Nove nade Gitare!!!!!Virtuozi na Gitari!!!!!!!!!!!!!

moglo bi da se promeni ime teme, jer ako su ovo nove nade gitare i virtuozi, onda bolje i da se ne svira gitare....stavite nesto kao: najbrzi, najbolje nastrebani alternate picking, brzo sviranje bez dinamike........ne kazem da je sve sto je brzo lose, ima odlicnih brzih gitarista, ali ovih youtube heroja sto po ceo dan vezbaju da odsviraju nesto sto brze, kao da je to jedini element svirke, to niti su virtuozi niti su nove nade...
 
moglo bi da se promeni ime teme, jer ako su ovo nove nade gitare i virtuozi, onda bolje i da se ne svira gitare....stavite nesto kao: najbrzi, najbolje nastrebani alternate picking, brzo sviranje bez dinamike........ne kazem da je sve sto je brzo lose, ima odlicnih brzih gitarista, ali ovih youtube heroja sto po ceo dan vezbaju da odsviraju nesto sto brze, kao da je to jedini element svirke, to niti su virtuozi niti su nove nade...


TEMA JE NA MESTU A I POSTOVI SA BRZIM SVIRANJEM SU NA MESTU.........

Gresis ako mislis da moze da se "nastreba" brzo sviranje - NE TO JE TALENAT,VIRTUOZNOST U PRAVOM SMISLU RECI.....

Znaci ovo nije tema SPORI GITARISTI KAO PUZ KOJI VRTE JEDNU TE ISTU BLUZ SKALU ALI IMAJU DINAMIKU i sto je jos najvaznije nisu bezdusni vec imaju DUSU dobro srce mio pogled i crvene obrascice..................

Svako moze da odsvira spore stvari - cak sta vise to i moze da se navezba..........
ALi brze stvari bas i ne moze svako

ili

Svaki brzi i kvalitetan gitarista (kad kazem brzi ne mislim da brlja po vratu kao klinac od 16 godina kad se nalozi na metaliku i mejdene) moze da odsvira kao onaj sporac koji "ima dusu" a taj koji ima dusu ne moze onako brzo kao Virtuoz.......

Ja ne znam sta prigovaras.....Jel si ti pogledao onaj moj klip sto sam naveo o Igoru Paspalju KOJI JE ZAVRSIO MUZICKU AKADEMIJU I VEROVATNO MAGISTRIRAO ILI DOKTORIRAO CIM PREDAJE NA FAXU MUZICKE AKADEMIJE.....i koji ubija kako svira.....

Po tebi takvi ljudi nemaju dusu a ti koji nisi ni 5% njega imas dusu (jer ovo ne bi ni pisao - obicno oni koji nisu virtuozi a zele da budu imaju komplex pa pljuju one koji su virtuozi i navek spominju tu neku dusu ili psyche ko da su magistri psihologije)

PA OVAJ JEDAN IGOR PASPALJ mislis ne moze da ima dusu i da svira neku spori bluz i da se user'es koliko je dobro.......Ali on nije izabrao takav tip svirke - a i to je verovatno svirao u 5om razredu osnovne,sad se izdigao na neki visi nivo........


TEMA JE BAS ONAKVA KAKVA TREBA DA BUDE E SAD STO NEKO GRESI KAD POKUSA DA JE RAZUME ILI POSTUJE POSTOVE KOJI NISU U SKLADU SA TEMOM JA STA DA RADIM.........

Naime ovde je rec o virtuoznosti i o novim nadama koji mogu biti virtuozi na gitari kao npr Mozart na klaviru u klasicnoj muzici i sl

Obicno se kao procena virtuoznosti uzima pesma "Bumbarov let" da se vidi koliki je neko virtuoz.....jer je pesma i savrseno napravljena i konstruisana bas k'o za ovo.........
I to ne samo da je ova pesma procena virtuoznosti nagitari nego i na svim ostalim instrumentima pa i na ljudskim glasnim zicama..........A ko moze da odsvira Bumb let na 300bpm moze bukvalno i sve ostalo.......





Kad ovo uspete da uradite (a to cete tako sto cete da se snimite kao oni i da se aploudujetete na youtube pa da mi vidimo i procenima a ne samo da ken'ate a ne znate ni 5% onoga sto oni znaju) E TADA IMATE pravo da pricate da su oni "streberi" koji su to "veoma lako " ustrebovali tj naucili i da to nije nista posebno,u fazonu svako bi to mogao kad bi bio streber al nece da bude streber jer to nije cool on voli da bude spor al da ima dusu (jer ocigledno nema talenat i Bog mu rekao "Ti neces da budes virtuoz" al zato mozes da kupis gitaru i da pricas kako ovi virtuozi nemaju dusu"....)
 
moglo bi da se promeni ime teme, jer ako su ovo nove nade gitare i virtuozi, onda bolje i da se ne svira gitare....stavite nesto kao: najbrzi, najbolje nastrebani alternate picking, brzo sviranje bez dinamike........ne kazem da je sve sto je brzo lose, ima odlicnih brzih gitarista, ali ovih youtube heroja sto po ceo dan vezbaju da odsviraju nesto sto brze, kao da je to jedini element svirke, to niti su virtuozi niti su nove nade...


Pa ajde ti onda pametnjakovicu "NASTREBAJ" alternativan piking na 300 bpm kao Della Vegaili pak samo kao Igor Paspalj ili Petruci??????????????????????????????????????????????????????????????????????

Oce oce malo SUTRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kad bi to moglo da se streba a da nije dar,talenat,virtuoznost............

I ja ne znam zasto imas toliko protiv TOG ALTERNATIVNOG OKIDANJA???????
Stalno ga nipodastavas.......

Verovatno si kao i svi klinci savladao i sweep i taping i arpedja legato - sto se i najlakse uci - e to moze bukvalno da se nastreba jer desna ruka tu malo radi......a sve je u desnoj ruci,leva je samo motoricka.....AL ONO NAJOSNOVNJE sto mogu samo Virtuozi - Alt Picking na velikim brzinama nisi pa sad mehanizam odbrane "Kiselo grozdje sladak limun" kao ALT je nista posebno..........

I JOS JEDNOM ALT PICKING NA 300 BPM NE MOZE DA SE NASTREBA AKO NEMAS talenat......inace bi to mogao svaki drugi "gitarista" s'obzirom koliko je strebera i koliko onih klinaca sto ocorave buljeci u tablature i tako ceo zivot strebanje iz tabova i na kraju nema pojma
 

Back
Top