Nova Vlada Srbije: Vučević premijer, ovo su ministri u Nemanjinoj 11


Kuku kuku .....Vucic ima toliko javno skupljenih negativnih poena u smislu angazovanja kriminalaca i saradnje sa njima, to nije vise saradnja politike i kriminala u smislu drzavnosti....to mozete naci uvek..npr ja sam bio zaposlen u ustanovi gde kad sam prichepio dilera droge po osnovu mog funkcionisanja, iz ministarstva je dosao zahtev da ga ne prichepim, iako ja to nisam cinio po politickom afinitetu nego covek ima neresene obaveze i ne resava ih i onda ga prichepis kao i ostale...
Nece da placa struju , vozdra...
Ali to kad slucajno saradjujes sa nekim u okviru funkcionisanja je nesto drugo od ovog...

Ovo je dil...nije funkcionisanje...

Ali ebiga, narod voli taj bezobrazluk, voli korupciju , voli sprdnju sa inteligentnima, voli seks u mozak i voli kad ne mora da odlucuje nego je zbunjen i tumacenjem i odlukama...i voli tracarenje, a Vucic je baka tracarenja...svaka njegova rec o drugim ljudima je trac...
 

1714557387102.png

Stejt department: Razočarani smo jer su dve osobe pod sankcijama predložene za članove nove vlade Srbije


"Umešan u transnacionalni organizovani kriminal, ilegalne operacije u vezi sa narkoticima i zloupotrebu javne funkcije"


amerika-sad-zastava-pixabay.jpg


01. МАЈ 2024.

Stejt department SAD izrazio je razočaranje zato što su dve osobe pod američkim sankcijama predložene za funkcije u novoj vladi Srbije, prenosi Glas Amerike.

„Razočarani smo kada vidimo dve sankcionisane osobe predložene za funkcije u novoj vladi“, rekao je sinoć portparol Stejt departmenta u pisanoj izjavi za Glas Amerike koji ukazuje da će prema najavama mandatara Miloša Vučevića, nova Vlada Srbije imati i dva člana koja su pod sankcijama SAD: Aleksandra Vulina, predloženog za potpresednika vlade i Nenada Popovića, predloženog za ministra bez portfelja.

„Naš stav o gospodinu Vulinu je dobro poznat. On ostaje pod američkim sankcijama“, navodi se u izjavi portparola Stejt departmenta. Takođe se ističe da Sjedinjene Države ne igraju nikakvu ulogu u kadrovskim odlukama srpske vlade.

Mandatar za sastav nove Vlade Srbije i predsednik Srpske napredne stranke (SNS) Miloš Vučević juče je saopštio imena ministara koje će predložiti za novi sastav Vlade.

Za budućeg potpresednika Vlade predložio je Aleksandra Vulina koji se, kako prenosi Glas Amerike smatra za jednog od najkontroverznijih aktera na srpskoj političkoj sceni, i čovekom sa snažnim ruskim vezama.

Vulin je od 11. jula prošle godine na listi sankcija Ministarstva za finansije Sjedinjenih Država zbog „koruptivnih i destabilizujućih dela“, zarad unapređivanja sopstvenih političkih agendi i ličnih interesa, a na štetu mira i stabilnosti na Zapadnom Balkanu.

Sankcionisanje Aleksandra Vulina pokazuje rešenost Sjedinjenih Država da pozovu na odgovornost osobe koje se bave koruptivnim poslovima čime unapređuju sopstvene političke agende i lične interese na štetu mira i stabilnosti u području Zapadnog Balkana. Ti koruptivni poslovi olakšavaju širenje ruskih zlonamenih aktivnosti u Srbiji i regionu“, navedeno je u saopštenju Kancelarije za kontrolu strane imovine američkog Ministarstva za finansije (OFAC) kada su sankcije uvedene u julu 2023.

Brajan Nelson, podsekretar za terorizam i obaveštajne finansije, poručio je tada da američke vlasti neće oklevati da sankcionišu zvaničnike koji zloupotrebljavaju funkciju za ostvarivanje lične koristi – istovremeno podrivajući demokratiju na Zapadnom Balkanu.

U saopštenju je navedeno da je Vulin, visokopozicionirani zvaničnik u nekoliko saziva Vlade Srbije (obavljao funkciju ministra odbrane i unutrašnjih poslova), umešan u transnacionalni organizovani kriminal, ilegalne operacije u vezi sa narkoticima i zloupotrebu javne funkcije.

„Vulin je ostvarivao koristoljubiv odnos sa trgovcem oružjem Slobodanom Tešićem – pomažući da se Tešićeve ilegalne pošiljke oružja slobodno kreću preko granica Srbije. Vulinovo postupanje unapredilo je korupciju u institucijama vlasti u Srbiji. Ova dela uključuju korišćenje njegovog autoriteta za ličnu korist, uključujući umešanost u lanac trgovine drogom. Koristio je svoju funkciju da podrži Rusiju, olakšavajući ruske zlonamerne aktivnosti koje degradiraju bezbednost i stabilnost Zapadnog Balkana i obezbeđujući Rusiji platformu za dalji uticaj u regionu”, navedeno je tada u saopštenju.
Ukazano je da institucije čiji je bio čelnik u prošlosti nisu na meti sankcija.

Američki Stejt department uveo je u novembru 2023. sankcije protiv Nenada Popovića, bivšeg ministra bez portfelja u Vladi Srbije, i kompanija koje se povezuju sa njim.

„Popović održava bliske veze sa Kremljom i koristi svoju mrežu za korumpirane šeme da bi se lično obogatio“, naveo je u saopštenju portparol Stejt departmenta Metju Miler.

Popović je nekadašnji potpredsednik Narodne skupštine Republike Srbije i predsednik poslaničke grupe prijateljstva sa Ruskom Federacijom. Bivši je potpredsednik Demokratske stranke Srbije.
 
Onda je trebala odmah da se prikloni SNS-u a ne da zavlace naivne glasace.

Покушали су да изађу на изборе, да уђу у скупштину, да би доносили одлуке за које су их овласитили њихови гласачи , нису успели у томе и логичан исход и паметан исход је да прихвати понуђено место у влади ..тиме није преварила своје гласаче , него на против биће у прилици да реализује оно за шта су се заветници борили ..али ово је моје искрено мишљење и ако нисам за њих гласала .
 
Od polupismene smradikalke do ministarke. U pravu su mladi što ne planiraju ni dan života u ovoj septičkoj jami.
Ko joj pise govore?
ima nastup , e sad jel njen ili neko drugi pise, ja ne znam...ali je prezenter dobar..
Ja ne znam uzivo , a ove sto znam da su dobre a uzivo ih znam, to ne bih prljao politikom...

Znam neke politicarke koje su ona druga grupa politike, znaci funkcionalna politicarka a ne pr , ne govornica...ne albijanic, nego druga verzija..
 
Ko joj pise govore?
ima nastup , e sad jel njen ili neko drugi pise, ja ne znam...ali je prezenter dobar..
Ja ne znam uzivo , a ove sto znam da su dobre a uzivo ih znam, to ne bih prljao politikom...

Znam neke politicarke koje su ona druga grupa politike, znaci funkcionalna politicarka a ne pr , ne govornica...ne albijanic, nego druga verzija..
Ja sam je slušao u p parku kada je sa hoklice držala kretenski govor a oko nje 30 njih okupljeno tapšu. Klasična ljiga.
 
Можда у складу са досљедношћу очувања српских традиционалних породичних вриједности донесе и закон за обавезна два презимена за жене...

Добро , некада су жене и носиле имена додуше од оца и презиме од мужа нпр Лепосава , Милина , Вукојевић ..данас задрже своје презиме и додају од мужа .
 
Овоме се мора додати и то да је на свом првом послу (посланичком) била толико успјешна да је након тога успјела добацити чак до 2,8% (и то заједно са још једнима тако успјешнима)! Што гори посланик, то бољи министар.
Šalu na stranu, ona je odigrala vrhunski na poslednjim izborima. Ono za šta je i bila namenjena, da razbije koaliciju nacionalnih partija.
Da to nije uradila, ta koalicija bi bila oko 10% glasova, što bi sigurno vodilo u gubitak Beograda za SNS.
Zaslužila je ministrasko mesto. Jedino što će (otprilike kao Šapić i slični) da se utopi u SNS i da njena stranka nestane.
 

Kristofer Hil došao u Skupštinu da prisustvuje polaganju zakletve Vulina i Nenada Popovića FOTO​

1714557739-1714557313642-750x495.jpeg
Kristofer Hil Skupština Srbije Foto:Vesna Lalić/Nova.rs

Američki ambasador u Srbiji Kristofer Hil prisustvuje današnjoj Prvoj posebnoj sednici u Supštini Srbije, na kojoj novi članovi Vlade polažu zakletvu. Među njima su i Aleksandar Vulin i Nenad Popović, koji su od prošle godine na crnoj listi sankcija SAD.

Kako protiče današnja skupštinska sednica, možete pratiti u našem BLOGU UŽIVO.
U Skupštini Srbije održava se Prva posebna sednica u Četrnaestom sazivu i to sa jednom tačkom dnevnog reda – izbor Vlade i polaganje zakletve predsednika i članova. Tokom jučerašnjeg dana, mandatar Miloš Vučević saopštio je ko su novi članovi Vlade. Na dugačkom spisku našla su se i imena Aleksandra Vulina, koji će obavljati funkciju potpredsednika i Nenada Popovića, kom je namenjeno ministarsko mesto bez portfelja.
Osim na spisku članova Vlade, Popović i Vulin našli su se na crnoj listi sankcija SAD.

Vulin se na crnoj lsiti SAD našao, optužen za koruptivne poslove i proruski uticaj, dok je Popović je na ovoj nepopularnoj listi zbog pronevera i korupcije.
Njihovom današnjem polaganju zakletve prisustvuje i američki ambasador u našoj zemlji Kristofer Hil, koji je svojevremeno izjavio da Amerikanci ne žele da imaju ništa sa Vulinom. On se, ipak, danas vraća na velika vrata.

PROČITAJTE JOŠ​

„Evo, ja se jednom nedeljno družim i pijem sa Dodikom koji je pod sankcijama“: Vučić odgovorio Stejt departmentu posle rekacije o Vulinu i Popoviću

Stejt department reagovao zbog Vulina i Popovića: Razočarani smo što su sankcionisane osobe predložene za funkcije u Vladi

Šta će na sve reći Kristofer Hil? Vulin i Popović sa crne liste SAD stigli u Vladu Srbije


Na činjenicu da se u novoj Vladi nalaze dve sankcionisane osobe reagovao je i portparol Stejt departmenta, koji je izjavio da je razočaran.
Sa druge strane, predsednik Srbije Aleksandar Vučić je kao odgovor na ovo rekao da Vladu Srbije biraju građani, a potom je iskoristio priliku da pomene i slučaj Milorada Dodika koji se nalazio s njim u društvu, navodeći da se redovno viđaju i da piju zajedno, uprkos tome što je predsednik Republike Srpske pod sankcijama Amerike
 

Ово је најпаметнији потез који је повукла и ту се види њена полтичка зрелост .Други уместо што руше , вандализују скупштину , треба на цивилизован начин да воде своје политике ..овде се види коме је до Србије и српског народа а коме није .
 
Ово је најпаметнији потез који је повукла и ту се види њена полтичка зрелост .Други уместо што руше , вандализују скупштину , треба на цивилизован начин да воде своје политике ..овде се види коме је до Србије и српског народа а коме није .
Živijo Vučić! Živila Partija! Živilo urbanističko silovanje Beograda, Niša...
 
Ona je bila trojanski konj tj kobila da rasturi desnicu i vučić joj nije šef nego Kristofer Hil

Мени ниси јасни ови коментари уопште , чему критика ?

Да ли неко уопште зна шта је политичка зрелост , то је када оставиш по страни сујету и водиш политику за коју си добио гласове .Не знам зашто би неко од заветника гласача био разочаран тиме што ће Милица да води министарство за породицу и демографију , они су се управо за то и залагали .

То што ДС, СПН и остали мисле , њима није циљ уопште да унапреде живот грађана , него да сруше државу и уставни поредак јер да им је циљ да унапреде живот , они би се тиме бавили .
 

Stejt department: Razočarani smo jer su dve osobe pod sankcijama predložene za članove nove vlade Srbije


"Umešan u transnacionalni organizovani kriminal, ilegalne operacije u vezi sa narkoticima i zloupotrebu javne funkcije"


amerika-sad-zastava-pixabay.jpg


01. МАЈ 2024.

Stejt department SAD izrazio je razočaranje zato što su dve osobe pod američkim sankcijama predložene za funkcije u novoj vladi Srbije, prenosi Glas Amerike.

„Razočarani smo kada vidimo dve sankcionisane osobe predložene za funkcije u novoj vladi“, rekao je sinoć portparol Stejt departmenta u pisanoj izjavi za Glas Amerike koji ukazuje da će prema najavama mandatara Miloša Vučevića, nova Vlada Srbije imati i dva člana koja su pod sankcijama SAD: Aleksandra Vulina, predloženog za potpresednika vlade i Nenada Popovića, predloženog za ministra bez portfelja.

„Naš stav o gospodinu Vulinu je dobro poznat. On ostaje pod američkim sankcijama“, navodi se u izjavi portparola Stejt departmenta. Takođe se ističe da Sjedinjene Države ne igraju nikakvu ulogu u kadrovskim odlukama srpske vlade.

Mandatar za sastav nove Vlade Srbije i predsednik Srpske napredne stranke (SNS) Miloš Vučević juče je saopštio imena ministara koje će predložiti za novi sastav Vlade.

Za budućeg potpresednika Vlade predložio je Aleksandra Vulina koji se, kako prenosi Glas Amerike smatra za jednog od najkontroverznijih aktera na srpskoj političkoj sceni, i čovekom sa snažnim ruskim vezama.

Vulin je od 11. jula prošle godine na listi sankcija Ministarstva za finansije Sjedinjenih Država zbog „koruptivnih i destabilizujućih dela“, zarad unapređivanja sopstvenih političkih agendi i ličnih interesa, a na štetu mira i stabilnosti na Zapadnom Balkanu.

Sankcionisanje Aleksandra Vulina pokazuje rešenost Sjedinjenih Država da pozovu na odgovornost osobe koje se bave koruptivnim poslovima čime unapređuju sopstvene političke agende i lične interese na štetu mira i stabilnosti u području Zapadnog Balkana. Ti koruptivni poslovi olakšavaju širenje ruskih zlonamenih aktivnosti u Srbiji i regionu“, navedeno je u saopštenju Kancelarije za kontrolu strane imovine američkog Ministarstva za finansije (OFAC) kada su sankcije uvedene u julu 2023.

Brajan Nelson, podsekretar za terorizam i obaveštajne finansije, poručio je tada da američke vlasti neće oklevati da sankcionišu zvaničnike koji zloupotrebljavaju funkciju za ostvarivanje lične koristi – istovremeno podrivajući demokratiju na Zapadnom Balkanu.

U saopštenju je navedeno da je Vulin, visokopozicionirani zvaničnik u nekoliko saziva Vlade Srbije (obavljao funkciju ministra odbrane i unutrašnjih poslova), umešan u transnacionalni organizovani kriminal, ilegalne operacije u vezi sa narkoticima i zloupotrebu javne funkcije.

„Vulin je ostvarivao koristoljubiv odnos sa trgovcem oružjem Slobodanom Tešićem – pomažući da se Tešićeve ilegalne pošiljke oružja slobodno kreću preko granica Srbije. Vulinovo postupanje unapredilo je korupciju u institucijama vlasti u Srbiji. Ova dela uključuju korišćenje njegovog autoriteta za ličnu korist, uključujući umešanost u lanac trgovine drogom. Koristio je svoju funkciju da podrži Rusiju, olakšavajući ruske zlonamerne aktivnosti koje degradiraju bezbednost i stabilnost Zapadnog Balkana i obezbeđujući Rusiji platformu za dalji uticaj u regionu”, navedeno je tada u saopštenju.
Ukazano je da institucije čiji je bio čelnik u prošlosti nisu na meti sankcija.

Američki Stejt department uveo je u novembru 2023. sankcije protiv Nenada Popovića, bivšeg ministra bez portfelja u Vladi Srbije, i kompanija koje se povezuju sa njim.

„Popović održava bliske veze sa Kremljom i koristi svoju mrežu za korumpirane šeme da bi se lično obogatio“, naveo je u saopštenju portparol Stejt departmenta Metju Miler.

Popović je nekadašnji potpredsednik Narodne skupštine Republike Srbije i predsednik poslaničke grupe prijateljstva sa Ruskom Federacijom. Bivši je potpredsednik Demokratske stranke Srbije.
I mi smo razočarani sastavo verujte nam. Svaki put sve gore i gore.
 
Ja sam je slušao u p parku kada je sa hoklice držala kretenski govor a oko nje 30 njih okupljeno tapšu. Klasična ljiga.
Pa jel ti to ocekujes neljige u ovom politickom sistemu...
Ili je ljiga ili ce obaviti funkciju ljige...
E sad zasto ja gotivim milicu...zato sto se trudi da je ne izbace iz takta i nije vulgarna...
A sto se tice ovog sta ce doneti kao odluku, pa zar nije pokazala da je glavni muz, sto ce reci donosi pravilne oportune odluke...
A iskreno samo budala donosi odluke koje nisu u skladu sa ponasanjem naroda..
Sta neko da bude posten da bi narod vise krao...da bi mu vise ostajalo za male nespretne prstice..

To kao kad meni kazu aj zaposli moju cerku , a jel zna da radi posao..ne zna pa kako ste mislili onda, pa ti da joj pokazes i u prvo vreme ti da radis umesto nje posao...
Ejjj, eto takav je nas narod....
 
Pa jel ti to ocekujes neljige u ovom politickom sistemu...
Ili je ljiga ili ce obaviti funkciju ljige...
E sad zasto ja gotivim milicu...zato sto se trudi da je ne izbace iz takta i nije vulgarna...
A sto se tice ovog sta ce doneti kao odluku, pa zar nije pokazala da je glavni muz, sto ce reci donosi pravilne oportune odluke...
A iskreno samo budala donosi odluke koje nisu u skladu sa ponasanjem naroda..
Sta neko da bude posten da bi narod vise krao...da bi mu vise ostajalo za male nespretne prstice..

To kao kad meni kazu aj zaposli moju cerku , a jel zna da radi posao..ne zna pa kako ste mislili onda, pa ti da joj pokazes i u prvo vreme ti da radis umesto nje posao...
Ejjj, eto takav je nas narod....
Jedno je dal bi je kresnuo a drugo da je raspala radikalka. Ipak treba držati neki nivo iako živimo u septičkoj jami takoreći. Treba držati ličnu higijenu na nivou inače se lako zastrani što je i cilj naprednjaka.

Screenshot_2024-04-30-23-38-23-178-edit_com.miui.gallery.jpg
 

Back
Top