Nesnosni bolovi u zelucu

Generalno, obavezno lekaru. Ja sam imao akutni pankreatitis, pa god dana kasnije upalu zucne kese i kamenje i u njoj i u kanalima, pa ove godine i hronicni gastritis.

Sve su to nesnosni bolovi i stanja koja se ne mogu leciti na svoju ruku, a veoma ih je tesko razlikovati.
 
Ja sam konkretno bio na ultrazvuku, sve ok, krvna slika ok, stolica ok. Bio sam i kod gastroenterologa privatno, kaze zena da je verovatno zeludacna kila, ali da bi morala gastroskopija. To nesto izbegavam ali ako bude moralo icicu sta da se radi. Inace meni je bilo dosta bolje, ali sam opet poceo da radim neke vezbe sa tegovima i izgleda da sam opet napravio problem. Imam samo neku tezinu u zelucu kao da sam kamen progutao ali nista drugo od simptoma. Opet krecem sa vezbama pa cemo da vidimo.
 
Meni je ta tezina u zelucu bila svakodnevna kada sam imao kamenje i pesak. Problem je sto za kamen u zucnom kanalu zahtevna magnetnu da odradis, a za gastritis koji me prosle godine 2 meseca ubio u pojam sa istim simptomom gastroskopija.

Kod magnetne je problem da se odresi kesa jer kosta malo vise. Kod gastroskopije, veruj mi, ako budes morao zazmuri i odradi. To traje 3-5 minuta, jeste neprijatno, jeste da imas nagon za povracanje, ali se istrpi. Prodju i ta 2 dana neprijatnog osecaja u grlu, ali nije nista strasno.
 
Ja sam konkretno bio na ultrazvuku, sve ok, krvna slika ok, stolica ok. Bio sam i kod gastroenterologa privatno, kaze zena da je verovatno zeludacna kila, ali da bi morala gastroskopija. To nesto izbegavam ali ako bude moralo icicu sta da se radi. Inace meni je bilo dosta bolje, ali sam opet poceo da radim neke vezbe sa tegovima i izgleda da sam opet napravio problem. Imam samo neku tezinu u zelucu kao da sam kamen progutao ali nista drugo od simptoma. Opet krecem sa vezbama pa cemo da vidimo.

A sto ne batalis te tegove recimo pola godine?
 
Batalio sam tegove, krenuo sam na boks :) to sam oduvek hteo.

Inače, tačno mesec dana posle uzimanja controloca stanje se dosta popravilo, ali danas sam bio i završio gastroskopiju u euromedic za svaki slučaj.
Dijagnoze su: NERD, želudačna kila, erozivni gastritis,kaskadni želudac. Terapija je opet controloc od 40mg, mada se ja sad dobro osećam i bez njega, pa ću da vidim koliko ću to da pijem.

Uglavnom u poslednje vreme sam pio kupus na prazan stomak, ali 3x dnevno, mislim da to puno pomaže. Samo gledajte da bude svež, kažu da taj sastojak (tzv vitamin U) koji pomaže nije dugo stabilan kad izađe iz kupusa. Mada ja ujutru napravim, pa u toku dana pijem iz frižidera. I uglavnom jedem posnu hranu, kuvanu, barenu, nikako prženu, ponekad ribu, crni hleb (kažu da ne treba hleb kod gastritisa).

Uglavnom bar mi je lakše kad znam šta je. Pregled jeste gadan ali ono što je super kod njega je što je trajao samo par minuta, prosto su tako brzo uradili da sam oduševljen. Ne treba vam nikakva sedacija, meni su samo prsnuli lidokain u grlo i to je to. Nemojte se plašiti ako morate da idete.
Ako vas nešto zanima u vezi pregleda slobodno pitajte odgovoriću vam sve što znam.

Ono što mi je teško palo, a definitivno jeste potrebno, je izbacivanje kafe. Kafa baš dosta smeta. Cigare takođe, mada znam da nije lako ostaviti ali sve se može kad se hoće. Nemojte se trovati, i ovako smo zatrovani sa svih strana.
 
Poslednja izmena:
nače, tačno mesec dana posle uzimanja controloca stanje se dosta popravilo, ali danas sam bio i završio gastroskopiju u euromedic za svaki slučaj.
Dijagnoze su: NERD, želudačna kila, erozivni gastritis,kaskadni želudac. Terapija je opet controloc od 40mg, mada se ja sad dobro osećam i bez njega, pa ću da vidim koliko ću to da pijem.

pa nemoj se zezati i prestajati sa lekićem jer se sad dobro osećaš.
slušaj docu i kontroliši se redovno. konzumiraj manje a češće obroke..
 

Back
Top