njeno pravo ime...

®:
Dear mr,
pišite jezike malijem slovom.
Inače, vrlo... interpunktivno, čitanja odavajuće štivo.

Ostatak profilne koreografije... ma, vr', brate :D
Već vidim neke urmašice kako grickaju prstiće za način pristupa, tj. za Vašu audijenciju :)

Pa, veselo, samo veselo... grofe :)

Pardoniraj, gospodjo! Zeza me engleski, sam' da znas. U njemu se jezici i posesivni oblici pisu velikim.

Nadam se da se salis za audijenciju. Ni sebe ne mogu da podnosim ovih dana.
 
Иначе, бивало је овако:
Прва прича - Ја млађхна студенткиња - он предавач на факултету. Водио ме само на неке интелектуалне седељке са својим друштвом... У почетку сам имала фрку, ћутала и трептала...док нисам схватила колико и у кругу тих људи има ствари које су чак и испод мог образовног и интелектуалног нивоа. Онда сам почела да се понашам и говорим сасвим нормално, и нормално сам била прихваћена.

Друга прича - ја опет студенткиња, надобудна, сва у облацима, сва у Гетеу и Хелдерлину, а он швера робу из иностранства и продаје на пијаци. Ја бих у позориште - он на утакмицу, ја њему причам о књигама, он мени о ценама... Ја бих тако желела да је мало више интелектуалац, осећам да сам супериорна и то ми смета, Боже мој, ''није прилика за мене''...
Прекинемо и ја се после удам за интелектуалца којег нема кер за шта да уједе, а он оде у иностранство и за 10 година изгради фирму и постане један од великих бизнисмена о чијим успесима се редовно информишем преко нета....

Трећа прича - Он леп као уписан, згодан, даса, фирмирана гардероба, бесна кола, успешна приватна фирма...а ја ''сирота учитељица'' која се облачи код Кинеза... Човече, ал је тај одлепио за мном зато што сам професор, и са колико нескривеног поноса ме је представљао свом друштву?! И стално ми се некако ''правдао'' што ето, није стигао да заврши неки факс, и говорио како се брине да ли ће моћи дуго да ми буде интересантан због тога...

Шта је поента:
- у првом случају страховала сам да нисам нечија лига, а испотавило се да још како јесам...(Значи, формални статус не значи аутоматски и да си достојан репрезент једне ''лиге'')
- у другом случају мислила сам да није моја лига, да ми је испод части да будем са њим...а данас би можда њему било испод части да буде са мном...(значи, припадност ''лигама'' је променљива категорија)
- у трећем случају, ја мислила да нисам његова лига и страховала због тога, а истовремено он мислио да није моја лига и страховао због тога... (Значи, све зависи од угла гледања.)
 
e sad na glupo pitanje iode glupi odogovor: u pravilniku foruma nigde ne pise da je nuzda odgovoriti na svaki post iako ga ne razumes - ponekad je bolje cutati :lol:

a sad da ti objasnim o cemu pricam: koncept disaspore opominje na dejstvo, da identitete nikad, jos narocito u modernom svetu globalizacije, nisu fiksne identitete ljudi na nekom podrucju... kulturolozi tu polaze od dejstva, da su se u istorji pojedinci i grupe neprestano selili, delili, stapljali sa novim okolinama, zato tesko govorimo o "cistih" nepromenjenih esencialnih identitetah... prostori diaspore su prostori mesanja razlicitih identiteta i u tom smislu sami problematiziraju ukljucenost i iskjlucenost, pripadnost i deljenje na "nas" i "njih"... pored toga se koncept diaspore odnosi i na to, da tek podeljena zajednica, u koliko u novoj okolini ostanu zajedno (primer jevreji) uzrokuju osecanja kod domaceg ziveza, da su bas oni ono avtenticno tj "pravo"... e u tom smislu nas pojam diaspore opominje da razlicita rasna i eticna osecanja vise vrednosti nisu nesto, sto bi postojalo samo po sebi, vec je to pojav koji je posve relacijski - da nema "tudjeg" ne bi bilo ni domaceg iliti domacin je pripadnik diaspore isto kao sto je pripadnik diaspore domacin 8)

Bice da se nismo razumeli.

Mozda je tako i najbolje, a?
 
Hellen isto pitanje za tebe kao i za Gazdaricu. Shta izaziva tvoje divljenje kod nekog mushkarca?

Рекох: не могу да будем са мушкарцем којем се не дивим, бар у неком аспекту. Значи, бар у нечему мора да буде бољи - јачи од мене (наравно, не мислим физички).
Треба да га осећам као себи равног, или мало изнад, испод никако!!!!
 
ne verujem u lige ljudi... to sto pricate "superiorniji je" - to nema... ima ljudi koji nesto bolje znaju da rade, ili su imucniji, ili su lepsi, ili su inteligentniji, ili spretniji u sportu ili... ali to su segmenti... svaki (ceo) covek jednak je svakom drugom (celom) coveku, ma koliko razliciti oni bili. a razliciti jesu.
imuna sam na socijalne statuse, pare i vecinu vestackih stvari kojima se ljudi postapaju. ne ***** autoritete, ni moc. ima ljudi koje licno dozivim kao autoritet (a i tada su mi to autoriteti samo u onome u cemu su dobri).

ne divim se muskarcima, ne divim se zenama...
volim ih i postujem ako sam ih pustila u zivot.

muskarac koga volim? imamo slican zivotni stil, privlacimo jedno drugo po svim vaznim osnovama privlacenja, dobro nam je kad smo zajedno, zanimljivo nam je da pricamo, i sto je najvaznije - inspirisemo jedno drugo da budemo bolji...
 
Човече, ал је тај одлепио за мном зато што сам професор, и са колико нескривеног поноса ме је представљао свом друштву... И стално ми се некако ''правдао'' што ето, није стигао да заврши неки факс, и говорио како се брине да ли ће моћи дуго да ми буде интересантан због тога...

Ista stwar mi se desawala wise puta.
Neko diwljenje,ponos zbog onoga cime se bawim...
Tu je problem sto takwi imaju stalan osecaj da si wan njihowe lige,i htela ili ne i ti wremenom dobijes isti osecaj!
Wolim kada widim da je fasciniran(99% njih bude),ali da je i u fazonu:ok,ali ja imam te,te i te kwalitete;razlicite,ali isto tako dobre i wredne kao sto su twoji.

Ne pridajem waznost tzw."ligama",ali da ih ima-ima ih.That's the fact!
 
Ista stwar mi se desawala wise puta.
Neko diwljenje,ponos zbog onoga cime se bawim...
Tu je problem sto takwi imaju stalan osecaj da si wan njihowe lige,i htela ili ne i ti wremenom dobijes isti osecaj!
Wolim kada widim da je fasciniran(99% njih bude),ali da je i u fazonu:ok,ali ja imam te,te i te kwalitete;razlicite,ali isto tako dobre i wredne kao sto su twoji.

Ne pridajem waznost tzw."ligama",ali da ih ima-ima ih.That's the fact!
Kod Hellen, u kokošinjac, do Nove :)
Da se malo isplačete zbog tih napasnika koji su vama pokušali da budu fasciniraTi :P :)
 
dejstvo je da se u danasnje doba multikulturalizam promeniu u paralelizam, koji naravno podtice te razlike (ideoloski aparati drzave)... naravno ziveti pored neke kuture, ne zeleti je u svojoj blizini (not in my back yard sindrom), ne mesati se itd. je u sloveniji primer cigana ili "juznjaka", koliko cujem su upravu tu marku u bg dobili kinezi - sta je smesno u svemu tome je da su posledice naprotiv multikulturne (primer pizza burek :lol: ) e sad da to povezemo sa temom, meni kao zeni je nezamisivo da zivim sa covekom koji bi bio agresivan pa iako je WASP na kvadrat, lakse bi mi bilo ziveti pored druge kulture ipak je to nesto sto mogu prihvatiti, naravno nigde ne pise da to moram razumeti - e tome sam se cudila 8)

PS: pitaj avtora ;)

A da li ti se cini, da to mozda nema veze sa multi- ili inter- kulturaliznom, da je agresivnost ipak iznad svega? Kao kad bi morala da biras izmedju nesrece u sreci ili srece u nesreci. Zasto ne sreca u sreci, normalna veza sa osobom slicne ili iste kulture.
Govoreci o prividnom interkulturalizmu, jednu normalnu i zdravu vezu sam imao sa Bugarkom na oboma stranom kontinentu iako nam kulture nisu bas iste. Slicne do te mere da se pricinjava isto ali opet dovoljno daleko da iziskuje prespajanje i povezivanje. Tu istomisljenost i slicna interesovanja povezuju i premastaju nepremostivo.
Opet, paralnost o kojoj ti pricas je pogubna po one koji je sami na sebe primenjuju, ne za one koji su zrtva iste. Dusevno pogubna.
 
A da li ti se cini, da to mozda nema veze sa multi- ili inter- kulturaliznom, da je agresivnost ipak iznad svega? Kao kad bi morala da biras izmedju nesrece u sreci ili srece u nesreci. Zasto ne sreca u sreci, normalna veza sa osobom slicne ili iste kulture.
Govoreci o prividnom interkulturalizmu, jednu normalnu i zdravu vezu sam imao sa Bugarkom na oboma stranom kontinentu iako nam kulture nisu bas iste. Slicne do te mere da se pricinjava isto ali opet dovoljno daleko da iziskuje prespajanje i povezivanje. Tu istomisljenost i slicna interesovanja povezuju i premastaju nepremostivo.
Opet, paralnost o kojoj ti pricas je pogubna po one koji je sami na sebe primenjuju, ne za one koji su zrtva iste. Dusevno pogubna.

pa dobro upotrebila sam extremne primere - e sad ako je sve cool tako sa "domacim" kao i sa "stranim" zasto onda a priori odabrati domace - po cemu je onda strano losije?! i opet se vracamo na "mi" i "NE-mi"... zacaran krug 8)
 
Original postavio Победоносцев Pogledaj poruku
Pardoniraj, gospodjo! Zeza me engleski, sam' da znas. U njemu se jezici i posesivni oblici pisu velikim.

Nadam se da se salis za audijenciju. Ni sebe ne mogu da podnosim ovih dana.

R: "Gospoja ti ženi veš skidala, pardon, prala! "


HAHAHAHAHA......... (možda zbog nove kape).

p.s. Meni se sviđa.

@ Tema

Muškarac mora da bude intelektualno superioran iz nepregladnog broja razloga, ali istovremeno poštovan zbog toga, tj. da je žena svesna da je on intelektualno superioran, a ne da ne prepoznaje to, onda nastaje haos, jer dešava se da mu ona još soli pamet.
 
Иначе, бивало је овако:
Прва прича - Ја млађхна студенткиња - он предавач на факултету. Водио ме само на неке интелектуалне седељке са својим друштвом... У почетку сам имала фрку, ћутала и трептала...док нисам схватила колико и у кругу тих људи има ствари које су чак и испод мог образовног и интелектуалног нивоа. Онда сам почела да се понашам и говорим сасвим нормално, и нормално сам била прихваћена.

Друга прича - ја опет студенткиња, надобудна, сва у облацима, сва у Гетеу и Хелдерлину, а он швера робу из иностранства и продаје на пијаци. Ја бих у позориште - он на утакмицу, ја њему причам о књигама, он мени о ценама... Ја бих тако желела да је мало више интелектуалац, осећам да сам супериорна и то ми смета, Боже мој, ''није прилика за мене''...
Прекинемо и ја се после удам за интелектуалца којег нема кер за шта да уједе, а он оде у иностранство и за 10 година изгради фирму и постане један од великих бизнисмена о чијим успесима се редовно информишем преко нета....

Трећа прича - Он леп као уписан, згодан, даса, фирмирана гардероба, бесна кола, успешна приватна фирма...а ја ''сирота учитељица'' која се облачи код Кинеза... Човече, ал је тај одлепио за мном зато што сам професор, и са колико нескривеног поноса ме је представљао свом друштву?! И стално ми се некако ''правдао'' што ето, није стигао да заврши неки факс, и говорио како се брине да ли ће моћи дуго да ми буде интересантан због тога...

Шта је поента:
- у првом случају страховала сам да нисам нечија лига, а испотавило се да још како јесам...(Значи, формални статус не значи аутоматски и да си достојан репрезент једне ''лиге'')
- у другом случају мислила сам да није моја лига, да ми је испод части да будем са њим...а данас би можда њему било испод части да буде са мном...(значи, припадност ''лигама'' је променљива категорија)
- у трећем случају, ја мислила да нисам његова лига и страховала због тога, а истовремено он мислио да није моја лига и страховао због тога... (Значи, све зависи од угла гледања.)

......jbg. ne bih da kvarim ali jedna od vecih mushkih fantazija je da je.bu uchiteljice ,to valjda vuche josh iz osnovne kad su nas isterivale sa chasa zbog nemirluka pa da vratimo kad malo ostarimo ....:lol:
 
heheheheh
precesto - neki imaju muda da mi to i kazu - vecina ipak ne.
Ono sto pomtim kao jedan od bisera u kolekciji onih koji su imali petlje da kazu - znam da cu ti brzo dosaditi ali dok me hoces tu sam.
Nije za zensko dobro da bude superiorno - nikako nije dobro.
 
pa dobro upotrebila sam extremne primere - e sad ako je sve cool tako sa "domacim" kao i sa "stranim" zasto onda a priori odabrati domace - po cemu je onda strano losije?! i opet se vracamo na "mi" i "NE-mi"... zacaran krug 8)


To sto nisi zenofobicna, ne znaci da ne volis svoje. UVEK je lakse napraviti vezu sa 'svojima', uvek je lakse naci zajednicku tacku sa nekim iz svoje kulture i to nije nista lose.
 
elem pitanje je
koliko ste puta do sad nailazili i sudarali se sa ljudima chijoj ligi ne pripadate?
po cenu da zvucim nabedjeno
sudarala sma se sa raznim ljudima
ali nesto cesce sa nizom ligom.i to na razne - i divne ljude,i na zle,i na ispravne,i na budale...ali jednostavno zadrzali su se i zadovoljli necim sto su napravili i nece da guraju dalje.meni to smeta.ne volim kad neko izgubi ambiciju.
jednom kad se popnes za ligu - tesko ili nikako se vracas nazad.ako razumete na sta mislim.
to je mnogo veci problem nego visa liga.
visu ligu mozes da dostignes - ako ne materijalno,onda bar intelektualno.samo treba imati zelje i volje.vise je dostizno.
ali ono sto si prerastao - tesko ces mu se vratiti ako znas za bolje.

ako radi sujeta,pa ne volis da ispadnes glup ili neobrazovan pred nekim onda je problem i visa liga.u suprotnom,ne vidim ga.bar ja sam oduvek volela da kraj sebe drzim ljude od kojih mogu nesto da naucim,i koje mozda mogu ja necemu da naucim.ako je neko bolji od mene - super,ako budem imala srece zarazice me znanjem :)
 
"njeno pravo ime je evropa a njegovo balkan"

malopre prochitah ovo pa me asocira na skorashnju situaciju
bitju kratak:

pre par meseci naleteh na devojku i beshe preveliki zalogaj za mene,zamalo da se udavim
jer u skoro svakom pogledu je bila superiornija od mene.

naslov teme objasnjava sve

elem pitanje je
koliko ste puta do sad nailazili i sudarali se sa ljudima chijoj ligi ne pripadate?

lose ti gledas...zameni bre uloge...mozda ta riba nije dovoljno dobra za tebe...tj.nije tvoj nivo...
 

Back
Top