Nova predizborna prognoza Strategic Marketing-a!!

Biće izbori, potvrdiće se ovo. Ne verujem da je projekcija daleko od istine. Svašta se izdešavalo u poslednjih mesec dana, stoga može biti i da su ovakve promene moguće. DS je rastao na račun LDP-a, to je evidentno. Nije mi jasno gde je samo DSS stvorio svojih 5% više?!

DS je sigurno rastao na racun LDP-a ljudi vide da je glas dat LDP-u bacen (nece proci cenzus) i glasaju za sigurnu a ne mnogo razlicitu opciju (istu samo lepse upakovana) . DSS-NS nisam siguran da ce imati ovoliko ali im dobro ide , stite se dobro i od SRS-a i od DS-a. SSP je bio mac sa dve ostrice i jedino sta je postigao ,gurnuo je DSS ka radikalima .
 
Poslednja izmena:
Sad malo da vas obradujem !!!

Sve vaše želje počevši od Strategic Marketing-a sam pedantno zabeležio i prosledio Bogu na dalju doradu.

Znači poštovane g-đe, g-đice i gospodo, ako još neko ima sa spiskom, molim ga da se što pre oglasi, inače biće kasno a posle nemojte na mene da se ljutite što vaše želje nisu ispunjene.

ps. Deda Mraz je trenutno na godišnjem odmoru.
 
DS je sigurno rastao na racun LDP-a ljudi vide da je glas dat LDP-u bacen (nece proci cenzus) i glasaju za sigurnu a ne mnogo razlicitu opciju (istu samo lepse upakovana) .

glas LDP je bacen? ja sam prvi put kada se pojavio LDP rizikovao i glasao za LDP [najiskrenije sam se osecao glasajuci za njega, iako mi je bilo u sustini svejedno da li da glasam za DS ili LPD sad mislim da je LDP totalno neophodan na politickoj sceni iako mi nije tesko ni da glasam za DS kada nemam druge opcije] a sad sa svakim izborima LDP raste i pridobija vise ljudi, pa kako to da samo ti vidis da je taj glas bacen?

po meni napocetku je bilo razloga za sumnju [koju sam i ja sam imao, da ne bacim svoj glas ako neprodju cenzus] ali sad mislim da svako pominjanje toga da kao nece proci cenzus je vise u cilju zastrasivanja i neke cudne po meni licemerne kampanje DS-a i jos nekih kojima smeta LDP.

a da negovorim o zestokom podcenjivanju i sa podsmehom sa kojim govore DS-ovci kada pominju LDP, to me je jos vise ucvrstilo da glasam iskljucivo za LDP kad mogu.
naravno kao sto rekoh nisam gadljiv ni na DS pa ja sam bio njihov glasac ali posle djindjica nije to ista sranka i jednostavno mislim da bi najbolje bilo da budu LDP i DS priblizni po procentima jedni ostriji direktniji znaju sta hoce, drugi ulickaniji i ''pomirljiviji, odgovorniji'' jer tako nas narod voli!

LDP govori ono sto ja mislim tako da imam svog predstavnika u medijima:D
 
Poslednja izmena:
glas LDP je bacen? ja sam prvi put kada se pojavio LDP rizikovao i glasao za LDP [najiskrenije sam se osecao glasajuci za njega, iako mi je bilo u sustini svejedno da li da glasam za DS ili LPD sad mislim da je LDP totalno neophodan na politickoj sceni iako mi nije tesko ni da glasam za DS kada nemam druge opcije] a sad sa svakim izborima LDP raste i pridobija vise ljudi, pa kako to da samo ti vidis da je taj glas bacen?

po meni napocetku je bilo razloga za sumnju [koju sam i ja sam imao, da ne bacim svoj glas ako neprodju cenzus] ali sad mislim da svako pominjanje toga da kao nece proci cenzus je vise u cilju zastrasivanja i neke cudne po meni licemerne kampanje DS-a i jos nekih kojima smeta LDP.
a da nepricam o zestokom podcenjivanju i sa podsmehom sa kojim govore DS-ovci kada pominju LDP, to me je jos vise ucvrstilo da glasam iskljucivo za LDP kad mogu.
naravno kao sto rekoh nisam gadljiv ni na DS pa ja sam bio njihov glasac ali posle djindjica nije to ista sranka i jednostavno mislim da bi najbolje bilo da budu LDP i DS priblizne po procentima jedni ostriji direktniji, drugi ulickaniji i ''pomirljiviji odgovorniji'' jer tako nas narod voli.

LDP govori ono sto ja mislim tako da imam predstavnika svog u medijima:D

Tvoj glas dat LDP-u sigurno ide na raspodelu izmedju partija koje prodju cenzus. Mozda bas tvoj ode Radikalima,hahahahahahaha :lol:
 
RADIKALI VODE

RADIKALI su na čelu kolone sa 33,2 odsto podrške. Za njima je koalicija „Za evropsku Srbiju“ sa 31,5 procenata, a treći su „narodnjaci“ na čijem kontu bi završilo 13,8 odsto glasova.
Ovo su rezultati novog istraživanje koje je agencija „Stratedžik marketing“ sprovela od 28. aprila do 1. maja.
Prema ovoj anketi, rezultati bloka SPS - PUPS - JS i LDP bili bi u dlaku isti - po 7,5 odsto, dok bi manjinske liste mogle da se nadaju kolaču od 4,5 odsto glasova.
To su, kako je u ponedeljak za „Novosti“ potvrdio direktor „Stratedžika“ Srđan Bogosavljević, autorizovane brojke, napominjući da su u nedelju u nekim medijima osvanuli nesređeni podaci o rejtingu partija.
- Naš klijent nije smeo te podatke da objavljuje zato što je reč o radnoj tabeli, a analitika nije bila urađena do kraja - nije skrivao ogorčenje Bogosavljević. - Naime, u javnosti su se pojavili podaci kontrolnog uzorka koji, svakako, nije ni imao za cilj ocene rejtinga. Istraživanje je rađeno na telefo skom uzorku s pravim ciljem da se utvrdi stav građana o SSP. Na taj način se ne meri rejting stranaka.
Prema sirovom i neautorizovanom istraživanju, koji su objavili neki mediji, promenjen je redosled na vrhu stranačke tabele. Tako je prvi bio tabor oko DS sa 36, a za vratom im je „disala“ SRS sa 33 odsto glasova. „Narodnjaci“ su u toj radnoj verziji skočili za tri odsto i bili su na koti 17 odsto. Blok oko SPS imao je sedam procenata, a LDP jedan procenat manje.

Novosti

Lazu, kradu, nisam lud... :D
 
RADIKALI VODE

RADIKALI su na čelu kolone sa 33,2 odsto podrške. Za njima je koalicija „Za evropsku Srbiju“ sa 31,5 procenata, a treći su „narodnjaci“ na čijem kontu bi završilo 13,8 odsto glasova.
Ovo su rezultati novog istraživanje koje je agencija „Stratedžik marketing“ sprovela od 28. aprila do 1. maja.
Prema ovoj anketi, rezultati bloka SPS - PUPS - JS i LDP bili bi u dlaku isti - po 7,5 odsto, dok bi manjinske liste mogle da se nadaju kolaču od 4,5 odsto glasova.
To su, kako je u ponedeljak za „Novosti“ potvrdio direktor „Stratedžika“ Srđan Bogosavljević, autorizovane brojke, napominjući da su u nedelju u nekim medijima osvanuli nesređeni podaci o rejtingu partija.
- Naš klijent nije smeo te podatke da objavljuje zato što je reč o radnoj tabeli, a analitika nije bila urađena do kraja - nije skrivao ogorčenje Bogosavljević. - Naime, u javnosti su se pojavili podaci kontrolnog uzorka koji, svakako, nije ni imao za cilj ocene rejtinga. Istraživanje je rađeno na telefo skom uzorku s pravim ciljem da se utvrdi stav građana o SSP. Na taj način se ne meri rejting stranaka.
Prema sirovom i neautorizovanom istraživanju, koji su objavili neki mediji, promenjen je redosled na vrhu stranačke tabele. Tako je prvi bio tabor oko DS sa 36, a za vratom im je „disala“ SRS sa 33 odsto glasova. „Narodnjaci“ su u toj radnoj verziji skočili za tri odsto i bili su na koti 17 odsto. Blok oko SPS imao je sedam procenata, a LDP jedan procenat manje.

Novosti

Lazu, kradu, nisam lud... :D
Pa skoro kao shto sam i mislio ...
 
RADIKALI VODE

RADIKALI su na čelu kolone sa 33,2 odsto podrške. Za njima je koalicija „Za evropsku Srbiju“ sa 31,5 procenata, a treći su „narodnjaci“ na čijem kontu bi završilo 13,8 odsto glasova.
Ovo su rezultati novog istraživanje koje je agencija „Stratedžik marketing“ sprovela od 28. aprila do 1. maja.
Prema ovoj anketi, rezultati bloka SPS - PUPS - JS i LDP bili bi u dlaku isti - po 7,5 odsto, dok bi manjinske liste mogle da se nadaju kolaču od 4,5 odsto glasova.
To su, kako je u ponedeljak za „Novosti“ potvrdio direktor „Stratedžika“ Srđan Bogosavljević, autorizovane brojke, napominjući da su u nedelju u nekim medijima osvanuli nesređeni podaci o rejtingu partija.
- Naš klijent nije smeo te podatke da objavljuje zato što je reč o radnoj tabeli, a analitika nije bila urađena do kraja - nije skrivao ogorčenje Bogosavljević. - Naime, u javnosti su se pojavili podaci kontrolnog uzorka koji, svakako, nije ni imao za cilj ocene rejtinga. Istraživanje je rađeno na telefo skom uzorku s pravim ciljem da se utvrdi stav građana o SSP. Na taj način se ne meri rejting stranaka.
Prema sirovom i neautorizovanom istraživanju, koji su objavili neki mediji, promenjen je redosled na vrhu stranačke tabele. Tako je prvi bio tabor oko DS sa 36, a za vratom im je „disala“ SRS sa 33 odsto glasova. „Narodnjaci“ su u toj radnoj verziji skočili za tri odsto i bili su na koti 17 odsto. Blok oko SPS imao je sedam procenata, a LDP jedan procenat manje.

Novosti

Lazu, kradu, nisam lud... :D


Vrlo realno.Ipak smatram da ni SPS ni LDP nece prebaciti 6.5%.S druge strane evidentno je da je DSS u ofanzivi i nije nemoguce da narodnjaci dobace i celih 15%.
 
Jos samo malo...i good bye LDP...

Не знам шта си хтео да кажеш под тим "good bye LDP",али чини ми се да алудираш на непрелазак цензуса поменуте партије.Ако је тачна прогноза од 8% за ЛДП,онда то и није "good bye".

Али,не треба веровати у истраживања јавног мњења која су махом наручена у одређене сврхе.Служе да би креирала јавно мњење и ништа више од тога.
 
Не знам шта си хтео да кажеш под тим "good bye LDP",али чини ми се да алудираш на непрелазак цензуса поменуте партије.Ако је тачна прогноза од 8% за ЛДП,онда то и није "good bye".

Али,не треба веровати у истраживања јавног мњења која су махом наручена у одређене сврхе.Служе да би креирала јавно мњење и ништа више од тога.

gore pise 5.8%, nomalno da se nadam da ne predju cenzus (nisam ***** niti nastran na bilo koji nacin :D)
 
gore pise 5.8%, nomalno da se nadam da ne predju cenzus (nisam ***** niti nastran na bilo koji nacin :D)
На овој адреси коју си доставио има слчедећа сличица:

image.jpg

Ту пише да ЛДП има подршку 8,9%.Није 5,8.

ПС
ау,нисам приметио да је ово за мај.....
али ,не верујем у сваком случају.

Није реално да ће они имати мању подршку него прошли пут.
 
Poslednja izmena:
На овој адреси коју си доставио има слчедећа сличица:

image.jpg

Ту пише да ЛДП има подршку 8,9%.Није 5,8.

ПС
ау,нисам приметио да је ово за мај.....
али ,не верујем у сваком случају.

Није реално да ће они имати мању подршку него прошли пут.

Мени је реалнија ова прогноза од маја. Мислим да ДСС неће имати више од 13%, док ће ЛДП имати око 7,5%. Радикали ће имати можда за 1% до 1.5% више од ДС-а.

Упада ми једна ствар у очи, а то је да ће по већини Коштуница одлучити ове изборе (у смислу он поново премијер, не може влада без њега итд., ). А чињеница је да ће СПС бити тај који ће одлучити која страна ће превагнути. СРС и ДСС не могуопет имати већину, фалиће им пар процената, а исто тако ни ДС + ЛДП + Мањине такође немају већину без СПС-а.

П.С.
Добар ти аватар
 

Back
Top