Nei Pori - Grčka. Jel bio neko?

Podrazumevano Re: Nei Pori - Grčka. Jel bio neko?

U podnožju Olimpa, planine na kojoj su, prema helenskoj mitologiji, živeli bogovi, na obali Egejskog mora nalazi se oblast Pijerija, čuvena po 70 km dugačkoj obali, kao i po umerenoj i blagoj klimi sa svežim i prijatnim noćima. Platamon i Nei Pori su poznati turistički centri ove oblasti.



Nei Pori se nalazi na 36 km od grada Katerini koji je glavni centar oblasti. Ovo lepo mestašce ima 630 stanovnika. Nei Pori je karakterističan po odlično uređenoj prelepoj peščanoj obali, širokim ulicama, trgovima, brojnim dečjim igralištima, tavernama i barovima.



Svaki turista u Nei Poriju ne sme propustiti da poseti Stari Pori i Stari Panteleimon. To su stari delovi ova dva mesta koji sa sobom nose očigledni duh prošlosti. Stoga su vrlo interesantni kao turističke atrakcije.



Platamon je gradić sa obiljem restorana, taverni, poslastičarnica i supermarketa tipičnih za turistička mesta, koji je ipak uspeo da sačuva autentičnost grčkog sela, što ga čini izuzetno šarmantnim.

http://www.superodmor.rs/grcka/nei-pori/info

:rotf: napisao si u 3 posta jedno isto. :rotf:
 
E dobro,sad da ja iznesem sveze informacije o ovom mestu....
Ja ne znam kada su bili oni koji pisu da se radi o mrtvom mestu bez zelenila,bez urbanizacije i tako to,ali kada covek cuje te price o nei poriju stvara sledecu sliku:da te komarci napadaju i u vodi,da postoji samo pesak,voda i 10ak coveka u okolini,da ima 2 taverne i 1 poluprodavnicu,da je to jedna tipicna pustinja sa ogromnom barustinom u svom sastavu.....
ALI MORAM DA VAM KAZEM DA NIJE NISTA TACNO
Mesto je sasvim dovoljno veliko,na prvom mestu ulice su kao aerodromi,parkirana vozila sa obe strane i jos 3 slobodne trake,veoma povoljno za one koji dolaze kolima.....Polovina plaze (popreko podeljena) je za fudbal,odbojku,ima tuseva na 10m ima suncobrana i lezaljki (po sistemu uzmi pice i tvoja je ceo dan),ima dosta kabina,pesak sitan.....donji deo plaze sluzi za sopstvene suncobrane,nema mnogo guzve,taman dovoljno da nije pusto,a da opet imas mesta i da ne sedite jedni drugima na glavu....postoji "fly fish" (svakom bi preporucio) postoji paragliding,postoji niz tih forica.......
Voda mahom cista,imalo je dosta talasa,bilo je i mirnog mora,bilo je i meduza,ali i riba koje ne prezaju da iskoce iz vode,voda sjajna u dubljim delovima,more postepeno povecava dubinu......
E sad urbanizacija......stari deo nei porija je zivahan ima dosta restorana,istina malo radnji (a i bolje jer cene nisu bas sjajne),ima 2 kluba,1 sa bazenom koji jos nije popularan i naravno MARABU dobar klub sa dosta guzve ko voli,kokteli 8E..... ;)
ima prodavnica,ima crkve,mozes da iznajmis one bicikle,cetvorotockase i tako to......
Ima bas dosta Srba i to se oseca......
Cene ko i svuda samo na prvi pogled povoljne ovako NIKAKO ali zato ko ide kolima tu mu je LIDL......
Mnogo palmi (ni govora o jednoj ofucanoj) ,mnogo zelenila,park itd.....
Novi deo je u povoju i tek se razvija i mahom ljudi idu u stari deo uvece......
Vila magas zaista dobra,uostalom kao i sve,jer se grade po standardu.......
I pohvalio bih na kraju i elnos tours ,izrazito tacna agencija,precizna,vodic zna znanje,ne nateze dok prica,bas nivo.......
Dakle,nei pori je dobro mesto i za porodice i za mlade,jedino sto nema mnogo mladih ili dolaze sa porodicama,ali treba ga videti......zastupljeno je od svega pomalo,taman dovoljno za dobar odmor
 
Mora da je to zelenilo izraslo od 2007. godine jer je tada bilo sve golo, bez ikakvog šarma. A ulice kao aerodromi ne odaju nikakav utisak primorskog mesta. Jedino se slažem za taj bar (na bazenu), gde je bila živa muzika i sjajni kokteli od 8 eura.
Uzgred, Elnosov vodič, ako govoriš o jednom starijem čoveku sa bradom, jeste odličan. Elnos je solidna agencija, jedino što nema baš neke vile u ponudi ili sam ja zakasnila, pa nisam imala izbora.
 
Poslednja izmena:
E dobro,sad da ja iznesem sveze informacije o ovom mestu....
Ja ne znam kada su bili oni koji pisu da se radi o mrtvom mestu bez zelenila,bez urbanizacije i tako to,ali kada covek cuje te price o nei poriju stvara sledecu sliku:da te komarci napadaju i u vodi,da postoji samo pesak,voda i 10ak coveka u okolini,da ima 2 taverne i 1 poluprodavnicu,da je to jedna tipicna pustinja sa ogromnom barustinom u svom sastavu.....
ALI MORAM DA VAM KAZEM DA NIJE NISTA TACNO
Mesto je sasvim dovoljno veliko,na prvom mestu ulice su kao aerodromi,parkirana vozila sa obe strane i jos 3 slobodne trake,veoma povoljno za one koji dolaze kolima.....Polovina plaze (popreko podeljena) je za fudbal,odbojku,ima tuseva na 10m ima suncobrana i lezaljki (po sistemu uzmi pice i tvoja je ceo dan),ima dosta kabina,pesak sitan.....donji deo plaze sluzi za sopstvene suncobrane,nema mnogo guzve,taman dovoljno da nije pusto,a da opet imas mesta i da ne sedite jedni drugima na glavu....postoji "fly fish" (svakom bi preporucio) postoji paragliding,postoji niz tih forica.......
Voda mahom cista,imalo je dosta talasa,bilo je i mirnog mora,bilo je i meduza,ali i riba koje ne prezaju da iskoce iz vode,voda sjajna u dubljim delovima,more postepeno povecava dubinu......
E sad urbanizacija......stari deo nei porija je zivahan ima dosta restorana,istina malo radnji (a i bolje jer cene nisu bas sjajne),ima 2 kluba,1 sa bazenom koji jos nije popularan i naravno MARABU dobar klub sa dosta guzve ko voli,kokteli 8E..... ;)
ima prodavnica,ima crkve,mozes da iznajmis one bicikle,cetvorotockase i tako to......
Ima bas dosta Srba i to se oseca......
Cene ko i svuda samo na prvi pogled povoljne ovako NIKAKO ali zato ko ide kolima tu mu je LIDL......
Mnogo palmi (ni govora o jednoj ofucanoj) ,mnogo zelenila,park itd.....
Novi deo je u povoju i tek se razvija i mahom ljudi idu u stari deo uvece......
Vila magas zaista dobra,uostalom kao i sve,jer se grade po standardu.......
I pohvalio bih na kraju i elnos tours ,izrazito tacna agencija,precizna,vodic zna znanje,ne nateze dok prica,bas nivo.......
Dakle,nei pori je dobro mesto i za porodice i za mlade,jedino sto nema mnogo mladih ili dolaze sa porodicama,ali treba ga videti......zastupljeno je od svega pomalo,taman dovoljno za dobar odmor

Bila sam sa malim detetom prošlog leta u Nei Poriju, i zaista je lepo mesto, naročito za porodice sa decom (koje i najčešće biraju ovu destinaciju). Nei Pori je planski pravljeno turističko mesto, što mu garantuje prostrane ulice, šetalište, pristojne vile i hotele. Famozni komarci i meduze, kojima ovde svi plaše potencijalne putnike, su nas u potpunosti zaobišli. S druge strane, bilo nam je "obećano" mirno more, a nama su svih 11 dana bili veliki talasi. :mrgreen: Generalno, @admiral1 je naveo dosta tačnih informacija.
 
Par godina sam letovao sa porodicom u Nei poriju i mogu vam reci da fantasticno pogotovo ako se ide svojim prevozom a na pitanje zetradenke i violete 83 mogu reci da ima dovoljno ponuda i van agencija i da se cena apartmana ili studija krece oko 25-30 evra po danu za jednu cetvoroclanu porodicu.toplo savetujem odlazak u Nei pori .
 
Nei Pori je divno mesto za odmor sa malom decom.
- peskovita široka plaža
- postepeni plićak
- topla voda
- parkić za decu
- široke ulice, parkiranje bez problema
- vozić atrakcija za decu itd...
Nema nekih diskoteka i provoda ali blizu je Platamon.
 
cula sam da je odlicno tamo. nije mnogo poseceno sto se tice turista pa se oseti grcki mentalitet. mozda cu posetiti.

Ni G od grčkog mentaliteta. Tu niko ne živi, jedino dolaze, preko vikenda, Grci iz Soluna. Ostali turisti kao i u svim tim selendrama. Jedino vredno pomena je široka i ogromna plaža, pa imaš komfor. Bezvezno mesto, bivša američka vojna baza.
 
@la dolcevita

Istina je da malo ljudi živi tamo (u starom delu N Porija). Mesto su prilagodili turistima za odmor. Ko voli takav odmor ići će tamo, naročito oni kojima je dosadila Ada Ciganlija i takva gužva. Ne razumem zašto pljuvati po mestu ako se tebi lično ne sviđa. Nemoj ići i rešena stvar.
 
Nije to pljuvanje, želim samo da kažem da ima mnogo lepših mesta. Nei Pori je bio moj prvi susret sa Grčkom i žestoko razočarenje u istu. Videla sam i Platamon, Polihrono, Pefkohori, Hanioni i Leptokariju... Vuqojebine... U stvari, zavisi šta ko očekuje. Ja volim da osetim miris četinara, algi i soli, da čujem cvrčke. Svega toga tamo nema. To nije prava Grčka i sami Grci to kažu.
 
Nije to pljuvanje, želim samo da kažem da ima mnogo lepših mesta. Nei Pori je bio moj prvi susret sa Grčkom i žestoko razočarenje u istu. Videla sam i Platamon, Polihrono, Pefkohori, Hanioni i Leptokariju... Vuqojebine... U stvari, zavisi šta ko očekuje. Ja volim da osetim miris četinara, algi i soli, da čujem cvrčke. Svega toga tamo nema. To nije prava Grčka i sami Grci to kažu.

OK da li mozes da mi preporucis neko mesto u Grckoj koje je po tvojoj meri jer i ja bih da osetim PRAVU GRCKU i da bude urbano (da ima stada se vidi u gradu, ali i da nije Ibica jer idem sa dvoje male dece).
Prosto ne znam koji deo grcke ili koji grad da daberem.
Hvala unapred
 
:dash:
Nije to pljuvanje, želim samo da kažem da ima mnogo lepših mesta. Nei Pori je bio moj prvi susret sa Grčkom i žestoko razočarenje u istu. Videla sam i Platamon, Polihrono, Pefkohori, Hanioni i Leptokariju... Vuqojebine... U stvari, zavisi šta ko očekuje. Ja volim da osetim miris četinara, algi i soli, da čujem cvrčke. Svega toga tamo nema. To nije prava Grčka i sami Grci to kažu.

I ja sam se prvi put susrela sa grčkim letovalištima kroz Nei Pori i takođe sam mislila da goreg mesta od ovoga na svetu nema. U međuvremenu, sam obišla baš sve i Kasandru i Severni Halkidiki i Tasos I Krf) To se može priuštiti mojim budzetom,znam za Rodos, Krit, Mikonos.... ali ja ipak radim za skromnu platu) i onda sam se udala i dobila decu. Od tada letujem iskljucivo u Nei Poriju i ipak ponekad odemo i obiđemo još nešto, pošto idemo kolima pa posle 10 dana u Nei Poriju uplatimo u solo režiji još nešto i moja deca (5 i 3 godine) su srećna samo ovde. Svi koji me nisu slušali u početku, da se sa decom ide samo u Nei Pori i sami nešto pokušavali kad jednom ipak odu u Nei Pori ne menjaju ga dok deca ne stasaju za diskoteku, tad se sele u Paraliju u kojoj sam bila kao devojka i bila oduševljena, a saeda ne hih tamo provela više od dva sata koliko mi treba da izaberem dobru kožnu jaknu, ali kada mi deca prastu ko zna kako ću misliti!
I slobodno možete u solo režiji uvek ima dobrih apartmana na obali!!!!!!!!!
Pozdrav svima na forumu!!!!!!!!!!!
 
OK da li mozes da mi preporucis neko mesto u Grckoj koje je po tvojoj meri jer i ja bih da osetim PRAVU GRCKU i da bude urbano (da ima stada se vidi u gradu, ali i da nije Ibica jer idem sa dvoje male dece).
Prosto ne znam koji deo grcke ili koji grad da daberem.
Hvala unapred

Iskreno da ti kažem, nisam još otkrila takvo mesto u Grčkoj jer sam putovala i u druge destinacije. Mislim da bi Krf i Kasiopi bio dobar izbor jer sam ga planirala za ovu godinu, ali je ispalo nešto deseto. Još nije kasno da odem tamo.
 
31.07.2013. управо се вратили са летовања из Грчке тачније Неи Пори, хотел елвира инн.НАПОМЕНА ово је наш четврти боравак у овом месту и што се њега самог тиче све речи хвале и за препоруку.....А сад мало о самом назови хотелу ел...инн
Као озбиљна четворочлана породица тражили смо адекватан смештај са елементарним садржајем како у погледу хигијене тако и у погледу саме опремљености једног апартмана(студио) и у агенцији Еуротурс из Ниша тј.на сајту исте преко инфо.и слика,одлучили се за горе поменути објекат.Напомена цена аранжмана за период у јулу месецу уз неку ласт минут фору била је 400евра за десет ноћења са самосталним превозом. Ево шта смо на крају и добили....
1.трокреветни апартман студио са убаченим четвртим лежајем- (српско-грчка фора да зајебеш уморног путника туристу који је тек стигао после 12 сати пута)
2.апартман изразити прљав-обрисана само прашина са пода
3.пешкира нема а о замени постељине и да не причам-наведено у агенцији тј.на сајту као погодност
4.коришћење wi-fi а само у дворишту и то на мишиће у собама ни под тачком разно- исто наведено као погодност
5.рупа на душеку великог кревета-након инсистирања душек замењен новим
6.запушен одвод у купатилу (где год да пустиш воду она избија из сливника на поду)- отпушен после два дана (уз моју асистенцију)
7.нестанак топле воде а притисак хладне катастрофалан (задња два дана)- изговор да има пуно туриста и да се можеш мислити сви купају у исто време....
Срећа у несрећи да нас је послужило лепо време па смо малте не цео дан проводили на плажи која је нај светлија тачка овог не милог искуства. Надамо се да смо на тренутак бар успели да Вам дочарамо делић атмосфере из назови хотела елв....инн................СРЕЋНО
 
Ako sam dobro razumela 400 eura za 10 dana za 4-članu porodicu!!? Koliko para, toliko muzike. Ja sam u Haniotiju platila 300 eura samo za 1 ležaj u 2-krevetnoj sobi + put + osiguranje. I to početkom jula. I mi smo WI FI imali samo u delu dvorišta i na recepciji.
dobro, shvatili smo da si elita koja neće u apartman za 10e po krevetu :D ja prošle godine plaćao ceo trokrevetni studio u hotelu 30e
 

Back
Top