Ни песма Евровизије не може проћи без политике

Hajde da taj deo i prođe aluzija na plavu grobnicu ali sve posle nema veze

"A nema ko da vodi me
Do svetle zvezde Danice"


Šta ovo aludira da srpska vojska nije imala vođe u ratu?

"Teško onom ko je sam"

Kako možeš biti sam ako si deo vojske, čak ni u smrti nisi sam

Sem toga imali smo i saveznike kao Država nije pesma o 90-tima valjda?

Evo da se izbaci Ramonda i ostavi lila na šta bi ti pesma ličila?
Tesko onom ko je sam - Srbija je bila sama u ratu. Niko od saveznika joj nije pomogao.
 

Prilozi

  • 1709489789832.png
    1709489789832.png
    306,6 KB · Pregleda: 1
Gde je ovde ta pobeda:

Nemam nemam nemam ja
Nemam mira nemam sna
Ne da noć da dođe dan
Teško onom ko je sam

K'o pod vodom tiho je sve
Vrištim al' se ne čuje
Iza gora beli sjaj
Ja ne nazirem kraj
Ovo put je za ranjene

A nema ko da vodi me
Do svetle zvezde Danice

Gori svet, svaki cvet
Gde su nestale lila ramonde
Lila ramonda
Lila ramonda
Lila ramonda
Lila ramonda
Ramonda
Lila ramonda
Lila ramonda
Lila ramonda

I nema ko da vodi me
Jer zvezde sve su zaspale
Ne pomažu ni molitve
Gde su nestale lila ramonde

Lila ramonda
Lila ramonda
Lila ramonda
Lila ramonda
Lila ramonda
Lila ramonda
Lila ramonda
Lila ramonda
Ramonda
Lila ramonda
Lila ramonda
Lila ramonda

Diže se iz pepela
Jedna lila ramonda
Колико сам схватио:
Диже се из пепела
Једна лила Раомонда
.
Свака част, али ја чујем само неко вриштање, ноћ, тама, њањања...
Није баш њањања, али свако има сопствени доживљај и укус.

"СИМБОЛ СРПСКЕ ЖРТВЕ": Шта представља Теја Дорина "Рамонда"?​


О симболици цвета рамонда, лила боје и звезде Данице, ових дана нашироко се писало, а помињали су се и Први светски рат, Дан примирја и уздизања из пепела. Многи су тумачили певачицине стихове онако како су они то желели, а сама певачица открила је која је заиста порука њене песме.

- Сигурна сам у то јер цео свет слави Дан примирја и сви знају да је рамонда симбол тог дана, као и колико су се Срби жртвовали да поразе виновнике тог рата. Видела сам да су на званичном сајту и сами људи већ сад кренули да пишу о цвету рамонда, о звезди Даници, о лила боји. Ту је наравно и дубока еколошка порука о неопходној заштити и рамонде и свих угрожених врста биљака. Али, надам се да песма представља и неку наду и за те неке личне ствари, невезано само за историју. Тај цвет је јако леп симбол, јер се једна рамонда диже из пепела и може свакоме да значи утеху, наду, препород после личних несрећа и страдања баш као што је то и за наш народ који је доста патио и на крају успео да се избави из тога. За то су заслужне наше прадеде и људи који су нам помогли да данас будемо оно што јесмо и да будемо овде. Ко зна где ми данас било да се нису жртвовали за нас - истакла је Теја Дора.
 
"A nema ko da vodi me
Do svetle zvezde Danice"


Šta ovo aludira da srpska vojska nije imala vođe u ratu?

"Teško onom ko je sam"

Kako možeš biti sam ako si deo vojske, čak ni u smrti nisi sam

Sem toga imali smo i saveznike kao Država nije pesma o 90-tima valjda?
E, aj skipuj te analize. Jezivo deluješ
 
Tako Turad jer nije bila zadovoljna plasmanom napravila Turkoviziju. Napraviti Srboviziju.

Тако ћемо и ми! Србовизија! Само српске патриотске песме и нема свађе. Једино можемо да се посвађамо која је песма патриотскија. :D
 
Znaš koliko me briga kako se ti osećaš

Lupetaš kao maksim po diviziji, baš si se brutalno nalupao večeras

Kao što si možda primetio članovi žirija su bili iz različitih žanrova baš zbog toga da se napravi balans između različitih ukusa

Sasvim je normalno da je neko alergičan na turski melos i da će mu zalepiti NULU KAO VRATA, meni tu nema ništa čudno.
S druge strane liku koji svira trubu po šatorima je to zvuk na koji je navikao tako da nema ni teorije da ocenjuju slično.

Uostalom, šta me briga da se natežem i objašnjavam vam očigledno, bolja pesma je pobedila, poraženom čestitke na ozbiljnoj marketinškoj kampanji mada iskreno mislim da je bolje bilo da je ćutala i da nije uzimala Konstraktu i ostale kolege u usta. Ovako, sam pala sama se ubila, više sreće dogodine.
Da tako je, breskvica je sama sebe pokopala svojim izjavama, bolje da je cutala...
Takodje Lose joj je bilo pevanje, los nastup i to je to

A pobedila je bolja pesma.
 
Није баш њањања, али свако има сопствени доживљај и укус.
Слушао сам је у емисији који си поставио. Могу да кажем да лепо прича девојка, а ионако делује баш лепа и фина.
Ако је та метафорика песме, онда океј, али ипак мислим да је Бресквица заслужила победу!
 
Тако ћемо и ми! Србовизија! Само српске патриотске песме и нема свађе. Једино можемо да се посвађамо која је песма патриотскија. :D

Žiri - Mica Zavetnica, Starešina Boško, Baya Mali Knindža, moramo uraditi sve da se ne bi ponovio ovaj evrovizijski meltodwn 🍑 kako na forumu a tako i kod sledećeg pacijenta 👇

1709494922052.png
 
U prvom ratu nije, taj front su držali sa Francuzima sa kojima su izvršili proboj Solunskog fronta
Bili i Senegalci

To da je pesam o 90-tim pa ok
U prvim godinama rata, kada su je napale prvo Austrougarska pa Njemacka - bila je sama.
I to je izazvalo povlacenje preko Albanije.
Pjesma vjerodostojno to opisuje.
 
Тако ћемо и ми! Србовизија! Само српске патриотске песме и нема свађе. Једино можемо да се посвађамо која је песма патриотскија. :D
Srpski svet na Balkanu plus predstavnici iz dijaspore.
 
Колико сам схватио:
Диже се из пепела
Једна лила Раомонда
.

Није баш њањања, али свако има сопствени доживљај и укус.

"СИМБОЛ СРПСКЕ ЖРТВЕ": Шта представља Теја Дорина "Рамонда"?​


О симболици цвета рамонда, лила боје и звезде Данице, ових дана нашироко се писало, а помињали су се и Први светски рат, Дан примирја и уздизања из пепела. Многи су тумачили певачицине стихове онако како су они то желели, а сама певачица открила је која је заиста порука њене песме.

- Сигурна сам у то јер цео свет слави Дан примирја и сви знају да је рамонда симбол тог дана, као и колико су се Срби жртвовали да поразе виновнике тог рата. Видела сам да су на званичном сајту и сами људи већ сад кренули да пишу о цвету рамонда, о звезди Даници, о лила боји. Ту је наравно и дубока еколошка порука о неопходној заштити и рамонде и свих угрожених врста биљака. Али, надам се да песма представља и неку наду и за те неке личне ствари, невезано само за историју. Тај цвет је јако леп симбол, јер се једна рамонда диже из пепела и може свакоме да значи утеху, наду, препород после личних несрећа и страдања баш као што је то и за наш народ који је доста патио и на крају успео да се избави из тога. За то су заслужне наше прадеде и људи који су нам помогли да данас будемо оно што јесмо и да будемо овде. Ко зна где ми данас било да се нису жртвовали за нас - истакла је Теја Дора.

Znači nikome od nas, bili objektivni ili pristrasni ta pesma nema nikakav patriotski naboj dok nam ne objasne da ima i dok ne uzmemo stih po stih da nabadamo i tražimo simboliku
 

Back
Top