NON smoking caffes in Belgrade

Betty:
u yebote :mrgreen: Koji ste vi pacijenti :lol:

Poenta teme NIJE bila da se raspravljate da li je bolje pušiti ili ne pušiti; tema NIJE postavljena da bi komentarisali Jevropu i njene zakone; takođe, nije mi namera bila da se ovde bavite mogućnsotima za seoski turizam i/ili proterivanjem iz gradskog života onih koji su ostavili duvan :)
btw. čemu takvo kontriranje, i još pCovke pride - ne razumem :confused:



Topic glasi: ovde predlažite mesta koja pogoduju nepušačima (nezadimljena, ili ona u kojima je zabranjeno pušenje, ako toga ima, ja ne čuh ;) )

Pa Betty, izgleda da je ovo podforum "Politika" :-(
 
Bilo bi zanimljivo da u bg otvore neki kafić koji bi se zvao "no smoking" ili nešto slično, i naravno da se u njemu ne puši. Lepo bi i pušači znali da neće da idu na takvo mesto, a nepušači bi mogli da uživaju bez duvanskog dima.
Iako sama pušim, doduše umereno, razumem ove friške nepušače kada sednu negde gde svi sede sa cigaretama u rukama, u oblacima dima... pa, i ja dobijem želju da zapalim, a mogu da zamislim koliko je za njih to iskušenje. Bezveze je da unište toliki trud koji su uložili da se osobode tog poroka zbog jedne kafice u kafiću - treba napraviti non smoking delove u kafićima, a mogao bi i ceo jedan kafić :razz:
 
ma ljudi!
ti pušači su uspeli i u mcDonaldsu u grčkoj, da se puši!
ma u zgradi!
kao i kod nas na terasama...što je po knjizi standarda mcDonaldsa strogo zabranjeno.
sorry,ali oni su u većini, a mi da se trujemo i ćutimo...
daklen ne važi više ona "ćuti i puši":roll:
 
Po novom zakonu pušenje je zabranjeno na svim javnim mestima, osim u onim prostorima koji su rezervisani samo za pušače. Po tom zakonu ne smeš da zapališ cigaretu ni na ulici, ni na autobuskoj stanici. Takođe, po istom zakonu za isti prekršaj sledi kazna.

E sad, sve je to tako na papiru. Samo ja ne mogu da zamislim ni jednog policajca koji naplaćuje kaznu zato što neko puši na ulici. Čudan smo mi narod, važno je da imamo zakon, e sad što se on uopšte ne sprovodi........... pa kakve to ima veze.
 
Kada bi se i otvorio kafe "No Smoking" verujem da bi se svi istripovali da ne smeju da uđu ako su u fraku (smokingu) :lol:

Baš mene briga ko puši i zašto puši, ja samo hoću ponekad (!) i ponegde (!) da izađem a da se ne ugušim od dima. Ne zalažem se nipošto za proterivanje pušača (jedini još u Srbiji i Grčkoj neće niko da te ubije ako zapališ cigaretu :) ), oni imaju slobodu da pušU i da se truju, ali i ja imam slobodu da NE učestvujem u tome, majqu mu, jel tako? :)
Znači, ok mi je, samo pitam na ovoj temi - a gde je mestašce za nas? :P Vaš je ceo grad....dajte nama kafić-dva....:D Ljudski je.



Ne ulazim u to kome i zašto odgovara da Srpkinje budu DRUGE na svetu po - potrošnji duvana. Ne ulazim u to zašto se ne ohrabruju ove odluke, zašto ne postoje servisi za podršku onima koji žele da ostave cigarete (osim Batuta i Doma zdr. Stari Grad, ja ne znam da nešto ima...), ne ulazim u to zašto nema epp blokovana TV i na bilbordima - sačuvajte zdravlje, živite duže, ostavite zdravije potomstvo itd...(bez cigara)....
Ne ulazim čak ni u to zašto kod nas ima TOLIKO fabrika duvana i zašto je baš TU najisplativije zaposliti se (največe plate su u duvanskoj industriji, statistika za dec. prošle godine)...

SAMO želim da znam gde ima non-tutunskih prostora u Bgd...:)


btw. ko još poštuje zakone sem penzionera i sirotinje...:cry:
 
ne kažem da treba ispred svojih kompanija da stoje zapsoleni u pauzi da se tresu na snegu pušeći svoju cigaricu :idea: Daleko bilo da smo tako surovi! Nisam za proterivanje, generalno nisam ni za zabrane (nisam takav čovek) nego za stimulacije....
U ovom slučaju treba samo malo OHRABRITI one koji ne puše, da ne misle da su debili i stoqa kako ispada po ovim hejterskim komentarima na prethodnoj strani :?
 
Danas uđem posle dugo vremena u autobus i vidim veliku nalepnicu, na kojoj piše da je pušenje na javnim mestima (pa i u autobusu) zabranjeno zakonom i da ne poštovanje toga povlači za sobom kaznu od 5.000 din. Dakle ako vas ovlašćeno lice zatekne da pušite na javnom mestu (autobusu, kancelariji, prodavnici, itd.), po zakonu vam sledi kazna od 5.000 din.
I to nije sve. Piše još da ukoliko recimo pušite na radnom mestu, poslodavac ima pravo da vam zbog toga da otkaz (verovali ili ne) zbog nepoštovanja radne discipline. Dakle u zakonu baš sve piše.

Jedini problem je što se zakon uopšte ne sprovodi.
 

Back
Top