Nepušački kutak : Ostavite pušenje sa nama!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li smem da se javim po stoti put.... redovno pratim temu... da prestala sam bila pre dve godine... i dugo me je drzalo... mada sam bila nervozna,urlala urlikala i na kraju prebrodila sve krize... ali... djavo nikada ne spava.... ostala sam bez posla i ponovo propusila.... i to mnogo vise nego ikada pre... pre sam pusila do 10 cigareta dnevno... kada sam ostala bez posal bila sam u stanju i po 5 cigareta uz jutarnju kafu... tukla sam paklu dnevno opusteno.... kada sam nasla novi posao prostorija za pusenje mi je ispred kancelarije... ne pitajte ljudi.... mala prostorija beskonacno mnogo pusaca... Evo sada mi je 4 dan kako ne pusim... prosto me je frka kada izadjem iz svoje kancelarije da me ne povuce.... drzim se za sada imam krize, najvise uz kafu, bas mi ne ide ono kafa bez cigarete... zato sam smanjila i kafe :)

Ja nikada nisam bila neki kafedzija.... a evo ova 2.5 dana kako sam smanjila cigare, napravim sebi nes.... pa kad mi je frka za cigaru ja srknem malo kafe i od toga mi bude kao malo lakse.... otkud znam valjda nikotin, cofein.... jedno supstituisem sa drugim....
azelejas je trenutno na forumu Dodajte reputaciju korisniku azelejas Prijavite poruku Izmeni/obriši poruku
 
Iskusenje te moze matirati. Moze se sruciti na tebe kao sto se prirodna nepogoda sruci na stablo. Ali iskusenje je poziv na uzdignuce.
Zamisli sta bi bilo od leptira sa ne zeli da izadje iz caure. Zamisli koliko bi nestalo lepote kada gusenice ne bi prihvatile iskusenje promene. (nepoznati autor)

Mali podsticaj za one koji su jos u dilemi i veliki pozdrav za sve ucesnike teme :cao:

"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko hoce da bude rodjen, mora da rozori jedan svet." H.Hese
 
:lol:tvoja je stvar da li ces pusiti ili ne i to je OK, ali mi je smesan ovaj inadzijski stav. Sto bi tebi neko nesto dokazivao?

Ako posmatras ostale na osnovu sebe, kojoj nisu bili potrebni nikakvi dokazi, koja samo guta servirano, onda boldovano pitanje ima smisla. Ako posmatras stvari malo objektivnije, onda ti je pitanje potpuno besmisleno.
Meni su od mog inadzijskog stava jos smesniji antipusacki agitatori kojima nije bio potreban nikakav dokaz da je duvan stetan, vec je bilo dovoljno samo malo plasenja uz prisustvo slepe vere u autoritete, da se postigne efekat. z:lol:

Ako smatras da su price o stetnosti duvana izmisljene i da to nije realno, pusi i uzivaj :D
Tvoja odluka, tvoj zivot!
Srecno u svakom slucaju :D

Hvala, takodje.z:lol:
 
Ako posmatras ostale na osnovu sebe, kojoj nisu bili potrebni nikakvi dokazi, koja samo guta servirano, onda boldovano pitanje ima smisla. Ako posmatras stvari malo objektivnije, onda ti je pitanje potpuno besmisleno.
Toliko ima dokaza da mi je zao sto sam uopste pocinjala, sto nisam prestala ranije, sto sam trovala i druge, a najvise mi je zao sto sam trovala i svoje rodjeno dete.
Porices tvrdnju da je duvan stetan, ali ne nudis dokaze za suprotno.
Meni su od mog inadzijskog stava jos smesniji antipusacki agitatori kojima nije bio potreban nikakav dokaz da je duvan stetan, vec je bilo dovoljno samo malo plasenja uz prisustvo slepe vere u autoritete, da se postigne efekat. z:lol:
Nisi citao temu, ali je na njoj bilo vrlo malo antipusackog agitovanja. Ovde smo samo da pomognemo onima koji smatraju da im pusenje steti i zele da prestanu, a postova o stetnosti pusenja ima jako malo zato sto je to svima poznato.

Nisi mi odgovorio ko bi i sa kojim ciljem imao razloga da plasi ljude time da je duvan opasan.
 
U Evropskoj uniji ipak ima diskriminacije. Evropska komisija saopštila je da u zemljama Evropske unije poslodavci zakonski mogu da odbiju da zaposle pušače zbog toga što ih ne štiti zakon protiv diskriminacije. Članica Evropskog parlamenta Ketrin Slider je prošle nedelje skrenula pažnju na to pitanje zahtevajući odgovor od izvršne komisije EU. Ketrin Slider, laburistkinja iz Škotske, reagovala je na izveštaj svog biračkog tela o tome da je u jednom konkursu za posao u Irskoj naglašeno da pušači ne treba da se prijavljuju. Katarina fon Šnurbajn, predstavnica komesara za zapošljavanje i socijalna pitanja, kaže da Komisija nema ništa protiv radnika-pušača, ali da evropski zakoni moraju biti poštovani. „Naš zakon protiv diskriminacije na radnom mestu pokriva četiri oblasti, a to su godine, invaliditet, vera i seksualna orijentacija. Pušači nisu na tom spisku, a zakon ne obuhvata mnogo toga. Možete isto tako da kažete da ne želite da zaposlite alkoholičara”, kaže ona.
 
kolko ne mogu da ih izbacim iz glave to je neverovatno..


imam isti problem !!!!!

taman kad shvatim da nisam zapalila do podneva..... i pocnem da mislim o tome.... onda mi se do 13 - 14h toooooliko oduzi..... da hocu da poludim !!!!!

onda opet 2-3 sata prodju lagano.... pa sat-dva pakla!!!!!

gorim na mukama !!!!! ( a jos sam i na zyban-u) - 3.dan
 
Nije lose,hvala na pitanju.z:)
Dan 1.-malo spavao,malo setao,trudio sam se da stalno nadjem neku zanimaciju da ne mislim na to.
Tesko menjam navike,to mi dodatno otezava ali necu da odustanem tako lako i brzo.

Svi mi pušači ili bivši pušači smo teško promenili tu naviku, to ti samo govori koliko su zlo!
Nego, sad mi pade nešto na pamet... koliko vremena treba da prođe da bi vi sebe, ili da bi vas drugi nazivali nepušačem a ne bivšim pušačem?
 
Kada se nadje neko da ponudi iole smislen i zdravorazuman odgovor o realnoj stetnosti duvana, a da nisu u pitanju samo mantre, ispiranje mozga i agresivni PR...onda cu mozda i razmisljati da ostavim duvan.

Дуван је штетан јер неке његове супстанце изазивају мутацију ћелија, самим тим могу изазвати карцином (не дај Боже ником), да не говорим о штетности запушења бронхија, замора. И то је све 100 % доказано

Додуше , познајем неколико особа које су пушачи , али су активне и то не утиче на њихову виталност, јер су једноставно такав "тип", да им не смета. Мислим да су то по правилу мршаве особе , које се много крећу. Прекомерна тежина , пасивност и пушење је јако опасна комбинација
 
Meni su od mog inadzijskog stava jos smesniji antipusacki agitatori kojima nije bio potreban nikakav dokaz da je duvan stetan

Потребан доказ су СТРАВИЧНЕ маглине на рендгенским снимцима , оних који имају дијагнозу КАРЦИНОМА, а међу којима је 90 % ПУШАЧА и магнетене резонанце мозга на којима су видљиве метастазе, као и ужас кроз који оболели пролазе
 
Ne znam zasto se oko stetnosti duvana vode polemike crno-belo, kada je sivo.
Neka me poprave doktori ako nisam u pravu ali smatram da je zdravlje kombinacija genetike i nacina zivota. U nacinu zivota nije samo duvan stetna navika, vec i gojaznost, ne kretanje, nepravila ishrana (bez obzira dali je osoba mrsava ili debela-ako se hrani junk foodom odrazice se na zdravlje), zatim psihicko zdravlje itd itd
Zato i ima svakojakih primera, 90 godisnjaka koji puse i maldih osoba koje obole od srcanih bolesti. Ali mislim da niko za ni jednu bolest ne moze da kaze da je posledica samo jedne stvari, uvek je to neki splet.
Sigurno da vecini ovde duvan utice na zdravlje samim tim sto prestaju sa pusenjem ali ima i takvih koji nemaju nikakvih zdravstvenih problema nego imaju druge motivacije (novac, miris itd)
 
U nacinu zivota nije samo duvan stetna navika, vec i gojaznost, ne kretanje, nepravila ishrana (bez obzira dali je osoba mrsava ili debela-ako se hrani junk foodom odrazice se na zdravlje), zatim psihicko zdravlje itd itd

Мој прадеда у Херцеговини је доживео 111 година, почео је са 15-16 година и пушио је до краја живота , али

- то је био 100% природан дуван

- он је живео тако што је устајао још пре свитања и кад би била пољопривредна сезона дословно су цео дан били у пољу, меса скоро да није било у употреби , поред хлеба јели су највише млеко и сир, легало се у 7, 8 увече. Тада се живело активније и здравије

Ниједном није боловао и умро је од старости, а не од неке болести
 
Poslednja izmena:
Ne znam zasto se oko stetnosti duvana vode polemike crno-belo, kada je sivo.
Neka me poprave doktori ako nisam u pravu ali smatram da je zdravlje kombinacija genetike i nacina zivota. U nacinu zivota nije samo duvan stetna navika, vec i gojaznost, ne kretanje, nepravila ishrana (bez obzira dali je osoba mrsava ili debela-ako se hrani junk foodom odrazice se na zdravlje), zatim psihicko zdravlje itd itd
Zato i ima svakojakih primera, 90 godisnjaka koji puse i maldih osoba koje obole od srcanih bolesti. Ali mislim da niko za ni jednu bolest ne moze da kaze da je posledica samo jedne stvari, uvek je to neki splet.
Sigurno da vecini ovde duvan utice na zdravlje samim tim sto prestaju sa pusenjem ali ima i takvih koji nemaju nikakvih zdravstvenih problema nego imaju druge motivacije (novac, miris itd)

LJUDI !!!!!! Ne mozes da se zaposlis ni u jednoj iole dobroj firmi - a da je pusenje dozvoljeno !!!! Znaci, osudio si sebe na trci levo ---- trci desno.... ostavi posao na pola..... mislim.....z:dm:
 
Slazem se s tim, i vrlo je neprijatno da te potreba za cigaretom kontolira kada ces na pauzu. To mi je recimo sada puno lakse, pravim pauzu kad ja hoci i kada nema posla, nekada 3 pazue nekada ni jedna ali ja je biram a ne ona mene

EEEE toooooo hocu da cujem!!!!

Interesuju me ta iskustva sa pauzama i pusenjem.... to me zanima.... ja sam godinama radila u firmi u kojoj je dozvoljeno pusenje, a sada imam ponudu da predjem u jaku stranu kompaniju (prosla testiranje, razgovore.... sve), i kad sam shvatila zbog cega mi je najveca frka, resih da bacim!
 
Ne znam zasto se oko stetnosti duvana vode polemike crno-belo, kada je sivo.
Neka me poprave doktori ako nisam u pravu ali smatram da je zdravlje kombinacija genetike i nacina zivota. U nacinu zivota nije samo duvan stetna navika, vec i gojaznost, ne kretanje, nepravila ishrana (bez obzira dali je osoba mrsava ili debela-ako se hrani junk foodom odrazice se na zdravlje), zatim psihicko zdravlje itd itd
Zato i ima svakojakih primera, 90 godisnjaka koji puse i maldih osoba koje obole od srcanih bolesti. Ali mislim da niko za ni jednu bolest ne moze da kaze da je posledica samo jedne stvari, uvek je to neki splet.
Sigurno da vecini ovde duvan utice na zdravlje samim tim sto prestaju sa pusenjem ali ima i takvih koji nemaju nikakvih zdravstvenih problema nego imaju druge motivacije (novac, miris itd)

Mislim da je poenta u tome što mi ne pušimo duvan već boga pitaj kakve sve supstance pored njega, ima spisak na nekoj od prethodnih strana... Možda duvan sam po sebi i nije štetan ali su štetni herbicidi, pojačivači ukusa, mirisa, konzervansi i ostala čuda koja izazivaju zavisnost, a o bolestima da ne govorimo!
 
EEEE toooooo hocu da cujem!!!!

Interesuju me ta iskustva sa pauzama i pusenjem.... to me zanima.... ja sam godinama radila u firmi u kojoj je dozvoljeno pusenje, a sada imam ponudu da predjem u jaku stranu kompaniju (prosla testiranje, razgovore.... sve), i kad sam shvatila zbog cega mi je najveca frka, resih da bacim!

Ma to nije uopste frka, opet pravis pauze u ambijentu koji lepo mirise, ako imas viska vremena izadjes napolje...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top