doterati u red.
ako si vozio po nemackoj, mogao si da vidis auto koji krstari deset krugova po centru grada , trazeci mesto za parking..ne pada mu na pamet da stane na mesto za invalida ili na trotoar.......a u srbiji , gde vidis slobodno mesto , kola posadi.....stane ljakse na sred tramvajskih sina , izadje da zavrsi posao, i bole ga racku...kazna ...5 000 dinara, i to nikada ne plati..

ja sam vozac duze nego vecina vas sto je sprcala godina u boolju, ali podrzavam sve te kazne...pa ti sedi posle slave mrtav pijan za volan..ubi coveka i prodji sa godinu dana zatvora ,uslovno...

"Samo uz pomoc novcanog prutica stoka moze do pravog putica!"z:hm:
 
:lol:

Као и увек, Р.Жискар, духовит!

Што се тиче закона о саобраћају, мислим да су претерали.
Вожња 40 на сат на празном путу, или она глупост са везивањем на задњем седишту (то заиста не видох нигде на планети!)

Неће нас тај закон решити корумпиране саобраћајне полиције....
Шала, шала...само мој ћале озбиљно није сео на бициклето од 10.12....човек пензионер, 12.000 пензија а казна 5.000...па ти види ко је ту луд.
Да не причам како је морао на алко тест после неких избора, запили се трећепозивци у кафани на ћошету, да је бар возио, него човек гурао бицикло...опасна је зрењанинска полиција, опасна...
 
...shta je falilo proshlom zakonu sem shto se nije primenjivao ,i ovaj ce se selektivno primenjivati plus shto ce drati kozu sa ledja narodu ..........

Ne razmisljam tako. Ko je kriv kambodza sto se prethodni zakon nije primenjivao? Koliko ljudi ti recimo poznajes koji nude mito policajcu? :) Toliko je jednostavno da jednostavnije ne moze biti.. sve dok 'mi' krsimo zakon i potplacujemo time im dajemo zeleno svetlo da i oni to rade. Postovati pravila i zakon, upoznati se koliko-toliko sa svojim pravima, i ne moze ti niko nista. Mora da je receno hiljadu puta najmanje samo ovde 'kakav narod, takva vlast', ja ne znam da li se ti slazes sa tim, ali ako vecina cuti, kuka, i dozvoljava da se radi sve sto im se radi... pa desavace se doveka. Mislim da je Mario dao primer skidanja tablica koje nisu bile ostecene. Sta li je taj policajac hteo pitam se? z:hm: Nego, ok, slikas tablice, izvolite skinite... zapises ime, broj znacke, ime nadredjenog... vidimo se pred sudijom. Nema veze, ne mora on isterati pravdu na sudu ali hiljadu, pet.. sto hiljada ljudi da urade isto, nece bas tako lako ici sledeci put. A ovako.. 'nemoj me dirati molim te... evo ti koja kinta' pa zajahace kao sto jacu i nece se skinuti sa kicme, ma kakav zakon se doneo. Nisam ja umisljeni optimista ali mora neko da krene da krci i taj put, a i otezavate zivot meni koja ne dajem mito pa zemlja da gori.. ako sam isterala svoje sa carinskom mafijom isteracu i sa obicnim saobracajcem no problemo. z:)
 
pa naravno da su bile blage......ne blage , nego smesne..

i nemci su odavno provalili da stoku ( raju ) mozes samo udarcima po dzepu doterati u red.
ako si vozio po nemackoj, mogao si da vidis auto koji krstari deset krugova po centru grada , trazeci mesto za parking..ne pada mu na pamet da stane na mesto za invalida ili na trotoar.......a u srbiji , gde vidis slobodno mesto , kola posadi.....stane ljakse na sred tramvajskih sina , izadje da zavrsi posao, i bole ga racku...kazna ...5 000 dinara, i to nikada ne plati..

ja sam vozac duze nego vecina vas sto je sprcala godina u boolju, ali podrzavam sve te kazne...pa ti sedi posle slave mrtav pijan za volan..ubi coveka i prodji sa godinu dana zatvora ,uslovno...
Tebi 5k malo?
Drugo, da je neko stvarno sprovodio zakon i kazne na nekom pristojnom nivou, mozda ne bi smo bili ovoliki kauboji, pa bi prica o novom zakonu i imala nekog smisla.
Trece, ako si vozio po Nemackoj, znas da oni nemaju fiksnu cifru za kazne, nego procentualnu u odnosu na primanja.
 

Back
Top