Džo Bonamasa je deset puta bolji gitarista nego što se čini na prvi pogled

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.670
Džo Bonamasa se pročuo po sviranju bluza od kad se ispilio, ali on je pravi zaljubljenik u muiku, a gitaru posebno tako ta uvek gleda da svira i nešto drugo kad god mu se ukaže prilika. Neretko se pojavi na nekom džemu ili kao gost.

Evo ga ovde u njujorškoj birtiji gde razvaljuje Hendriksovo Malo Krilo (Little Wing)

Joe Bonamassa - "Little Wing" LIVE @ The Bitter End NYC 12.5.23

cela stvar ovde
https://youtu.be/2rz6ws1X5Aw
 
Ne znam kako sam naleteo, verovatno sam čuo na radiju, da je svirao sa Rock Candy Funk party u Njujorku, pre deset godina. Odmah sam potrčao da kupim CD. Ustvari to je dupli CD plus VIDEO dokumentarac. Strava svirka


Rock Candy Funk Partz- pokreće ga grupa svetski poznatih muzičara — producent albuma Tal Bergman (bubnjevi), Džo Bonamasa (gitara), Ron DeJesus (gitara), Majk Merit (bas), Renato Neto (klavijature) i Danijel Sadaunik (udaraljke)— okupili su se zbog čiste zabave u stvaranju muzike i obostrane ljubavi prema žanrovskim zamućenjima.
 
Ne znam kako sam naleteo, verovatno sam čuo na radiju, da je svirao sa Rock Candy Funk party u Njujorku, pre deset godina. Odmah sam potrčao da kupim CD. Ustvari to je dupli CD plus VIDEO dokumentarac. Strava svirka


Rock Candy Funk Partz- pokreće ga grupa svetski poznatih muzičara — producent albuma Tal Bergman (bubnjevi), Džo Bonamasa (gitara), Ron DeJesus (gitara), Majk Merit (bas), Renato Neto (klavijature) i Danijel Sadaunik (udaraljke)— okupili su se zbog čiste zabave u stvaranju muzike i obostrane ljubavi prema žanrovskim zamućenjima.
O njemu se trenutno stalno pise u gitarskim magazinima i gitarskim sajtovima, ali nisam skoro nista od njega slusao. Osim par stvari na koje sam slucajno naleteo isto kao i ti, mada mi nista nije bas privuklo paznju. Poslusacu ovo celo ako nadjem, jer video je samo 5 minuta. Majica koju nosi "Norman`s Rare Guitars" radnja, jedna od najpoznatijih prodavnica retkih gitara u Americi....i Gold Top.
 
O njemu se trenutno stalno pise u gitarskim magazinima i gitarskim sajtovima, ali nisam skoro nista od njega slusao. Osim par stvari na koje sam slucajno naleteo isto kao i ti, mada mi nista nije bas privuklo paznju. Poslusacu ovo celo ako nadjem, jer video je samo 5 minuta. Majica koju nosi "Norman`s Rare Guitars" radnja, jedna od najpoznatijih prodavnica retkih gitara u Americi....i Gold Top.
Da, on uvek ode do Normana kad je u LA, i često nešto kupi. Sviđa mi se Norman, ima dobar vajb
 
"Twenty-Four Hour Blues" je prva objavljena pesma sa Bonamasinog albuma uzivo "Live At the Hollywood Bowl with Orchestra", koji izlazi maja 17-og. Bluz sa orkestrom od 40 clanova...sto da ne. Iz njegove licne kolekcije od preko 400 gitara, za ovaj koncert Bonamasa je odabrao predivan crveni 1964g. Gibson ES-335. Sto vise slusam njegov bluz, sve vise i vise mi se svidja........

 
njegovo sviranje ili Gibson?
Njegova muzika i sviranje. Pored toga sto je evidentno izuzetan gitarista, odlicno i peva. Njegov sirov, emocionalni glas, perfektnog tona za bluz se savrseno uklapa sa njegovom gitarom. Pesme su mu odlicne sa elementima dzeza i fanka ali u sustini mislim da je on kompletan bluz gitarista i muzicar...... Nije se mnogo njih kao on pojavilo u zadnjih 20-tak godina. Sa odlaskom Jef Beka, Dzoni Vintersa i drugih bluz legendi, i sa zalaskom karijere Kleptona, Badi Gaja i ostalih iz tih generacija, Bonamasa je pokazao da ce bluz opstati i da je bluz i dalje veoma popularan. Mislim da je Dzo mozda najbolji bluz muzicar danasnjice, ali je mozda jos vaznija cinjenica koliko ima ogromnu publiku koja ga slusa, i koliko njegova muzika privlaci nove generacije da obrate paznju na bluz.
 

Back
Top