nekad i sad

Tako je.Među ljudima rođenim recimo na kraju 19.-tog veka ili početkom 20.-tog,je bilo više ''istih'' u smislu da su živeli kao i njihovi preci,poštovali iste moralne kodove,i trudili se da ničim ne odudaraju od većine jer je to bila velika sramota,a mogla je da povuče sa sobom i odstranjenje iz zajednice što je bilo ravno smrti,dakle tzv.građanska smrt je bila zastupljenija,a postojala je i u zakonu.Naravno bilo je i perverzija raznih ali su one bile ograničene uglavnom na ''više krugove'' i to ne sve,samo na tzv.Liberalnu elitu,dok su se ostali ''plemići'' pridržavali morala.Onda je počelo da puca,jer su kazne slabile,moral je postao privatna stvar pojedinca,tako da niko nije mogao da mu bilo šta kaže za ono što radi u spavačoj sobi,i dovelo do ovog danas.

slazem se.i ma i toga.Danas sa generacije na generaciju su prvo krivi sami roditelji sto se djeca npr dive necem sto ne treba i ne prenose im nikakvu maltene tradiciju vise..ni moral,ni obicaje,ni cast..itd itd...sve je previse preslo u materijalizam..mislim ok potreban je al...previse je intesesa medjusobnih itd..
 
Moze,nema problema.
Posto ih volis,sigurno si video M1,dva modela,jedan iz 1977 i drugi,2007-mo god.Legende...

naravno da jesam...to je moc za sebe,pa i najjbolji mozda od njih..zavosno od ukusa do ukusa al..od ovih maldjih meni je m e 92 top,e 60.,malo stariji e 39 i e 46,pa csl,iznd njih svih itd itd
 
Neke stvari su se promenile sigurno,a mislim da su neke ostale iste.
A jedno je sigurno:Ovo je jos uvek Balkan na kom muskarac sto je veci zenskaros i svaler,on je veci frajer,a zena sto ima vise muskaraca to je veca drolja.
Eto recimo to je ostalo isto.z:mrgreen:z:mrgreen:
 
Mislim da kod zena nije problem koliko je promenila tipova vec sto one postaju pokvarene u dusi tako da se ne bi slozio sa tobom da sto su ih vise imale postaju drolje. Elem postaju kvarne karakterno a to je mnogo teze nego da ih je pregazio ceo bataljon. Pozdravljam svaku zenu koja je menjala mnogo njih a ostala postena i karakterna.
 
koliko je prije bilo teze il lakse..sto se tice muvanja..raznih briga..za koliko su znali tad..danas je mnogo vise i uslova i nacina al su ljudi sve ''dalji''uprkos ovolikoj tehnologiji itd itd..svemu,znaci dal je bilo bolje po tom pitanju prije 40 god.npr il sad?

uh...al si uzo raspon...pre 40 god...:confused:
...da si reko pre 20 pa ajde...

...imam šta da kažem, al aj sutra...danas me mrzi da pametujem...
 
koliko je prije bilo teze il lakse..sto se tice muvanja..raznih briga..za koliko su znali tad..danas je mnogo vise i uslova i nacina al su ljudi sve ''dalji''uprkos ovolikoj tehnologiji itd itd..svemu,znaci dal je bilo bolje po tom pitanju prije 40 god.npr il sad?
Pre toliko godina jako malo ljudi je bilo u situaciji da bira svog partnera, pa s te strane jeste bilo lakse, neko drugi ti zavrsi pos`o i bolE te
 
nekad su susreti bili retki, ali dugo iscekivani, praceni pokojim neznim pisamcetom poslatim ili golubom pismonosom ili po nekome....i ta pisamca su cuvana u nedrima, blizu srca, a uvece pod jastukom, i srce je grejano tom neznoscu i zudnjom i najtananija osecanja su bujala u ogromne ljubavi. a susreti su bili kratki, uzdrhtali, mozda dodir rukom, mozda tek uzareni pogled i pokoja promucana recenica, u zaru zelje i plamtecih osecanja.
nekada je ljubav bila cekanje brizljivo negovana, cuvana i skrivana poput dragulja. utkana u devojacku spremu, u vez....vise ljubljavu nego koncem.. i jedan cvet ubran u polju znacio je beskrajno mnogo...
 

Back
Top